Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Drážďany : Jablonec - 6. ledna 2021   14:00

Dynamo Drážďany
37' Becker  • 48' Diawusie
2:1
(1:0)
Jablonec
Jablonec
79' Doležal
Kiefer, Vlachodimos, Diawusie, Grosser, Gollnack, Will, Löwe, Kulke, Kang.
Jablonec
1. poločas: V. Hrubý – Haitl, Zelený, Štěpánek, Podaný – Hübschman – Jovovič, R. Hrubý, Kratochvíl, Pilař – Chramosta.

2. poločas: Hanuš – Holík, Martinec, Jeřábek, Krob – Pleštil, R. Hrubý, Smejkal, Považanec, Jovovič – Doležal.

Přípravné utkání mezi Drážďany a Jabloncem nakonec skončilo vítězstvím německého celku 2:1. Za něj se prosadil v prvním poločase Becker, krátce po zahájení druhého zvyšoval Diawusie. Za Jablonec jen snížil Martin Doležal.

Ve druhém poločase jsme neviděli příliš zajímavý fotbal, Jablonec byl nebezpečný až v samém závěru.
90'
89'
Blíží se závěr zápasu, ve kterém Jablonec prohrává s německým protivníkem 1:2.
84'
Skvělý zákrok Jana Hanuše po střele Kanga. Ten se dostal k zakončení na hranici vápna po odvráceném míči a jen díky brankáři Jablonce to nyní není znovu o dvě branky.
83'
Na centr Kroba ze standardky naskakoval ve vápně Doležal, ale míč netrefil.
79'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeský celek se vrací do hry, o snižující gól se postaral MARTIN DOLEŽAL. Kiefer se natahoval marně.
78'
Neuvěřitelné, jakou šanci neproměnil Pleštil. Smejkal pronikl do vápna a přihrával na zadní tyč právě na nabíhajícího Pleštila, který před poloprázdnou bránou trefil padajícího brankáře Kiefera. Od brankáře Dynama se míč ještě odrazil na tyč a následně do zámezí.
77'
Tak konečně se také ve 2. poločase ukázal Jablonec. Po přihrávce Hrubého střílel zajímavě zpoza vápna Tomáš Smejkal, ale branku Kiefera netrefil.
73'
Diawusie si dokázal poradit na pravé straně s Martincem, ale následný centr do vápna skončil v rukách Hanuše.
69'
Leonard Löwe viděl žlutou kartu za faul ve středu pole.
68'
Jenže německý tým s ní naložil prachbídně, střelecký pokus skončil vysoko nad.
67'
Dynamo nevyužilo standardku, jenže krátce poté je tu další, a tentokrát ze střelecké pozice hned za vápnem.
65'
Centr Vlachodimose od rohového praporku hosté z Čech odvrátili.
64'
Z nudy nás probouzí rohový kop Drážďan, Jan Hanuš nestihl míč na hrací ploše.
60'
Delší dobu čekáme na nebezpečnou akci. U balonu jsou prakticky jenom domácí, Jablonec běhá bez míče a pozorně se brání.
55'
Opět sledujeme pasáž zápasu, která se odehrává především ve středu pole. Ani jeden z týmů se nyní poblíž soupeřově brance nedostává.
53'
Drážďany se opět hnaly do šestnáctky Jablonce, tem nakonec míč skončil v rukavicích Hanuše.
48'
Drážďany právě vstřelily branku!
Domácí vedou o dvě branky. Znovu byl u akce Stefaniak, který vysunul spoluhráče do vápna. Po následné přihrávce nadvakrát se k míči dostal AGYEMANG DIAWUSIE, který překonal Hanuše v bráně Jablonce.
47'
Jablonec zahájil druhý poločas aktivně, nyní však akci pokazil Smejkal, který nepřihrával přesně.
46'
Tomáše Smejkala čeká ve druhém poločase premiéra v dresu Jablonce. Dvaadvacetiletý záložník je zatím jedinou posilou severočeského celku v tomto přestupovém období, kam přestoupil z druholigové Jihlavy.
Jablonec nastoupí do druhého poločasu v této sestavě: Hanuš – Holík, Martinec, Jeřábek, Krob – Pleštil, R. Hrubý, Smejkal, Považanec, Jovovič – Doležal.
Po prvním poločase vedou Drážďany nad Jabloncem 1:0, když jediný gól zatím vstřelil Becker. Kromě tohoto gólu jsme viděli ještě jednu šanci v podání Stefaniaka, která však brankou neskončila. Jinak jsme víc šancí neviděli, Jablonec se k zakončení dostával jen zpoza vápna.
45'
43'
Meier vysunul Königsdörffera, jenže ten byl v ofsajdu. Jablonec tedy míří k míči.
41'
Podaný hledal ve vápně z levé strany Chramostu, ale před ním zasáhli domácí stopeři.
39'
Jablonec mohl vzápětí vyrovnat, ale nebezpečnou střelu domácí srazili na roh. Z něj následně severočeský celek nezahrozil.
37'
Německý tým se dostává do vedení. Stefaniak našel přízemním pasem na zadní tyči ROBINA BECKERA, který ve skluzu dostal míč za záda Hrubého.
35'
Bohužel zatím nesledujeme fotbal, který by potěšil oko fanouška. Všehovšudy jsme zatím viděli pouze jednu šanci, kterou neproměnil domácí Stefaniak.
31'
Na druhé straně se k zakončení dostal zpoza vápna Kratochvíl, ale mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený Broll.
30'
Po přihrávce Meiera střílel v dobré pozici na hranici malého vápna Stefaniak, ale nastřelil jen protihráče. První velká šance zápasu.
29'
Zajímavé přečíslení Drážďan skončilo centrem Stefaniaka do vápna Jablonce, tam míč hosté odvrátili.
27'
Centr Podaného ze standardky domácí odvrátili, balon se vzápětí dostal až k brankáři Hrubému.
25'
Philipp Hosiner viděl žlutou kartu za faul na Jovoviče.
23'
Přihrávka za obranu Jablonce znamená ofsajd domácích, rozehrává Štěpánek.
20'
Kombinace Jovoviče a Haitla na pravé straně skončila odkopem od brány Drážďan.
19'
Stefaniak se zamotal do svých kliček a daroval Jablonci míč. Vhazuje Haitl.
18'
Na druhé straně se do první šance zápasu drali domácí, ale český tým si na poslední chvíli dokázal poradit a ke střele ani nedošlo.
17'
Na zajímavý centr skákal na zadní tyči Zelený, ale domácí jej těsně před ním dokázali odvrátit.
16'
Také Jablonec bude kopat standardku, faulován byl Kratochvíl a upozornění od rozhodčího dostává Knipping.
13'
Přihrávka Hrubého na Pilaře byla příliš dlouhá a skončila až u Brolla.
11'
Stefaniakův roh se neujal, po dalším centru nedokázal míč zachytit Vlastimil Hrubý. Následně pískán faul domácích.
10'
Sám faulovaný Marvin Stefaniak se ujal exekuce přímého kopu, ale trefil jen hlavu Haitla. Po další akci budou Němci zahrávat roh.
9'
Kratochvíl fauloval pár metrů před vápnem Stefaniaka, domácí budou kopat zajímavou standardku.
9'
Ofsajd ukončil další akci Jablonce, který se po prvních minutách bez míče jeví aktuálně aktivněji.
8'
Jovovič vyvezl míč z pravé strany až na levou, kde posléze zkoušel střílet Robert Hrubý, ale trefil prvního bránícího protihráče.
7'
Pilař centroval do míst, kde byl Hrubý s Chramostou, ale ani jeden se k míči nedostal.
5'
Na druhé straně na míč jen těsně nedosáhl Chramosta, byl u něj o chlup dříve Broll.
4'
Centr Stefaniaka vypadal nebezpečně, ale muži v černém jej dokázali zlikvidovat. Vzápětí domácí poprvé vystřelili, ale se skákavou střelou doprostřed zařízení si Hrubý poradil.
3'
Haitl fauloval u rohového praporku, Drážďany budou kopat standardku poblíž rohu.
2'
U pasu za obranu v podání Marvina Stefaniaka byl jako první brankář Hrubý. Také Jablonec si poprvé zahraje i s míčem.
1'
O výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří od té doby drží míč na svých kopačkách.
1'
Dnešní zápas se odehraje na trávě, Jablonec do něj naskočí kompletně v černém, domácí Němci ve žlutém.

