Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Petřín Plzeň - 4. ledna 2023   15:00

Plzeň
Plzeň
15' Kopic  • 27' Chorý  • 89' Kronus
3:1
(2:1)
Petřín Plzeň
41' Demeter
Plzeň

1. poločas: Zadražil – Holík, Kaša, Hejda, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic, Květ (C), Jirka – Chorý.
2. poločas: Zadražil (C) – Holík, Kaša, Pernica, Gaszczyk – Pešek, Modou – Jirka, Vrba, Kronus – Bassey.

1. poločas: Edelman – Bednář (C), Brož, Demeter, Edelman, Jandoš, Klich, Kohout, Maxa, Tětek, Vanc, Zajíček.
2. poločas: Suchý – Treml, Dan Vodrážka, Trojovský, Štefl, Vinkler, Heller, Jílek, Provod, Šimáně, Jan Vodrážka.

To je ode mě pro dnešek vše, ze stadionu v Luční ulici vám přeji hezký zbytek středečního večera. Mějte se fajn.
Je dobojováno. V prvním přípravném utkání vítězí plzeňská Viktorie nad Petřínem 3:1. V prvním poločase zařídil domácím dvoubrankový náskok Kopic s Chorým, hosté korigovali Demeterem. Ve druhém poločase se dlouho čekalo na další trefu, nakonec ji zařídil až v samotném závěru Adam Kronus.
90'
89'
Plzeň právě vstřelila branku!
Fotbalová paráda na závěr dnešního zápasu. ADAM KRONUS si vzal míč, udělal kličku do středu, z hranice vápna vystřelil a jeho povedená rána skončila s pomocí tyče za bezmocným Suchým.
88'
Centr Jana Tremla skončil nad brankou Plzně. Z této hostující akce šlo vytěžit jistě více.
87'
Bassey tentokrát našel ve středu pole Ndiayeho, jeho nebezpečná rána ale mířila pouze do míst, kde byl připravený Suchý.
85'
Hezká akce plzeňských mladíků v barvách Viktorie. Kronus našel v pokutovém území kopačku Adama Vrby, ten ale gólmana rychlou střelou nepřekonal.
84'
Fortune Bassey to vzal na sebe ze střední vzdálenosti, avšak ani tentokrát balon až k brance nedoputoval.
83'
Cetre Jana Vodrážky ale nebyl vůbec povedený, domácí se bez problémů ubránili.
83'
Naopak na druhé straně se faul píská, hosté mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
82'
Libor Holík se ocitl na trávníku na hraně vápna, avšak dle rozhodčího dovoleným způsobem. Hrát tak mohou opět hosté.
80'
Adam Kronus se snažil odcentroval z levé strany, to se mu nakonec i povedlo, avšak míč skončil jen v rukavicích Suchého.
79'
Na hřišti zůstává ležet Modou Ndiaye, v této zimě opravdu nic závidihodného.
78'
Po hře ve středu pole se pokouší domácí opět ohrozit branku Petřína, avšak přes dobře zkonsolidovanou obranu hostů to mají složité.
75'
A světe. div se, málem bylo vyrovnáno. David Heller se dostal k odraženému balonu a z hranice vápna donutil Zadražila k zákroku.
74'
Jan Treml se pokoušel centroval z levé strany, hosté nakonec pro sebe vydolovali rohový kop.
73'
Pavel Gaszczyk si navedl balon na střed a poté vystřelil. Jeho rána ale skončila nad brankou soupeře.
71'
Hosté ve druhém poločase poctivě brání a chvilkami to mají domácí velice složité.
69'
Erik Jirka se hezky uvolil na levé staně, jeho následná rána po zemi pořádně zaměstnala Suchého.
67'
Další dlouhý balon končí jen u brankáře Suchého, ten bleskově rozehrává.
66'
Adam Pešek zkusil své štěstí z velké dálky, jeho přízemní rána ovšem skončila jen těsně vedle brány.
65'
Ani o chvilku později se Basseymu příliš nevedlo, balon se k němu odrazil uvnitř vápna, k brance ho ale následně nedokázal dopravit.
64'
Libor Holík rozehrál aut na Basseyho, ten ale následně pouze odevzdal balon.
63'
Libor Holík udělal chybu na kraji obrany, do rychlého brejku se dral následně Michal Provod, jeho rána mířila ale jen do boční sítě.
62'
Modou Ndiaye se pokoušel o zakončení z voleje, jeho tečovaná rána však až k brankáři Suchému nedolétla.
60'
Hodina hry je minulostí, ve velkém větru a zimě nadále vede Plzeň nad Petřínem těsně 2:1.
59'
Libor Holík po dloubáku od Jirky centroval na malé vápno, tam se pokoušel hlavičkovat Bassey, brankář Suchý si celou situaci ale svědomitě pohlídal.
58'
Viktoria ho zahrála krátkým pasem, následně centroval sám Jirka, avšak do zakončení se domácí nakonec nedostali.
57'
