Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Jihlava - 9. července 2022   11:00

Ml. Boleslav
6' Skalák  • 47' Krobot  • 61' Krobot  • 63' Dancák
4:1
(1:0)
Jihlava
Jihlava
60' Křišťál
Šeda – Látal (57. Pech), Šimek (46. Coňk), Jahić, Rolinek (46. Vaníček) – Skalák (46. Donát), Dancák, Darmovzal (46. Dufek), Preisler – Škoda (46. Krobot), Stránský (57. Mašek)
Mikulec
Radina – Kubr, Novák
Městský stadión Mladá Boleslav
140 diváků
Jihlava
Soukup – Křišťál, Vedral, Gabriel (83. Vítek), Peřina (62. Svoboda) – Lacko, Piško – Ogiomade (62. Fila), Araujo-Wilson (62. Franěk), Selnar – Zoubele (46. Tall)
Šudajwa

Mladoboleslavští fotbalisté zapisují v letní přípravě čtvrtou výhru v řadě, po Příbrami, Teplicích a Pardubicích porážejí i Jihlavu. V oboustranně mnohem živější druhé půli padly čtyři góly během zhruba čtvrthodiny, navíc na každé straně jednou zvonila tyč. Dvěma góly se prosadil Ladislav Krobot, který si po hostování v Ústí nad Labem říká o místo v základním kádru Mladé Boleslavi.
90'
90'
Pechova tečovaná střela vynesla ještě půl minuty před koncem řádné hrací doby Mladé Boleslavi rohový kop.
89'
Jihlavskému ťukesu poblíž velkého vápna učinil přítrž rázným odkopem domácí Pech.
86'
Po centru Antonína Vaníčka hlavičkuje Ladislav Krobot vedle jihlavské svatyně.
84'
Nalevo se zasekávačkou uvolnil Vaníček a přízemní střelou na bližší tyč prověřil Soukupa.
83'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Gabriel, přichází Vítek.
82'
Rychlý útok Mladé Boleslavi dobře přečetl Vedral, když vystihl přihrávku za obranu na Krobota.
81'
Následný Svobodův trestný kop se jen snesl do rukavic Jana Šedy.
80'
Žlutou kartu dostává Denis Donát (FK Mladá Boleslav).
76'
Vedral pádem ztlumil Maškovu přízemní střelu a míč snadno sbírá Soukup.
75'
Žlutou kartu dostává Milan Piško (Vysočina Jihlava), který přímo před střídačkami ošklivě srazil zezadu Ladislava Dufka. Oba trenéři si to ještě vyříkávají, takové zákroky do přátelského zápasu opravdu nepatří.
74'
Selnarův rohový kop odhlavičkoval první bránící hráč, Jihlava bude pouze vhazovat.
73'
Dnešní utkání sleduje 140 diváků.
72'
Hasan Jahić vypíchl čistým skluzem míč Tallovi.
71'
Šimon Gabriel uhlídal v souboji Maška a míč se za čáru odráží od domácího útočníka.
69'
Jihlavští se ubránili rohu, po přechodu do útoku si však Tall pomohl nedovoleně.
68'
Branková konstrukce zachránila pro změnu Jihlavu. Ladislav Krobot krásně ťukl šajtli do uličky na Lukáše Maška, po jehož tečované střele z úhlu se míč od levé tyče odráží na roh.
68'
Z druhé vlny pálil po rohu vysoko nad břevno Matúš Lacko.
67'
Mladoboleslavská obrana odvrací nakopávaný míč na rohový kop.
66'
Srdce nestranného diváka jásá, zapisovatele méně, protože takový příval nestíhá. Málem padl další gól, jihlavský Jakub Selnar z trestného kopu otřásl spojnicí břevna a pravé tyče.
65'
Tall byl v souboji o míč na zemi zastaven nedovoleně Jahićem, hned po rozehrání je faulován Selnar a Jihlava bude kopat přímák proti ose brány z asi 25 metrů.
63'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
S góly se roztrhl pytel, ale soutěž o ten nejhezčí s přehledem vyhrává SAMUEL DANCÁK. Míč se k němu odrazil po Pechově sraženém centru a slovenský záložník z 25 metrů vyslal nádherný projektil s plochou dráhou letu o břevno za brankovou čáru.
62'
ze hřiště odchází Ogiomade, přichází Fila.
ze hřiště odchází Araujo-Wilson, přichází Svoboda.
ze hřiště odchází Peřina, přichází Franěk.
61'
Domácí hned po výkopu ze středového kruhu vybojovali roh, po rozehrávce přestali Jihlavští hrát, jenže míč zůstal na hrací ploše a LADISLAV KROBOT tvrdou střelou z voleje zavěsil nadýchaný centr ke vzdálenější tyči.
60'
Jihlava právě vstřelila branku!
Zasloužené snížení hostů, kteří využili důrazný presink, míč vybojoval Lacko, poté Peřinův centr zleva sklepl pod sebe Tall a VOJTĚCH KŘIŠŤÁL zpoza šestnáctky pěkně vymetl růžek.
59'
Na rohový kop vyskočil nejvýše Křišťál, hlavička ze záklonu však k bráně nedoletěla.
58'
Vysočina je po přestávce nebezpečná, Selnarovu uličku sice domácí obránci vystihli, ale k odraženému míči se dostal Tall a protáhl Šedu pěknou střelou k tyči.
