Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Ml. Boleslav - 14. ledna 2023   14:00

Lipsko
Lipsko
8' Halstenberg  • 13' Forsberg  • 54' Silva  • 73' Werner
4:0
(2:0)
Ml. Boleslav
Lipsko
Nyland (76. Nickisch) – Klostermann (51. Orbán), Gvardiol (51. Diallo, 98. Ihendu), Halstenberg (51. Ba) – Henrichs (51. Simakan), Schlager (51. Kampl), Szoboszlai (51. Poulsen), Forsberg (85. Bayindir), Laimer (51. Haidara) – Olmo (51. Werner), Silva (85. Eduardo)
Preil – Köhl
Burda – Lämmchen, Näther
RBL-Fußball-Akademie, Lipsko
1300 diváků
Šeda (51. Mikulec) – Šimek, Suchý, Karafiát (76. Donát) – Ekpai (51. Látal), Kubista (76. Žitný), Dancák (82. Stránský), Fulnek (76. Suchomel) – Skalák (51. Matějovský), Jawo (51. Kušej), Ladra (76. Škoda)

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:8.
Dnešní zápas komentoval Karel Jedlička.
RB Lipsko v generálce na bundesligu poráží Mladou Boleslav v zápase hraném netradičně na 4x25 minut 4:0. Domácí měli silný nástup a dvakrát udeřili, i když vítězný gól byl spíše dílem náhodného odrazu od boku. Mladá Boleslav si v první polovině zápasu nevypracovala žádnou šanci, byla na ní znát více než měsíční herní pauza a rozdílná fáze přípravy oproti domácím. Po přestávce však hosté přidali a po prostřídání sestav chvílemi favorita i přehrávali. Hodně vidět byli zejména Kušej a Šimek, žádná z šancí se však neujala a naopak z brejků Lipsko dvěma zásahy zvýraznilo svou výhru.
100'
100'
Začíná poslední minuta zápasu, hraného na 4x25 minut.
98'
Nucené střídání v mužstvu RB Lipsko:
ze hřiště odchází lehce zraněný Diallo, přichází Ihendu.
97'
Kampl dal znovu míč do uličky Haidarovi, kterého uhlídal v šestnáctce Suchý.
95'
Rohový kop Lipska hosté ubránili, ale rychlý kontr nedotáhli.
93'
Wernerův střílený centr zleva před bránu neprošel.
93'
Po rohu vybojoval odražený míč Žitný a vypálil z dálky vysoko nad.
92'
Mladá Boleslav hraje nebojácně a čestný úspěch by si zasloužila. Může se o něj pokusit po dalším rohu. Míč si staví Matějovský.
91'
RB Lipsko snižuje poměr rohů na 5:8, na zadní tyči netrefil míč naplno Ba.
90'
Tentokrát se veteránu Marku Matějovskému nepovedla exekuce, míč zakroutil mimo hrací plochu.
89'
Trestný kop pro šestý celek české ligy po zákroku zezadu na odchovance Vojtěcha Stránského.
88'
Kampl narýsoval skvělou kolmici na Poulsena, který se pokusil o kličku, jenže míč mu bravurním čistým skluzem sebral zkušený Suchý.
86'
Ba si několikrát vyměnil míč s Wernerem, který poté prostrkával do šestnáctky, kde zasáhla mladoboleslavská obrana.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Forsberg, přichází Bayindir,
ze hřiště odchází Silva, přichází Eduardo.
84'
Tentokrát Lipsko zakopává míč přes celé hřiště až k Mikulcovi.
83'
Velký závar po Matějovského rohu, z těžkého úhlu zakončoval po Šimkově zblokované hlavičce Radek Látal a střídající Nickisch od bližší tyče vyráží na další roh.
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Dancák, přichází Stránský.
81'
Haidara protáhl pěknou technickou střelou z 20 metrů Mikulce, který ji zneškodnil robinzonádou.
81'
Škoda si pokryl míč a vynutil si faul na Haidarovi.
80'
Orbán vystihl předvídavým skluzem průnikovou přihrávku na Milana Škodu.
77'
Uprostřed hřiště se faulem rukama zezadu provinil Žitný.
76'
Lipsko vystřídalo brankáře, místo výtečného Nylanda si zachytá Nickisch.
