Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Jihlava - 22. ledna 2020   11:00

Sparta
Sparta
3' Kozák  • 8' Mandjeck  • 49' Tetteh  • 74' Tetteh  • 79' Tetteh
Jihlava

Z naší strany je to pro dnešek vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Zápas je u konce, Sparta bez problémů přejela druholigovou Jihlavu 5:0. Nejenže v přípravě tak ještě neprohrála, neinkasovala navíc ani jednu branku. Hattrickem se blýskl talentovaný útočník Benjamin Tetteh, to přitom hrál jen ve druhém poločasu.
90'
88'
Matěj Hanousek se vydal do útoku po levé straně, o míč nakonec ale přišel.
85'
Útok Jihlavy ztroskotal na dobře fungující letenské defenzívě.
83'
U dlouhého pasu za obranu Jihlavy byl jako první hostující obránce.
82'
Jihlava kombinuje na vlastní polovině.
80'
Centr Jihlavy z levé stran branku Sparty neohrozil.
79'
Sparta právě vstřelila branku!
A máme tu pátou branku utkání! Z bezprostřední blízkosti jihlavské branky se prosadil BENJAMIN TETTEH, který tak zkompletoval hattrick.
78'
Hostující pas za sparťanskou obranu skončil u gólmana Florian Nity.
77'
Ladislav Krejčí si došel pro faul na polovině hřiště.
76'
Dlouhý pas za jihlavskou obranu končí v náruči hostujícího gólmana.
74'
Martin Hašek po hrubce v jihlavské obraně našel přihrávkou zleva před brankou volného BENJAMINA TETTEHA, který z první skóroval už podruhé v dnešním zápase.
73'
Martin Hašek svým centrem na přední tyč našel pouze jednoho z obránců.
72'
Roh pro Spartu.
70'
Rychlý hostující protiútok ukončil dobrým zákrokem jeden z letenských stoperů.
69'
Centr Martina Haška na zadní tyč z levé strany skončil na hlavě jednoho z jihlavských obránců,
67'
Ani tentokrát nedokázala Jihlava centrem z rohu ohrozit domácí branku.
66'
Další nebezpečná šance Jihlavy. Zakončení k levé tyči dokázal Florin Nita vyrazit na roh.
65'
Martin Hašek vlétl do souboje na polovině hřiště jako neřízená střela a hostujícího hráče zfauloval.
64'
Florin Nita měl co dělat aby zneškodnil jihlavské zakončení z bezprostřední blízkosti sparťanské branky.
62'
Útok Jihlavy ukončuje útočný faul na Libora Kozáka.
61'
Roh pro Jihlavu.
60'
Pas Ladislava Krejčího za jihlavskou obranu skončil v rukavicích hostujícího gólmana.
58'
Ladislav Krejčí dobrým pasem za hostující obranu našem Martina Graicara. Ten se už ale nedokázal prosadit přes obránce.
57'
Sparta kombinuje na vlastní polovině.
55'
Centr Jana Javůrka z levé strany skončil na hlavě Benjamina Tetteha, který ho bez problému odhlavičkoval do zámezí.
54'
Jihlavský roh z levé strany domácí branku neohrozil.
52'
Velkou šanci Sparty ukončil ofsajd ve kterém se nacházel Benjamin Tetteh.
51'
Centr Vojtěcha Křišťála z hloubi pole z pravé strany skončil na noze jednoho z domácích obránců.
Střídání doplníme po konci zápasu.
49'
Zfaulovaný BENJAMIN TETTEH se sám postavil k míči a nekompromisně ho uklidil k levé tyči.
48'
Penalta pro Spartu!
47'
Kousek za polovinou hřiště byl tvrdě poslán k zemi Martin Hašek. Tohle mohlo být klidně na žlutou.
46'
Úvodní výkop měla na starost domácí Sparta.
46'
Jihlava do druhého poločas nastoupí v sestavě: Vejmola – Křišťál, Tlustý, Vedral, Javůrek, Lacko, Ritter, Mikuš, Klobása, Rezek, Vasilj.
První poločas je u konce Sparta po trefách Libora Kozáka a Lukáše Štětiny zatím vede nad Jihlavou 2:0. Druhý poločas začne přibližně v 11:53.
45'
44'
Ani tentokrát nedokázal Jan Fortelný protlačit míč na nabíhajícího Libora Kozáka.
42'
Ani tentokrát Letenští z rohu nezahrozili.
41'
40'
39'
