AS Řím - Lazio | ONLINE | 4.3.2012 15:00 | Serie A 2011/2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ve velmi vypjatém utkání vítězí v Římském derby tentokrát hostující Lazio 2:1 díky branky Mauriho ze druhého poločasu. Zápas ovlivnily červené i žluté karty, několik rozporuplných rozhodnutí rozhodčího, ovšem viděli jsme velice pěkné utkání. Oba celky chtěly vyhrát a zápasu dodali také diváci vynikající kulisu. Příjemný zbytek večera vám přeje Tomáš Martínek.
Konec zápasu.
90+3
Poslední nápor domácích. Centr Marquinha letí na hlavu Boriniho, jeho zakončení ovšem jako střelu na bránu asi považovat nemůžeme.
90+1
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty. Vidíme opravdu hektický závěr zápasu.
90
Další divadelní představení hráčů na trávníku. Tentokrát padl k zemi Bojan, rozhodčí ale dává kromě napomenutí za filmování také žlutou kartu za protesty kapitánovi Francescu Tottimu.
90
Další divadelní představení hráčů na trávníku. Tentokrát padl k zemi Bojan, rozhodčí ale dává kromě napomenutí za filmování také žlutou kartu za protesty kapitánovi Francescu Tottimu.
88
Z velké šance pro AS Řím není vůbec nic, navíc Borini takticky zastavuje střídajícího Alfara a opět se na hřišti žlutí.
88
Lazio bleskurychle reaguje střídáním. Hernanese nahrazuje při obranné standardní situaci Francouz Mobido Diakithé.
86
Vypadá to na další minelu sudího Bergonziho. Lionel Scaloni čistě skluzem sebral míč Bojanovi, ten však přes jeho nohy přepadl a rozhodčí vytahuje po druhé žluté kartě i červenou. Argentinský obránce musí odejít.
86
Obránce Scaloni odkopává míč Bojanovi, ale sudí píská faul. A vypadá to na druhé žluté napomenutí...
85
Ze hřiště odešel kapitán a střelec rozdílové branky Stefano Mauri. Na jeho místo posílá trenér Edoardo Reja Uruguayce Emiliana Alfara.
84
Simplicio posadil centrovaný míč přesně na hlavu Francesca Tottiho, ten ale důraznou hlavičkou jen těsně míjí levou tyč Marchettiho.
84
Římské AS praktikuje posledních pět minut obléhání brány Lazia jako v házené, ovšem blíže než na dvacet metrů se domácí hráči nedostali. Tlaku chybí nějaká střela či finální přihrávka do šestnáctky.
82
Garridův centrovaný míč zleva přistál přesně na kopačce Gonzálese. Jeho zakončení ovšem pocítilo jen lýtko José Ángela.
82
Lazio se vydalo dopředu, Klose si zakličkoval na pravé straně pokutového území a uklidňuje hru přihrávnou na Hernanese. Lazio drží míč a to mu stačí, vede o jednu branku.
81
Bojan zabojoval a AS Řím bude kopat rohový kop. Míč doletěl na hlavu Heinzeho, po jeho přistrčení pálil José Ángel jen do množství hráčů před bránou.
80
Roma kombinuje hodně krkolomně, ale před zakončujícím Borinim si dobře vyběhl pro míč brankář Marchetti.
79
Hlavička Mauriho letěla vysoko na branku AS Řím. První střídání se chystá i v táboře Lazia.
77
Poslední střídání domácích. Juan musí opustit hřiště, útok AS posílí na poslední čtvrtinu Bojan Krkić.
76
Na druhou stranu uháněl Klose, ovšem balon končí v rukavicích Lobonta. Navíc Juan se asi opět lehce zranil, vypadá to na koleno.
75
Taddei nepřesnou přihrávkou na Lobonta hodně vystrašil domácího brankáře, ten ale situaci zvládl. AS se ovšem k bráně Federico Marchettiho nedostal několik minut, takhle asi těžko srovnají skóre.
73
Hernanés z levé strany nacentroval přímo na hlavu Miroslava Kloseho, ten ale umí zakončit tvrději. Lobont míč kontroloval do zámezí.
73
Lazio se opět dostalo do blízkosti Lobonta, ale Scaloniho přízemní pas Kloseho nanašel. Hra se opět otáčí a AS Řím útočí.
71
Před vápnem Lazia si zpracoval míč Fabio Borrini jenže z voleje poslal balon výrazně vedle Marchettiho brány.
70
To je voda na mlýn Lazia, které teď málem úpěšně zakončilo brejk. Na pravou stranu šestnáctky si naběhl Gonzáles, jenže Bogdan Lobont vytáhl excelentní zákrok.
69
Míč má AS Řím, ale Rodrigo Taddei nemá komu přihrát. Lazio se lehce zatáhlo a domácí budou muset útočit "do plných".