57'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Látal, přichází Pech.
ze hřiště odchází Stránský, přichází Mašek.
56'
Po odvráceném rohu chyboval pod tlakem domácí Dufek, Selnar přistrčil míč Arauju-Wilsonovi a jeho slabý skákavý pokus směřuje do Šedovy náruče.
55'
Ogiomade se prosadil uprostřed šestnáctky v souboji s Jahićem a volej bez míření málem skončil gólem, jenže Šeda prokázal postřeh i mrštnost a skokem k pravé tyči vyškrabuje na roh.
53'
Ogiomade zahnal nepřesným přenesením hry Selnara do zámezí.
52'
Další zmatky v jihlavské defenzívě mohl po Stránského přiťuknutí potrestat Krobot, zblízka však hlavičkoval těsně vedle.
49'
Ogiomade podebral v pokutovém území míč na dlouhou nohu směrem na bránu, Šeda si s jistotou poradil.
47'
Obrovský kiks jihlavského Soukupa trestá LADISLAV KROBOT. Navrátilec z ústeckého hostování důrazně napadal po Gabrielově malé domů, gólman ho při odkopu nastřelil do nohy a od ní se míč kuriózně odráží do sítě.
46'
Mladá Boleslav vyměnila, pokud jsem stihl zaznamenat, pět hráčů. Místo Škody, Skaláka, Rolinka, Darmovzala a Šimka nastupují do druhé půle Krobot, Vaníček, Coňk, Donát a Dufek.
46'
ze hřiště odchází Zoubele, přichází Tall.
46'
Oproti předchozím přípravným zápasům v týdnu podává Mladá Boleslav mnohem slabší výkon, díky Skalákově trefě z úvodu utkání po jediné povedené akci ale vede nad druholigovou Jihlavou 1:0. Ta mohla okamžitě vyrovnat, Ogiomadeho však vychytal Šeda a od té doby se prakticky nic podstatného pro výsledek nestalo.
45'
45'
Jihlavské trio zblokoval při rychlém kontru na malém vápně Šimek, ovšem Wilson ještě stačil míč přistrčit Selnarovi, kterého Šeda vychytal u tyče.
43'
Dál se pokračuje v trendu útočných faulů a ztrát, brankáři jsou dlouho bez práce.
41'
Po pravém křídle se rozběhl Ogiomade, jeho přízemní přihrávku do šestnáctky ale zachytává Jahić.
39'
Střídavě jsou v rychlém sledu pískány útočné fauly na obě strany.
37'
Zoubele odhlavičkoval Skalákův roh od přední tyče na velké vápno, kde se do míče z voleje opřel Dancák a překopl i ochrannou síť.
37'
Domácí rozehrávali po jihlavském faulu z půlící čáry a na pravé straně vybojovali roh.
34'
Ošetřován byl Araujo-Wilson, po kratičkém oslabení se mladý útočník z Trinidadu a Tobaga vrací do hry.
32'
Jihlavští vyrazili po špatně rozehrané standardce trápící se Boleslavi do brejku, Araujovi však ukopl míč od nohy za postranní čáru Preisler.
32'
Po faulu na Látala dostávají domácí příležitost trestné kopu, ze 30 metrů je to spíše na nákop do vápna než na přímé ohrožení brány.
30'
Křišťálův centr téměř od rohového praporku se snáší za mladoboleslavskou bránu.
29'
Boleslavskou obranou se protáhl Lukáš Zoubele a z 20 metrů střílel po zemi nepříliš nebezpečně do brankáře Šedy.
26'
Domácí rozehrávají zdlouhavě a bez nápadu, nikdo se nenabízí a nakonec po sérii bezradných nahrávek mezi obráncem a brankáři míří první dlouhý míč do autu.
25'
Oboustranně teď na hřišti převládají nepřesnosti.
22'
Z rohového kopu se domácí fotbalisté neprosadili a do útoku míří žlutobílí.
21'
Vracející se Selnar sklepl skákavý centr mladoboleslavského Rolinka na roh.
19'
Domácí si nerozuměli při přechodu do útoku, míč skáče do zámezí za jihlavskou bránu.
18'
Lackův křížný pas sklepl Ogiomade hlavou pro Arauja-Wilsona, tomu však míč na malém vápně odskakuje od nohy.
16'
První odmávaný mladoboleslavský ofsajd.
13'
Rolinek přenesl hru na Látala, jehož střílený centr křížem spoluhráči před bránou nezasáhli a kope se od Soukupovy brány.
12'
Nadějnou jihlavskou akci zastavuje ofsajd Zoubeleho.
10'
K nelibosti domácích nebyl pískán zákrok přímo před střídačkou, Jihlava vhazuje.
7'
Vysočina mohla okamžitě odpovědět, tvrdou ránu testovaného Nigerijce Ogiomadeho však výtečně zneškodnil Jan Šeda.
6'
Martin Rolinek centroval od levé postranní čáry, několik jihlavských obránců nedokázalo míč zastavit a jeden z nich ho dokonce přiklepl přesně do míst, kde stál JIŘÍ SKALÁK. Bývalý reprezentant neomylně zavěsil z 10 metrů pod břevno.
5'
Jihlavský brankář Soukup vypomohl hlavičkou mimo velké vápno s likvidací boleslavského nákopu.