Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Líšeň - 12. srpna 2020   17:30

Brno
Brno
35' Fousek  • 46' Fousek
2:3
(1:2)
Líšeň
Líšeň
3' Silný   • 38' Silný   • 50' Chládek
Brno
Šustr (46. Floder) – Štepanovský (58. Hladík), Dreksa, Šural (46. Koudelka), Moravec (54. Šumbera) – Bariš (42. Černín), Sedlák (58. Jambor), Čermák (46. Vaněk), Fousek (58. Ševčík) – Přichystal (58. M. Vintr), Růsek (58. Zikl).
Floder – Černín, Hladík, Koudelka, Šumbera, Jambor, Vaněk, Ševčík, Vintr, Zikl
Líšeň
Veselý – Minařík, Jeřábek, Fall, Rolinek, Chládek

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání nabídlo celkem krásných 5 branek. Dvakrát se trefil Silný, dvakrát Fousek a jednu branku dal hostující Chládek. Zbrojovka byla herně lepším týmem, ale nedokázala se dostat k zakončení a ohrožením branky soupeře. Zbrojovka si příště zahraje 15.8. ve Zlíně. Líšeň si příště zahraje 22.8. FNL ve Třinci.
90'
90'
Začala poslední minuta řádné hrací doby, i nadále hraje s míčem Zbrojovka, který rozhodně dnes nechce prohrát.
89'
Zápas se blíží ke svému konci, na kopačkách má nyní Zbrojovka na vlastní polovině.
87'
Hostující tým už se radoval z branky, když na zadní tyčce dorazil střelu Matocha, ten se podle rozhodčího nacházel v ofsajdu.
86'
Další z řady vysokých míčů našel na levé straně Kršku a hosté mohli jít dva na brankáře, ale nakonec se ukázalo, že Krška byl v postavení mimo hru.
85'
Zbrojovka nyní hraje na vlastní polovině, kde kombinuje s míčem.
84'
Růskův centr nedokázal hostující obrana nadvakrát odehrát, tak se ke střele dostal Sedlák, ale ten trefil jen střed branky.
83'
Rohový kop pro druhý tým uplynulého ročníku FNL.
82'
Emoce na hřišti, když se do sebe pustili na středu hrací plochy Kučera a Čermák, rozhodčí je hned roztrhl.
81'
Hostující útočník dostal míč na hruď v pokutovém území, stihl si ho zpracovat, ale pak mu ho ukopl Dreksa.
80'
Vysoký Čermákův míč dopředu nikdo z předních řad Zbrojovky nepochopil, a tak míč jen doskákal k brankáři Vítkovi.
79'
Po dlouhém míči šel sám proti brankáři Silný, který sice přes Šustra přešel, ale míč si nechal domácí brankář u sebe.
78'
Sedlák zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti levačkou. Míč se mu svezl po noze a skončil hodně vysoko nad brankou.
77'
Zbrojovka tlačí svého soupeře na útočné polovině.
76'
Málkovo uvolnění na středu hřiště vyšlo jen napůl, hostující borec se sice uvolnil od soupeře, ale pak byl faulován.
75'
Černín ze třiceti metrů vystřelil pravačkou. Jeho rána skončila vysoko nad hostující brankou.
74'
Přichystala našel dlouhý míč z vlastní poloviny. Domácí hráč se následně zkusil dostat přes soupeře, ale při kličce pouze trefil jeho nohy.
73'
Moravec zařadil na levé straně vyšší rychlostní stupeň a centroval do vápna. Centr to úspěšný nebyl, skončil pouze v rukavicích brankáře.
72'
Silný se stáhl k pravé postranní lajně, kde se snažil obejít soupeře a jít do vápna. Míč si však předkopl pouze do autu.
71'
Dlouhý míč našel za obranou Líšně Přichystala, který si ho zpracoval a chtěl jít na branku, jenže byl v ofsajdu.
70'
Tkadlecův centr z pravé strany hřiště mířil do pokutového území, tam však zkušený Dreksa míč odhlavičkoval do bezpečí.
69'
Přestávka je u konce a může se pokračovat.
68'
Následuje přestávka na občerstvení.
67'
Z levého křídla se hodně rychle uvolnil Krška a z úhlu zakončoval, jenže trefil pouze postranní síť.
66'
Následuje ofsajdové postavení domácího Černína.
65'
Růsek zkoušel rozehrát roh centrem do pokutového území, hostující obrana ovšem odvrátila.
64'
Sírie rohových kopů pokračuje, znovu pro prvoligového nováčka.
63'
Štěpanovský centroval znovu od praporku, ale znovu nepřesně, nikoho nenašel.
62'
Čermákova střela zblokována. Roh pro domácí.
61'
K vidění je hodně vysokých míčů dopředu, další zkoušel Sedlák, ale Přichystala míč přeletěl.
60'
Štěpanovský byl opět ten, kdo centroval do vápna a za vápnem se do střely dostal Čermák, branku překopl.
60'
Roh si na druhé straně hřiště dopne Zbrojovka.
59'
Míč od praporku centroval Matocha, jeho centr však byl zbytečný, protože se faulu ve vápně dopustil jeho spoluhráč Tkadlec.
59'
Roh pro vedoucí tým.
58'
Na polovinu hřiště dostal míč Růsek, ten se okamžitě snažil kličkou odpoutat od soupeře, ale ten mu míč šikovně vypíchl.
57'
Dlouhý nákop hledal vpředu střelce Silného, ten však neodhadl jeho dráhu letu a míč doskákal do autu.
56'
Zbrojovka je ve druhém poločase jasně aktivnější, nyní tlačí soupeře k brance.
55'
Líšeň se pokusila z tlaku osvobodit odkopem, ale pro ten došel Šustr a hned rozehrál znovu dopředu.
54'
Zbrojovka se dostala dopředu po pravé straně a Štěpanovský chtěl centrovat do vápna, jenže trefil pouze nastavenou nohu soupeře.
53'
Hra se nyní hodně kouskuje, míč se pohybu okolo středu hřiště.
52'
Dlouhý míč domácích hledal vpředu Růska, před ním se však k míči dostal Vítek a odhlavičkoval ho.
50'
Líšeň právě vstřelila branku!
Vyrovnaný stav opět dlouho nevydržel. Za hosty se prosadil FILIP CHLÁDEK, který dostal vysoký míč ze středu hřiště a následně překonal vyběhnutého brankáře Šustra a poslal míč přímo do sítě domácí branky.
48'
Míč z rohu centroval do vápna Štěpanovský, jeho centr našel na přední tyčce Dreksu, jehož hlavička temenem šla vedle branky.
47'
Roh pro Zbrojovku.
46'
Brno právě vstřelilo branku!
