Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Aalborg - 31. ledna 2018   16:00

Sparta
Sparta
58' Šural  • 88' Zahusel
2:1
(0:0)
Aalborg
Aalborg
50' Lesniak
Sparta
Bičík (C) (46. Vorel) – Zahustel, Hovorka (83. Mustedanagić), M. Kadlec, Ćivić (67 Mavuba), V. Kadlec (67. Vatajelu), M. Frýdek (67. Kulhánek), Stanciu, Sáček (67. Plavšić), Ben Chaim (86. Dao), Šural (67. Lafata).
Vorel – Mavuba, Kulhánek, Vatajelu, Plavšić, Mustedanagić, Dao, Drchal, Lafata.
Aalborg
Lansing – Kristensen (61. Blåbjer), Blaabjerg, Pallesen (61. Fridriksson), Würtz (C), Šafranko (73. Pohl), Thellufsen (73. Abou Alli), Risgaard, Lesniak, Börsting, Pedersen (73. Christensen).
Blåbjer, Fridriksson, Pohl, Abou Alli, Christensen.

Sparta sice po bezbrankovém prvním poločase s Aalborgem prohrávala, když se krátce po přestávce prosadil Filip Lesniak, jenže po necelé hodině hry vyrovnal Josef Šural a obrat letenského týmu dovršil dvě minuty před koncem po špatném výběhu brankáře Michaela Lansinga a dlouhém nákopu nové posily Nicolae Stanciua hlavou Ondřej Zahustel. Konečný výsledek. AC Sparta Praha 2 Aalborg BK 1.
90'
88'
Sparta právě vstřelila branku!
Nicolae Stanciu poslal dopředu z vlastní poloviny hřiště dlouhý nákop, který na hranici šestnáctky vybíhající brankář Michael Lansing podběhl, a ONDŘEJ ZAHUSEL ho skvěle přehlavičkoval! Sparta v závěru utkání otočila skóre a vede 2:1!
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tal Ben Chaima, přichází Youssouf Dao.
84'
Sparta zakopla míč, aby mohl být její fotbalista ošetřený, a poté ho Aalborg sportovně nadvakrát vrátil.
83'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Hovorka, přichází Zinedin Mustedanagić.
83'
Rio Mavuba se zapojil do obrany a po nepříjemném střetu s protihráčem zůstal ležet ve vápně na hřišti.
81'
Hra se v závěru zápasu ve vysokém tempu přelévá ze strany na stranu a střídání na obou stranách hru výrazně oživila. Sparta mohla udeřit po přízemním centru z pravého křídla, jenže následný centr prolétl vápnem, aniž by ho někdo usměrnil na bránu.
79'
Na opačné straně hřiště si to namířil do šestnáctky jeden z hráčů Aalborgu, jenže na hranici pokutového území byl ostře sražen k zemi poté, co se vydal proti dvojnásobné přesile.
78'
Sparťané vybojovali na pravém křídle standardní situaci a po odvráceném centru se mohl ujmout vedení, to by ovšem přízemní střela zpoza vápna nesměla minout pravou tyč.
75'
A další střela Sparty, tentokrát ale přízemní pokus ze hry zpoza šestnáctky zamířil vedle pravé tyče.
73'
Ze hřiště odcházejí Pavol Šafranko, Kasper Pedersen a Rasmus Thellufsen. Přichází Jannik Pohl, Magnus Christensen a Wessam Abou Ali.
73'
Nicolae Stanciu měl příležitost, aby se uvedl v dresu Sparty gólem, jenže jeho střela z volného přímého kopu zamířila nad.
72'
Nicolae Stanciu si to namířil středem hřiště do šestnáctky a těsně před ní byl faulován. Volný přímý kop pro Spartu.
70'
Do konce utkání zbývá odehrát 20 minut a Sparta hraje na soustředění ve Španělsku s Aalborgem 1:1.
67'
Na hřiště přichází Rio Mavuba, Jiří Kulhánek, Boddan Vatajelu, Srđan Plavšić a David Lafata. Odešli Eldar Čivič, Martin Frýdek, Václav Kadlec, Josef Šural a Michal Sáček.
66'
A další nepřehledná situace v pokutovém území Sparty. Aalborg se dostal do zakončení, jenže střela byla tečována a míč zamířil nakonec vedle pravého horního rohu brány.
65'
Do pokutového území Sparty přilétl ze středu hřiště nepříjemný diagonální centr, na který na vzdálenější pravé tyči jeden z hráčů Aalborgu těsně nedosáhl.
64'
Druhý poločas přináší velké množství šancí a také hodně dramatických okamžiků. Václav Kadlec mohl dnes také skórovat, jenže hráči Aalborgu míč za cenu zdraví na čáře před několika minutami odvrátili.
62'
Další gól mohl Aalborg přidat z volného přímého kopu, jenže Vojtěch Vorel dokázal míč mířící do horního rohu brány dalším fantastickým zákrokem vyrazit!
61'
Odchází Kristoffer Pallesen a Patrick Kristensen. Přichází Felix Örn Fridriksson a Jakob Blåbjerg.
