Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Hammarby IF - 8. února 2020   21:00

Slavia
Slavia
3' Stanciu  • 7' Masopust  • 23' Bořil  • 87' Coufal
4:2
(3:1)
Hammarby IF
Hammarby IF
34' Tanković   • 86' Ludwigson
Slavia
Kolář – Coufal, Kúdela (85. Frydrych), Bořil, Zelený (85. Holeš) – Masopust (82. Provod), Ševčík, Stanciu (9. Dorley, 82. Hellebrand), Červ (76. Hilál), Olayinka – Tecl (76. Musa)
Kovář – Toula
Hammarby IF
Blažević – Sandberg (40. De Brito), Fenger, Magyar, Söderström – Bojanić (73. Ludwigson), Andersen, Ngouali – Kačaniklić, Jóhansson, Tanković (60. Rodić)
Wiland

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 5:13.
V ligové generálce si fotbalisté Slavie připsali druhou výhru zimní přípravy. Do zápasu se švédským Hammarby vstoupili výborně, když dvě obrovské hrubky soupeřovy obrany potrestali ve 3. minutě Stanciu a v 7. Masopust. Rumunský špílmachr musel zakrátko pro lehčí zranění hřiště opustit, na 3:0 pak zvyšoval z dorážky Bořil.
Hammarby se dostalo do provozní teploty později, Tanković do přestávky snížil a po změně stran českého mistra několikrát podržel Kolář. Na druhé straně spaloval šance jako na běžícím pásu Olayinka a v závěru zdramatizvoal zápas snížením po rohu Ludwigson. Hned po výkopu ovšem stanovil konečné skóre na 4:2 Coufal.
90+4'
90+4'
V posledních vteřinách dostal žlutou kartu za nesmyslný faul zezadu na Rodiće na půlící čáře Petar Musa (SK Slavia Praha).
90+2'
Sešívaní si při rohu na zadní tyči trochu překáželi a po střetu Musy s Holešem bude pouze odkopávat Davor Blažević.
90+1'
V nastavení vytěsnil Olayinkovu tvrdou střelu po Hellebrandově přihrávce brankář Blažević na roh.
90'
Český mistr kombinuje kolem velkého vápna soupeře, do hry se zapojují především čerství borci Hellebrand s Musou, ale zatím jejich snaha k cíli nevede.
87'
Slavia právě vstřelila branku!
Půl minuty po výkopu potáhl míč Provod, narazil si a přihrál doprava, odkud posadil bez přípravy uklidňující trefu na zadní tyč VLADIMÍR COUFAL.
86'
Hammarby IF právě vstřelil branku!
A roh zadarmo přišel naopak slávisty hodně draho. Odražený míč si našel zapomenutý GUSTAV LUDWIGSON a zblízka ho v pádu dokázal pěkně trefit do šibenice za Kolářova záda.
86'
Tomáš Holeš prvním dotykem trochu zbytečně odehrál míč na roh pro Hammarby.
85'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: odešli Jaroslav Zelený s Ondřejem Kúdelou, nastupují Frydrych a Holeš.
84'
Hellebrand našel polovysokým centrem nabíhajícího Olayinku, ten se opět dostal za obranu a z voleje znovu netrefuje mezi tyče. Nigerijec je po přestávce exkluzivním spalovačem šancí.
83'
Standardku Pražanů i opakovaný centr do vápna dokázala zahuštěná obrana Hammarby odvrátit.
82'
Dvojnásobné střídání Slavie: odešli Masopust a Dorley, nahrazují je Provod s Hellebrandem.
79'
Z protiútoku už Peter Olayinka těsně nestihl míč na hrací ploše.
78'
Vladimir Rodić se prokličkoval až do pokutového území Slavie, tam však přihrál na kopačky dobře postaveného Ondřeje Kúdely.
77'
Oscaru Dorleymu se trestný kop hrubě nevydařil, bránu přestřelil o tři metry.
76'
Teprve druhé střídání Slavie Praha: mladý Lukáš Červ pro dnešek dohrál a určitě nezklamal, na závěrečnou čtvrthodinu jde na plac Abdulláh Júsuf Hilál.
Současně odchází i Stanislav Tecl a do akce jde další nová akvizice Petar Musa.
76'
Masopustovo kličkování řeší obrana bronzového celku švédské ligy faulem zhruba 23 metrů od brány.
74'
Olayinka zakončil rychlou akci Slavie škorpióní patičkou vysoko nad břevno.
