Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Ingolstadt - 12. července 2017   17:30

Sparta
Sparta
31' Plavšič  • 83' Zahustel
2:2
(1:1)
Ingolstadt
Ingolstadt
11' Morales   • 54' Čolak
Sparta
Koubek – Zahustel, Sváta, Piško, Čivič (C), Matoušek, Špaček, Vukadinovič, Plavšić, Kadlec, Juliš
Bičík – Karavaev, Vatajelu, Janko, Čmelík, Pavlík, Traoré, Dao
Ingolstadt
Nyland, Čolak, Leipertz, Lex, Watanabe, Buntić, Neumann, Gerlspeck, Multhaup, Hadergjonaj, Rizzo, Sussek.

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Sparťané nepředvedli v dnešním utkání zrovna přesvědčivý výkon, naopak můžou děkovat za smírný výsledek. Německý soupeř měl povětšinu zápasu více ze hry, jenomže hned dvakrát nedokázal udržet svoje vedení. Sparta tedy po prohře z minulého přípravného utkání nyní počítá i první remízu.
90+2'
90'
V pokutovém území se ke střele dostal Leipertz, jeho projektil se mu příliš nezdařil. Bičík nemusel zasahovat.
89'
Sparta zahrával ještě jeden z posledních rohových kopů. V šestnáctce se ale k míči dostal jeden z hráčů německého celku.
88'
Centr mířil na vytáhlého útočníka Janka, před ním ale balón uzmul brankář Ingolstadtu. O pár vteřinek později se s míčem mazlí i David Bičík.
87'
Na hřiště konečně dopadají i sluneční paprsky a vypadá to, že se utkání dohraje za příznivého počasí.
85'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Kadlec, přichází Dao.
84'
Sparťané tak srovnávají zničehonic. Faktem je, že toho letenský celek v dnešním utkání moc nepředvedl.
83'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané podruhé srovnávají stav utkání! Nejprve se k zakončení dostal Janko, Nyland byl proti. K odraženému míči se ale dostal ONDŘEJ ZAHUSTEL, který už byl úspěšnější.
83'
Ten doplachtil přímo na Bičíka, který míč boxuje daleko ze šestnáctky.
82'
Piško musel hodně rychle na zem, neboť se do slibné šance mohl dostat jeden z protihráčů. Ingolstadt bude zahrávat rohový kop z levé strany.
80'
Janko nedokázal udržet přihrávku na jeho osobu, proti robustnímu soupeři prohrál osobní souboj.
79'
Traoré ještě zachránil balón na hrací ploše, české mužstvo se ale posléze přeci jenom zbavilo kulatého nesmyslu.
77'
Z úctyhodné vzdálenosti nyní vypálil Vatajelu, rumunský křídelník se ale neblýskl zrovna povedenou střelou.
76'
Sparťané stále pouze marně zkoušejí dostat se k brance svého soupeře. Před šestnáctkou je to ale zamčené, a tak zbývají útoky po křídlech.
74'
Následný rohový kop letěl na přední tyč, kde byl jeden ze Sparťanů. Míč se posléze snesl až k brankáři Nylandovi.
73'
Na druhé straně napřáhl zřejmě Tisserand a jeho střela byla opravdu nepovedená, Bičík nemusel zasahovat.
72'
Špaček teď měl plné nohy práce, nakonec celou situaci vyhodnotil nejlépe, jak jen mohl. Sparta se ale nemůže dostat k delšímu držení balónu.
71'
Podobně si počínala také Sparta, na zadní tyči totiž jeden z hráčů v černém odehrál balón ven z pokutového území.
69'
Bývalý prvoligový německý celek si došel pro další standardku. Moralesův přetažený centr nalezl pouze rukavice Davida Bičíka.
68'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Juliš, přichází Janko.
68'
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Pledl, přichází Watanabe.
68'
Ingolstadt teď překombinoval zajímavou situaci. Přetažený centr uvnitř pokutového území vyhnal všechny hráče v černém ven ze šestnáctky.
67'
Nový muž na trávníku Traoré se zapojil do první kombinace se svými spoluhráči. Mladičký záložník pouze popostrčil balón vedle stojícímu parťákovi.
66'
Zahustel nyní riskantně vrátil míč zpět Bičíkovi, sparťanský brankář celou situaci vyřešil parádně a balón odkopl hluboko do hřiště.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pavlík, přichází Traoré.
64'
Sparta je ale směrem dopředu naprosto bezzubá. Akce povětšinou končí ještě před šestnáctkou a už dlouho marně čekáme na nějaký střelecký pokus.
63'
