Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Celtic - 4. července 2017   18:00

Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Flo – Ščuk – Tecl, Rotaň, Hušbauer, Mingazov – Škoda.
Altintop, Alvir, Bílek, Bořil, Kovář, Mešanović, Švento, Trubač, van Buren.
Celtic

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou.
Zápas je u konce. Popravdě řečeno výsledek odpovídá tomu, co jsme na hřišti viděli. Opravdu velké šance jsme viděli dvě na straně Celticu, ani v jednom případě ale nedokázali hostě zacílit mezi tři tyče, a tak dnes branka zkrátka padnout nemohla.
90+1'
90+1'
Nastavuje se jedna minuta.
90+1'
Žlutou kartu dostává Trubač (SK Slavia Praha).
90+1'
Střela směřující doprostřed brány neznamenala pro Laštůvku žádné potíže, balon skončil bezpečně v jeho rukavicích.
90'
Píská se také ruka jednoho z hráčů Slavie, takže uvidíme ještě jeden nebezpečný volný přímý kop.
89'
Alvir si počínal nedovoleně, u míče zůstane Celtic.
88'
Altintop srdnatě bojoval u rohového praporku soupeře, proti přesile to měl ale těžké a nakonec se také hosté vydali do rychlé protiakce, sešívaní ji nakonec zastavili až u Dembelého na polovině hřiště.
87'
Útočný faul jednoho z ostrovanů – slávisté budou rozehrávat na vlastní půli.
86'
Van Buren se dostal k centrovanému míči, nejvýše ovšem vyskočili hosté, kteří dokázali nebezpečí zažehnat.
85'
Hra se začíná kouskovat a zatím to opravdu vypadá, že budeme svědky bezbrankové remízy. Švento se chystá vhazovat na polovině hřiště.
84'
Dembelé se pokoušel probít do šance individuálně, na poslední chvíli mu ale obránci Slavie dokázali vystavit stopku.
83'
S míčem na svých kopačkách hrají hosté, proti slávistické obraně se jim ale nadále nedaří prosadit se.
82'
Šventovi se nepodařilo dostat se ke skákajícímu balonu u rohového praporku, nepřehledná situace skončila autem pro Celtic.
81'
Rozeběhla se poslední desetiminutovka dnešního duelu, na první branku zatím stále čekáme.
80'
Útok Slavie neměl dlouhého trvání, naopak je tu slávistický nedovolený zákrok.
79'
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází McGregor, přichází Bitton.
78'
Tentokrát se ve středu hřiště píská faul a hrát budou moci sešívaní.
77'
Alvirovi se povedla první klička ve středu hřiště, následně si ale chorvatský fotbalista chtěl povodit také kapitána hostů, což se ukázalo jako špatný nápad. Domácí hráč byl velmi rychle o míč připraven.
76'
Altintop našel pěknou průnikovou přihrávkou za obranu Mešanoviće, kterého zastavil zdvižený praporek rozhodčího signalizující ofsajd.
75'
Míč je na kopačkách skotského celku, opět sledujeme rozvážnou kombinaci.
74'
Do vápna upaloval Alvir, který se možná trochu zbytečně ostýchal vypálit, namísto toho nahrával pod sebe a jeho pas byl zablokovaný.
73'
Trubač se probíjel na levé straně, skrz tři bránící hráče ale nedokázal poslat přesnou přihrávku.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Flo, přichází Švento.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Rotaň, přichází Alvir.
71'
Právě Trubač mohl zrychlit hru a vytvořit tak brejk, jeho spoluhráči ho ale v této snaze příliš nepodpořili, a tak mladý slávista raději otočil hru.
70'
Brown ostrým zákrokem poslal k zemi Trubače a dostává žlutou kartu.
69'
Hosté kombinují kolem poloviny hřiště.
68'
Do vápna sešívaných mířil centrovaný míč a i tentokrát dolétl k jednomu z hráčů Celticu, který ho ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
67'
Po zdařilé kombinaci na krátko se rozhodl vyslat do vápna pas vzduchem Flo, jeho záměr ale nikdo v červenobílém nezachytil, a tak balon jen proskákal do zámezí.