Guelor Kanga zpoza vápna vystřelil vysoko nad hostující branku.
37'
Libor Kozák opět v další šanci, ani tentokrát svým zakončením hlavou nedokázal překonat hostujícího brankáře.
36'
Libor Kozák to zkusil zpoza vápna, svou střelu ale zamířil doprostřed branky, kde už stál připravený hostující gólman Luděk Vejmola.
35'
Sparťanský centr z rohu skončil v rukavicích jihlavského gólmana.
34'
Přihrávku Jana Fortelného na Libora Kozáka srazil jeden z obránců skluzem do zamezí. Sparta bude kopat roh.
33'
Ani tentokrát nedokázala Sparta z rohu ohrozit jihlavskou branku.
32'
Přízemní centr Tomáše Smejkala z levé strany skončil na noze jednoho z letenských obránců.
31'
Dalekonosná hostující střela letěla vysoko nad brankou Sparty.
30'
Centr z pravé strany skončil v rukavicích zatím bezchybného Milana Heči.
29'
Milan Heča měl teď co dělat, aby vyrazil jihlavskou střelu k pravé tyči na roh.
28'
Centr Martina Frýdka na přední tyč skončil na noze jednoho z jihlavských obránců.
26'
Sparťanský cente z pravé strany branku Sparty neohrozil, Letenští přesto zůstanou u míče.
25'
24'
Mohadem Tijani od míče tělem odstavil Libora Kozáka a nechal domácí pas za obranu doletět až do zamezí.
22'
Další sparťanský útok končí ofsajdem, v tom se nacházel útočník Libor Kozák.
21'
Jan Fortelný zleva přihrávkou pod sebe našel pouze jihlavského obránce, prostoru na centr přitom měl dost.
20'
Matěj Koubek to zkusil z hranice domácího vápna. Jeho razantní pokus nakonec srazil jeden z obránců lýtkem mimo ohrožení branky.
19'
Další domácí útok končí ofsajdem, tentokrát se v něm po pasu ze středu hřiště nacházel Srdan Plavšič.
17'
Nadějně vypadající sparťanský útok ukončuje ofsajdové postavení Libora Kozáka.
16'
Ani po pravé straně to Vysočině nevyšlo, sražený balón skončil v náruči Milana Heči.
15'
Jihlavský centr Filipa Novotného zleva skončil na hlavě jednoho z letenských obránců .
14'
U pasu Guelora Kangy za jihlavskou obranu na Jana Fortelného byl jako první jihlavský obránce, který vše vyřešil odkopem míče do zamezí.
13'
Georges Mandjeck si šikovně dal na polovině hřiště tělo před jihlavského hráče a došel si pro faul.
11'
Dlouhý pas za jihlavskou obranu na sparťanského kapitána Jana Fortelného vystihl jeden z hostujících obránců.
10'
8'
Na centr na zadní tyč si vyskočil ze všech nejvýše GEORGES MANDJECK, který svým zakončením hlavou k bližší levé tyči přidal druhou branku Sparty.
7'
Andreas Vindheim si na pravé straně parádně obešel obránce, jeho centr ale jeden z obránců odhlavičkoval do zamezí. Sparta bude kopat roh.
6'
Dlouhý balón z levé strany letěl přímo na domácího střelce Libora Kozáka, který se šle nacházel v ofsajdu.
5'
Sparťanský centr z pravé strany skončil v rukavicích Luďka Vejmoly.
4'
Centr Jana Fortelného srazil jeden z hostujících obránců na roh.
3'
A máme tu první branku utkání! Do zakončení z bezprostřední blízkosti jihlavské branky se dostal LIBOR KOZÁK, který svou střelou pod břevno posílá Spartu už ve třetí minutě do vedení.
2'
Michal Trávník pasem ze středu hřiště dobře našel Libora Kozáka, tomu ale nakonec utekl míč až k jihlavskému brankáři Luďku Vejmolovi.
1'
Dau Chok svým přízemním centrem zprava našel pouze dobře postaveného domácího gólmana Milana Heču.
1'
Výhodu úvodního výkopu budou mít hosté.
Utkání podle všeho začne o chvilku později, mělo by se ale jedna o zdržení pouze v rámci několika minut.
Hráči už se převlékají do herních trikotů. Domácí sparťané nastoupí v bílých dresech, hosté z Jihlavy přijeli v modro-žluté kombinaci.

