Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Pardubice - 5. ledna 2021   14:00

Ml. Boleslav
15' Graiciar  • 26' Ji. Klíma  • 73' Jirásek  • 78' Drchal
4:1
(2:0)
Pardubice
Pardubice
74' Mužík
Šeda – Douděra, Šimek, Ja. Klíma, Mazáň – Graiciar, Budínský, Pech, Preisler, Ladra – Ji. Klíma.
Dufek, Jirásek, Drchal, Škoda, Omale, Alhassan, Janošek
Pechanec – Váňa, Severýn
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
Pardubice
Letáček – Prosek, Šejvl, Hušek, Čelůstka – Tischler, Hlavatý, Jeřábek (C), Solil, Langedijk – Petráň.
Pfeifer, Sláma, Toml, Čihák, Surzyn, Kostka, Mužík.

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Mladá Boleslav si ve svém úvodním zápase roku 2021 připisuje bezproblémové vítězství proti Pardubicím. Domácí byli lepším týmem od začátku až do konce. Brzy se tedy dostali do vedení, které nakonec navýšili na tříbrankové. Hosté sice následně snížili, ale vzápětí se Středočeši prosadili ještě jednou a zpečetili tedy konečný výsledek 4:1.
90+1'
90'
Ani centr od rohového praporku nebyl přesný, Mladá Boleslav se pak ještě chvíli držela u šestnáctky, ale nic nebezpečného už nevymyslela.
89'
Dufek si pomohl k míči hraničním zákrokem, který byl ale dle hlavního rozhodčího čistý, takže mohl centrovat, ale šestnáctce nenašel správného adresáta.
88'
Omale klidně kombinuje na půlící čáře a dopředu se mu už příliš nechce. Nakonec to musel rozhýbat Jirásek.
87'
Šeda se musí činit i v závěrečných minutách, poradil si i s nebezpečnou střelou směřující do pravého dolního rohu brány.
85'
Pardubice ještě rozehrají nadějnou standardní situaci, přičemž po centru dokonce přišla hlavička, ale ta nebyla pro domácího brankáře žádný problém.
84'
Domácí pokračují v aktivním napadání i za rozhodnutého stav. Hosté však tentokrát rozehráli, ale na útočné polovině si pomohli nedovoleným zákrokem.
82'
Hlavatý se z levé strany pokoušel o gólovou přihrávku, ale ta se mu vůbec nepovedla, protože skončila jen v náruči Šedy.
81'
Mašek zkusil štěstí z velké vzdálenosti, ale trefil jen jednoho z bránících hráčů, který míč srazil do rukavic svého brankáře.
80'
Domácí tedy bleskově utlumili stoupající aktivitu soupeře, takže nyní budou chtít dohrávat zápas v klidu. Na útočné polovině se však stále zkouší dostat do zakončení.
78'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nakonec je tady na vidění slušná přestřelka! VÁCLAV DRCHAL výborně dostihl nákop za obranu, následně pěknou kličkou zmátl Letáčka s Čihákem a v pohodě zakončil do odkryté klece.
77'
Pardubice ještě cítí šanci na comeback, po vstřelené brance tak začínají být mnohem aktivnější, ale jejich aktuální útok jim nevyšel podle představ.
74'
Pardubice právě vstřelily branku!
Hosté se mohou alespoň jednou radovat! Toml poslal za obranu soupeře dobrý nákop, který zachytil LADISLAV MUŽÍK, jenž sice Šedu na první pohled nepřekonal, ale po jeho zákroku nakonec míč doskákal do sítě.
73'
Domácí si nyní definitivně zajišťují vítězství! Mašek zmátl protihráče přihrávkou do druhé vlny, kam si zběhl MILAN JIRÁSEK, který chytrým lobem na zadní tyč překonal Letáčka.
72'
Letáček při rozehrávce trochu zariskoval přihrávkou mezi dvěma protihráči, což se mu nakonec vyplatilo, protože jeho spoluhráči rozjeli nebezpečnou ofenzivu, ze které ale vzešel jen zablokovaný centr.
70'
Hlavatý si dokázal zpracovat prudký míč a mohl tak zamířit do protiútoku, při kterém ho ale protihráči doběhli a nakonec mu nic nedovolili.
