Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Peking Žen-che : Sparta - 26. ledna 2019   16:00

Peking Žen-che
49' Diop
1:4
(0:1)
Sparta
Sparta
35' Hašek   • 56' Drchal   • 68' Drchal   • 85' Sáček
Sparta
Heča – Wiesner, Radaković, Štetina (C) (60. Červka), Ćivić – Plavšić (83. Hanousek), Mareček, Vácha, Hložek, Hašek (46. Sáček) – Pulkrab (31. Drchal)

Je konec! Pražská Sparta zvládla i druhý dnešní zápas, tentokráte dokázala čínský Peking Žen-che porazit poměrem 4:1. Do druhého poločasu vstoupil lépe soupeř, který si v samotném úvodu došel pro pokutový kop, který hravě proměnil Diop. Zbytek zápasu ale měla Sparta pod kontrolou, podařilo se jí přidat další tři branky, díky kterým rozhodla o osudu tohoto zápasu. O dvě z nich se postaral talentovaný Václav Drchal, po jedné si připsala dvojice Michal Sáček, Martin Hašek, pro kterého je to premiérová trefa v rudém dresu.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto, uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
88'
Přenesení hry v podání čínského celku směřovalo na levou stranu, odkud to Liu zkoušel nákop za obranu, který si ale pohlídal urostlý Radaković.
85'
Sparta právě vstřelila branku!
Nakonec tu máme další přesnou trefu! Wiesner se dostal do pokutového území, kde přihrávkou pod sebe oslovil MICHALA SÁČKA, který sice nejprve neprostřelil brankáře, následná dorážka už byla úspěšná.
85'
Hložek si pustil míč mezi nohama, s čímž počítal také Houliang. Peking rychle přišel o míč, následnou střílenou nabídku zablokoval Gang.
84'
Drchal si naskakoval na vzdušnou nabídku, po které ale zakončoval vysoko nad branku. Vše se obešlo bez zákroku, čínský brankář bude vykopávat.
83'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Marek Hanousek.
83'
S Plavšićem to nevypadá moc dobře, na hrací plochu přispěchal lékařský personál. Za postranní čárou se připravuje jeden z náhradníků.
82'
Čínský celek je v posledních vteřinách hodně agresivní. Tentokráte byl u rohového praporku sestřelen Plavšić, naopak žlutou kartu vyfasoval jeden z hráčů Pekingu.
81'
K rozehrávce se postavil Yufeng, který zakroutil míč směrem do branky, avšak brankář Heča dokázal balón vyboxovat daleko ze šestnáctky.
80'
Žlutou kartu dostává Bin Ju (Peking Žen-che).
80'
Gang vhazoval z pravé strany, krátce poté se na zemi ocitl jeden z jeho spoluhráčů. Logicky budeme sledovat další standardku pro Peking.
79'
Heča si po delší době vyzkoušel odkop od své branky, který poslal na druhou stranu hrací plochy, kde ve vzduchu uspěl u postranní čáry stojící Hložek.
78'
Renliang zahrával standardku z velké vzdálenosti. Polovysoký centr našel kopačku prvního z protihráčů, kterým byl pozorný Sáček.
77'
Sparta ještě zahrávala rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. I přesto přiletěl do šestnáctky centr, který ale přistál na hlavě jednoho z protihráčů.
76'
Žlutou kartu dostává Makhete Diop (Peking Žen-che).
75'
Plavšić se manévrem na pravou nohu chtěl dostat kolem Yufenga, který ale sáhl po taktickém faulu. Tentokráte se k standardce staví Mareček. Po krátké kombinaci nebezpečně pálil Hložek.
74'
Podél pravé postranní čáry se protáhl Wiesner, který si narazil s Hložkem, avšak na hranici šestnáctky narazil na jednoho z protihráčů.
73'
Wiesner našel ve středu hrací plochy osamoceného Váchu, který chtěl přeposlat míč k pokutovému území, jenomže do balónu vložil nohu Liang.
69'
Tohle bude pro Peking Žen-che už hodně složité, necelých dvacet minut před koncem prohrává o dvě branky. I tak se stále může stát cokoliv.