60'
Ve druhém poločase se hra pořádně rozhýbala a po přestávce jsme již byli svědky dvou gólů.
58'
Ondřej Zahusel krásně odcentroval z pravého křídla a uprostřed šestnáctky se do jeho centru krásně položil JOSEF ŠURAL, který z voleje vpádu zamířil po zemi k pravé tyči a vyrovnal stav utkání na 1:1! Utkání má obrovská spád.
56'
Po nepříjemné srážce dvou hráčů Aalborgu na brankové čáře byla hra přerušena kvůli ošetření.
54'
Michael Lansing vyběhl z brány proti malé domů a udělal kličku jednomu z napadajících Sparťanů, jenže míč si dal příliš od nohy a pražský tým přízemní střelou mířil do prázdné brány, jeden ze spoluhráčů ho ale dokázal zastoupit, když na brankové čáře ve skluzu míč napálil do jednoho z kolegů a míč se odrazil z čáry zpět do hřiště!
52'
Sparta mohla skórovat po prudkém stříleném centru z levé strany hřiště, jenže obránci Aalborgu dokázali míč odvrátit na rohový kop, který vzápětí nic kloudného nepřinesl.
50'
Aalborg právě vstřelil branku!
FILIP LESNIAK se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči a z voleje ho parádní přízemní střelou napálil ke vzdálenější pravé tyči! Vojtěch Vorel si sice na míč sáhl, vytěsnit mimo bránu ho ale nedokázal. Aalborg vede po přestávce 1:0.
49'
Vojtěch Vorel se krátce po přestávce uvedl úžasným zákrokem! Aalborg předvedl na pravém křídle krásnou kombinaci a po zpětném přízemním centru se jeden z jeho hráčů uprostřed šestnáctky odhodlal k nádhernému voleji, který ze značky pokutového území mířil nad zemí přesně k levé tyči, jenže brankář Sparty po míči skočil jako liška a vyrazil ho.
47'
Dánský tým mohl krátce po přestávce udeřit, když si Frederik Børsting na pravé straně hřiště navedl míč rychle na levačku a zpoza šestnáctky napřáhl k technické střele, která minula vzdálenější levou tyč.
46'
Aalborg rozehrál druhých pětačtyřicet minut, do kterých oba týmy vstupují za bezbrankového skóre.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Bičík, přichází Vojtěch Vorel.
46'
Sparta má za sebou úvodní poločas přípravného zápasu proti Aalborgu, který gól nenabídl. David Bičík v úvodu zápasu předvedl fantastický reflexivní zákrok a vzápětí na opačné straně také Michael Lansing, který vychytal krásně hlavičkujícího Josefa Šurala. Na cestě do kabin se přátelsky pozdravili David Hovorka a Filip Lesniak. Skóre po poločase v Dama de Noche Football Centre v Marbelle. AC Sparta Praha 0 Aalborg BK 0.
45'
44'
Čtyřiačtyřicátá minuta končí a za pár okamžiků se rozeběhne poslední minuta prvního a bezbrankového poločasu.
43'
Aalborg v závěru prvního poločasu zatlačil Spartu na její vlastní polovinu, jenže zatím se marně snaží prosadit.
42'
Fotbalisté Aalborgu se po centru z rohového kopu dostali do zakončení, které neprošlo na bránu. Nakonec ale bylo zbytečné, protože jednomu z jeho hráčů byl odpískán ofsajd.
41'
Dánský tým po zisku míče vyrazil do rychlého protiútoku a po krásné kombinační akci na levém křídle posílal do šestnáctky pěkný centr Jakob Blaabjerg, jehož pas byl na přední tyči odvrácen na rohový kop.
39'
Jakob Blaabjerg na levém křídle naznačil centr a poté přihrál k šestnáctce, kde se mu snažil míč vrátit mezi dvojicí Sparťanů krátkou kolmou přihrávkou Rasmus Thellufsen, jenže hráči pražského celku jeho úmysl dokázali přečíst.
38'
Michal Sáček si naběhl ze druhé vlny na odražený míč a zpoza šestnáctky napřáhl k pohotovému voleji, který letěl těsně nad zemí a zhruba o metr a půl zamířil vedle vzdálenější levé tyče.
37'
Tentokrát Aalborg rozehrávku pražského týmu na pravém křídle skvěle napadal a už to vypadalo po zisku míče na šanci, jenže fotbalisté dánského týmu pokazili přihrávku.
36'
Sparta se snaží hrát vzadu hodně obezřetně a často si raději pomáhá zpětnou přihrávkou na Davida Bičíka.
35'
Sparta nebezpečně odcentrovala z pravého křídla a vzápětí i levého, oba dva centry ale byly soupeřem odvráceny.
34'
Hra se během posledních okamžiků uklidnila a hra se odehrává ve středu hřiště. Ani jeden z týmů se nemůže prosadit.