74'
Nadějně sehraná akce Hammarby končí slabou střelou Aleksandara Kačanikliće, která nepřidělala Kolářovi žádné vrásky na čele.
73'
Střídání v týmu Hammarby IF: ze hřiště odchází Darijan Bojanić, přichází Gustav Ludwigson.
70'
Teď zůstává rozum stát nad tím, co předvedl Fenger. Na Kolářův dlouhý výhoz vyskočil a oběma rukama ho zblokoval jako na volejbalové síti. Nebýt to přátelák, nejspíš by ho čekala červená karta.
70'
Rohový kop Hammarby si stahuje ze vzduchu Ondřej Kolář.
67'
Trpišovského svěřenci rozehráli z přímého kopu zajímavý signál, který si protivníci v české lize jistě znamenají. Coufal naznačil střelu, ale poslal míč do strany Ševčíkovi, který za zdí servíroval bohužel nepřesně na Tecla.
66'
Slávisté drželi míč před soupeřovou šestnáctkou, dlouhou kombinaci utnul až nenápadný faul Madse Fengera.
63'
Jaroslav Zelený střílel přes několik hráčů zpoza šestnáctky a skákavý míč překvapivě prošel až před Davora Blaževiće, který si na čáře poradil.
62'
Rohový kop Slavie si vzal na starost Petr Ševčík, na malém vápně ovšem našel jen hlavu dánského stopera soupeřova mužstva Fengera.
60'
Střídání v týmu Hammarby IF: odchází autor jediné branky Muamer Tanković a na jeho místo přichází Vladimir Rodić.
58'
Stockholmští okamžitě ztratili míč a do šance vyslal Tecl Olayinku. Ten po zasekávačce páil z rohu malého vápna na bližší tyč, kde měl Davor Blažević dobře pokrytý prostor. To byla třetí ložená příležitost nigerijského křídla za 4 minuty!
58'
Útočným faulem se provinil Liberijec Oscar Dorley.
56'
Olayinka přebral kolmici od Ševčíka a doslova se vřítil do šance. Blažević opět podržel Hammarby výborným zákrokem.
55'
Kolář si často chodí pro míče na pozici falešného libera a práci nohou má zatím absolutně bezchybnou.
54'
Ševčík našel přetaženým rohem na zadní tyči volného Olayinku, který z voleje rozvlnil pouze boční síť.
53'
Magyar prodloužil hlavou za sebe a po krátkém rohu čeká Pražany ten klasický.
52'
Slavia po ubráněném rohu vyrazila do kontru ve velkém počtu, Stanislav Tecl akci zbrzdil, ale aspoň si vynutil na De Britovi faul.
51'
Darijan Bojanić zahrál trestný kop přes zeď znamenitě, Kolář však prokázal skvělý postřeh a robinzonádou vyráží standardku chorvatského záložníka na roh.
51'
Kúdela před velkým vápnem podrazil Jóhanssona, který si zasekával míč. Rýsuje se zajímavý přímý kop pro Hammarby.
49'
Švédští fotbalisté běželi do přečíslení, jenže jestliže je před chvilkou zradilo zakončení, teď pro změnu pokazil Andersen centr na Tankoviće.
48'
Obrovskou šanci na kontaktní gól promarnilo Hammarby. Střídající De Brito odcentroval zleva na malé vápno, kde naprosto nikým nehlídaný Jóhansson z voleje netrefuje slávistickou branku.
46'
Slavia vstoupila do ligové generálky v lijáku výborně a už v 7. minutě vedla po trefách Stancia a Masopusta 2:0. Radost pak sešívaným trochu zkalilo lehčí zranění autora prvního gólu Ve 23. minutě zvyšoval Bořil, až pak se ke slovu dostali poprvé také fotbalisté Hammarby a zásluhou Tankoviće zkorigovali na 3:1.
45+3'
45+3'
Z brejku nedokázal dát přesnější přihrávku do uličky Bojanić. Rozhodčí zatím stále nechává pokračovat hru i ve třetí minutě nastavení.
45+2'
Masopustův centr se odráží od boku jednoho z obránců v černo-žlutých dresech.
45+1'
Tankovićův podebraný centr byl pro Kačanikliće příliš vysoký, srbský útočník se pak dostal do strkanice se slávistickými obránci.
45'
Pod tlakem musel rozehrávat dalekým odkopem Ondřej Kolář a těžiště hry se přesouvá doprostřed hřiště.