76'
Po krátké přestávce se na hřišti v dresu Mladé Boleslavi objevují Donát, Suchomel, Škoda a Žitný, šichta skončila Fulnekovi, Karafiátovi, Kubistovi a Ladrovi.
76'
Nastává krátká přestávka po třetí čtvrtině na občerstvení.
76'
Po útočném faulu Lipska si míč k výkopu staví Petr Mikulec.
73'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Nechat dvakrát samotného před bránou takového kanonýra, jakým je TIMO WERNER, se ale vyplatit nemohlo. Simakanovu přihrávku z přímočarého průniku nestíhající obranou proměňuje jemně z prvního dotyku nad padajícím Mikulcem.
72'
Timo Werner si naběhl za obranu na přihrávku po zemi, uháněl sám na Mikulce, ale boleslavský brankář nechal nataženou nohu v dráze jeho křížné střely.
70'
Po krátkém rohu byla Dancákova rána zblokována. Dnes velmi nebezpečný je ale v zakončení obránce Šimek, naskočil si na Matějovského vrácený bochánek na malé vápno a nikým neobtěžován hlavičkoval ne zcela čistě těsně vedle.
70'
Domácí se brání náporu českého prvoligisty faulem, Boleslav bude kopat krátký roh.
69'
Kušej dostal kolmou přihrávku od Ladry a přetaženým pasem zprava našel Kubistu, který halfvolejem přestřelil lipskou bránu.
67'
Dnešní utkání sleduje 1300 diváků, je vyprodáno! Hlasatel zároveň ozamuje, že je bohužel vyprodaný i příští víkendový šlágr s Bayernem, který táhne neméně tak, jako Mladá Boleslav.
65'
Na Kubistovu kolmici těsně nedosáhl debutant v boleslavské sestavě, exprostějovský Kušej.
62'
Boleslav vycítila příležitost a rychle rozehrává vybojovaný rohový kop, ke střele se opět dostal Kušej, ale neprostřelil obranný val.
61'
Ladra posadil z rohového kopu míč na hlavu vysokého obránce Šimka, jehož prudkou hlavičku vyškrábl opět Nyland na čáře do strany a jeden z obránců zakopává další tutovku Mladé Boleslavi do bezpečí.
60'
První vyložená šance Mladé Boleslavi! Vasil Kušej byl v souboji o míč důraznější než mladý Sanoussy Ba a tváří v tvář brankáři mířil na zadní tyč. Nyland dokázal konečky prstů vyškrábnout na roh.
59'
Domácí šli do přečíslení, Šimek nezasáhl skluzem křížný pas na Wernera, lipský kanonýr však nakonec akci prováhal.
57'
Werner s Forsbergem motali hlavy hostujícím obráncům v šestnáctce, nakonec však hru dobře přečetl Mikulec a míč zalehává.
55'
Hned po výkopu zkoušel Matějovský překvapit domácího gólmana z půlky hřiště, jeho lob přistál nakonec na horní síti.
54'
ANDRÉ SILVA utekl Suchému a tváří v tvář dloubáčkem přehazuje vybíhajícího boleslavského brankáře Mikulce.
51'
V dresu RB Lipsko je na trávníku hned osm nových tváří: Orbán, Diallo, Ba, Simakan, Kampl, Poulsen, Haidara a Werner. Pokračují ze zahajovací sestavy pouze Forsberg, Silva a brankář Nyland.
51'
Na obou stranách došlo ke spoustě střídání. Na boleslavské straně registrujeme místo Ekpaie, Jawa a Skaláka nově Látala, Kušeje a Matějovského, v bráně nahradil Šedu Mikulec.
51'
Statistiky po druhé čtvrtině:
Držení míče 63% – 37%, střely na bránu 4:1, střely mimo 6:0, rohy 4:4, fauly 3:4, ofsajdy 1:4.
Přední mančaft bundesligy v generálce na start německé nejvyšší soutěže zatím snadno přehrává nerozehranou Mladou Boleslav, která nehrála přátelský zápas více než měsíc. Hlavně zpočátku to před Šedovou bránou často hořelo a dvakrát i udeřilo, když první gól byl spíše dílem štěstí, druhý už z hezky vypracované akce.
Hraje se na 4x25 minut, po poločasové přestávce se mění strany a mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou opět bude následovat jen krátká pauza na občerstvení.