69'
Hosté tentokrát zvládli obrannou fázi na výbornou, následně navíc fauloval Omale, takže se mohou při rozehrávce aspoň trochu uklidnit.
67'
Letáček vyběhl proti nakopnutému míči až mimo svou šestnáctku, čímž zamezil jakékoliv nepříjemné situaci. Domácí ale budou vhazovat.
66'
Omale se neprezentoval zrovna nejpřesnější přihrávkou, takže Pardubice jdou po delší době dopředu a Šeda dokonce musel vytasit pěkný zákrok!
65'
Mašek sice vystihl soupeřící rozehrávku, ale hlavou posílá míč daleko od Drchala, který jen nevěřícně kroutí hlavou. Balón tak získává Letáček.
64'
Šeda se protáhl snadným zákrokem, protože centr z pravé strany mířil přesně do jeho náruče. Následně rozehrává rychle na nejbližšího spoluhráče.
63'
Drchal zůstal volný mezi obránci, díky čemuž mohl po přihrávce uhánět sám nad bránu, ale míč mu dost divně poskočil, kvůli čemuž nemohl zakončit.
62'
Omale předvedl pěkné přenesení hry na pravou stranu, kde už ale moc dobrou práci neodvedl jeho spoluhráč, který se dopustil faulu.
61'
Mašek se výborně uvolnil na pravé straně, odkud následně centroval i on, ale tentokrát si vzdušný míč pohlídala obrana Pardubic.
60'
Jirásek výborně vypíchl míč a následně ho při napadání získal pod plnou kontrolu, přičemž následně ho poslal na hranu malého vápna, kde přišla i hlavička, kterou si ale Letáček pohlídal.
59'
Tvrdý souboj na středu hřiště nakonec vyřešil nejlépe Solil, který se nakonec dostal až k přihrávce do šestnáctky, ale ta byla neskutečně slabá, takže domácí obraně moc problémů nenadělala.
56'
Sláma se pokoušel o průnikovou přihrávku, ale do cesty se mu postavil jeden z protihráčů, který balón srazil na autové vhazování.
55'
Boleslav přežila nápor protivníka na začátku poločasu a už zase začíná kontrolovat hru, ale ani z dalšího rohu se ještě více neuklidnila.
54'
Jeden z domácích se přece jen dostal do úniku, ze kterého vytěžil alespoň rohový kop, který ale nic nepřinesl, protože jeden z hostů centr okamžitě vystihl.
53'
Středočeši se už nějakou dobu pokouší o osvobození ze své poloviny, ale zatím bez úspěchu. Pardubice velmi dobře napadají a pokud budou pokračovat v této hře, určitě se časem prosadí.
51'
Šeda moc dobře ví, že je s jeho spoluhráči pod nemalým náporem, takže s rozehrávkou nikterak nespěchá. Stejně jsou hosté velmi rychle zpět u balónu.
50'
Pfeifer si při pokusu o únik vynutil nedovolený zákrok, po kterém přišel opravdu nebezpečný centr, jenže hlavička skončila jen těsně nad horní tyčí!
49'
Mladá Boleslav už si také hledá cestu dopředu. Na pravé straně však úspěšná není, takže se hra opět přelévá na jejich polovinu.
48'
Hosté rozehrávali roh rovnou dvakrát, ale ani jednou z toho nic nebylo. Pardubice se alespoň drží na útočné polovině, kde rozehrávaly aut.
47'
Letáček hned v úvodu druhé půle odkopává od své klece, přičemž tentokrát jeho spoluhráči souboj zvládli a dostali se až do vápna, kde získali rohový kop.
46'
První půle nám přinesla docela jednoznačnou dominanci Mladé Boleslavi, která si do druhého poločasu přenese dvoubrankové vedení. První branku vsítil v 15. minutě Graiciar po zaváhání Letáčka, o jedenáct minut později se pak hlavou trefil Jiří Klíma. Pardubice se naopak skoro k ničemu nedostali, takže mají do druhé půle co měnit.
45+1'
44'
Šeda si po delší době šáhl na balón, a to když chytal docela prudký centr, s čímž si poradil na výbornou. Následně okamžitě nakopává směrem dopředu.
43'
Budinský s rozehrávkou dalšího rohu příliš nespěchá, nemá k tomu žádný důvod. Následně se blýskl docela povedeným centrem na zadní tyč, ale bylo to k ničemu, protože jeho spoluhráč selhal při hlavičce.
