Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Dynamo Drážďany - 22. března 2018   15:00

Žižkov
Žižkov
3' Musa
1:4
(1:0)
Dynamo Drážďany
57' Testroet   • 64' Testroet   • 66' Aosman   • 75' Koné
Žižkov
Winter, Dressler, Jelínek.
H1 -Wiegers – F. Müller, Franke, Stelzer, Kreuzer – Aosman, Lumpi (C), Konrad, Möschl – Röser, Mlapa
H2 – Schwaebe – Hartmann, Benatelli, Berko, Heise, Müller, Seguin, Ballas, Kone, Hauptmann, Testroet

90+1'
88'
Útočný faul domácích ještě přerušuje hru.
87'
Aosman se pokusil obstřelit Soukupa, ale branku netrefil.
86'
Hosté se dostávají stále do lepších střeleckých pozic a pro Viktorku bude osvobozující konečný hvizd.
84'
Benatelli se dostal ke střele z dobrých dvaceti metrů a jen o malý kousek minul bránu!
83'
Centr do vápna od hráčů Viktorky chytil brankář německého celku.
81'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Patrik Dressler.
81'
Drážďany kontrolují hru a utkání se už dohrává. Německý celek dnes vyhraje, ale záleží o kolik, protože má velký tlak.
78'
Další šance pro útočníka německého celku! Testroet dostal míč na pokutový puntík a střelou z voleje se pokoušel zavěsit pod břevno, ale minul branku!
77'
Testroet vystřelil zpoza šestnáctky, ale tentokrát branku o dost minul.
75'
Drážďany právě vstřelily branku!
Tohle už zavání debaklem! MOUSSA KONÉ dostal míč do běhu a střelou z pravé strany uklidil míč na bližší tyč. Soukup byl bez šance.
74'
Koné se dostal do velké šance a byl sám v malém vápnu, ale Soukupa nepropálil! Nicméně vzrušení bylo zbytečné, protože je odpískán ofsajd.
72'
Viktorka se osmělila a pokouší se s nepříznivým stavem něco udělat.
70'
Drážďany jsou stále u míče a druhý poločas hrají opravdu výborně.
68'
Obrovská příležitost pro Drážďany! Koné dostal nahrávku do běhu do velkého vápna a pokoušel se Soukupa prostřelit mezi nohy, ale ten stihl zasáhnout a udržel stav 1:3!
66'
Další míč v síti domácí Viktorky. AIAS AOSMAN prošel obranou domácích jako nůž máslem a nekompromisně zakončil z puntíku pro pokutový kop.
64'
Drážďany zcela zaslouženě otáčejí stav utkání ve svůj prospěch. Hauptmann dostal míč do vápna a z kraje malého vápna nahrál do ještě lepší pozice na střed, kde byl PASCAL TESTROET, který uklidil míč za Soukupova záda.
63'
Jannik Müller se pokoušel zakončit na zadní tyč a jeho střela se zakroutila jen těsně vedle branky.
62'
Hosté okupují polovinu domácího celku a Žižkov brání ve vápně.
60'
Žižkov se dostává pod velký tlak a Drážďany jsou v tuto chvíli jasně lepším týmem a snaží se zvrátit utkání ve svůj prospěch.
57'
Drážďany jsou od začátku poločasu lepším týmem a to nyní potvrdil PASCAL TESTROET. Ten vystřelil zpoza šestnáctky a jeho střelu srazil domácí hráč. Jenže míč se odrazil od žižkovského obránce do tyče a od ní do branky.
55'
Jannik Müller se dostal ke střele z hranice velkého vápna, ale branku domácích přestřelil.
53'
Z rohu nic nebylo a Viktorka dostala míč na polovinu hřiště.
53'
Koné byl podkopnutý ve vápně, ale rozhodčí zůstává v klidu. Drážďany budou mít rohový kop.
51'
Drážďany jsou mnohem aktivnější než v prvním poločase a kombinují poblíž branky domácí Viktorky.
50'
Koné dostal míč do běhu, ale jeho zpracování nebylo příliš povedené a míč skončil až za brankovou čarou.
49'
Drážďany pokračují v kombinační hře a drží Viktorku pod tlakem.
47'
Koné poslal do vápna přízemní centr, ale skvěle proti němu vyběhl Soukup a zabránil tak velké šanci hostů.
46'
Úvodní sestavy na druhý poločas:

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Hašek, Pardubský, Toml, Trávníček – Volek, Čermák, Moravec, Čmelík – Frimmel – Musa.
Náhradníci: Winter, Dressler, Jelínek.

