Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Příbram - 26. ledna 2019   11:00

Č. Budějovice
70' Grajciar
1:1
(0:1)
Příbram
Příbram
20' Průcha
Staněk – Kladrubský (59. Řezáč), Havel (46. Fišl), Novák, Helešic – Havelka, Javorek (59. Grajciar) – Wermke, Táborský (46. Čavoš), Provod – Ledecký.
Luksch – Fišl, Čavoš, Mashike, Šplíchal, Řezáč, Gebert, Grajciar.
Štuk – Hrkal, Vychodil
SCM Složiště (UMT)
45 diváků
Příbram
Kočí – Nový, Kodr, Tregler (58. Nitrianský), Antwi (58. Skácel) – Průcha (69. Hlúpik), Soldát, Jablonský, Voltr – Keita (58. Polidar), Rezek (58. Kilián).
Švenger – Nitrianský, Skácel, Polidar, Kilián, Hlúpik.

Utkání končí poměrně zaslouženou remízou. Hrálo se velice dobré utkání, ve slušném tempu měly oba celky řadu šancí. Nakonec dokázali černobílí vyrovnat. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek dne.
90'
89'
Pozor, ještě po Helešicově centru se po ráně natahoval Grajciar. Ze situace byl roh. Ten rozehrál Grajciar a našel osamoceného Nováka. Ten byl sám před Kočím, ale hlavou nedokázal střelu usměrnit, a tak brankář hostů udržel remízový stav.
88'
Zápas už se spíše dohrává, nikdo už se nikam příliš netlačí a vypadá to, že už další branka nepadne.
86'
Po dalším rohu Středočeši několikrát stříleli, ale rána nikdy nedošla až ke Staňkovi, který tak může zůstat v klidu.
85'
Roh Příbrami odvrátil hlavou Ledecký, ale domácí obrana musí zůstat ostražitá.
83'
Hosté se řítili do šance, ale zastavil je ofsajd a zdvižený praporek asistenta sudího.
81'
Začala závěrečná desetiminutovka a hraje se nyní převážně ve středu hřiště.
77'
Na hru má vliv řada střídání. Pořád se hraje ve slušném tempu, ale přeci jen přibyly nepřesnosti.
75'
Na pravé straně slušně zakombinovali Řezáč se Šplíchalem, následný centr přenechal Grajciar volnému Gebertovi, který ale vypálil mimo.
72'
Následně měla Příbram roh, ale na přední tyči odehráli míč do zámezí domácí stopeři.
70'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Máme srovnáno. Velký podíl na brance má David Ledecký, který dobře podržel míč, aby jej následně připravil PETERU GRAJCIAROVI. Bývalý příbramský středopolař vyslal nenápadnou střelu, která zapadla za tyč Kočího branky.
69'
Jihočechům se nedaří vytvořit si gólové příležitosti. Další z centrů ze strany opět nepřinesl kýžený efekt. Tudy to dnes na Příbram zřejmě nepůjde.
69'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Průcha, přichází Hlúpik.
67'
Utkání přihlíží 45 diváků.
65'
Pěkný centr Helešice do šestnáctky, ale příbramská obrana opět zafungovala spolehlivě.
62'
Zajímavá příležitost domácích. Po přímém kopu Grajciara se k zakončení dostal Ledecký, ale jeho hlavička nebyla přesná.
59'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Kladrubský, přichází Řezáč.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Javorek, přichází Grajciar.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Wermke, přichází Šplíchal.
58'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Tregler, přichází Nitrianský.
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Antwi, přichází Skácel.
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Keita, přichází Polidar.
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Rezek, přichází Kilián.
57'
Ve druhém poločase je tempo hry nižší, stejně jako frekvence sněhových vloček dopadající na trávník.
55'
Chyba hostujícího gólmana Kočího v rozehrávce, když trefil Wermkeho. Ten byl však zaskočen nabídnutou možností a o míč přišel.
53'
Následný rohový kop nepřinesl žádné nebezpečí pro příbramskou obranu.
52'
Zleva se otevřel volný prostor před Provodem, ten prováhal vhodný moment ke střele. Oslovil proto Ledeckého, ten ještě vylepšil pozici pro Wermkeho, ale ten opět prováhal vhodný moment k zakončení. Bude z toho roh.