50+2'
50+2'
V nastavení padesátiminutového poločasu ještě trestný kop z docela nebezpečné vzálenosti pro Lipsko, Halstenberg však nachází nadýchaným pasem jen mladoboleslavské kopačky.
50+1'
Červení se ubránili a bleskově přenášejí hru do volného prostou na Henrichse, který přihrával pod sebe Klostermannovi za paty.
50'
Po Kubistově hlavičce pálil na zadní tyči Skalák jen do obránce, Boleslav si roh zopakuje z levé strany.
50'
Ekpai získal rychlým průnikem ze souboje s Gvardiolem třetí roh pro Mladou Boleslav.
50'
Domácí se unáhlili a další střelecký pokus maďarského hráče zpoza šestnáctky letí daleko od brány.
49'
Po levé straně potáhl míč Szoboszlai a své sólo zakončil prudkou ranou k tyči, kterou Šeda bravurně vyráží.
48'
V ofsajdu byl přistižen Lamin Jawo, zimní boleslavská posila ze Zlína.
47'
Hosté nevyužili svůj druhý rohový kop.
47'
Olmo uvolnil ťuknutím do volného prostoru Szoboszlaie. Zda maďarský ofenzivní záložník vymýšlel přihrávku před bránu, či střílel, ví jen on sám, výsledkem byl lehký dloubáček do náruče Jana Šedy.
46'
Na následný roh naskakoval tísněný André Silva, míč však od jeho hlavy míří neškodně do zámezí.
45'
Henrichs příliš váhal se střelou z pravé strany a pak mu do ní vložil nohu Karafiát.
43'
Boleslavští otupili úvodní nápor Lipska a delší čas hrají vyrovnanou partii uprostřed hřiště. Šanci si však vytvořit nedokázali.
41'
Nedovoleně se podle názoru rozhodčího snažil dostat k míči přes Olma hostující Dancák.
39'
Vrácený míč do šestáctky směřuje přímo do náruče zkušeného brankáře Jana Šedy.
38'
Henrichsův centr srazil na roh Karafiát.
36'
Henrichůsv prudký centr odskočil při zpracování Silvovi od kolena do zámezí.
35'
Šimek si pohlídal Schlagerův centr a ještě získal odkop od brány.
34'
Xaver Schlager pronikl snadno boleslavskou obranou, z levé strany pak pálil sice prudce, ale přímo do Šedy, který tento projektil vyboxoval.
33'
Šeda zmařil dobrým vyběhnutím a pádem pod nohy šanci Lipska, dorážka pak přišla v době, kdy měl pomezní již praporek nad hlavou.
31'
Forsberg střílí zpoza šestnáctky nad mladoboleslavskou bránu.
29'
Pro změnu centroval Skalák a nabíhající Dancák by potřeboval míč tak o decimetr nebo dva nižší, aby mohl hlavičkovat naplno.
27'
Po přetaženém centru Davida Šimka se natahoval Jiří Skalák a hlavičkuje v nevýhodném postavení o zem příliš slabě, Nyland neměl potíže tento pokus chytit.
27'
Ladra důrazně obtěžoval Nylanda při rozehrávce a donutil lipského brankáře k odkopu na roh.
26'
Rozhodčí Burda vyhlašuje občerstvovací přestávku, což vídáme spíše v letních parnech. Kluby se ale domluvily na modelu 2x50 minut a uprostřed každého poločasu přichází krátká pauza, kdy se zastavuje čas.
26'
Hezký fotbalový okamžik ze strany Mladé Boleslavi, Dancák uprostřed hřiště potupil jesličkami Forsberga. Domácí přerušili akci do autu a po jeho vhození se Skalák nachází v ofsajdu.
25'
Opět dobrá obranná práce na velkém vápně, poté však Skalák brzy přichází o míč v zárodku brejku.
24'
Boleslavská defenzíva byla pevná a nepustila domácí do zakončení.
23'
Ekpai s Karafiátem v tandemu odebrali míč Forsbergovi za cenu rohu.
21'
Hráči Lipska si předávají míč ve vysoké rychlosti přímočaře s tahem na bránu. Krásnou souhru zakončil André Silva křížnou střelou metr vedle Šedovy levé tyče.
19'
Fulnek pak trestným kopem našel Jawa, který hlavičkoval jen slabě do země a míč odskočil do rukavic brankáře Nylanda.
