To je ode mě z Karviné vše a přeji hezký zbytek pátečního víkendu.
Skončil nám přátelský zápas reprezentací U21, ve kterém naší mladíci porazili stejně staré slovenské hráče 4:1. Všechny čtyři góly našeho týmu padly v prvním poločase. O tři se postaral Václav Černý a o jeden Zdeněk Linhart. Slováci snížili v úvodu druhého poločasu zásluhou Šafranka. Víc gólu už ale dát nestihli. Český tým tak první ze dvou zápasů přes ME zvládl s přehledem.
90+2
90+2
V závěru druhého poločasu jsou aktivnější čeští hráči.
90+1
Mihálik sám na malém vápně trefil jen připraveného slovenského gólmana.
90
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví dvě minuty.
88
V zajímavé příležitosti Nečas, který ale slabou střelou střílel pouze do prostředka brány.
87
Vestenický v pokutovém území hlavičkou bránu českého týmu netrefil.
84
Macek se dokázal uvolnit na pravé straně. Podařilo se mu odcentrovat do pokutového území, kde našel Holzera. Ten ale slabou střelou brankáře Slovenska neohrozil.
82
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Martin Chrien, přichází Tomáš Vestejnický.
82
Rychlý protiútok Mihálika skončil nepřesnou přihrávkou.
80
Čeští hráči se už nikam nehrnou a soustředí se na obranu svého náskoku. Slováci jsou tak čím dal častěji u míče.
79
Vejlent to zkusil z pravé strany u hranici malého vápna. Jeho střela si ale cestu mezi tři tyče nenašla.
76
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Linhart, přichází Mihalík.
74
Holzer z levé strany pokutového území střílí jen do boční sítě.
71
Čeští hráči se teď snaží dostat dopředu kombinační hrou.
68
Dnešní utkání sleduje v Karviné 2725 diváků.
65
Szöke v pokutovém území se dostal k hlavičce, kterou ale poslal vedle brány.
65
Holzer teď hledal v pokutovém území své spoluhráče. Míč ale našel slovenského gólmana.
65
Další kombinační akce hostujícího týmu končí nepřesnou přihrávkou.
64
Slováci jsou zatím stále aktivnější v druhé půli než český tým a mají míč častěji na svých kopačkách.
62
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Černý, přichází Macek.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Čermák, přichází Havlík.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Matějka, přichází Sáček.
62
62
62
Žlutou kartu dostává Hrubý (Česko).
61
Po další kombinační akci Slováků končí míč v zázemí po teči české obrany. Bude z toho rohový kop.
58
Další rychlá rozehrávka českého týmu, která končí nepřesnou přihrávkou.
56
Čeští hráči se až teď na další dobu dostali k míči a snaží se dostat s ním dopředu kombinační hrou.
54
Macej teď hodně dlouho čekal s rozehrávkou, až toho málem využil jeden z hostujících hráčů.
52
Slováci jsou stále aktivnější a nebezpečnější. Čeští hráči se v druhém poločase nedostali zatím ke střele.
50
Slovensko právě vstřelilo branku!
Máme tady snížení. PAVEL ŠAFRANKO napálil míč z hranice pokutového území směrem k bráně. Ten tečoval jeden z domácích hráčů, přičemž došlo ke změnu jeho pohybu. Ten tak zapadl k pravé tyči, na co český gólman nedokázal zareagovat.
49
Slováci prostřídali a jsou hodně aktivní. Mají míč častěji na svých kopačkách.
48
Zreľákova střela jen těsně minula branku Vejmoly.
47
Slováci jsou teď v úvodu aktivnější. Zatím se ale nedokážou dostat do zakončení.
Slovenský trenér poslal do druhého poločasu pět nových hráčů. Ve druhé půli si zahraje Faško, Šafranko, Ivan, Špalek a Skovajsa.
47
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vejmola, přichází Macej.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Trávník, přichází Hrubý.
47
46
Český tým v prvním poločase přátelského týmu proti Slovensku jasně dominuje. Dokázali soupeře herně přetlačit a vypracovat si čtyři góly. Hattrick zaznamenal Václav Černý, čtvrtý gól přidal Zdeněk Linhart.
45+1
45
Česko právě vstřelilo branku!
Čeští mladíci přidávají ještě čtvrtou brankou před koncem prvního poločasu. V pokutovém území se dokázal prosadit VÁCLAV ČERNÝ, který se dostal k odraženému míči a sám před gólmanem dostal míč k bližší tyči.
45
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase 1 minutu.
43
Čeští hráči jsou při chuti a snaží se s míčem dostat dopředu.
42
Tak už je to 3:0! Na pravé se straně s k míči dostal po přihrávce Čermáka VÁCLAV ČERNÝ, který přízemní střelou pravačkou dostal míč do branky.
39
Pro centr Briganta z pravé strany si v pokutovém území došel Chovan. Ten míč uklidil v náručí a uklidnil hru.
38
Rozhodčí teď Juliusovi Szökemu spočítal předcházející prohřešky a udělil mu žlutou kartu.
37
Napodruhé se dokázali hráči Slovenska této standardní situaci ubránit.
36
Ten se bude opakovat.
35
Po další kombinační akci jeden z hostujících hráčů Slovenska odkopává za brankovou čáru. Bude z toho rohový kop.
33
Hra se nám teď uklidnila. Hraje se nahoru dolů s nepřesnostmi ve finálním zakončení.
31
Centrovaný míč do pokutového území se dostal k Brigantovi. Ten míč špatně zpracoval a vypálil nepřesně. Trefil při tom jednoho z naších hráčů, od kterého se míč odrazil do zázemí.
31
Slováci vybojovali rohový kop.
29
Čeští hráči rozehráli standardní situaci na krátko.
28
U středové čáry byl teď faulován Nečas. Čeští hráči tak budou zahrávat standardní situaci.
27
Z následného rohu k ohrožení branky České republiky nedošlo.
27
Zreľák to zkusil přímo, vystřelit podél zdi k levé tyči. Vejmola jeho šanci vystihl a vyrazil na rohový kop.
25
Souček dostal za předcházející faul žlutou kartu.
25
Hromada byl faulován na hranici pokutového území českého týmu. Bude z toho zajímavá příležitost pro Slovensko.
22
Po rychlé akci vybojovali čeští mladíci rohový kop.
21
Slovenskou akci zastavují rozhodčí pro ofsajd.
20
Máme ze sebou prvních dvacet minut hry, ve kterých jsou zatím jednoznačně lepší naší hráči. Na hřišti dominují a dokázali už vstřelit dva góly.
18
Nyní se nám hraje převážně ve středu hrací plochy, bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.
17
U míče jsou teď Slováci a snaží se s ním dostat dopředu kombinační hrou.
16
Máme tady další gól! Podobně jako před pěti minutami Černý se do míče opřel ZDENĚK LINHART, který tentokráte vymetl prostor u levé tyče.
16
Centrovaný míč do pokutového území z levé strany se dostal na hlavu Linhart, ten ale míč špatně zpracoval a bránu netrefil.
14
Branislav Niňaj zatáhl za záchrannou brzdu a uviděl od rozhodčího žlutou kartu.
14
Hra nám pokračuje. Nečas vypadá, že je v pořádku.
12
Hra je teď přerušena. Jeden z českých reprezentantů zůstal ležet na hrací ploše.
11
Čeští mladíci vedou v Karviné 1:0 VÁCLAV ČERNÝ dokázal vybojovat míč, posunul se s ním dopředu a z dvaceti metrů míč uklidil přesně k pravé tyči.
9
Naší hráči jsou hodně aktivní, ale zatím se nedokážou dostat do zakončení.
8
Na podruhé se slovenští hráči této standardní situaci ubránili.
7
Míč v pokutovém území několikrát poskakoval, nakonec ho Chovan vyrazil na dvakrát na další rohový kop.
7
Čeští hráči po rychlé akci vybojovali rohový kop.
6
Pokus o průnik hráčů Slovenska na levé straně nevyšel. Naše obrana se dokázala včas vrátit a odkopnout tak míč do autu.
5
Čermák v první šanci. Střelou z dvaceti metrů bránu Chovana netrefil.
4
Další pokus českých hráčů o dostání se s míčem dopředu. Slováci ale dobře brání a nepouští naše hráče k jejich bráně.
3
Úvod utkání je zatím hodně opatrný, k vidění je plno nepřesností na obou stranách.
2
Před pokutovým územím Slovenska byl o míč odebrán Linhart slovenskými obránci.
2
U míče jsou teď naší reprezentanti, kteří se snaží dostat dopředu kombinační hrou.
1
Slováci o míč přišli nepřesnou přihrávkou.
1
Utkání bylo právě zahájeno. Výkop do prvního poločasu měli jako první Slováci.
1
Úvodní formality máme za sebou, zápas nám za pár okamžiků začne.
Nyní budou následovat hymny obou týmů.
Hráči nám nastoupili na hrací plochu.
Češi budou hrát v červených dresech, Slováci v dresech bílých.