Německé mužstvo se opět rychlou akcí dostalo až do velké šance. Čolak ale střelou ve skluzu trefil pouze dobře vyběhnuvšího Bičíka.
61'
Na levé straně měl na centr spoustu času Gaus. Německému zadákovi to ale uškodilo natolik, že odcentroval přímo do Bičíkovi náruče.
60'
Slibná akce Ingolstadtu nakonec neskončila ani střeleckým pokusem. Hráči Sparty se totiž dokázali vrátit zpět a zamezili tak šanci svého soupeře.
59'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Plavšič, přichází Karavaev.
59'
Sparťané se ve druhém poločasu ještě nedostali na dostřel soupeřově brance. V útočné fázi chybí větší aktivita a zřejmě i kvalita.
58'
Srdjan Plavšič byl na pravé straně dle pravidel obrán o míč, na centrovaný balón si naskočil Zahustel, který ho posílá do bezpečí.
57'
Čolak převzal balón v pokutovém území, při kontaktu míče s kopačkou vyletěl nahoru praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
56'
Na řadě jsou tak opět hráči českého celku. Pakliže tedy chtějí s výsledkem ještě něco udělat.
54'
Ingolstadt právě vstřelil branku!
Německý celek nabízenou příležitostí nepohrdá! K exekuci se postavil ANTONIO MARKO ČOLAK, který přesnou střelou nad padajícího Bičíka vrací svému celku vedení zpět.
54'
Ingolstadt si po zblokovaném přízemním centru vybojoval další roh. Ten se snášel do pokutového území, kde si ale jeden ze Sparťanů pomohl faulem! Je tu penalta!
53'
Plavšič se neodhodlal k sólovému průniku, naopak raději vrátil míč až na své parťáky v obraně.
52'
Sparta rozjíždí další útočnou akci od svých zadáků, Zahustel z pravé strany přihrává Piškovi.
50'
Déšť sílí. Mezitím nám sílí i tlak hráčů Sparty, před pár vteřinami se ale neprezentoval zrovna dobrým centrem Plavšič.
49'
Na opačné straně si jeden z hráčů německého mužstva pomohl nedovoleně, je tak pískán útočný faul.
48'
Letenští si vybojovali zajímavou standardku, ta letěla na zadní tyč na Čiviče, kterého ale propadnuvší balón překvapil natolik, že ho nestačil odehrát.
47'
Vypadá to, že se nám slušně rozpršelo. Tohle počasí jednoznačně nepomůže atraktivitě utkání.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Sváta, přichází Vatajelu.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Koubek, přichází Bičík.
46'
Sparťané nevstoupili do tohoto zápasu vůbec dobře a trestem byla inkasovaná branka zhruba po deseti minutách hry. Postupem času se ale zápas vyrovnal a prosadit se dokázal také český celek. O vyrovnávací trefu se postarala jedna z letních posil – Srdjan Plavšič, který využil chyby v rozehrávce soupeře. Zbylé minuty úvodního dějství další větší šance nenabídli, a tak se oba celky rozešli v prvním poločase smírným výsledkem.
45+1'
45'
Piško vcelku zariskoval, neboť posílal na Koubka hodně vysoký balón. Brankář Sparty si ale s celou situací poradil na jedničku.
44'
Sváta skvěle napadal rozehrávku soupeře, ten se po pár vteřinách zbavil míče nepřesným odkopem.
43'
Rohový kop německého mužstva zastavil ve skluzu jeden ze Sparťanů, české mužstvo se ubránilo i dalšímu centru tentokráte z levé strany.
41'
Srdjan Plavšič napřáhl k dalšímu střeleckému pokusu, ten ale nasměroval pouze do hrudi jednoho ze zadáků Ingolstadtu.
40'
Utkání ale nasvědčuje tomu, že jedná o přípravný zápas. Podobné nepřesnosti, jako se před malou chvílí dopustil Matoušek budou jistě očekávaným faktem.
39'
Těžiště hry je ve středu hřiště, kde se letenští fotbalisté odhodlávají k dalšímu útočnému náporu.
38'
Hansen musel jednat hodně rychle, neboť byl při výkopu atakován. Hráči Sparty ukazují v posledních minutách velkou bojovnost.
36'
Kadlecova střela zhruba dva metry za pokutovým územím byla zablokována, posléze se Ingolstadt dostal k centru, který odvrací jeden ze Sparťanů.
35'
Za postranní čárou se k autovému vhazování již připravuje dnešní kapitán českého celku Eldar Čivič. Bosenský obránce prozatím patří k nejlepším hráčům na trávníku.
35'
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Christiansen, přichází Lex.
33'