48'
Příbram pokračuje v utkání zatím beze změn.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Havel, přichází Fišl.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Táborský, přichází Čavoš.
46'
Po první půli vedou hosté 1:0, ale sledujeme kvalitní utkání ve vysokém tempu s řadou šancí. Zatím se prosadili pouze hosté, díky gólu Průchy vedou po poločase o jediný gól.
45'
45'
Po chybě Soldáta prchli domácí do brejku, po ose Ledecký-Provod se ke střele dostal Wermke, jenž ale vystřelil vedle.
44'
Po následném rohu se opět zaskvěl Staněk, když hasil nepříjemnou situaci ve vlastním malém vápně.
43'
V krátkém sledu pálili hosté dvakrát z levé strany. Nejprve Voltr a pak Rezek nepříjemně protáhli Staňka, který v obou případech obstál v těchto těžkých zkouškách.
42'
David Ledecký přijímá žlutou kartu za faul na Karla Soldáta.
42'
Po rohu Kladrubského sice zakončoval Havel, ale v těžké pozici dokázal vystřelit jen slabě, a tak míč stáhl do svého vlastnictví brankář Kočí.
41'
Nejlepší druholigový kanonýr David Ledecký si chystal další ostrý náboj. K jeho smůle mu odskočil míč a do zakončení se tak vůbec nedostal.
39'
Slabé zakončení Průchy neznamenalo žádné velké nebezpečí pro brankáře Staňka.
37'
Co nyní opomněli domácí stopeři, byla domluva při vysokém nákopu. Nedorozumění však Příbram nedokázala využít.
36'
Nelze opomenout, že i přes vytrvalé sněžení je hřiště ve Sportovním centru mládeže na Složišti skvěle připraveno.
35'
První poločas se nezadržitelně blíží do svého finále. Hosté vedou 1:0, ale hraje se na poměry zimní přípravy velice dobrý fotbal. Oba celky se snaží hrát a potvrzuje se, že se potkávají kvalitní týmy.
32'
Zkušený matador v Csaplárově výběru Jan Rezek už si rovnal míč ke střele, avšak v dalším postupu mu zabránil stoper Pavel Novák včasným vystoupením.
30'
Po půlhodině hry se levačkou hlásil o šanci Provod, ale Antwi zpracoval jeho centr a zamezil tak dalšímu nebezpečí.
28'
Po pár minutách se opět o slovo přihlásili Středočeši. Kodrova nabídka ze strany se však stala pro českobudějovickou defenzivu pouze lahodným předkrmem v čase před obědem.
26'
Následný roh rozehráli černobílí na krátko, napodruhé se dostal do k zakončení Kladrubský, jehož sražená rána jen pomalu doskotačila do náruče gólmana Kočího.
25'
Stoper domácích Novák založil útok, po němž posílal další nabídku do šestnáctky Wermke. Příbramská obrana však zatím při těchto situacích funguje spolehlivě.
23'
Standardní situace Dynama nepřinesla vyrovnání. Kladrubského přímý kop hosté odvrátili k Havelkovi, jehož rána nenašla prostor mezi třemi tyčemi.
22'
Povzbuzení hosté se vydali opět vpřed. Rychlou akci musel hasit včasným výběhem brankář Staněk, jenž dobře přečetl hru a hlavou mimo vápno odvrátil míč na Helešice.
20'
Příbram právě vstřelila branku!
Co se nepovedlo Keitovi, to zvládl o chvíli později jeho spoluhráč PETR PRŮCHA. Záložník Příbrami si navedl míč na střed hřiště, dobrých pět metrů za vápnem vypálil a jeho přízemní střela zapadla přesně k Staňkovo pravé tyči.
19'
Šance Příbrami! Havelka přišel o míč ve středu hřiště, zmocnil se jej Antwi, který připravil šanci pro Keitu, který ale hlavou těsně minul.
17'
Naopak Středočeši se v ofenzivě hledají. Mezi sněhovými vločkami hosté chybují jako třeba teď, kdy Keita uvolnil Průchu, který ale akci zmařil nepřesnou přihrávkou.