66
Ve stoprocentní šanci selhává Brazilec Hernanes! Spolu s Klosem uháněli na samotného obránce s gólmanem, jenže zmiňovaný útočník zakončil slabě. Možná tomu pomohl i riskantní skluz Juana zezadu.
65
Marchetti kontroloval centr Simplicia do vápna, ovšem Totti neměl k míči vůbec daleko. Za postranní čarou se velmi aktivně rozcvičuje Bojan Krkić, který bude možná posledním trumfem trenéra Henriqueho.
64
Utkání dostává další zápletku. AS Řím se bude snažit s výsledkem ještě něco udělat, ovšem proti Laziu to nebudou mít vůbec jednoduché. Marquinho byl teď zastaven Ledesmou, míč is proto bere Heinze a rozehrává na De Rossiho.
62
Lazio právě vstřelilo branku!Z následné standardní situace se k nakopávanému míči dostal zcela nebráněný kapitán Lazia STEFANO MAURI a Lobont na jeho volej neměl šanci. Mauri si jde užít gólovou radost s hostujícími fanoušky.
61
Gabriel Heinze ukázal, že je pěkný brousek. Zfauloval Hernanése a rozhodčí mu ukazuje žlutou kartu.
61
Také Fábio Simplicio se dostával do šance, jenže byl v ofsajdu. Lazio dostává výhodu a může konečně pořádně zaútočit. Na to, že hraje o jednoho hráče více, to zatím není nic moc.
59
Domácí hrají ve druhé půli jen na brejky. V jednom z nich nyní vypálil na bránu Marchettiho Francesco Totti, ale jeho střele chybělo dobrého půl druhého metru.
58
Trenér Luis Enrique připravil druhé střídání domácího celku. Pjanić nebude moci pokračovat ve hře a na jeho místě jej nahradí se sedmičkou Brazilec Marco Antonio de Mattos Filho, který si říká Marquinho.
56
Další míč dopředu, ale vysunutí Gonzálese úspěšné není. Dobře si počínal v obranné práci stoper Juan. Na trávníku sedí domácí Miralem Pjanić a rozhodčí volá lékaře.
55
V těchto momentech je to na hřišti tuhý boj ve středu hrací plochy. Lazio se snaží prokombinovat dopředu po zemi, jenže množství bránících hráčů AS Řím jim to nedovoluje.
53
Lobont má míč ve svých rukavicích. Odražený míč si vzal na levé straně hřiště Matuzalém, jenže jeho centr šel pouze na brankáře z Rumunska.
52
Miroslav Klose si pěkně počínal ve slalomu mezi obránci AS Řím. Lazio bude za zvuku dělobuchů rozehrávat rohový kop.
51
Gonzáles prokličkoval mezi třemi zadáky AS Řím, jenže jeho finální přihrávka na Kloseho neprošla. Na druhé straně hřiště se vystavil do ofsajdu Borini a bez reakce sudího ještě zakopl míč.
50
Domácí AS je zataženo v defenzivním bloku, ve kterém není pouze Totti. Jinak všichni hráči domácích poctivě brání. Nyní je pískán faul opět ve prospěch Tottiho, ten je asi oblíbenec sudího Bergonziho. Na domácí "desítku" bylo v zápase písknuto již alespoň sedm nebo osm faulů.
48
André Goncalves Dias poslal k zemi Tottiho a AS Řím se dostane poprvé ve druhém poločase k míči.
46
Balon mají na svých kopačkách hosté. Javier Garrido nakopával balon na Mauriho, ten se zkácel k zemi. Diváci pískají, ale hostující útočník s šestkou na zádech si musí dávat na tyto situace pozor. Za filmování dostal v prvním poločas už jednu žlutou kartu.
46
Začal druhý poločas.
Fotbalisté obou celků vstupují na trávník Stadio Olympico. Zápas bude moci za několik desítek sekund začít.
Zápas má náboj, čemuž dodala emoce situace hned ze sedmé minuty. Vyloučení Stelekenburga a úspěšně proměněná penalta Hernanese. Na ni navázal hned za šest minut Borini, který po menším závaru dopravil míč těsně za brankovou čáru Marchettiho. Stav zápasu je 1:1 a ve druhé části hry můžeme očekávat ještě plno zajímavých situací. Druhý poločas začně zhruba v 16:05.
První poločas skončil.
45+3
Stoper Juan dobře odhlavičkoval před naskakujícím Miroslavem Klosem, jenže se při zákroku možná lehce zranil. Každopádně sudí končí první poločas a můžeme se těšit na ten druhý.
45+1
K zemi se zkácel v šestnáctce mezi třemi obránci AS Řím hostující Stefano Mauri, ale vysloužil si pouze žlutý kartonek hlavního rozhodčího Maura Bergonziho. Je to již čtvrté žluté napomenutí Lazia v zápase!