Libor Holík vykouzlil fantastický balon na Jirku, rohový kop uvidíme i na druhé straně.
56'
Ve vzduchu ale kraloval Luděk Pernica, který razantně posílá míč do bezpečných vod.
56'
Jenomže přesto budou mít hosté další možnost, před nimi je možnost skórovat po rohovém kopu.
55'
I hráči Petřína se snaží dostat nadále do zakončení, tentokrát jejich snaha se ale daleko nedostala.
54'
Dlouhý balon mířil na rozběhnutého Jirku, blíže k balonu měl ale brankář Suchý.
53'
Brankář Suchý kryje ránu ze střední vzdálenosti.
52'
Na druhé straně se hráči Petřína rozběhli do rychlého brejku, který skončil rohovým kopem. Ten si následně obrana Viktorie pohlídala.
51'
Adam Kronus našel kopačku Luďka Pernici, ten však zakončoval jen velmi slabě.
50'
Před nabíhajícím Radime Řezníkem hosté raději zahráli na rohový kop.
48'
Modou Ndiaye předvedl krásnou individuální akci, domácí středopolař přešel skrz čtyři bránicí hráče, jeho následný centr se odrazil ke Kronusovi, jehož zakončení stačili hosté zablokovat.
47'
Na startu druhé půle se dostal do vápna Holík, tam po souboji upadl, avšak ani na plzeňské straně se pokutový kop nepíská.
46'
Je za námi první poločas prvního přátelského zápasu v novém roce. Viktoria šla zásluhou Jana Kopice a Tomáše Chorého do dvoubrankového vedení, avšak krátce před koncem poločasu snížil na rozdíl jediné trefy Aleš Demeter.
45'
44'
Hosté se pokoušeli před koncem prvního poločasu dokonce vyrovnat, avšak z nadějné situace se do zakončení nepropracovali.
43'
Tomáš Chorý se snažil narazit zpět Pavlu Buchovi, dříve u balonu byl však brankář Petřina.
41'
Petřín Plzeň právě vstřelil branku!
A co víc, po získaném balonu se hráči Petřína rozběhli k rychlému brejku, který zakončili gólem. ALEŠ DEMETER se rozhodl pro rychlou střelu z hranice vápna a jeho projektil zapadl přesně ke vzdálenější tyči.
41'
Erik Jirka připravil balon pro naběhnutého Holíka, jehož centr ale nebyl přesný.
40'
Nedočkají. Centrovaný balon letěl na první tyč, tam byl však připraven pouze Lukáš Kalvach, který hlavou záhy založil i rychlý protiútok.
39'
Hezká akce Petřína po pravé straně, výsledkem toho je rohový kop. Dočkají se hosté přímého ohrožení branky?
37'
Jan Kopic na pravé straně přes bránícího hráče míč do vápna nedostal, domácí fotbalisté alespoň budou na útočné polovině vhazovat.
36'
Aleš Demeter kouzlil na pravé straně, poté si snažil vymodlit penaltu, jeho pád tak hlavní rozhodčí ale neocenil. Nutno podotknout, že na dnešním zápase chybí videorozhodčí.
34'
Ojedinělý centr do pokutového území Viktorie. Adam Zadražil si křikl tak, že to museli slyšet i japonští turiste na náměstí Republiky. Dlouhým balonem poté brankář Viktorie opět otočil hru na opačnou stranu.
33'
Další náběh za hostující obranu, Kalvach našel opět rozběhnutého Holíka, jeho následná rána byla ovšem zablokována.
31'
Filip Kaša načechral skvělý balon na Erika Jirku, ten posléze vybojoval další rohový kop.
30'
Po půl hodině hry se snažil centroval z levé strany do vápna překvapivě Chorý, Edelman ale šel ven z brány a míč zachytil do svých rukavic.
29'
Hráči Viktorie se opět pustili do útočení v plném počtu, Pavel Bucha si podržel balon, posléze se rozhlédl, přesným pasem našel ve vápně hlavu Libora Holíka, toho ale Edelman vychytal.
27'
Hráči Petřína zaútočili, čímž otevřeli domácím obranu. Dlouhý pas za obranu si zpracoval na pravém křídle Jan Kopic, ten poté nebyl sobec a ještě předložil bonbonek před branku TOMÁŠI CHORÉMU, kterému zbývalo trefit jen prázdnou bránu.
25'
Po přiťuknutí a následné uvolnění pálil z velké dálky opět Erik Jirka, tentokrát jeho pokus zastavil první bránicí hráč.
23'
Nyní to vzal krajní bek Viktorie na sebe, prudká rána Libora Holíka nicméně skončila těsně vedle levé tyče.
22'
Libor Holík doběhl dlouhý balon, jeho následný centr ale nebyl přesný. Tomáš Chorý se po míči natahoval, avšak ani on nebyl nyní dostatečně dlouhý.
21'
Z něho ale domácí branku soupeře neohrozili. David Edelman tentokrát mohl zůstat v klidu.
21'