42'
Hosté ještě začínají v závěru poločasu zrychlovat, ale vytoužené snížení jim to nejspíš nepřinese. Mladá Boleslav totiž hraje opravdu bezchybně a soupeře už dlouho nepustila do své šestnáctky.
41'
Od rohového praporku přiletěl nadějný centr na bližší tyč, který si našel Šimek, ale míč poslal jen na horní síť.
40'
Budínský sice padá v pokutovém území, ale faul se nevykoledoval, takže se bude muset spokojit jen s rohovým kopem.
38'
Ladra je pro defenzivu soupeře hodně nebezpečný, tentokrát si ale míč příliš předkopl, takže mu utekl až za postranní čáru.
37'
Hosté se po delší době osvobodili a od vlastního gólmana tak mohou začínat další útočnou akci. Vzhledem k napadajícím protihráčům musí přijít nákop, po které vybojovali aspoň aut.
36'
Tischler si připsal dobrý obranný zákrok, kdy se proti přihrávce vrhl skluzem, kterým tedy zabránil nebezpečné příležitosti.
35'
Mladá Boleslav se ještě přece jen dostává k náporu, protože získává další roh. Ten byl rozehrán nakrátko na Ladru, který toho ale už moc nevymyslel.
34'
Ladra to opět dobře rozběhl po levé straně, odtud tentokrát přihrával na Jiřího Klímu, který však zpracování míče úplně nezvládl, takže střílel z těžké pozice, přičemž tentokrát ho Letáček dokázal vychytat!
33'
Tempo hry se už přece jen trochu zpomaluje, protože se rychle blíží přestávka. Ani jeden tým už tak nechce vyrobit žádnou zbytečnou chybu.
31'
Douděra poslal do šestnáctky nebezpečný lob, takže následoval hlavičkový souboj, který tentokrát zvládl lépe bránící hráč, který navíc následně získal odkop pro svého brankáře.
30'
Už to mohlo být o tři branky, výborně však zasáhl Letáček! Ladra nejprve unikl po pravé straně, odkud se pokoušel o technické zakončení, které však výborně přečetl gólman Pardubic. Následně dorážel ještě Douděra, ale ten už pálil jen do houfu těl před bránou!
29'
Hušek se sice pěkně odprostil od protihráče, ale jeho následný pas už tak úspěšný nebyl. Míč má však rychle zpět, protože se jeden z domácích hráčů dopustil faulu.
28'
Pardubice jsou samozřejmě z průběhu zápasu trochu otřesené, proto nehrají úplně nejlépe, takže pořád většinu času drží míč Středočeši.
26'
Domácí už odskakují na rozdíl dvou branek! Mazáň se dobře uvolnil na levé straně, odkud následně vyslal do šestnáctky výborný centr, který směřoval přesně na hlavu JIŘÍHO KLÍMY, který tedy dobré střelecké pozice bez váhání využil.
26'
Domácí mají opět výhodu rohového kopu, na následný centr si potom vyskakoval Šimek, ale hlavičkový souboj nedotáhl do vítězného konce.
23'
Letáček po delší době odkopává od své klece, přičemž samozřejmě míří co nejvíce dopředu, kde ale Tischler hlavičkuje jen přímo k protihráče.
21'
Langedijk si po delší době proklestil cestu dopředu, ale nebyl v moc dobré pozici, takže jeho střílený pas neprošel přes nejbližšího beka.
20'
Pardubice se po delší době mohou uklidnit získaným autem, který letí prudce dopředu, což je míč okamžitě stálo, protože při souboji byl zase úspěšnější jeden z domácích fotbalistů.
19'
Středočeši jsou po úvodní brance v mnohem větším klidu a kombinují s větší lehkostí. Směrem dopředu jsou tak stále aktivnější.
17'
Domácí pokračují v náporu a nyní získávají svůj první roh, ze kterého dokonce přišla hlavička, ale ta byla moc pomalá, takže se k bráně ani nedostala.
15'
Mladá Boleslav se dostává do vedení! Tentokrát se jí založení útočné akce povedlo na jedničku, protože se dostala do přečíslení. Z pravé strany pak přišla střílená přihrávka směrem na bránu z kopačky MARTINA GRAICIARA, kterou si Letáček nepohlídal, takže mu míč doplachtil až do sítě.