45
Budou se nastavovat dvě minuty navíc.
45
Na fauly je statistika poměrně jednoznačná. Lazio fauluje nepoměrně více - 14:4. Je to překvapivé zjištění když mají na hřišti o jednoho fotbalistu navíc.
44
Daniele De Rossi se vzteká, že jej Scaloni držel za dres ovšem letící míč Tottiho doplachtil pouze do autu bez dotyku jakéhokoliv hráče.
43
Španěl José Ángel již poněkolikáté potáhl míč po levé straně. Následně poslal Scaloni k zemi Heinzeho a bude se kopat přímý kop. K němu se staví Francesco Totti.
41
AS poměrně úspěšně zahušťuje prostor ve středu hřiště a Lazio neví jak se proti početní převaze prosadit. Z dálky proto vypálil Matuzalém, jenže jeho dalekonosný pokus ohrozil jen diváky za brankou Lobonta.
40
Na pravé straně hřiště si našel prostor Lionel Scaloni, jenže jeho centrovaný míč šel do země nikoho. Od bránu bude odkopávat Bogdan Lobot. Ten ovšem míčem na krátko dostal pod tlak Taddeie.
37
Hra nyní trochu ztrácí tempo. Na zemi je opět Totti a sudí trestá žlutou kartou stopera Lazia Giuseppe Biavu.
35
Lazio kombinuje vzadu, ale útočníci AS je dobře napadají. Proto posílá Biava nakopávaný míč, který přesně nachází Kloseho. Jeho hlavičku ovšem Lobont bez problémů chytá.
33
Juan a především De Rossi neměli daleko k centrovanému míči, jenže balon končí v zámezí. Po výkopu Marchettiho se ihned dostávalo do šance i Lazio, ale Gonzáles míč dostatečně nezkrotil.
32
Francesco Totti padá po kontaktu s Maurim a domácí budou zahrávat přímý kop. Totti si musí rozehrávku zopakovat, protože sudí ještě nedal pokyn k zahájení hry. Marchetti si staví zeď.
31
Matuzalémův přízemní míč minuli v dobrých pozicích jak Stefano Mauri, tak německý ostrostřelec Miroslav Klose. Vidíme zatím hodně kvalitní utkání plné zajímavých okamžiků.
30
Hernanes druhý gól v zápase nepřidal, trefil pouze poměrně širokou zeď domácích.
29
Další standardka, tektokrát pro Lazio. Klose se snažil vybojovat míč od na země hrajícího Gabriela Heinzeho. Ten ale trefil míč rukou a sudí Bergonzi to moc dobře viděl. Přímý kop ze středu hřiště přibližně osmnáct metrů od brány Lobonta.
27
Na trávníku je kapitán domácích Totti po rovnocenném střetu s Brazilcem Matuzalémem. Sudí ovšem vytahuje žlutou kartu pro hráče Lazia a přímý volný kop bude zahrávat AS Řím.
25
Ledesma centroval míč do velkého vápna AS Řím, ale obránce Juan se nedohodl s Gabielem Heinzem. Následuje rohový kop hostů, ale Gonzáles si pomohl šlapákem.
23
Na hrací ploše se opět více diskutuje než hraje po odpískaném nedovoleném zákroku Ledesmy. Nyní diváci pískají po kontaktu Miroslava Kloseho s Daniele De Rossim, který padá na zem.
22
Hra se po mnoha zajímavých fotbalových momentech mírně uklidňuje. Míč je na kopačkách domácího týmu a Rodrigo Taddei nakopává balon na útočníky AS.
20
Dias poslal k zemi De Rossiho, jenže po následném přímem kopu nebezpečí pro branku Lazia nehrozilo. Aktivnější je nyní domácí AS i když mají v poli o jednoho hráče méně!
18
Opět rychlá akce AS Řím. José Ángel se vydal dopředu na výlet, přiťukl míč zpět kapitánovi Francescu Tottimu, ale ten trefuje mimo tři tyče Federico Marchettiho.
16
AS Řím právě vstřelilo branku!Další neuvěřitelný okamžik. Tottiho standardka mířila pouze do zdi, nakopávaný míč De Rossiho vracel před bránu Juan a trefil břevno. Od horní tyče se balon odrazil k nohám FABIO BORINIHO a ten poslal míč do sítě. Ten ještě vyhlavičkoval na brankové čáře Biava, ale bylo již pozdě. Rozhodčí branku uznávají a je zde rychlé vyrovnání!
16
Borini upadl na hranici šestnáctky a rozhdčí Bergonzi opět píská se zpožděním. Lionel Scaloni útočníka AS Řím zfauloval a navíc vidí žlutou kartu. Špílmachr domácího týmu bude moci ukázat své kvality při standardkách.