AC Sparta Praha: Heča – Costa, Štětina, Kanga, M. Frýdek, Plavšič, Kozák, Mandjeck, Vindheim, Trávník, Fortelný
Náhradníci: Nita, Hanousek, Sáček, Hašek, Graicar, Kaya, Krejčí, Tetteh, Szewieczek

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Šimko, Tijani, Pojezný, Pavlík, Vaculík, Smejkal, Novotný, Chok, Koubek, Křivánek
Náhradníci: Jágrik, Vedral, Křišťál, Mikuš, Tlustý, Vasilij, Rezek, Lacko, Klobása, Javůrek, Ritter.
Ještě jednou vás zdravíme, tentokrát už přímo ze Strahova, kde za necelou půlhodinu odstartuje duel mezi domácí Spartou a Jihlavou. Přejeme příjemnou zábavu.
FC VYSOČINA JIHLAVA

Jihlava má slušně našlápnuto k postupu zpět mezi tuzemskou fotbalovou smetánku. Situace na špičce druhé ligy je přesto stále dost zamotaná a do hry o první tři místa může zabojovat i pražská Dukla či východočeský Hradec. Z národního poháru už ale celek z Vysočiny vypadl.

Před začátkem zimní přípravy kádr Jihlavy posílil talentovaný slovenský stoper Martin Šimko. Krom toho si Radim Kučera vzal na testy do týmu i dva zahraniční hráče – útočníky Olorunda Johna z Nigérie a Chorvata Maria Vasilje. Křídelník s australským pasem pocházejícího z Jižního Súdánec Chok Dau už v týmu skončil.

Tým jihlavského FC se sešel už 3. ledna. Hráči modro-žlutého celku má za sebou první odehraný přátelský zápas, ve kterém prohrál s ligovou Olomoucí 1:3. Po zápase se Spartou čeká Jihlavu ještě dalších osm přípravných zápasů, ten první se slovenskou Podbrezovou odehrají hráči druholigového týmu už ve čtvrtek.
AC SPARTA PRAHA

Sparta i do fotbalového jara vstoupí s těmi největšími ambicemi. V lize by se ráda dotáhla na druhou Plzeň, další na řadě je pak výhra v národním poháru. Pokud by se to svěřencům Václava Jílka povedlo, byla by to první získaná trofej pro tradiční pražský celek z Letné za posledních šest let.

Žádných posil se zatím fanoušci Sparty nedočkali. Letenští pouze rozeslali opět několik hráčů po hostováních, Matěj Polidar se vrátí do Příbrami, Zinedin Mustedanagič odešel do bosenského Sarajeva. Nejzajímavějším jménem je jednoznačně Matěj Pulkrab, který se do konce sezóny stěhuje do Bohemians.

Svěřenci Václava Jílka zahájili přípravu už 6. ledna. První přípravné utkání odehráli o dvanáct dní později, kdy na tréninkovém hřišti na Strahově přivítali České Budějovice, které dokázali zdolat 1:0. Krom zápasu s Jihlavou se v Praze představí sparťané ještě jednou – v sobotním duelu s Ústím nad Labem. Na závěr ledna pak hráče s rudým "S" na hrudi čeká odlet na soustředění do Španělska.
PREVIEW ZÁPASU

Tu nejtěžší část přípravy mají týmy za sebou, většina českých týmů tak teď ladí v přípravných zápase formu na ostrý ligový start. Zatímco prvoligové celky mají čas pouze do poloviny února, týmy z ostatních soutěží se můžou připravovat až do začátku března.

Poslední vzájemné utkání, odehrané na konci září v rámci národního poháru, dopadlo lépe pro pražskou Spartu. Ta šla po gólu Libora Kozáka ve 13. minutě. Jihlavě se ještě do konce prvního poločasu povedlo vyrovnat, o postupujícím mezi nejlepších šestnáct týmů tak musela rozhodnout gólová trefa Martina Haška.

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

17.11.2017 Sparta – Jihlava 1:0
11.05.2018 Jihlava – Sparta 0:1
25.09.2019 Jihlava – Sparta 1:2
Krásné dopoledne všem fotbalovým fanouškům! Vítáme vás u on-line přenosu z přípravného utkání mezi AC Sparta Praha a FC Vysočina Jihlava. Zápas začíná v 11:00 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.