SG Dynamo Drážďany: Schwäbe – Heise, J. Müller, Ballas, Seguin – Benatelli, Hartmann, Hauptmann, Berko – Koné, Testroet
První poločas je u konce a nabídl jednu branku. Domácí se hned v úvodu utkání dostali do vedení, které zatím drží i po 45 minutách hry. Drážďany jsou lepší na míči a neustále kombinují, ale vytvořily si pouze dvě velké šance, které neproměnily.
45+0'
44'
Další centr do vápna zastavuje ofsajd.
42'
Velká šance hostů! Kreuzer vybojoval rohový kop a ujal se jeho exekuce. Z rohového kopu našel Kreuzer přesně hlavu svého spoluhráče, ale Soukup vytáhl fantastický zákrok! Míč směřoval do pravé šibenice!
40'
Drážďany zahrávaly volný přímý kop, ale Roeser trefil pouze vyskakující zeď. Následný rohový kop odvrátila žižkovská obrana na výbornou.
39'
Hráči v žlutém stále kombinují a jejich držení míče bude něco okolo 70%, ale to jim není moc platné, protože stále prohrávají o jednu branku.
37'
Kreuzer opět centroval a tentokrát letěl míč mnohem lépe, ale ani teď nemusel Soukup zasahovat.
35'
Drážďany stále drží míč, ale už se nemohou dostat ani ze své poloviny. Žižkov zlepšil svou hru a drží vedení 1:0.
33'
Kreuzer měl v úmyslu nacentrovat do vápna, ale jeho centr skončil někde za stadionem.
31'
Už to vypadalo, že se Žižkov dostane do rychlého brejku, ale jeden z domácích zbytečně zpomalil hru a zastavil dobře se rozvíjející útok.
29'
Domácí se pomalu osmělují a dostávají se na polovinu soupeře. Drážďany však dobře brání a kromě chyby v prvních minutách zápasu hrají dobře.
27'
Konrad vystřelil zpoza šestnáctky a Soukup vyrazil míč před sebe. K němu se tlačil Mlapa, ale domácí obránce včas míč odkopl a zabránil vyrovnání.
25'
Mlapa dostal míč do vápna a hlavičkoval, ale míč pořádně netrefil a Soukup měl snadnou práci.
23'
Žižkovský obránce si moc nelámal hlavu, jak odzbrojí Müllera a jednoduše ho podkopl. Žlutá karta se však neuděluje.
21'
Dynamo kontroluje míč, ale nemůže se dostat k domácí brance. Německý celek hraje kombinační fotbal, který zatím nenese své ovoce.
19'
Centr na zadní tyč odvrátila domácí obrana a hosté opět kombinují na polovině hrací plochy.
18'
Mlapa vybojoval rohový kop pro Drážďany.
17'
Drážďany opět kontrolují hru a kombinují s míčem na polovině hřiště.
16'
Pardubský se ujal exekuce volného přímého kopu a dokázal obstřelit zeď, ale brankář Drážďan byl připravený. Z následného rohu nebylo nic.
14'
Aosman se dostal ke střele po rohovém kopu, ale branku přestřelil.
14'
Roeser pálil z rohu velkého vápna a domácí obránce jeho pokus srazil na rohový kop.
13'
Několik německých fanoušků podporuje svůj celek velmi hlasitě a na to odpovídá i domácí kotel fanoušků, která má okolo dvacítky členů.
11'
Po úvodní brance domácích se Drážďany ujaly tempa zápasu a nepustily Žižkov k míči. Český celek stále jen brání a tlak hostujícího mužstva stoupá.
10'
Moravec chtěl poslat míč do vápna, ale trefil prvního obránce a poté si pro míč došel Wiegers.
9'
Fabian Müller vystřelil zpoza vápna, ale mířil přesně do míst, kde stál Soukup.
8'
Drážďany podle předpokladů drží míč a kombinují na polovině domácích. K žádné nebezpečné akci zatím nedošlo.
6'
Marcel Čermák se tlačil do vápna z levé strany, ale přes dva obránce neprošel.
5'
Drážďany měly obrovskou šanci! Lucas Roeser si položil brankáře Žižkova na zem a dokázal ho obstřelit, ale jeho střelecký pokus skončil vedle branky. Navíc si útočník německého celku ublížil a musel být ošetřen.
4'
Trávníček centroval z pravé strany vápna, ale jeho protažený míč doletěl až za čáru. Následuje odkop od branky.
3'
Žižkov právě vstřelil branku!
Český celek jde nečekaně do vedení! Z pravé strany ocentroval do vápna domácí záložník a žižkovský PETAR MUSA byl úplně sám na puntíku pro pokutý kop a uklidil míč do branky.
1'
Úvodního výkopu se ujali hostující hráči, kteří se okamžitě pustili na polovinu domácího celku.
1'

SG Dynamo Drážďany: Wiegers – F. Müller, Franke, Stelzer, Kreuzer – Berko, Lumpi (C), Konrad, Möschl – Röser, Mlapa
Náhradníci: Schwaebe – Hartmann, Benatelli, Aosman, Heise, Müller, Seguin, Ballas, Kone, Hauptmann, Testroet.
SG Dynamo Drážďany
Německý celek se nachází na dvanáctém místě druhé bundesligy. Drážďany odehrály podstatně více zápasů než český celek a do Prahy přijíždí s dobrou formou. Z posledních pěti utkání dokázal německý klub hned třikrát vyhrát! I přesto svádí Drážďany tuhé boje o udržení se v druhé nejvyšší soutěži. Na šestnácté místo, kde je Aue, má Dynamo náskok pouhé dva body. V Praze bude chtít Dynamo určitě vyhrát a spravit si chuť po posledním utkání, které prohrálo na půdě Ingolstadtu 4:2.
FK Viktoria Žižkov
Viktorka je na devátém místě druhé české nejvyšší soutěže se ziskem 25 bodů. Po nevydařeném podzimu, kdy Žižkov vyhrál pouze čtyři zápasy, se hráči pražského celku vzchopili a na jaře ještě neprohráli. Viktoriáni dokázali porazit Olympii Praha 1:0, Vítkovice 3:5 a v posledním utkání si na domácí půdě poradili s Hradcem Králové 2:0 a to ještě nedali penaltu. Dnes budou chtít navázat na skvělý vstup do jara a i v přátelském zápase si připsat další skalp soupeře. Nebudou to mít ovšem lehké, protože přijede silný německý celek.
Hezké odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Zdravím Vás ze Žižkova, kde dnes proběhne přátelské utkání mezi domácí Viktorkou Žižkov a německým týmem SG Dynamo Drážďany! Přenosem Vás přímo ze stadionu provede Vojtěch Görög a máme se na co těšit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.