68'
Máme tu další branku! Sáček se po pravém křídle dostal až do pokutového území, odkud pod sebou našel naběhnuvšího VÁCLAVA DRCHALA, kterému ještě ukopl míč od kopačky protihráč, avšak kulatý nesmysl se dostal zpět na nohu sparťanského hráče, jenž v poklidu prostřelil brankáře.
68'
Sáček oslovil vedle stojícího Plavšiće, který tak dlouho operoval s míčem, až si s ním po jeho přihrávce nedokázal poradit kolega Hložek.
67'
Před Drchalem si dobře počínal Weihui, který raději na jistotu odklidil míč za postranní čáru. Sparta je už nějakou dobu na útočné polovině.
66'
Avšak akce středem hrací plochy nepřinesla nic nebezpečného, míč doskákal do zámezí. K autovému vhazování se tedy staví Houliang.
65'
Napadající Drchal si nakonec vybojoval nedovolený zákrok, provinil se střídající Yufeng. Mareček se okamžitě rozhodl rozehrát nakrátko.
64'
Pražané si nakonec vybojovali další standardku. Plavšić cpal míč do malého vápna, kde byl ale připravený Diop, jenž byl navíc faulován.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Sparta stále vede o jednu branku. Druhý poločas je ale vyrovnanější, čínský celek se snaží hrát otevřeně.
62'
I další odkop od branky směřoval na aktivního Diopa, který alespoň vybojoval autové vhazování, o které se za malý moment postará Liang.
61'
Hložek to nyní vzal sám na sebe, následně si přehodil míč na levačku, avšak svůj centr poslal vysoko nad branku, z tého akce nic nebude.
60'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Štětina, přichází Vadim Červak.
59'
Baojie nedokázal uspět v souboji jeden na jednoho, Sparta se raději rozhodla uklidnit hru. Heča i tentokráte rozehrál po zemi do strany.
58'
Vácha byl donucen doběhnout ke středovému kruhu, odkud raději přeposlal míč k Radakovićovi, jehož bezmyšlenkovitý odkop skončil v zámezí.
57'
Diop sklepl míč do strany, následná kolmice byla až příliš prudká. Balón doputoval až k brankáři Hečovi, který krátce poté rozehrál na pravou stranu.
56'
Pražský celek se vrací zpět do vedení! Vácha to zkoušel prudkou přihrávkou na Sáčka, avšak do míče vložil kopačku jeden z protihráčů, což hrálo do karet VÁCLAVU DRCHALOVI, který střelou o tyč nedal brankáři šanci.
56'
Z velké vzdálenosti to zkoušel Mareček, který ale pálil vedle branky soupeře. Liu nemusel zasahovat, naopak se postará o odkop od branky.
54'
Avšak krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Vácha, který zatáhl za dres Chena. Peking Žen-che bude moci uklidnit hru.
53'
Nakonec to na sebe vzal Plavšić, který levačkou posílal míč do pokutového území, odkud ho odklízel Liu. Sparta ale zůstává na útočné polovině.
52'
Drchal se přes levé křídlo nedostal kolem Baojieho, který ale fauloval. Čínský celek se dopustil dalšího faulu, tentokráte se k rozehrávce staví Mareček.
51'
Do vzdušného prostoru si naskakoval Štětina, který ale ve vzduchu fauloval Weizheho. Útočný faul, rozehrávky se ujme sám čínský brankář.
50'
Na druhé straně hrací plochy byl faulovaný Plavšić, následovat bude standardní situace. Bude to z nějakých třiceti metrů od branky soupeře.
49'
Peking Žen-che právě vstřelil branku! K rozehrávce pokutového kopu se postavil sám faulovaný, tedy MAKHETE DIOP. Jeho rána směřovala k levé tyči, kam se vrhl také brankář Heča, který ale na míč nedosáhl.
48'
Je tu pokutový kop pro Peking Žen-che!
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči čínského celku, kteří budou hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martin Hašek, přichází Michal Sáček.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral Martin Hašek. Dlouhou dobu jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, která nabízela hodně krátké akce, jenž povětšinou končily před pokutovým územím. Pražané měli více ze hry, na první příležitost si počkali až do pětatřicáté minuty, kdy se prosadil Hašek. Čínský celek se snaží vycházet ze zajištěné obrany, hra směrem dopředu přinesla jednu šanci.