19'
Halstenberg u postranní čáry fauloval Ekpaie.
17'
Domácí vyšachovali Szoboszlaiovou patičkou obranu českého celku, Henrichs postupoval sám na bránu, ale vybídl k zakončení do prázdné Szoboszlaie. Ten však zakončil tak slabě, že vracející se Šimek stačil míč skluzem odvrátit z brankové čáry!
15'
Trestný kop Lipska byl rozehraný i v dostřelové vzdálenosti nakrátko a nakonec střílel vedle brány Dani Olmo.
13'
Domácí podnikli bleskový výpad přes celé hřiště, EMIL FORSBERG si elegantně vnitřní šajtlí zpracoval Olmovu finální přihrávku a zblízka propálil Šedu.
12'
Závar před bránou Lipska po trestném kopu rychle utnul další odmávaný ofsajd Mladé Boleslavi.
11'
Laimer zastavil zhruba 30 metrů od brány nedovoleně rozběhnutého Ladru.
10'
Ve středu pole udržel míč Dancák a chtěl vysunout Jawa, který však vybíhal z ofsajdu.
8'
Szoboszlaiův křížný pas Šeda vytahoval nedůrazně jednou rukou, obranné úkoly vypustil Ekpai a od boku MARCELA HALSTENBERGA se míč šťastně odráží do sítě.
6'
Prvnímu rohu Lipska se Mladá Boleslav ubránila bez potíží a kope se od Šedovy brány.
5'
Karafiát vypíchl rozehrávku, poté se však vydal do příliš troufalého vyvážení míče a pak chyběl v obraně, což umožnilo domácím rychlou kombinaci a střelu Emila Forsberga, která orazítkovala břevno mladoboleslavské brány.
4'
Napravo měl volný prostor Henrichs, přiťukl míč Silvovi, ale jeho pokus zpoza šestnáctky zablokovala mladoboleslavská obrana.
3'
Úvod utkání se nese v poměrně vlažném tempu.
1'
Nyland zachytává nakopávaný míč a rozehrává nakrátko výhozem nalevo na Joška Gvardiola.
1'
S malým zpožděním přicházejí hráči, domácí celí v červeném, hosté v modrém.
Tribuna u tréninkového areálu v Lipsku je zcela zaplněná, diváci čekají za celkem příjemného počasí na nástup obou mužstev.

RB Lipsko: Nyland – Olmo, Forsberg, Klostermann, Szoboszlai, Silva, Halstenberg, Schlager, Laimer, Gvardiol, Henrichs.
Náhradníci: Preil, Nickisch – Simakan, Orbán, Haidara, Poulsen, Werner, Ba, Köhl, Diallo, Kampl, Ihendu.
Trenér: Rose.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Šimek, Suchý, Karafiát – Ekpai, Kubista, Ladra, Dancák, Fulnek – Skalák, Jawo.
Náhradníci: Mikulec – Donát, Látal, Suchomel, Matějovský, Žitný, Kušej, Stránský, Škoda.
Trenér: Hoftych.

Rozhodčí: Burda – Lämmchen, Näther.
Boleslavští budou v nevýhodě, co se rozehranosti týče. Přípravné utkání totiž nehráli od 9. prosince, kdy dohráli Tipsport ligu. První přátelák po Novém roce jim minulý víkend odřekly pro chřipkovou epidemii třetiligové Domažlice a tak pro ně bude duel v Lipsku první po více než měsíční herní pauze.
V mladoboleslavském kádru oproti podzimu chybí Pech (Slavia), Darmovzal (Pardubice) a brankář Polaček (ukončení smlouvy), naopak novými tvářemi jsou obránce Suchomel (Sparta B), záložník Kušej (Prostějov) a gambijský útočník Jawo (Zlín).
Fotbalisty Mladé Boleslavi čeká v zimní přípravě velice atraktivní protivník. Ke generálce na jarní část bundesligy je pozvalo RB Lipsko, účastník Ligy mistrů a vítěz Německého poháru.
Domácí po vlažném začátku v bundeslize zabrali a osm kol před reprezentační přestávkou nepoznali přemožitele (6-2-0), navíc postoupili i do osmifinále Ligy mistrů, kde se utkají Manchesterem City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 14:00.