Před Lukášem Julišem si pro míč seběhl Schrock, následně se ale přeci jenom hráči Sparty dostali k balónu.
31'
Sparta srovnává krok! Ke kulatému nesmyslu se zčistajasna dostal SRDJAN PLAVŠIČ, který v zakončení už neměl sebemenší problém. Obrovská chyba v obraně německého celku.
31'
Sváta nenalezl svým centrem z rohu pokutového území žádného ze spoluhráčů, naopak našel pouze náruč brankáře německého mužstva.
30'
Fotbalisté Sparty sice mají v posledních minutách mírně navrch, to jim není nic moc platné, neboť jejich soupeř výborně brání kolem svého pokutového území.
29'
A znovu. Tentokráte rychlý přechod hráčů Ingolstadtu končí odpískaným ofsajdem uvnitř pokutového území.
28'
Letenští si vymodlili faul zhruba dvaatřicet metrů od branky. Ten rozehrával Srb Plavšič, který zřejmě hledal na zadní tyči někoho ze spoluhráčů. Balón se ale snesl přímo do náruče Hansena.
27'
Hansen musel spěchat ven z branky, vysoký balón se totiž snášel do pokutového území jeho celku. Dánský brankář odpravil míč za postranní čáru.
25'
Posléze byl německému mužstvu odpískaný další ofsajd. Hraje je velmi často kouskována, před malou chvílí neuspěl se svým průnikem Čivič.
24'
Ingolstadt si vybojoval rohový kop, k exekuci se postavil Kutschke. Balón se od rohového praporku snesl na penaltový puntík, tam ale žádný z hráčů míč nezasáhl.
23'
Další nákop cílený na hlavu Lukáše Juliše sice našel místo určení, forvard Sparty Praha ale hlavičkový souboj s protihráčem prohrál.
22'
Christiansen zvolil přihrávku až na brankáře Hansena, který okamžitě přihrává balón Matipovi na pravou stranu.
21'
Iniciativu utkání přebrali hráči Sparty, kteří ale prozatím tápnou v ofenzivní činnosti. Jejich dnešní soupeř navíc skvěle napadá rozehrávku.
20'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Vukadinovič, přichází Pavlík.
19'
Schrockova ukvapená vzdušná nabídka doletěla pouze do rukavic Tomáš Koubka. Sparťanský brankář se rozmýšlí, kudy rozehraje.
18'
Plavšič se elegantně uvolnil přes bránícího hráče, následné vybídnutí Václava Kadlece bylo zachyceno obranou Ingolstadtu.
17'
Kutschke zahrával standardní situaci z pravé strany, polovysoký centr sice doletěl na nohu jeho parťáka, ten v těžké pozici zacílil hodně vedle branky.
16'
Bývalý bundesligový celek nyní zazdil další vyloženou šanci! Na pravé straně se k míči dostal Lezcano, jenomže místo střely hledal ještě naběhnuvšího spoluhráče. Tento záměr hráči Sparty dokonale přečetli.
15'
Teď si letenští mohli oddychnout! Moralesova přihrávka totiž hledala Tisseranda, který se už, už dostával do zakončení. Pomezní rozhodčí ale nakonec odmával ofsajd.
14'
Český celek se nemůže dostat k delšímu držení míče. Sledujeme spíše vysoké balóny, které ale robustní věže německého celku odvrací.
13'
Tomáš Koubek hodně zariskoval kličkou na Tisseranda, brankářská jednička Sparty ale celou situací zvládla a balón následně odpravila do bezpečí.
11'
Je tu první branka utkání! K míči se za šestnáctkou dostal zřejmě ALFREDO MORLAES, který nechytatelnou střelou k levé tyči prostřelil Tomáše Koubka.
10'
Kutschke se po Matipově přihrávce dostal ve ze hřiště, letenští tak budou vhazovat u levé postranní čáry. Míč si přebral Eldar Čivič.
9'
Tomáš Koubek si staví balón k výkopu. Úvodní minuty zatím nabízejí vyrovnaný duel s mnoha osobníma souboji.
7'
A znovu. Tentokráte na hranici šestnáctky zbavil míče soupeře Matoušek.
6'
Tak to bylo hodně na hraně! Německý celek se hezkou kombinací dostal až do šestnáctky, kde jeden ze Sparťanů na hranici faulu zastavil Gause.
5'
Těžiště hry je momentálně na středové polovině, kde oba celky bojují o kulatý nesmysl.
4'
Na hřišti skončil Lezcano, který byl faulován kousek za polovinou hřiště. Ingolstadt okamžitě rozehrál standardní situaci.
3'
Balón se následně dostal i k Tomáši Koubkovi, který ho okamžitě rozehrává po zemi.
2'
S míčem se postupně seznámili oba celky, jako poslední se ho dotkl Lukáš Juliš, který trefil před sebou stojícího protihráče.
1'