45'
45'
Hložek se probíjel do šestnáctky, nakonec byl faulován, avšak pokutový kop se konat nebude.
44'
Z velké vzdálenosti to zkoušel Hašek, jehož rána pravou nohou nakonec doskákala přímo do náruče brankáře, který neměl vážnější problémy.
43'
Na opačné straně hrací plochy se Haškovi povedl manévr proti soupeři, následně předal míč vedle stojícímu spoluhráči.
42'
První šance také pro Peking! Štětinova rozehrávka nebyla dobrá, Gwang se dostal až do šestnáctky, kde ho ale vychytal Heča.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Následně si ve vzduchu rukama pomáhal Štětina, který tak skolil k zemi Diopa. Hlavní sudí ani tentokráte neváhal, čínský celek ihned rozehrál.
37'
Štětina zkoušel kolmicí oslovit aktivního Ćiviće, který měl k balónu daleko. Po delší době budeme sledovat odkop od branky Pekingu.
36'
Nyní to bude pro Peking hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
35'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Ćivić vhazoval od levé postranní čáry, jako adresáta si vybral MARTINA HAŠKA, který se drzým způsobem dostal až k hranici malého vápna, odkud přízemním zakončením propálil čínského brankáře.
35'
Rozehrávka nakrátko přinesla odkop do země nikoho. Heča se tak rozhodl oslovit Radakoviće, který zrychlil akci přihrávkou na Plavšiće.
35'
Diop se chtěl důrazně dostat kolem Plavšiće, který ho nakonec fauloval. Peking Žen-che bude opět rozehrávat z vlastní obranné poloviny.
34'
Radaković nedal v hlavičkovém souboji Diopovi sebemenší šanci, avšak odražený míč jako první sebral Liang, který našel Ganga v ofsajdu.
33'
Heča posílal míč na levou stranu, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Bleskově ho tedy odklidil Renliang, jenž odkopl k hranici šestnáctky.
32'
Vracející se Plavšić nakonec trefil nohu Diopa, který se okamžitě skácel k zemi. Samotný centr přinesl pouze nedovolený zákrok od Diopa.
31'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Václav Drchal.
30'
Wangovi se nepodařilo udržet míč na hrací ploše, logicky se k autovému vhazování dostal soupeře, jenomže krátce poté si Ćivić neporozuměl s balónem.
29'
Liu rozehrál do strany na Fernándeze, který okamžitě přenášel hru k postranní čáře, kde si obrannou povinnost splnil Wiesner. Aut pro Peking Žen-che.
28'
Sparta se dostala čistým způsobem k míči, Hašek se pokoušel vysunout Pulkraba, pro kterého byla přihrávka až moc prudká.
24'
Liang to zkoušel dalekonosnou nabídkou, která byla hodně prudká. Jako první se k míči dostal Heča, jenž okamžitě rozehrál výhozem do strany.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nepřinesla žádnou přesnou trefu. Sparta je pochopitelně aktivnější, avšak žádnou vyloženou šanci jsme neviděli.
22'
Po delší době se dostal k míči Heča, jenž zkoušel narychlo rozehrát. Odkop směřoval pouze k Liangovi, jehož přihrávka na Diopa směřovala do ofsajdu.
21'
Mareček to zkoušel centrem do pokutového území, tam se ale nejvýše do vzduchu dostal Diop, který odvrátil míč přímo na nohu Plavšiće.
20'
Houliang pochopitelně hledal urostlého Diopa, který ale ve vzdušném souboji proti Štětinovi neuspěl. Na druhé straně přišel faul na Haška.
19'
Fernández se rozhodl vypomoci kolegů v obraně, to vedlo k zisku míče, po kterém byl faulován Dio. Peking Žen-che bude rozehrávat z vlastní poloviny.
18'
Následně si ale taktickým zákrokem pomohl napadající Weizhe, který poslal k zemi Radakoviće. Sparta se rozhodla rozehrát nakrátko.
17'
O střelecký pokus se před malým momentem postaral Plavšić, který to zkoušel levačkou, jenomže i tak míč přiletěl přímo do náruče brankáře.