66'
Mešanović byl při přechodu do útoku sražen k zemi a píská se faul, slávisté zůstanou u míče.
65'
Van Buren se na levé straně pokoušel opět něco vymyslet, tentokrát byl ale o míč připraven čistě.
64'
Hušbauerův centr byl odvrácen na autové vhazování.
63'
Van Buren se vrhl mezi přesilu, vybojoval ale nedovolený zákrok na svou osobu.
61'
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Griffiths, přichází Dembelé.
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Šimunovič, přichází Armstrong.
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Sinclair, přichází Sviatchenko.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mingazov, přichází Trubač.
60'
Griffiths to zkusil přímo na bránu, tu ale poměrně o dost přestřelil.
60'
Mingazov zatáhl před vlastní šestnáctkou za záchrannou brzdua vidí po zásluze žlutou kartu.
59'
Ostrované se nikam neženou a kombinují na polovině hřiště.
58'
Dlouhý nákop však nebyl vůbec přesný, hrát tak mohou hosté.
57'
Rotaň faulovaný při rozehrávce, budou hrát nadále sešívaní.
56'
Byl to zřejmě McGregor, kdo se pěkně uvolnil ve vápně Slavie. Tam udělal kličku totiž hned několika hráčům, dostal se ale z ideální střelecké pozice a z úhlu následně zacílil jen do boční sítě.
55'
Laštuvka vychytal další tutovku Celticu, vzrušení ale bylo tentokrát zbytečné, neboť se píská ofsajd.
54'
Van Buren se tlačil za zdánlivě ztraceným míčem, byl mu ovšem odpískán nedovolený zákrok.
53'
Altintop si několikrát vyměnil balon s van Burenem, tato kombinace ale nakonec do šance nevedla. Naopak se fotbalistům skotského celku podařilo sešívané vytlačit dál od vlastní šestnáctky.
52'
První gólovka zápasu! Po rychlé akci na levém křídle dostal přesný pas na malé vápno Sinclair, který se snažil zakončit z první, ale balon ani zdaleka netrefil ideálně, a tak ve výsledku Laštůvka ani zasahovat nemusel.
51'
Rozhodčí celou dobu signalizoval autové vhazování ve prospěch ostrovanů, přesto se snažil míč do hry vhodit Mingazov, kterého zastavila až píšťalka rozhodčího a turkmenskému hráči se tento verdikt vůbec nelíbí.
50'
Rotaňův centr nikoho v červenobílém nenašel, hrají tak hosté.
49'
Flo na levém křídle bojoval proti přesile hráčů Celticu, nakonec si ale došel pro faul.
48'
A sešívaní jsou v úvodu druhé půle aktivnější, Mešanović se ale k centrovaným míčům neprobil.
47'
Hamil Altintop se tedy představuje vůbec poprvé domácím fanouškům!
46'
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Boyata, přichází Hayes.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Altintop.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tecl, přichází van Buren.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Deli, přichází Bílek.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Frydrych, přichází Bořil.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Škoda, přichází Mešanović.
46'
První poločas je minulostí. Gól jsme zatím neviděli stejně jako opravdu vyloženou šanci. Mírně navíc mají ze hry hosté, také slávisté ale několikrát předvedli zajímavé akce směrem kupředu. Z obou stran tomu ale zatím v zakončení něco málo schází. Dočkáme se branky ve zbytku utkání?
45'
45'
Je to skoro neuvěřitelné, ale na dnešní přátelské utkání se přišlo podívat skvělých 10 231 diváků!
45'
Hušbauer málem obral o míč rozehrávajícího Boyatu, který se zřejmě v souboji zranil.
44'
Hráči Celticu rozvážně rozehrávají, zdá se, že v prvním poločase branku neuvidíme.
43'
Hušbauer se pokoušel najít ve vápně spoluhráče pasem vzduchem, to se mu ovšem nepodařilo.
42'
Hušbauer hledal na zadní tyči Frydrycha, ten byl ale na daném místě pozdě, a tak balon pouze proletěl do zámezí.
41'
Uvidíme volný přímý kop Slavie.
40'
Tecl si při napadání pomohl nedovoleně, hrají hosté.