15'
Aktivní Dynamo pokračuje v cestě za vedoucí brankou. Wermke centroval do šestnáctky z pravé strany, ale obrana celku od řeky Litavky ubránila tuto situaci.
13'
Minuta třináctá mohla být pro domácí smolnou. Brankář Staněk si při rozehrávce nerozuměl se svými obránci, nakonec pro Dynamo vše dobře dopadlo, balon skončil v autu.
11'
Dokonalý pas Lukáše Provoda levačkou za obranu znamenal stoprocentní příležitost pro Iva Táborského. Zkušený českobudějovický ofenzivní hráč byl sám před Kočím, ale v zakončení trefil právě pouze brankáře Příbrami.
10'
S Příbramí se Jihočeši utkali už v rámci letní přípravy, kdy na Složišti porazili prvoligového nováčka 2:1. Hrálo se tehdy jen o jedno hřiště vedle v tréninkovém centru, avšak počasí bylo tehdy o fous příjemnější. Dnes by v tričku byla zima i samotným fotbalistům.
8'
Poprvé vážněji zahrozila i Příbram. Po nepřesné malé domů od Helešice postupoval sám na branku útočník Keita, ale svůj únik zakončil nepřesnou střelou.
5'
Následný roh rozehrál Jiří Kladrubský, ale centr nejlepšího nahrávače FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pro příbramskou defenzivu neznamenal žádný problém. Domácí se k zakončení nedostali.
4'
Viděli jsme první vážnější situaci. Wermke prostrčil míč na Ledeckého, jenž pálil z hranice vápna. Jeho slušný pokus vyrazil brankář Kočí na roh.
2'
Zápas zvolna začal, jsme zvědavi na konfrontaci těchto dvou celků.
1'
Je třeba pochválit správce areálu na Složišti, kteří umělou trávu připravili perfektně, byť od noci v jihočeské metropoli sněží.
I přes nepříznivé počasí by se hrát mělo, vše se chystá k úvodnímu výkopu, který by se měl odehrát za pár minut.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský, Novák, Havel, Helešic – Havelka, Javorek – Wermke, Táborský, Provod – Ledecký.
Náhradníci: Luksch – Fišl, Čavoš, Mashike, Šplíchal, Řezáč, Gebert, Grajciar.

1.FK Příbram: Kočí – Kodr, Tregler, Jablonský, Soldát, Rezek, Nový, Antwi, Průcha, Voltr, Keita.
Náhradníci: Švenger – Nitrianský, Skácel, Polidar, Kilián..
Českobudějovické Dynamo zapsalo první výhru v zimním přípravném období, když po poločasové přestávce otočilo vývoj utkání s Vyšehradem z 0:1 na 3:1. Poprvé se v dresu Dynama představil Ladislav Martan, obnovenou premiéru zažil Elvis Mashike Sukisa. První výhra hráče povzbudí do další přípravy, která ještě není ani v polovině. Po sobotním klání s Příbramí změří Horejšův tým následující středu síly s Velvary, poté odcestuje na soustředění do Chorvatska. S Příbramí se Jihočeši utkali v rámci letní přípravy, kdy na Složišti porazili prvoligového nováčka 2:1.
1.FK Příbram je prvoligový český celek, který se mezi tuzemskou elitu vrátil po nejkratší možné pauze strávené ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Po nadějném startu tým trenéra Josefa Csaplára vyklidil pozice a po podzimu mu patří dvanáctá příčka s dvaceti body. Celek od Litavky měl problémy hlavně s defenzivní činností, 43 inkasovaných branek za podzim je nejhorší počin ze všech šestnácti týmů. V zimní přípravě mají příbramští fotbalisté bilanci tří výher s Vlašimí, Ústím nad Labem a Sokolovem a dvou porážek s Hradcem Králové a Duklou Praha. Během zimní přestávka zatím nedošlo v příbramské kabině k žádným zásadnějším změnám. K týmu se připojil Tomáš Jablonský, pokračovat bude Radek Voltr. Naopak kariéru ukončil Mario Holek a na Slovensko zamířil Karsten Ayong.
Vítejte při sledování online přenosu z přípravného utkání mezi Dynamem České Budějovice a 1.FK Příbram. Hrát se bude na umělé trávě v SCM Složiště v Českých Budějovicích v sobotu od 11 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.