Česko: Vejmola – Matějů, Kaša, Simič, Holzer – Souček, Trávník – Černý, Čermák, Nečas – Linhart
Náhradníci: Tetour, Lüftner, Hrubý, Mihálik, Hubínek, Macek, Sáček, Stronati, Zima, Havel, Havlík, Macej

Slovensko: Chovan – Valjent, Králik, Niňaj, Šatka – Szöke – Hromada, Mihalík, Chrien, Brigant – Zreľák
Náhradníci: Skovajsa, Huk, Vestenický, Faško, Rodák, Haraslín, Šafranko, Bénes, Špalek, Kotula, Ivan, Hruška

Rozhodčí: Frankowski – Boniek, Golis.
Česi a Slováci změřili síly naposledy před třemi roky. Tehdy vyhráli Slováci 3:1.
Slovensko se na jaře rovněž dostalo na ME. Svěřenci Pavla Hapala narazili v kvalifikaci na Nizozemsko, Turecko, Bělorusko a Kypr. V devíti zápasech vyhráli šestkrát, jednou remizovali a jednou prohráli. Nastříleli celkem jednadvacet gólů a šestkrát inkasovali.
Čeští hráči suverénně v loňském roce postoupili na evropský šampionát do Polska. V kvalifikační skupině obsadili první místo se ziskem 23 bodů z deseti zápasů a se skórem 29:10. Připsali si jen jedinou porážku s Belgii v závěru zápasu, které ale už nic neřešila. V dalších zápasech zaznamenali naši mladíci pak sedm vítězství a dvě remízy. Po skončení kvalifikace odehráli ještě jeden přátelský zápas s Portugalskem, s kterým prohráli venku 1:3.
Hezký den všem sportovním fanouškům, vítáme vás u sledování online přenosu z přátelského zápasu reprezentací do 21 let, ve kterém se představí domácí hráči České republiky a naších sousedů ze Slovenska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.