Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Dukla - 8. února 2020   12:00

Hr. Králové
Hr. Králové
31' Firbacher
1:3
(1:2)
Dukla
Dukla
9' Holík   • 22' Holík   • 89' Preisler
Hr. Králové
Vízek – Čech, Doležal, Firbacher, Jukl, Král, Leibl (59. Urma), Martinec (C), Soukeník, Vlkanova, Zbrožek
Ottmar – Djurdjevič, Frýdek, Mejdr, Prekop, Šípek, Urma
Dukla
Hruška – Ayong, Kovernikov, Krunert

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Hradec Králové prohrál na domácí půdě s Duklou Praha 1:3. Už v 9. minutě poslal hostující mužstvo do vedení Holík. Ve 22. minutě to byl opět Holík, který skóroval po velké chybě domácího celku a Dukla tak vedla zaslouženě 2:0. Ve 31. minutě se ale Hradec Králové přece jen dočkal prvního vstřeleného gólu, pod který se zapsal Firbacher. Druhý poločas nám toho moc nenabídl, ale nakonec jsme se přece jenom dočkali branky, kterou vsítil v 89. minutě Preisler.
90'
89'
Dukla právě vstřelila branku!
O vítězi je definitivně rozhodnuto, jelikož Dukla Praha dává gól na 3:1! Hostující hráč si skvěle pustil míč ve vápně a z pravé strany našel na zadní tyči naprosto osamoceného DOMINIKA PREISLERA a ten zakončil do prázdné svatyně.
88'
Ovšem centr skončil jen bezpečně v rukou připraveného brankáře Rady.
87'
Posléze domácí mužstvo vybojovalo rohový kop z levé strany a má jednu z posledních možností na srovnání skóre.
86'
Faul ze strany pražského celku přerušuje hru a Hradec bude rozehrávat standardní situaci na polovině soupeře.
85'
Nyní se domácí dopustili faulu ve středu hrací plochy a Dukla tak je znovu u balónu.
84'
Domácí hráč se provinil velkou chybou, kterou ale Dukla nepotrestala, neboť se hostující hráč ocitl v ofsajdu.
83'
Po centru z rohu se ale domácí nedostali do ničeho vážnějšího, ale Hradec zůstává v tlaku v závěrečných minutách utkání.
82'
Velice dobrý zákrok tentokrát předvedl Rada, jenž vychytal střelu soupeře a následuje roh pro Hradec.
81'
Ofsajdová past přerušila možný útok ze strany domácího celku.
80'
Zbývá nám posledních deset minut a stav se od 31. minuty nezměnil. Dukla i nadále vede 2:1.
79'
Rada znovu vyslal daleký odkop od své brány, když byl pod tlakem před dotírajícím se útočníkem Hradce.
78'
O centr z rohu se opět postaral Frýdek, ale tentokrát byl míč přetažený a nepřinesl žádnou větší šanci.
77'
Centr Frýdka letěl do vápna, kde míč odehrál do zámezí obránce Dukly a budeme tak svědky rohového kopu.
76'
Faul hostů znamená, že Hradec Králové bude zahrávat volný kop z pravé strany.
74'
Míč už skončil mimo hrací plochu a domácí celek tak získal odkop od své svatyně.
73'
Posléze se míč dostal do zámezí a o autové vhazování se postarají Pražané.
72'
Dukla nyní měla menší problémy s rozehrávkou na své polovině, ale nakonec vše vyřešila.
71'
Doumbia si ve druhé půli zápasu říká častěji o míč a je velmi vidět na hrací ploše.
70'
Ullman byl velice blízko gólu, protože se po nákopu za obranu dostal do zakončení z úhlu, která ale skončilo jen těsně vedle pravé tyče!
69'
Opět tady máme přerušení hry, když se hráč domácího celku provinil faulem a Dukla tak je v posledních minutách lepším týmem.
68'
Dukla bezpečně kombinuje na své polovině a posléze se k míči dostal Ayong, ale jeho průnik po pravé straně nic moc nepřinesl.
66'
Po centru z rohu se domácí hráč procpal do zakončení hlavou, ale to skončilo jen nad svatyní soupeře.
65'
Brankář Dukly Rada sice pouštěl míč do zámezí, ale rozhodčí následně ukázal na rohový kop pro Hradec.
64'
Poté se ovšem Hradec dopustil nedovoleného zákroku na polovině soupeře a u míče tak bude opět pražský celek.
63'
Už to vypadalo, že Dukla půjde znovu do dvoubrankového vedení, ale branka Ayonga neplatí, jelikož se nachytal v ofsajdu!