31'
Během úvodních 30 minut jsme byli svědky fantastických zákroků brankářů, na každé straně jednoho, ale na gól zatím čekáme marně. Aalborg se to na pravém křídle snažil změnit po rozehrání standardní situace, jenže centr byl odvrácen.
28'
Jakob Blaabjerg si nabíhal na levé straně šestnáctky na kolmý pas, v akci ovšem nemohl pokračovat pro ofsajd.
26'
Rasmus Thellufsen je skvěle vybaveným fotbalistou a nyní se to snažil prokázat v blízkosti levé tyče sparťanské brány, kde se snažil uvolnit zaseknutím míče, jenže jeden z obránců Sparty se mu ve skluzu vrhl na poslední chvíli pod nohy a navíc vybojoval odkop od brány.
25'
Aalborg je směrem vpřed hodně aktivní během posledních okamžiků, jenže opět mu byl odpískán útočný faul, když tentokrát uvnitř pokutového území vyhrál osobní souboj David Hovorka.
24'
Přízemní centr Sparty z pravého křídla žádné nebezpečí nepřinesl a po útoku Aalborgu zůstal v blízkosti vlastní šestnáctky ležet na hřišti po nepříjemném střetu David Hovorka. Dánský tým poté Spartě míč sportovně vrátil.
22'
Sparta ve středu hřiště vybojovala ztracený míč, jenže hned vzápětí o něj přišla. Dánský tým se naštěstí daleko nedostal.
20'
Aalborg měl na pravé straně výhodu standardní situace, následný diagonální centr byl ale příliš dlouhý.
18'
Fotbalisté Sparty krásně přenesli hru z pravého křídla dlouhým diagonálním pasem doleva a po následném centru na přední tyči parádní hlavičkou mířil do levého horního rohu brány zřejmě Josef Šural, jenže Michael Lansing vytáhl spektakulární zákrok, když ve výskoku pravou rukou míč reflexivně vyrazil nad bránu!
16'
Jakob Blaabjerg si řekl na levém křídle u postranní čáry pohybem o míč, jenže přihrávka na něj byla příliš prudká.
14'
Nicolae Stanciu na pravé straně rozehrál druhý rohový kop Sparty v zápase, ani tentokrát ale jeho centr nikoho nenašel.
13'
Následný rohový kop Sparta přečkala bez úhony a navíc se vzápětí mohla vydat směrem vpřed. Zápas má dobré tempo.
12'
Rasmus Thellufsen na levé straně hřiště krásně zalepil diagonální pas ze středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k technické střele pravačkou, která se stáčela pod břevno, David Bičík ale předvedl skvělý zákrok a ve výskoku míč pravkou rukou vyškrábl nad bránu!
10'
Kasper Risgaard se tentokrát ujal rozehrávky rohového kopu, jenže centr byl ale příliš dlouhý a skončil v území nikoho.
9'
Fotbalisté Aalborgu na pravém křídle kombinovali v blízkosti rohového praporku na minimálním prostoru a po přízemním centru už se chystal na přední tyči zakončovat Pavol Šafranko, jenže jeden z obránců Sparty dokázal těsně před ním odvrátit míč ve skluzu na roh!
8'
Sparta dokázala po vlažném vstupu do utkání dostat nyní Aalborg pod tlak, střela z levé strany ale bránu minula.
6'
Sparta se ubránila a po dlouhé kolmé přihrávce se málem řítil sám na bránu Václav Kadlec, jenže se ocitl na pravém křídle v ofsajdu a obranná řada dánského celku si mohla oddechnout.
4'
Také Sparta si vyzkoušela na pravé straně rozehrání rohového kopu, jenže centr Nicolae Stanciua byl příliš dlouhý.
3'
Nicméně, dánský tým pokračoval v útoku a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která byla zablokována.
2'
Aalborg na pravé straně v úvodu utkání vybojoval rohový kop, jenže centr Patricka Kristensena byl odvrácen.
1'
Přátelské utkání mezi Spartou a Aalborgem bylo právě zahájeno. Výkop zápasu obstarali fotbalisté pražského celku.
1'

AC Sparta Praha: Bičík (C) – Zahustel, Hovorka, M. Kadlec, Ćivić, V. Kadlec, M. Frýdek, Stanciu, Sáček, Ben Chaim, Šural.
Náhradníci: Vorel – Mavuba, Kulhánek, Vatajelu, Plavšić, Mustedanagić, Dao, Drchal, Lafata.

Aalborg BK: Lansing – Kristensen, Blaabjerg, Pallesen, Würtz (C), Šafranko, Thellufsen, Risgaard, Lesniak, Börsting, Pedersen.
Výběr pětadvaceti hráčů pražské Sparty vyrazil v neděli na soustředění do Španělska a ve středu odpoledne se střetne v přípravném utkání s dánským Aalborgem. S týmem neodcestovali obránce Vjačeslav Karavajev, který dostal zelenou k přestupu do jiného klubu, a Néstor Albiach s Lukášem Julišem, kteří by měli odejít na hostování. Na jich Španělska se naopak podíval Jiří Boula z juniorky. Ve výběru nechybí Nicolae Stanciu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.