Už je znovu vyrovnáno. Z pravé strany centroval do vápna Černín, jehož centr našel ve vápně ADAMA FOUSEKA, ten míč z voleje poslal tvrdě přímo pod břevno, brankář Vítek byl bez šance.
46'
První poločas skončil lépe pro Líšeň. Ta ho vyhrála 2:1 nad svým městským rivalem. Druholigový tým poslal do vedení Krška už ve třetí minutě, deset minut před půlí vyrovnal z pokutového kopu Fousek, ale nerozhodný stav dlouho nevydržel, za další tři minuty se trefil po rychlém brejku Jan Silný. V úvodu poločasu byl lepší hostující tým, postupem času se však dopředu dostávala i Zbrojovka.
45'
45'
Dlouhý nákop mířil dopředu na Růska, který ovšem fauloval Ševčík a tím hru přerušil.
44'
Matocha byl znovu u míče na středu hřiště, tentokrát se pokusil o střelu svojí silnější levačkou. Míč o kousek minul domácí branku.
43'
Matocha ze středu hřiště hledal na ofsajdové hraně Silného, ten však dostal míč do protipohybu a na nahrávku tak nedosáhl.
42'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Bariš, přichází Černín.
42'
Střelec Silný byl moc důrazný při presinku, dopustil se faulu a rozhodčí to moc dobře viděl.
41'
Na levé straně se uvolnil domácí Moravec a hledal někoho ze spoluhráčů ve vápně, pro míč si vyběhl brankář Vítek.
40'
Na polovině hřiště měl nějaké zdravotní problémy Sedlák, ale už by to mělo být v pořádku.
38'
Hosté jsou znovu do vedení po rychlém brejku. Na polovině soupeře obral soupeře o míč Marek Matocha a pak parádně nahrál mezi dvěma soupeři na naběhnutého JANA SILNÉHO, který sám proti brankáři byl úspěšný, Šustra obstřelil.
37'
Čermák centroval do pokutového území, kde kousek před penaltou našel Dreksu, jehož hlavička skončila nad brankou.
36'
35'
K pokutovému kopu se postavil ADAM FOUSEK, který míč nekompromisně poslal do horního rohu hostující branky a vyrovnal.
35'
Byla nařízena penalta. Přímý kop rozehrál faulovaný Štěpanovský, který centroval na střed vápna. Mimo hlavní dění stáhl Silný k zemi Čermáka a rozhodčí hned pískal faul.
34'
Faulu se dopustil na pravé straně hřiště Bednář, když podsekl nohy Štěpanovskému.
33'
Čermák se postavil k rozehře a rozehrál to hodně rychle přízemní nahrávkou do vápno, jenže tam míč odkopl pozorný Tkadlec.
32'
Faul na domácího Čermáka. Přímý kop pro Zbrojovku z přibližně dvaceti metrů.
31'
Přichystal se najednou zjevil sám před brankářem Vítkem, toho se pokusil přehodit, což se mu povedlo, ale před brankovou čárou míč vykopl Ševčík.
30'
Bednář se snažil po levé straně vyvézt míč dopředu, tam ho nestíhal Štěpanovský, tak ho poslal k zemi.
29'
Míč na levou stranu mířil pro Fouska, ten si ho ale nedokázal zpracovat a poslal nechal ho doletět do autu.
28'
Oba hráči již jsou na nohou, sice lehce otřeseni, ale měli by být v pořádku.
27'
Na středu hřiště se srazil Málek s Kučerou, oba hostující borci jsou na zemi.
26'
25'
24'
Dlouhý míč letěl vpřed pro útočníka Růska, míč ho přeletěl a skončil u brankáře Vítka.
23'
Na středu hřiště ukázal nepřesnost Kučera, když jeho nahrávka na levou stranu pro Silného byla hodně nepřesná.
22'
Štěpanovského roh byl hodně dlouhý a celé pokutové území přeletěl.
22'
Bariš měl volno na pravé straně, dostal se dopředu a centroval, trefil ovšem pouze soupeře a následuje roh.
21'
Žlutou kartu dostává Matocha (SK Líšeň).
21'
Po dvaceti minutách hry se protáhl kolem soupeře Silný a centroval do vápna. Ale ani jeho centr nenašel cíl.
20'
Růsek dostal míč po pravé lajně, jenže pak o něho zakopl a nešikovně ho poslal do autu.
19'
U praporku si míč postavil Čermák a centroval do vápna. tam si na střed došel pro míč brankář Vítek.
18'
Rohový kop z pravé strany pro Zbrojovku.
17'
Ze střední vzdálenosti se pokusil o střelu hostující Kučera, ale jeho překvapivý pokus branku netrefil a Šustr zakročit nemusel.
16'
Faul se objevil i na druhé straně hřiště. Míč si vzal Málek a centroval do vápna, tam velmi dobrý míč pouze proletěl pokutovým územím.
15'
Míč si k exekuci vzal právě Štěpanovský, který centroval do vápna, ale nikoho v červeném dresu nenašel.
14'
Domácí Štěpanovský se na pravé straně dostal před Silného, ten ho tak fauloval a domácí si kopnou přímý kop.
13'
Matocha centroval od praporku do vápna, tam ale první hlavičku vyhrál domácí tým a míč odvrátil.
13'
Roh pro hostující tým.
12'
Zbrojovka se pokusila dostat dopředu dlouhým centrem, který však našel pouze brankáře Vítka.
11'
Kučera se snažil ze středu hřiště najít Málka na levé straně, ten však na míč o kousek nestačil a následně fauloval.
10'
Zbrojovka se po delší době dostala dopředu, ale k zakončení se nedostala, protože v ofsajdu se ocitl Pachlopník.
9'
Z levé strany centroval do vápna Málek, ale jeho centr skončil pouze v rukavicích Šustra.
8'
Krška se snažil obejít na pravé straně soupeře, to se mu ovšem nepovedlo, avšak následná rozehrávka Zbrojovky skončila v autu.
7'
Bednář se snažil středem hřiště nahrát dopředu. Jeho důrazná nahrávka nikoho v bílém nenašla.
6'
Líšeň se dostala na míč a nyní kombinuje na vlastní polovině hřiště.
5'
Štěpanovský centroval od praporku do vápna, kde však byli hosté pozorní a míč odhlavičkovali.
4'
3'
Skóre otevřeno. Marek Matocha dostal míč na levou stranu vápna, odkud nacentroval vysokým míčem na pravou stranu pokutového území pro JANA SILNÉHO, který si míč zpracoval a podél brankáře poslal do branky.
2'
Po pravé straně se uvolnil a následně centroval Fousek, jenže míč poslal pouze mimo hrací plochu.
1'

