Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Jihlava - 6. července 2022   11:00

Olomouc
Olomouc
12' Růsek  • 55' Chvátal  • 85' Košťál
3:0
(1:0)
Jihlava
Jihlava
Olomouc
Digaňa – Poulolo, Beneš (57. Vraštil), Jemelka (57. Slavíček) – Chvátal (57. Košťál), Navrátil (57. Šíp), Greššák (57. Sedlák), Breite (57. Langer), Zorvan (57. Zlatohlávek), Zmrzlý (57. Sláma) – Růsek (57. Chytil).
Macík – Šíp, Zlatohlávek, Košťál, Sedlák, Chytil, Sláma, Vraštil, Langer, Slavíček.
Jihlava
Jágrik – Vedral, Gabriel, Selnar, Tureček, Peřina, Svoboda, Piško, Lacko, Fila, Tall.
Soukup, Zahradník, Irodotos, Křišťál, Marvis, Wilson, Vítek, Křehlík, Shudeiwa.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Olomoucká Sigma potvrdila roli favorita a v přípravném utkání porazila druholigovou Jihlavu 3:0. Důležitý první gól vstřelil v prvním poločase Antonín Růsek, v tom druhém pak přidali pojistky Juraj Chvátal a Martin Košťál.

Další zápas čeká Sigmu v sobotu, utká se s polským týmem Piast Gliwice. Jihlava se ve stejný den střetne s Mladou Boleslaví.
90'
89'
Jedna z posledních akcí celého zápasu skončila neúspěchem. Centr od levého rohového praporku doputoval do náruče gólmana Jihlavy.
87'
Utkání už se dohrává spíše jenom z povinnosti. O vítězi je jedno, domácí s klidem drží míč na svých kopačkách.
85'
Olomouc právě vstřelila branku!
Je to jasné, Olomouc zvítězí. Langer nezazmatkoval a po nahrávce od Slámy ještě posunul míč na MARTINA KOŠŤÁLA, jeho povedená rána zaplavala do šibenice.
84'
Na levé straně dostal jihlavský fotbalista poměrně dost prostoru k centru, avšak nevyužil jej a balón nasměroval do zámezí.
82'
Drobné zaváhání v defenzivě Jihlava okamžitě napravila. Stoper se výborně vrátil a obránce unikajícího útočníka o hrací předmět.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka utkání.Domafi směřují za vítězstvím, neboť vedou o dva goly a a směrem dozadu ještě neudělali žádnou větší chybu.
75'
Zaútočili i hosté. Po rychlé kombinaci přišla střela zhruba dvacet metrů od brány, míč proletěl výrazně vedle cílového zařízení.
65'
Zajímavá akce prvoligového celku golem neskončila. Po průniku pravou stranou následoval centr, který sebral gólman.
60'
Sigma je výrazně aktivnějším týmem a druhý gól ji uklidnil ještě o něco více. Dramatu v závěru se nejspíše nedočkáme.
55'
Svěřenci kouče Jílka disponují dvoubrankovým náskokem! Zorvan nahrál do těžké pozice Růskovi, který si ovšem poradil skvěle a na vzdálenější tyčí našel JURAJE CHVÁTALA, pravý bek střelou z první rozvlnil síť za zády bezmocného brankáře.
46'
Olomoucká Sigma po prvním poločase vede nad jihlavskou Vysočinou nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Skóre střetnutí udává situace ze 14. minuty, kdy se z dorážky prosadil Antonín Růsek. Tentýž hráč měl na kopačce navýšení, ale sám před gólmanem neuspěl. Jihlavský brankář vyřešil i další nebezpečnou příležitost domácích v podobě povedené rány Chvátala pod břevno.
45'
44'
Zajímavou střelu z pravé strany vyprodukoval Juraj Chvátal a jihlavský gólman měl co dělat, aby levou rukou udržel balón před brankovou čárou.
43'
Lukáš Greššák si počkal na správný moment k nahrávce doleva na Ondřeje Zmrzlého, jemuž ovšem centr vůbec nevyšel, míč skončil v zámezí.
42'
Jihlavští hráči v závěru úvodního dějství nebezpečně zatápí pod kotlem. Tentokráte došlo po centru zprava k zakončení hlavou, balón proletěl vedle levé tyče.