16'
Následně to Vácha zkoušel přenesením hry k postranní lajně, kde se Plavšićovi podařilo vybojovat další aut. Pražané začínají míč územní převahu.
15'
Wiesner obstaral autové vhazování z pravé strany. Jeho nabídka směřovala na Haška, který okamžitě sklepl míč na nohu prvně jmenovaného.
14'
Štětina vyvezl míč na útočnou polovinu, kde si Plavšic narazil s Ćivićem, jehož přízemní přihrávku zastavil jeden z protihráčů.
13'
Čínský celek zahrával úvodní rohový kop tohoto zápasu. K rozehrávce se postavil Fernández, který na přední tyči našel Ganga, jenž prodlužoval míč za sebe.
12'
Vácha zkoušel přenést hru na Plavšiće, nicméně včas dokázal zasáhnout jeden z protihráčů. Peking Žen-che se pomalu a jistě dostává na útočnou polovinu.
11'
Konečně se pokračuje ve hře, Diop sportovně odevzdal míč až k opačné šestnáctce. Krátce poté si ale nedovoleným zákrokem pomohl Mareček.
10'
Hlavní sudí byl donucen přerušit hru, neboť Plavšić i nadále leží na trávníku. Na nic vážného to nevypadá, střídat by se tak nemělo.
9'
Vácha přihrával mezi dva protihráče, kde se zjevil Plavšić, který ale po ostrém zákroku skončil na zemi. I tak se to obešlo bez faulu.
8'
Liu nyní musel zasahovat, nicméně pražskému celku byl odmávám ofsajd, ve kterém se ocitl Pulkrab. Budeme sledovat odkop od branky.
7'
Přihrávka na pravou stranu na Ganga byla příliš prudká, míč skončil daleko v zámezí. O autové vhazování se tak postaral obránce Ćivić.
6'
Pražané rozjeli kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojil také brankář Heča. Ten zkoušel nakopnout na druhou stranu, kde zasáhl jeden ze stoperů.
5'
Autového vhazování z pravé strany se ujal Liu, který si pro spolupráci vybral Diopa, kterému se ale nepovedla podržet míč proti prohráčům.
4'
První střelecký pokus tohoto zápasu obstaral Hašek, který se dostal až k hranici pokutového území, odkud ale zamířil přímo doprostřed branky.
3'
Nedovoleným zákrokem si pomohl obránce Radaković, který poslal k zemi Renlianga. Hlavní sudí neváhal ani chvíli, Peking ihned rozehrál.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Sparty, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Čínský Peking Žen-che se v tuto chvíli připravuje na novou sezónu, v té uplynulé se umístil na osmé pozici, přičemž se mu podařilo získat sedmatřicet bodů. Tento celek se ke konci ročníku nacházel ve špatné formě, posledních pět zápasů totiž nabídlo pouze jedno vítězství, a sice proti jedenáctém Dalianu. Peking Žen-che měl v minulém ročníku problémy v útoku, který patřil k nejhorším v celé soutěži. Trochu lepší to bylo v obraně, jenž si držela průměr méně než dvou branek na zápas. Zřejmě nejzvučnějším hráčem je argentinský záložník Augusto Fernández, jenž ještě před dvěma lety hrál za Atlético Madrid.
AC Sparta Praha

Favoritem tohoto zápasu by měla být pražská Sparta, která má za sebou už tři přípravní zápasy. V tom prvním si dokázala porazit s Českými Budějovicemi, které si odvezly porážku 1:3. Duel proti třetiligové německé Chotěbuzi rovněž nabídl celkem jednostrannou záležitost, Sparta si nakonec odvezla vítězství 2:0. Zřejmě neklidnější průběh měl třetí přátelský zápas, celek z Letné si hladce poradil s třetiligovým Vltavínem, který prohrál poměrem 0:5. Poslední klání se uskutečnilo proti maďarskému MOL Vidi, proti kterému měla i tentokráte navrch Sparta, jenž nakonec zvítězila poměrem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Pražská Sparta má před sebou další přípravný zápas, tentokráte vyzve čínský Peking Žen-che.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.