14'
Ta má s ní docela velké potíže, protože kousek před vlastní šestnáctkou přišla o balón, ale nakonec složitou situaci vyřešila a okamžitě mířila do protiútoku, který ale zastavil ofsajd.
13'
Solil zkusil hlavou míč prodloužit na spoluhráče za sebou, což se mu ale nepovedlo, takže se o rozehrávku opět může pokoušet Mladá Boleslav.
12'
Hosté jsou o něco nebezpečnější, protože si připisují již druhý rohový kop, ale ani tentokrát to nepřineslo zakončení mezi tři tyče, nýbrž zasáhl jeden z obránců.
11'
Domácí jsou směrem dopředu stále docela bez nápadu, většinou to zkusí pomocí nákopu, ale ten ani nyní moc přesný nebyl, protože skončil až u Letáčka.
9'
Pardubice mají výhodu rohového kopu, k centru se tak zkoušel protlačit Solil, ale proti dvěma protihráčům moc šancí na úspěch neměl.
8'
Domácí už vymysleli docela nebezpečný centr, ale ten si hosté bez problémů pohlídali, přičemž následně donutili soupeře k nedovolenému zákroku.
7'
Mladá Boleslav má mnohem častěji míč v moci a už podniká další útočný výpad, ale směrem dopředu nic neriskuje, takže to jde hodně pomalu.
5'
Letáček byl při rozehrávce napadajícími protihráči vystaven pod nemalý tlak, nakonec to ale zkušeně zvládl.
4'
Prosek na pravé straně docela trestuhodně nezpracoval docela pomalou přihrávku, takže domácí mohou vhazovat.
3'
Od své klece nyní může odkopávat také gólman Mladé Boleslavi, který posílá míč až na druhou polovinu hřiště. Tam zvládli lépe souboj jeho spoluhráči.
2'
Zpočátku jsou aktivnější domácí fotbalisté, kteří už hledali nákop za obranu, ale ten skončil jen v rukavicích pozorného Letáčka.
1'
FK Pardubice
Naopak Pardubice i jako nováček podávaly skvělé výkony, protože jsou v tabulce dokonce i před Plzní. Konkrétně jsou na pátém místě, takže se stále nachází v boji o postup do Evropy, dokonce mají i stejně bodů jako čtvrtá Sigma, dělí jen jenom skóre. V závěru roku se pak dnešním hostům docela dařilo, protože zaznamenali jen dvě porážky, třeba jednou proti Mladé Boleslavi. Mezitím zapsali čtyři výhry a tři remízy, takže rozhodně není divu, že mají Pardubice tak moc bodů. Dnes budou chtít Východočeši vrátit soupeři poslední porážku, aby se pozitivně naladili na jarní fázi ligy.

Poslední tři utkání
Karviná vs. Pardubice – 0:2
Pardubice vs. Zlín – 0:0
Sparta vs. Pardubice – 2:0
FK Mladá Boleslav
Boleslavi se podzim absolutně nepovedl, protože se po něm nachází na patnáctém místě se ziskem pouhých devíti bodů za dvě výhry a tři remízy. Dnešní domácí tak padli rovnou devětkrát, přičemž skoro všechny porážky si připsali v závěru roku. Tehdy totiž prohráli rovnou šestkrát, přičemž si mezitím připsali jen jedinou výhru a remízu. Povedené období zažila Mladá Boleslav na přelomu září a října, kdy porazila Jablonec a následně získala bod proti Karviné a Českým Budějovicím, čímž aspoň trochu napravila špatný začátek ročníku, kdy kapitulovala třikrát za sebou. Na jaře to tedy bude chtít změnit, tak uvidíme, jak se jí povede v přípravě.

Mladá Boleslav vs. Slovácko – 2:3
Liberec vs. Mladá Boleslav – 3:0
Mladá Boleslav vs. Ostrava – 0:3
Dobrý den všem fotbalovým příznivcům! FORTUNA:LIGA stojí netradičně jenom do 15. prosince, takže nás čeká trochu kratší přípravné období. Některé kluby ale rozhodně nezahálí, takže nás dnes čeká přípravný duel mezi Mladou Boleslaví a Pardubicemi. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.