61'
Momentálně nevidíme nic moc velkého, jelikož Hradec se dostává pod tlak potom co projde přes polovinu hrací plochy.
60'
Hodina hry je minulostí a Dukla Praha stejně jako po prvním poločase vede nad Hradcem Králové 2:1.
59'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Leibl, přichází Urma.
58'
Ayong s Doležalem předvedl skvělý souboj o míč přes polovinu hrací plochy, když se hostující hráč snažil projít po levé straně, ale nakonec to byl právě on, který se dopustil faulu.
57'
Na nákop hostujícího hráče si došel brankář Hradce Králové Ottmar.
56'
Ovšem druhá půle zápasu je po pár střídání na každé straně zatím velice vyrovnaná a tempo hry je celkem vysoké.
55'
Tentokrát se Pražanům nepovedla prokombinovat do vápna soupeře a následného zakončení.
54'
Domácí mužstvo získalo přímý kop z dobré pozice, ale střela Leibla sice letěla přes zeď, ale pouze do náruče gólmana.
53'
Znovu je hra přerušená, tentokrát leží na trávníku hráč hostujícího celku.
52'
Ayong se dral dopředu z pravé strany, ale rozhodčí mu nakonec odpískal pouze nedovolený zákrok.
51'
Nakonec z toho ale je pouze autové vhazování pro domácí celek.
50'
Nyní už se ale opět může pokračovat v utkání a Dukla se snaží něco vymyslet na pravé straně.
49'
Nyní je hra přerušená, protože Šípek zůstal ležet na hrací ploše a potřebuje ošetření.
48'
Ve velké šanci se tentokrát ocitl Hradec, ale Rada si skvěle poradil!
47'
Dukla se snažila projít středem hrací plochy, ale Šípek se dopustil nedovoleného zákroku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 12:59
První poločas je u svého konce a Dukla Praha vede nad Hradcem Králové 2:1. Už v 9. minutě poslal hostující mužstvo do vedení Holík. Ve 22. minutě to byl opět Holík, který skóroval po velké chybě domácího celku a Dukla tak vedla zaslouženě 2:0. Ve 31. minutě se ale Hradec Králové přece jen dočkal prvního vstřeleného gólu, pod který se zapsal Firbacher.
45'
45'
Ke konci poločasu ještě Hradec získal volný kop, jenž byl rozehrán centrem na zadní tyč, ale tam si obránce Dukly poradil.
44'
Hradečtí se tentokrát dostali do zakončení, ale pokus z nějakých dvaceti metrů skončil vysoko nad bránou soupeře.
43'
Hostující hráč se dopustil faulu v hlavičkovém souboji uprostřed hřiště, což sudí viděl a také odpískal.
42'
Pomalu to vypadá, že dalšího gólu se už v prvním poločase nedočkáme, neboť poslední minuty nenabízejí nic zajímavého.
41'
Poté ovšem Dukla převedla hru na levou stranu, kde už o balón přišla a následuje aut pro Hradec Králové.
40'
Dancák vybojoval pro hostující celek autové vhazování na polovině soupeře.
39'
Dukla svou bojovností nakonec získala rohový kop z levé strany, který letěl na přední tyč, ale tam jej odhlavičkoval domácí hráč.
38'
Poté to Pražané zkusili nákopem za obranu, ale ani ten nepřinesl žádné nebezpečí a míč si opět vzal gólman Vízek.
37'
Nakonec přiletěl nebezpečný centr hostujícího hráče z pravé strany, ale ten sklepl pro svého brankáře obránce Hradce.
36'
Firbacher už nezachytil míč na hrací ploše a Dukla tak získala autové vhazování na polovině soupeře.
35'
Obrana Dukly se při rozehrávce dostala pod tlak a hostující gólman Rada tak pod tlakem raději odkopl míč daleko od své svatyně.
34'
Hradec to zkoušel po pravé straně, ale opět se píská jen ofsajdové postavení, kterých jsme v první půli viděli už hodně.
33'
Faul z domácí strany ve středu hřiště přerušuje hru a Dukla tak bude rozehrávat.
32'
Dukla se dostala do přečíslení, ale nakonec je vše zastaveno ofsajdem.
31'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Domácí snižují na 1:2! Po rohovém kopu Hradce se nakonec k míči uvnitř vápna dostal FILIP FIRBACHER a jeho volej z otočky se odrazila od levé tyče do brány soupeře.