12
Na druhé straně upadl přibližně pětadvacet metrů od branky Marchettiho Fábio Simplicio a Totti bude zahrávat přímý kop. Jeho standardní situace ovšem zamířila pouze do zdi a AS musí začít opět od obránců.
10
Lazio právě vstřelilo branku!Brazilský fotbalista Anderson HERNANES de Carvalho Andrade Lima zachoval chladnou hlavu, trefil pravou stranu brány a poslal Lobonta na druhou stranu. Lazio se dostává velice brzy do vedení a bude hrát "přesilovku"
9
Po dlouhých dohadech odchází ze hřiště Erik Manuel Lamela, místo něj jde na trávník Rumun Bogdan Lobont a bude ihned čelit penaltě Hernanese.
7
Zajímavá situace hned na začátku utkání. Maarten Stekelenburg je vyloučen a Lazio bude kopat penaltu! Mauri vysunul dopředu Miroslava Kloseho, ten padá přes ruce Stekelenburga a hlavní rozhodčí píská asi až po deseti vteřinách hry pokutový kop. Zlobí se domácí, brankář i fanoušci. Všechno je ale marné, na hřiště se již chystá náhradní brankář Bogdan Lobont.
5
Římské AS si zakombinovalo na levé straně hřiště, především obránce José Ángel byl aktivní. Centrovaný míč se málem dostal k nohám Erika Lamely, jenže obránce Lazia situaci zachránil.
5
Střelecký pokus Uruguayce Gonzálese z hranice šestnáctky Maartena Stekelenburga v brance AS nevystrašil.
4
Z akce nakonec nic nebylo a dopředu se žene Hernanes. Po centru Diase přiklepl míč k Maurimu balon Gonzáles, jenže Mauri nepřesně přihrával.
3
Borini byl zfaulován skluzem Giuseppe Biavy. Francesco Totti bude proto zahrávat standardní situaci od pravé lajny.
1
Hned v první minutě se ke střele dostal "domácí" Simplício, jenže obránci odvrátili míč na roh. Po rohovém kopu ihned odkopává Ledesma.
1
Rozehrávku obstarali Miroslav Klose se Stefano Maurim, míč letí okamžitě na branku Stekelenburga.
1
Utkání právě začalo.
Na římském olympijském stadionu je opravdu úžasná atmosféra. Především fanoušci Lazia představili modré a bílé vlaječky prakticky přes třetinu stadionu. Za malou chvíli utkání může začít.
Na Stadio Olympico v Římě dnes uvidíme oblíbené derby ve "věčném městě". V tabulce je na tom aktuálně lépe Lazio Řím, které je v tabulce na čtvrté příčce jen o skóre za třetím Udinese. AS Řím je na šesté pozici se sedmibodovou ztrátou na svého dnešního soupeře. Po porážce 1:4 na půdě Bergama budou chtít fotbalisté trenéra Enriqueho určitě odčinit toto selhání v Římském derby. Lazio naposledy zvítězilo na domácím stadioně s Fiorentinou 1:0.
Úvodní sestavy: AS Řím: Stekelenburg - José Ángel, Juan, Heinze, Taddei - Simplício, De Rossi, Pjanić - Borini, Totti, Lamela. Náhradníci: Lobont, Kjaer, Marquinho, Piscitella, Bojan, Rosi, Greco. Trenér: Luis Enrique. S. S. Lazio: Marchetti - Scaloni, Biava, Dias, Garrido - Matuzalém, Ledesma - Mauri, Hernanes, Gonzáles - Klose. Náhradníci: Bizzari, Diakhité, Candreva, Kozák, Alfaro, Zampa, Sbraga. Trenér: Edoardo Reja.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Janov 1 1 0 0 4:1 3
2. Juventus 1 1 0 0 3:0 3
3. Neapol 1 1 0 0 2:0 3
4. Fiorentina 1 1 0 0 1:0 3
5. AS Řím 1 0 1 0 0:0 1
6. Cagliari 1 0 1 0 1:1 1
7. Verona 1 0 1 0 0:0 1
8. Sassuolo 1 0 1 0 1:1 1
9. Milán 0 0 0 0 0:0 0
10. Spezia 0 0 0 0 0:0 0
11. Atalanta 0 0 0 0 0:0 0
12. Benevento 0 0 0 0 0:0 0
13. Bologna 0 0 0 0 0:0 0
14. Inter Milán 0 0 0 0 0:0 0
15. Lazio 0 0 0 0 0:0 0
16. Udinese 0 0 0 0 0:0 0
17. Torino 1 0 0 1 0:1 0
18. Parma 1 0 0 1 0:2 0
19. Crotone 1 0 0 1 1:4 0
20. Sampdoria 1 0 0 1 0:3 0
Články odjinud