43'
Olayinka se snažil od rohového praporku dostat do nebezpečnějšího prostoru, hráči švédského klubu ho nepouštějí.
41'
Pomezní odmával Slavii ofsajd na pravém křídle.
40'
Zraněného Sandberga vystřídal na kraji obrany Hammarby Jean Carlos de Brito.
39'
Faul na Masopusta zařídil krátký roh pro český celek, v šestnáctce se ale naopak dopustili útočného faulu slávisté a na trávníku zůstává ležet Tanković.
38'
Hammarby pokračuje zatím v deseti a bude muset střídat.
36'
Zdravotní pomoc spěchá ze střídačky Hammarby na hřiště k Sandbergovi, který si zřejmě natáhl sval.
34'
Nejlepší střelec stockholmského klubu MUAMER TANKOVIĆ si povodil Ondřeje Kúdelu a prostřelil Koláře na zadní tyč.
33'
Z dalšího rohu hlavičkoval už hráč v červenobílém dresu, konkrétně Peter Olayinka, ale slabý pokus letí vedle zadní tyče.
33'
Jeppe Andersen hlavičkou přes vlastní břevno zařídil repete.
32'
Další roh pro Slavii získal na pravé straně Vladimír Coufal.
31'
Masopust vysunul do šestnáctky Olayinku, který se neprodral k míči v těsném souboji se Sandbergem.
28'
Masopustův centr v obtížné pozici nezpracoval Olayinka.
27'
Rozehrávka nakrátko a Červovi se snesl centr daleko za Blaževićovu bránu.
26'
Slávistický roh nevyšel, do brejku se vydal Ngouali, ale Hammarby o míč přišlo ještě před velkým vápnem a naopak z rychlého protiútoku vybojoval další roh Tecl.
25'
Pražané mohli dokonce vzápětí přidat čtvrtý gól, když ze strany postupoval na Blaževiće sám Stanislav Tecl. Po zemi však trefuje pouze nohy chorvatského brankáře.
23'
Ševčíkův centr po odvráceném rohu hlavičkoval Jaroslav Zelený, Blažević vytáhl míč přímo na kopačky JANA BOŘILA a mladoboleslavský odchovanec z voleje trefuje odkrytou část brány.
22'
Tanković se zlobí na spoluhráče Jóhanssona, z brejku přistál jeho centrovaný míč místo na střelu jen za patami nabíhajícího fotbalisty bosenského původu.
21'
Masopustův centr po náběhu z pravého křídla skvěle odvrátil z malého vápna Richárd Magyar.
19'
Ani napodruhé se exekuce nepovedla, zpátky ovšem zasprintoval Jaroslav Zelený a ve spolupráci s brankářem Kolářem nepouští Kačanikliće k míči.
19'
Richárd Magyar (Hammarby IF) fauloval unikajícího Tecla a vidí žlutou kartu.
Slavia sice ukvapenou rozehrávkou odevzdává míč, ale zachránil ji rozhodčí, který vrací balon na místo přestupku.
18'
Zeleného centr se snesl vysoko za bránu Davora Blaževiće a chorvatský brankář Hammarby provede odkop.
16'
Tanković potáhl míč a před velkým vápnem si hezky narazil s Andersenem, pak ale nepropálil couvající sešívaný blok.
15'
Kolmou přihrávku na Dorleyho přečetl Magyar a skluzem před ním odehrál míč do autu.
13'
Za vytrvalého deště vybojoval český mistr na kluzkém trávníku rohový kop. Rozehrávka nakrátko však nevyšla a Slavia pouze vhazuje.
10'
Masopust napřáhl z velké dálky a přestřelil.
9'
Nepříjemnost pro Slavii – odstoupit musí velmi brzy zraněný Nicolae Stanciu, na jeho místo míří liberecká posila Oscar Dorley.
7'
Stanislav Tecl využil další hrubky soupeře a jeho přesnou přihrávku doprava využívá k utěšené střele placírkou na zadní tyč LUKÁŠ MASOPUST. To je skvělý vstup sešívaných do zápasu.
5'
Stanciův centr na nabíhajícího Jaroslava Zeleného tečovala mimo nebezpečí obrana stockholmského celku.
3'
Po hrubé chybě v rozehrávce Hammarby se k míči dostal NICOLAE STANCIU a přízemní ranou na zadní tyč překonává špatně postaveného a hlavně zaskočeného brankáře.
2'
Slávistická obrana si poradila s úvodním rohovým kopem švédského mužstva.
1'