Roman Květ se dostal do šestnáctky, zimní posila se snažila gólmana Petřína přelobovat, to se mu nicméně nepovedla. Akce ale pokračovala a Tomáš Chorá poté vybojoval pro svůj tým další rohový kop.
19'
Na druhé straně se do balonu opřel Erik Jirka, odražený balon napálil z hranice, avšak místo brány ohrozil spíše zaparkovaná auta za stadionem.
18'
Aleš Demete se řítil vstříc brance Petřína. Hostující útočník udělal kličku Hejdovi, jeho následné slabé zakončení nicméně v brance neskončilo.
17'
Další pokus o rychlou přihrávku, ani teď to nebylo stoprocentní. Brankář hostujícího celku si v poklidu doběhl pro balon.
15'
O chvilku později se Viktoria ale přece jen poprvé prosazuje. JAN KOPIC si vzal pod svá bedra a přesnou ranou nedal brankáři šanci. Po zranění ideální začátek pro domácího záložníka.
15'
Erik Jirka se dostal do zakončení z hranice pokutového území, jeho technická rána přistála ale jen v rukavicích brankáře Petřína.
14'
Havel posílal z jedničky balon na Květa, dnešní kapitán Viktorie avšak záhy nepřesně předal balon dál.
12'
Janu Kopicovi utekl balon do zámezí na pravé straně, hráčům Viktorie zatím chybí větší klid na kopačkách, avšak je to první utkání po dlouhé pauze, tudíž přirozený jev.
11'
Ani teď se hráčům Petřína nepovedl přechod na útočnou polovinu, balon si bez problém sebrali opět hráči domácího celku.
10'
Demeter při snaze získat balon podrazil Filipa Kašu, tento zákrok pochopitelně neunikl očím hlavního rozhodčího.
9'
Ani tentokrát se Kalvach netrefil do balonu, jak potřeboval. Po jeho nepřesné přihrávce budou hosté vhazovat na vlastní polovině.
8'
Rohový kop rozehráli domácí centrem na Filipa Kašu, jehož zakončení nicméně chyběla větší přesnost.
7'
Lukáš Kalvach se pokoušel oslovit rozběhnutého Jana Kopice, avšak jeho přihrávka za obranu nebyla z nejpřesnějších. Hráči Petřína se nadále pouze brání, avšak to není žádné překvapení.
6'
Po něm následovalo mírně vzrušení před gólmanem, avšak hráči Viktorie míč do sítě dostat nedokázali.
5'
Libor Holík se vzápětí dostal k centru z pravé strany, ten hostující obrana dokázala odrazit na první rohový kop v zápase.
4'
Pavel Bucha si hezky narazil balon na pravé straně, avšak v pokutovém území ho následně zradil terén a hosté balon dokázali odkopnout do zámezí.
3'
Zakončení Tomáše Chorého, avšak vytáhlý útočník Plzně stál v ofsajdu.
3'
Hejda narýsoval dlouhý pas na rozběhnutého Jirku, ten ovšem poté vrátil balon a Viktoria ho drží uprostřed pole.
2'
Marek Jandoš získal balon, avšak přes Lukáše Hejdu se nakonec daleko nedostal, hrát tak mohou opět Viktoriáni.
1'
Viktoria měla na startu zápasu výkop a zatím stopeři Plzně kombinují na vlastní polovině hřiště.
1'
Oba týmy jsou na trávníku – jdeme na to!
V brance Viktorie dnes dostane prostor Adam Zadražil, který je v plzeňském týmu na testech z druholigového Táborska.
Vše se pomalu připravuje na start prvního přátelského zápasu. Samotné utkání by mělo začít za tři minuty.

FC Viktoria Plzeň:
Trenér: Michal Bílek.

SK Petřín Plzeň:
Trenér: Radek Vodrážka.
Krásné odpoledne z Plzně!

Za pár týdnů startuje jarní část FORTUNA:LIGY, dnes tak čeká úřadujícího mistra první přátelský zápas před vrcholem sezóny. Od tří hodin na stadionu v Luční ulici hostí Viktoria divizní SK Petřín.

Viktoriáni pokračují naplno v přípravě. Pod taktovkou trenérů polykají hráči dvoufázové tréninky, přátelské utkání jim tak jistě zpestří přípravu.

Viktoria Plzeň je po podzimní části na prvním místě ligové tabulky, avšak pražská Slavia zaostává o pouhé dva body.

Červenomodří byli znovu aktivní na přestupovém poli. Na západ Čech zamířil z pražských Bohemians Roman Květ a především z anglického Burnley český reprezentant Matěj Vydra. Naopak do Ďolíčku se přestěhoval záložník Aleš Čermák, v Teplicích bude pokračovat Matěj Hybš a hostování skončilo René Dědičovi, který se přesouvá zpět do druholigového Třince.

Dámy a pánové, srdečně vás vítám u onlajnového přenosu, hezkou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.