30'
Půl hodina hry je za námi a Dukla vede nad Hradcem zaslouženě 2:0. Hosté se dostávají do střel, zatímco Hradec hodně kombinuje a je častěji u balónu, ale zatím jsme z domácí strany viděli pouze jednu střelu, která orazítkovala břevno.
29'
Dukla sice byla pod tlakem, ale nakonec se exkluzivně vykombinovala ze své poloviny a dostala se do útoku, který ale nebyl zakončen střelou.
28'
Nepřesný nákop hostujícího hráče nenabídl nic, neboť míč letěl jen do míst, kde byl připraven brankář Vízek.
27'
Nyní se domácí obraně podařilo chytnout soupeře v ofsajdové pasti.
26'
Poté získali domácí rohový kop, ale centr z levé strany byl nepovedený a skončil pouze mimo hrací plochu.
25'
Už to vypadalo na první branku domácích, ale skvělá střela z dálky orazítkovala pouze horní tyč Radovy svatyně!
24'
Hradec se sice snaží něco vymyslet, ale zatím tahá za kratší konec provazu a nedaří se mu projít do zakončení.
22'
Trestuhodné chyby se dopustil domácí obránce, který chtěl dát dozadu brankáři, ale namazal přímo do běhu LUKÁŠI HOLÍKOVI, který se posléze dostal přes vyběhnutého gólmana a zakončil do zcela prázdné svatyně. Pražské mužstvo tak vede 2:0.
20'
Po dvaceti minutách hry mohla jít Dukla do dvoubrankového vedení, ale hostující hráč v dobré pozici minul.
19'
Posléze sice Hradec vytěžil z minima maximum, když získal autové vhazování, ale následná rána zpoza vápna byla dost nepovedená a skončila daleko vedle brány.
18'
Už to vypadalo, že se Hradec dostane do první gólovky, jelikož z levé strany nabíhali na centr zprava dva volní hráči, ale balón přeletěl vápno.
17'
Martinec se dopustil faulu na své polovině a Dukla tak bude u míče.
16'
Piroch fantastickým zákrokem zamezil úniku domácího hráče po levé straně a následuje opět jen aut pro Hradec.
15'
Ovšem po autovém vhazování se domácí celek nedostal vůbec k ničemu a míč už má na kopačkách Dukla.
14'
Následně ještě byla hra na malou chvíli přerušená, jelikož hostující hráč utrpěl nějaké zranění.
13'
Další útok Hradce Králové, který bude pokračovat po autovém vhazování.
12'
Firbacher utekl po levém křídle, ale jeho centr byl hodně přetažený a skončil tak bezpečně v moci gólmana.
11'
Skvěle si tentokrát poradil stoper Hradce, jenž zachytil nebezpečnou přihrávku do útočné akce.
10'
Dukla se opět dostala dopředu a získala rohový kop z levé strany, kde se snaží něco vymyslet.
9'
Hostující mužstvo dává první gól tohoto zápasu a jde tak do vedení! Po přihrávce na úrovni hranice vápna se hostující hráč dostal ke střele, kterou Vízek vyrazil, ale na dorážku ke vzdálenější tyči LUKÁŠE HOLÍKA už nedosáhl.
9'
Po nákopu domácího hráče z hloubě vlastní poloviny přichází ofsajd, ve kterém se nachytal útočník Hradce a akce tak je u svého konce.
8'
Nakonec se ale hostující hráč dopustil faulu a Hradec tak může něco vymyslet směrem dopředu.
7'
Momentálně je k vidění hodně nepřesností, neboť se bojuje o balón ve středu hrací plochy.
6'
Ovšem centr letěl pouze na přední tyč, kde byl připraven domácí hráč, jenž odhlavičkoval balón do bezpečí.
5'
Na začátku zápasu se hraje nahoru dolů a tentokrát se dopředu dostala Dukla, která získala rohový kop z levé strany.
4'
Hradečtí se pokusili projít dopředu po pravé straně, ale následný centr byl hodně nepovedený.
3'
Následně přišel nedovolený zákrok domácího hráče ve středu hřiště a u míče tak bude Dukla Praha.
2'
Posléze domácí celek získal volný kop, na jejímž konci byla střela, ale ta letěla jen doprostřed svatyně, kde byl připraven Rada.
1'
Hradec se hned po výkopu dostal směrem dopředu a gólman Rada musel pod tlakem odkopnout míč.
1'