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec – Bariš, J. Sedlák, Čermák, Fousek – Přichystal, Růsek

SK Líšeň: Vítek – Tkadlec, Ševčík Bednář, Pašek – Málek, Kučera, Matocha, Krška – Silný, Szotkowski
Náhradníci: Veselý – Minařík, Jeřábek, Fall, Rolinek, Chládek.

SK Líšeň

Nováček druhé ligy se rozhodně nezahanbil. Ve FNL skončil na devátém místě, když získal 36 bodů se skóre 49:47. Nejlepší střelec týmu byl Jan Silný, který se prosadil šestkrát, a to přišel do týmu teprve v zimě. Příprava zatím brněnskému týmu úplně nevychází, v prvním utkání remizoval s rakouským St. Poltenem 1:1. Ve druhém zápase se Líšeň střetla s prvoligovou Karvinou, té nestačila 2:3, za poražené se trefil Krška a Ševčík.

Poslední tři zápasy

Karviná VS. Líšeň 3:2
St. Polten VS. Líšeň 1:1
Varnsdorf VS. Líšeň 0:0

FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka skončila ve FNL na druhém místě, když sesbírala 67 bodů ve třiceti zápasech se skóre 75:29. Nejlepší střelec týmu byl ve druhé lize Antonín Růsek, mladý útočník se prosadil dvanáctkrát. Původně mělo přímo postupovat do nejvyšší soutěže jen první tým, což byly Pardubice, na které Zbrojovka ztratila tři body. Kvůli podivuhodnému závěru nejvyšší soutěže se do první ligy dostal brněnský tým. Tým trenéra Machálka zatím hrál tři přípravné duely, dva vyhrál a jednou na soupeře nestačil.

Jihlava VS. Brno 1:2
Sigma Olomouc VS. Brno 0:2
Blansko VS. Brno 2:0
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu. V rámci přípravy na novou sezonu bude k vidění brněnské derby, utkají se totiž Zbrojovka Brno a Líšeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.