SG Dynamo Drážďany: Broll – Knipping, Stark, Sohm, Stefaniak, Hosiner, Becker, Meier, Kade, Königsdörffer, Ehlers.
Náhradníci: Kiefer, Vlachodimos, Diawusie, Grosser, Gollnack, Will, Löwe, Kulke, Kang.

FK Jablonec: V. Hrubý – Haitl, Zelený, Štěpánek, Podaný – Hübschman – Jovovič, R. Hrubý, Kratochvíl, Pilař – Chramosta.
Náhradníci: Hanuš, Považanec, Jeřábek, Smejkal, Doležal, Krob, Holík, Martinec, Plešil.
Favoritem tak bude český tým, ale je samozřejmě otázkou, v jaké sestavě do souboje s německým mužstvem nastoupí.
Vzájemné střetnutí bude soubojem dvou týmů, které zakončily podzim v solidní formě. Třetiligové Drážďany vyhrály sedm z posledních osmi ligových zápasů a bezpečně vedou ligovou tabulku! Vítěznou sérii zastavila až předvánoční pohárová porážka 0:3 s Darmstadtem.

Velmi dobrý závěr podzimu předvedl také Jablonec. Severočeši vyhráli pro změnu šest z posledních sedmi duelů, navíc podobně jako německý klub ve všech sedmi zápasech bodovali. Svěřenci Petra Rady svým fotbalem baví, protože ve zmíněných zápase padly pouze jednou maximálně dvě branky.
Všem fanouškům fotbalu přeji příjemné středeční odpoledne! Od 14 hodin se v německých Drážďanech odehraje přípravné utkání mezi místním Dynamem a Jabloncem.