39'
Na druhé straně se dostal k centru Tierney, přihrávku ale ve vápně ukořistili domácí fotbalisté.
38'
Mingazov se opět chystal zahrozit, tentokrát si ale na hranice vápna špatně zpracoval balon, a tak byl o něj připraven.
37'
Mingazov nejprve parádní průnikovou přihrávkou připravil balon pro Škodu, který na něj před odkrytou bránou jen těsně nedosáhl. Záhy si ještě na centrovaný balon naskočil Frydrych, ale jeho pokus hlavou skončil těsně nad!
35'
Na druhé lajně ještě zachytil balon Tecl, ani on se ale k přihrávce neprobojoval.
34'
Flo měl hodně prostoru k centru z levého křídla, ani tak ale své spoluhráče nalézt nedokázal.
33'
Ani tentokrát se Šilhavého svěřenci neprobili do zakončení, navíc se píská útočný faul, a tak budou moci hrát ostrované.
32'
Centr byl odvrácen, záhy ale domácí vybojovali další roh.
31'
Roh pro Slavii.
30'
Na druhé straně létá do vápna jeden centr za druhým, zatím si ale obrana Celticu ví rady.
29'
Další nepřesný nákop za obranu sbírá Laštůvka, který se chystá rozehrávat.
28'
Fotbalisté Celticu opět kombinují, v posledních chvílích mohou být oba brankáři v klidu.
27'
Na druhou stranu mířil dlouhý míč za obranu, nakonec se ukázalo, že je dlouhý až příliš, a tak skončil v rukavicích Laštůvky.
26'
Další rychlý kontr Slavie končí zablokovanou střelou zpoza šestnáctky.
25'
Další akci svého týmu vedl Hušbauer, jeho pas za obranu byl ale zablokovaný.
24'
Pražané se drží na útočné polovině, ale zatím tomu schází střelba.
22'
Další rychlá akce vedla po pravém křídle a tentokrát měl Laštůvka velké štěstí, že balon skončil vedle jeho levé tyče.
20'
Celtic má zatím určitě více ze hry, tentokrát kombinuje na polovině hřiště.
19'
Ani na druhé straně Laštůvka zasahovat nemusel. O chvilku později ale přiletěl do vápna další centr, s nímž si gólman sešívaných dokázal poradit.
18'
Z rohu Pražané příliš nezahrozili, naopak je tu po rychlém brejku roh také na druhé straně.
17'
Skákavý míč napálil jeden ze slávistů z voleje, tento pokus byl ale tečovaný, a tak uvidíme roh.
16'
Po delší době se vydali kupředu také sešívaní, kteří budou moci vhazovat na pravé straně.
15'
Nyní už měl strážce domácí svatyně plné ruce práce, se tvrdou střelou z druhé strany mířící doprostřed brány si ale nadvakrát poradil.
14'
Rogić to zkusil zpoza vápna, jeho pokus ale proletěl vedle vzdálenější tyče, a tak Laštůvka zasahovat nemusel.
13'
Tecl s Hušbauerem se pokoušeli napadat rozehrávající beky hostů, úspěšní ale nebyli, fotbalisté Celticu stále drží míč na svých kopačkách.
12'
V přechodové fázi to už ze strany domácího celku tak slavné není. Jugas vybojoval míč, na polovině hřiště o něj ale Pražané velmi rychle přišli.
11'
Opět sledujeme kombinaci ostrovanů, defenziva sešívaných však zatím působí na výbornou, a tak se hraje převážně kolem poloviny hřiště.
10'
Sinclairův pas na Boyatu vystihl Škoda, balon si ale příliš předkopl, a tak si belgický obránce napodruhé ve spolupráci s brankářem Gordonem poradil.
9'
S míčem kombinují hosté, kteří jsou ale prozatím v bezpečné vzdálenosti od brány Slavie, a tak může být Laštůvka v klidu.
8'
Na druhé straně si v podobné situaci poradil také Boyata, Tecl byl v souboji pozdě.
7'
Jugas se výborně vrátil a před dotírajícím Sinclairem dokázal včas balon malou domů poslat k Laštůvkovi, který ho rázně odkopl.