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Bořil, Zelený – Masopust, Ševčík, Stanciu, Červ, Olayinka – Tecl
Náhradníci: Kovář – Holeš, Frydrych, Hellebrand, Toula, Provod, Dorley, Hilál, Musa

Hammarby IF: Blažević – Sandberg, Fenger, Magyar, Söderström – Bojanić, Andersen, Ngouali – Kačaniklić, Jóhansson, Tanković.
Hammarby IF

Stockholmský klub získal v nedávno skončeném ročníku švédské ligy, hrané systémem jaro-podzim, bronzové medaile. To je největší úspěch jinak spíše průměrného klubu od stříbra v roce 2006. Hammarby se tak po 13 letech kvalifikovalo i do letního předkola Evropské ligy.
Na jeho soupisce najdeme řadu krajánků i dva hráče se zkušenostmi z národního mužstva. Bosensko-švédský záložník Muamer Tanković má odehraných 58 zápasů v Eredivisie za Alkmaar i pět reprezentačních startů, pro změnu původem srbský fotbalista Aleksandar Kačaniklić reprezentoval Švédsko dokonce 21x a vstřelil tři góly.

Ve Švédsku se hraje liga bez letní přestávky, zato ta zimní je výrazně delší. Hammarby proto zahájilo přípravu teprve minulý týden, na úvod podlehlo Midtjyllandu 0:4 a s Florou Tallinn se rozešlo smírně 1:1.
SK Slavia Praha

Úřadující český mistr absolvuje poslední zápas na soustředění v portugalském Algarve, který bude zároveň generálkou na jarní část FORTUNA:LIGY.

V zimním přestupovém termínu opustili kádr Jindřicha Trpišovského Souček (West Ham), Hušbauer (Drážďany), Van Buren (Haag), Škoda (Rizespor), Hora (FC Riga) a Hromada (hostování Liberec).
Naopak v Sinobu rozšířili velmi početnou ex-libereckou skupinu Dorley a Musa, ze Slovácka přišel Hellebrand a z Olomouce Zima, vesměs tedy nadějní mladí hráči.

Výsledky sešívaných v přípravě zatím ovšem nejsou žádná sláva. Po porážce s druholigovým Ústím nad Labem a remízou s Českými Budějovicemi podlehli slávisté na soustředění v Algarve na penalty dánskému Aarhusu a jediné vítězství 3:1 si připsali proti Vålerenze Oslo. Včera pak nestačili na Brøndby Kodaň, jemuž sestava bez největších opor podlehla 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.