FC Hradec Králové: Vízek – Čech, Doležal, Firbacher, Jukl, Král, Leibl, Martinec (C), Soukeník, Vlkanova, Zbrožek
Náhradníci: Ottmar – Djurdjevič, Frýdek, Mejdr, Prekop, Šípek, Urma

FK Dukla Praha: Rada – Dancák, Doumbia, Fábry, Holík, Kozma, Chlumecký, Piroch, Preisler, Tetour (C), Ullman
Náhradníci: Hruška – Ayong, Kovernikov, Krunert.
Votroci si ve druhé lize nevedli vůbec špatně. Po podzimní části přezimují na 5. místě jen bod za pražskou Duklou a Zbrojovkou Brno. K tomuto výsledku jim pomohla především skvělá defenziva, v lize zatím obdrželi pouze 16 branek. V zimním přestupovém období prodělalo hradecké mužstvo několik změn.

Hradec opustil obránce Miloš Kopečný, který přestoupil do Českých Budějovic, a záložník Milan Černý, který bude hostovat na Vyšehradě. Kádr naopak posílil obránce Jan Mejdr ze Sokolova, který prošel také dukelskou mládeží, a stoper Jan Král z Mladé Boleslavi.

Hradec Králové se v rámci přípravy zúčastnil zimní Tipsport ligy. V prvním přípravném utkání Votroci remizovali s druholigovým Varnsdorfem 1:1, ve druhém prohráli s Mladou Boleslaví 0:1 a v posledním zápase Tipsport ligy remizovali s rezervou Sparty 0:0. V rámci přípravy se pak utkali také se čtvrtým týmem polské Ekstraklasy. Slask Wroclaw vyhrál nad Hradcem Králové 5:1.

Dukla se rovněž zúčastnila zimní Tipsporty ligy, na jejímž začátku podlehla Bohemians 1905 1:2. Ve druhém utkání opět prohrála s prvoligovým celkem a to Jabloncem 2:3. V posledním zápase ale zvítězila nad Příbramí vysoce 6:0. Následně pražský celek čekali ještě tři přípravné zápasy a všechny byly vítězné. Nejprve Dukla vyhrála 2:1 nad Žižkovem, posléze 1:0 nad Táborskem a v posledním utkání porazila 3:2 Vlašim.

Dukla se s Votroky naposledy utkala v rámci 16. kola F:NL. Svěřenci trenéra Skuhravého na domácí půdě podlehli hradeckým 1:2
V dalším přípravném zápase se proti sobě utkají dva druholigové týmy FC Hradec Králové a FK Dukla Praha. Naposled se spolu tato mužstva střetla v listopadu na půdě Dukly, kde ovšem Hradec zvítězil 2:1. Dnes se bude bojovat na umělé trávě Všesportovního stadionu v Hradci Králové. Úvodní výkop je naplánován na 12:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.