41'
Hosté přišli s další nebezpečnou akcí. Po pravé lajně jsme měli možnost vidět únik, střílený centr do vápna odvrátil mimo nebezpečí Vít Beneš.
40'
Rána z velké vzdálenosti jihlavskému hráči vůbec nevyšla. Tomáš Digaňa si pomalu letící balón hravě stáhl do rukavic.
39'
Proti centru z rohu hřiště si zakřičel jihlavský gólman. Vyskočil vysoko do vzduchu a nezaváhal, hrací předmět bezpečně schoval do koše.
38'
Potlesk fanoušků si vysloužil Juraj Chvátal. Nejprve zabral u pravé lajny, díky čemuž udržel balón ve hře, načež nastřelil clonícího soka a vybojoval rohový kop.
37'
Rychlý útok na druhou stranu úspěchem neskončil. Radim Breite neotálel a vypálil pravačkou z dvaceti metrů, trefil jenom bránícího protihráče.
36'
Dlouhý nákop jihlavského pravého beka za obranu neměl oči. Nikým neatakovaný Vít Beneš se sklonil a nechal míč doputovat ke gólmanovi.
35'
Olomoučtí fotbalisté zklidňují hru trpělivou kombinací kolem poloviny hřiště. Jihlavský presink není příliš vysoký, hráči v modrém si nechtějí zbytečně ubírat síly.
34'
Nedovolený zákrok následoval o malou chvíli později i na druhé straně. Tentokráte byl Lukáš Greššák tím faulovaným, když byl nekompromisně podražen zezadu.
33'
Hostující forvard převzal kontrolu nad míčem a ukázal výborné krytí balónu tělem. Lukáš Greššák si v souboji s ním počínal neobratně, po kopnutí do soupeřovi pravé nohy rozhodčí odpískal faul.
32'
Pod tlakem hrající jihlavský obránce si dlouho nevěděl rady s balónem. Nakonec si poradil na jedničku, když po levé lajně odkopl a míč udržel ve hře.
31'
Rozhodčí dopřál hráčům menší pauzu na občerstvení. Té využili hlavně hosté, z domácích řad se vydalo občerstvit jen pár fotbalistů.
30'
Do hry byl zapojen i jihlavský gólman. Ten měl výrazně více času a prostoru, takže si dovolil zpracování, až poté přenášel na volného spoluhráče zhruba na polovině hřiště.
29'
Až mimo pokutové území si Tomáš Digaňa vyběhl pro malou domů od Filipa Zorvana, před presujícím útočníkem radši odkopával rovnou z první.
28'
Jihlavský útočník si výborně zpracoval balón na prsa, aby vzápětí nezvládl zpracování a kulatý nesmysl zadarmo věnoval Vítu Benešovi.
27'
Lukáš Greššák dostal nabito, ale nevěřil si na střelu, raději ještě posunul balón k pravé lajně na Juraje Chvátala, jehož přízemní centr skončil v moci branáře.
26'
Tomáš Digaňa nadále drží čisté konto. Po centru od rohového praporku nemusel řešit žádné složitosti, vše za něj vyřešil vysoko vyskočivší Jemelka.
25'
Na druhé straně budeme sledovat, jak si Vysočina poradí s rohovým kopem. Juraj Chvátal zblokoval centr zprava, avšak míč už ve hře neudržel.
24'
Přetažený centr úspěchem neskončil. Adresátem centru byl nejspíše Vít Beneš, ten však svůj souboj s protihráčem prohrál.
23'
Domácí mají k dispozici standardní situaci kousek za pravou stranou šestnáctky. Faulovaným hráčem byl Radim Breite.
22'
Pravou stranou zaútočil Juraj Chvátal. V rychlosti zvládl zajímavě odcentrovat, leč na přední tyči zdárně odvracel jeden z obránců.
21'
Slibně se rozvíjející útok Sigmy skončil nedovoleném zákrokem jihlavského fotbalisty. Domácí budou rozehrávat od levé lajny.
20'
Další z mnoha olomouckých akcí zastavil zdviženým praporkem pomezní rozhodčí. Ofsajdové postavení si nepohlídal Antonín Růsek.
19'
Když už se jeden z jihlavských fotbalistů snažil vystartovat do protiútoku, zastavil ho nevybíravým faulem Juraj Chvátal. Ze situace vyvázl bez žlutého trestu.