AC Sparta Praha: Koubek – Zahustel, Sváta, Piško, Ćivić, Matoušek, Špaček, Vukadinovič, Plavšić, Kadlec, Juliš
Náhradníci: Bičík – Karavaev, Vatajelu, Janko, Čmelík, Pavlík, Traoré, Dao

FC Ingolstadt 04: Hansen – Morales, Farina, Gaus, Kutschke, Schröck, Wahl, Pledl, Tisserand, Matip, Christiansen.
FC Ingolstadt 04

Ingolstadt byl v loňské sezóně jedním ze tří bundesligových celků, kteří sestoupili do druhé ligy. Už právě tento fakt znamená, že se tento celek bude v nadcházející sezóně ucházet o přední příčky zaručující postup zpět do Bundesligy.

Ingolstadt má za sebou taktéž tři přípravná střetnutí a všechny úspěšně. Postupně si na bývalý bundesligový celek nepřišli Karlsruhe, Eichstatt a Wehen. Tyto mužstva ale nepatří k těm věhlasnějším celkům a dá se tak říct, že to bude právě Sparta, která pořádně vyzkouší připravenost Ingolstadtu na nadcházející sezónu.
AC Sparta Praha

Sparťané neponechávají přípravu na novou sezónu osudu, v minulých dnech či týdnech totiž výrazně posílili kádr. Postupně se jednomu z největších pražských celků upsali Vukadinovič, Civič, Štětina, Janko, Dúbravka, Ben Chaim a poslední posilou se stal Plavšić. Dále má být dle médií velmi brzo potvrzen příchod tureckého zadáka Semiha Kayi.

Sparta zatím sehrála tři přípravná utkání, výsledkem jsou dvě výhry a jedna prohra. Právě poslední utkání zaznamenalo první porážku, letenští totiž nestačili na ukrajinský Dynamo Kyjev.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Sparťané pokračují ve svém turné v Rakousku, soupeřem pro dnešní zápas bude druholigový německý celek FC Ingolstadt 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.