6'
Frydrych poslal na pravé křídlo Tecla, tomu ale vůbec nevyšel druhý dotek a míč nechtěně poslal za autovou čáru.
5'
Pěkná akce Celticu vyústila ve střelu Lustiga zpoza šestnáctky a Laštůvka předvedl, proč si ho Slavia v Karviné vyhlídla. Skvělým zákrokem totiž nebezpečnou střelu dokázal srazit mimo.
4'
Rotaňův centr se neujal a následně se musel právě ukrajinský fotbalista velmi rychle vracet, aby alespoň faulem zastavil na polovině hřiště Sinclaira.
3'
Sešívaní se sice dostali k míči až ve třetí minutě hry, za to ale mohli ihned zahrozit. Hušbauer pěkným obloučkem za obranu našel Tecla, hostující beci ale na poslední chvíli odpálili míč na roh.
2'
Rozehrávky se ujali hosté, kteří ale nikam nespěchají a v poklidu kombinují na vlastní polovině.
1'
Dnešní utkání je věnováno Johnnymu Maddenovi, bývalému hráči Celticu a trenérovi Slavie. Před zápasem byla na chodníku slávy před Edenem slavnostně odhalena jeho pamětní deska a aktuálně běží na obrazovkách video se vzpomínkou právě na tohoto hráče. Po legendárním skotském fotbalistovi by pak měla být pojmenována západní tribuna zde v Edenu.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Flo – Ščuk – Mingazov, Rotaň, Hušbauer, Tecl – Škoda.
Náhradníci: Altintop, Alvir, Bílek, Bořil, Kovář, Mešanović, Švento, Trubač, van Buren.

Celtic Glasgow: Gordon – Boyata, Brown, Forrest, Griffiths, Lustig, McGregor, Rogić, Sinclair, Šimunovič, Tierney.
Náhradníci: Aitchison, Armstrong, Bitton, Dembelé, de Vries, Doohan, Hayes, Hazard, Henderson, Izaguirre, Mackay-Steven, McCart, Miller, Ralston, Sviatchenko..
Při pohledu na sestavy a také na hrací plochu, kde se oba celky rozcvičují si nelze nevšimnout jedné zajímavosti. Celtic přijel do Prahy vskutku se širokým kádrem. Mimo jiné se na polovině Celticu rozcvičují hned tři náhradní brankáři ostrovanů. Nechme se překvapit, zda budou někteří z nich dnes potřeba.
Celtic Glasgow
Do Edenu se chystá klub s velkou tradicí a také se zvučným jménem. Skotský Celtic loni jasně opanoval domácí soutěž a zahrál si také Ligu mistrů, kde v těžké skupině vypadl na úkor Barcelony a Manchesteru City. Hosté zatím sehráli přípravné duely dva a oba s rakouskými soupeři, Linz nejprve dokázali porazit 1:0, s Rapidem Vídeň následně remizovali 1:1. Fotbalisté oděni obvykle v zelenobílé kombinaci se neutkají v přípravě s českým týmem zdaleka poprvé. Naposledy se ostrované střetli s Duklou před dvěma lety, shodou okolností na den přesně, a odcházeli poraženi po přestřelce 3:5. Jak česko-skotský souboj dopadne tentokrát? Zůstaňte s námi!
SK Slavia Praha
Domácí celek má za sebou veleúspěšnou sezónu a během letní přípravy dělá vše pro to, aby další podobné mohly následovat. V Edenu tak v posledních dnech přivítali nejednu posilu, nejzvučnějšími jmény jsou konkrétně Danny, Halil Altintop a Rotaň. V zápasech se zatím představil jen třetí jmenovaný. Naopak kádr mistra opustili například Pavlenka, Mihálik, Barák nebo Lüftner. Pražané odehráli tři přípravné duely, po výhře nad Žižkovem 2:1 přišla možná trochu překvapivá bezbranková remíza s Českými Budějovicemi, v posledním zápase ale Šilhavého svěřenci vše napravili, když si vyšlápli na mistra Slovenska. Žilinu porazili 4:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u textového přenosu ze zápasu mezi Slavií a Celticem.