18'
Jihlava podle očekávání tahá za kratší konec provazu a nedaří se jí zachytit tempo, které nastolil soupeř. Pokračuje ve vytrvalém bránění.
17'
Antonín Růsek spálil tutovku, už mohl být dvougólový! Balón mu na střed posunul Chvátal, forvard tváří v tvář vyběhnuvšímu gólmanovi střelou mezi nohy neuspěl.
16'
Narážečka mezi Radimem Breitem a Ondřejem Zmrzlým neměla chybu, první jmenovaný však vzápětí vymyslel nepřesný oblouček za obranu na Růska.
15'
Vydejme se na druhou stranu, kde probíhá trpělivá kombinace olomoucké Sigmy. Vstřelený gól domácí viditelně uklidnil, nyní mohou hrát ve výrazně větším klidu.
14'
Hosté měli možnost rychle odpovědět z volného přímého kopu. Místo očekávaného zakončení přišel centr, s nímž si olomoucká defenziva poradila.
12'
Prvoligový účastník se ujímá vedení! Přízemní pas zprava do vnitra pokutového území si našel Filip Zorvan, jehož ránu ještě gólman vyrazil, ale pouze k ANTONÍNU RŮSKOVI, na jehož pohotovou dorážku k levé tyčce už byl krátký.
12'
Florent Poulolo se nechal snadno odstavit, takže hostující stoper mohl hlavičkoval nikým nebráněný, balón sklepl spoluhráči u pravé lajny.
11'
To se nepovedlo. Střední záložník Vysočiny posílal nahrávku do běhu levému záložníkovi, jenže ten zastavil, takže výsledkem je aut pro Sigmu.
10'
Zakončení ze střední vzdálenosti vyprodukoval Radim Breite. Jihlavský gólman mohl zůstat ledově klidný, kulatý nesmysl proletěl o kus vedle jeho levé tyče.
9'
Levou lajnou se odpoutal od protihráče Ondřej Zmrzlý. V plném sprintu centroval naslepo do vnitra šestnáctky, kde našel prostor, v němž se pohyboval pouze jihlavský stoper.
8'
Nohama si zahrál i Tomáš Digaňa, jemuž adresoval přihrávku Václav Jemelka. Gólman si jedním dotekem balón zpracoval, druhým jej přenesl na Lukáše Greššáka.
7'
Skvěle se do defenzivy stáhl Radim Breite, který na zádech udržel osobního strážce a průnikovou nahrávku zastavil pravou nohou.
6'
Útok jihlavských fotbalistů po pravé lajně nevyšel. Velmi dobrou práci odvedl Juraj Chvátal, jenž získal míč do svého držení čistým způsobem.
5'
Olomouc si v úvodu vytvořila menší územní převahu, ale zatím na první větší příležitost čeká. Defenziva Jihlavy působí kompaktním dojmem.
4'
Poprvé zaútočil i příslušník druhé ligy. Průnik středopolaře nevyšel, nedovoleným zákrokem se proti němu prezentoval Ondřej Zmrzlý.
3'
Byl to Poulolo, kdo se vydal napadat jihlavskou rozehrávku, avšak míče se nedočkal, stoper si zkušeně poradil nahrávkou gólmanovi.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Vysočiny Jihlava pro dnešní přípravné střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'
Sigma Olomouc má na programu čtvrtý přípravný zápas. V předešlých případech prohrála 2:3 s druholigovým Vyškovem, remizovala 0:0 s Prostějovem a padla výsledkem 1:3 s Žilinou. Trenér Václav Jílek plánuje postavit sestavu takovou, která by se mohla dost podobat složení pro první ligové zápasy. Jedná se o poslední test před soustředěním, kde má Sigma naplánovaná přípravná utkání s kvalitnějšími soupeři ze zahraničí.

Vysočina Jihlava nemůže být spokojená s loňským ročníkem druhé nejvyšší české soutěže, neboť obsadila až sedmé místo. A dobrá forma zatím nepanuje ani v přípravě, kde prohrála všechny tři prozatímní utkání, které odehrála s Žižkovem (1:2), Pardubicemi (1:3) a Chrudimí (1:2).
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné středeční dopoledne. Vítám vás při sledování přípravného utkání mezi Sigmou Olomouc a Vysočinou Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.