Přenos se aktualizuje automaticky

Velmi zajímavý zápas tak je u konce. Po celý zápas o něco lepší Fiorentina v něm nakonec vítězí nad Janovem 3:2, ale měla pořádnou práci. Hostující tým totiž ve druhém poločase dvakrát dotáhl nepříznivý stav a po brance Antonelliho se zdálo, že utkání může dospět k remíze. Následně však fauloval za druhou žlutou a následně červenou Bertolacci a Fiorentina strhla utkání na svoji stranu. Rohový kop Borjy Valera poslal nešťastně do vlastní sítě Cassani, který tak uzavřel na 3:2 pro celek Vincenza Montelly.
Konec zápasu.
90+3
Moretti následně fauluje na levé straně Tomoviče, a tak bude přímý kop rozehrávat Fiorentina.
90+3
Dlouhý míč od Portanovy nikoho z hostujících hráčů v bílých dresech nenašel, a tak může být Viviano v klidu.
90+2
Pizarro uklidňuje hru skvělým držením míče a následnou kombinací o zadní řady domácího celku.
90+1
V první ze tří nastavených minut fauloval Fernandez rozjíždějící se brejk Janova, ale žlutou kartu tentokrát nevidí.
90
Jovetič dostal míč na levou stranu, kde si chtěl obhodit Granqvista, ale to mu nevyšlo. Pro domácí alespoň vybojoval rohový kop.
89
Akci domácích ve středu hřiště nezastavil po prudké nahrávce Jovetič, a tak mohl hrát Janov. Tomu se však také nepovedla kombinace po pravém křídla, a tak od své branky rozehraje Viviano.
88
Cuadradovo zakončení z pravého křídla jde nad branku, a tak může Fiorentina potřetí vystřídat. Borju Valera nahradí Migliaccio.
86
Na straně druhé je v ofsajdu chycen Boško Jankovič.
85
Po svižné akci po pravém křídle připravil skvělou pozici Jovetič pro Matiase Fernandeze, jehož ránu však skvěle Tzorvas vyráží!
85
A další faul. Moretti zastavil opět na hranici žluté karty unikajícího Cuadrada, a tak budou v kombinaci pokračovat domácí hráči z Florencie.
83
Pizarra na vlastní polovině ostře fauloval Jorquera, který je tak dalším žlutě potrestaným hráčem Janov CFC.
82
Fiorentina následně měla další možnost přímého kopu z pravého křídla. Míč našel hlavičku stopera Saviče, který však z dobré pozice zamířil jen zhruba dva metry mimo Tzorvasovu branku.
81
Jeho následný centr našel hlavu Lucy Toniho, která však míří pouze nad branku Tzorvase.
81
Žlutá karta pro domácího hráče Borju Valera, který až příliš dlouho čekal s exekucí přímého kopu.
79
Po další brance domácích se Fiorentina již tak do útoku nežene a spoléhá na vytrvalou kombinaci ve středu hřiště.
77
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí tým ihned Janov zatlačil a z následného rohového kopu jde opět do vedení! Centr od levého rohového praporku poslal do vápna Borja Valero, který jím našel ve vápně nešťastníka MATTIU CASSANIHO, jenž si velmi smolně dává vlastní branku.
75
Následně tak přichází logicky i karta barvy červené, a tak Janov hraje díky červené kartě Bertolacciho o desíti.
75
Máme tu další zápletku již tak dramatického utkání. Novice na trávníku Fernandese fauluje Bertolacci, který dostává druhou žlutou kartu.
74
A Aquilaniho mění Fernandez.
74
Střídají i domácí. Vincenzo Montella ze hry stahuje Adema Ljajiče, kterého nahradí Luca Toni.
73
Domácí tým se snažil na pravém křídle, jenže Cuadrado centr do vápna neposlal. Janov tak přerušení využívá k poslední změně. Mattia Cassani nahradí na levé straně Vargase.
71
Střelec branky Antonelli následně fauluje při obranné práci Jorqueru, a tak hrají domácí hráči Fiorentiny.
69
Janov právě vstřelil branku!
Celek kouče Ballardiniho podruhé v utkání vyrovnává! Centr z levé strany v podání Vargase posunul v pokutovém území hlavou Jankovič na LUCU ANTONELLIHO, který z bezprostřední blízkosti prostřeluje bezmocného Viviana, 2:2!
68
Jorquera po úniku po pravé straně našel ve vápně Vargase, jenže ten ze slušné pozice pálí ve skluzu mimo Vivianovu branku.
67
Tomovičovu nahrávku vystihl Kucka, jenže k zakončení jej nepustil skvelým zákrokem Pizarro. Následnou rychlou akci domácích zastavil faulem na Pasqualeho obránce Granqvist, což znamená žlutou kartu. Do hostujících řad tak míří již potřetí.
65
Akci Cuadrada po pravé straně sice Granqvist odvrátil, jenže Fiorentina znovu hrozila. Jovetič hledal na hranici pokutového území kolegu Ljajiče, avšak nepřesně.
62
Fiorentina právě vstřelila branku!
Velká chyba hostujícího brankáře Tzorvase posílá celek Vincenza Montelly do opětovného vedení! Centr Pasqualeho z levé strany sice mířil jen do rukavic hostujícího brankáře, jenže tomu míč vypadl z rukavic, a tak měl JUAN CUADRADO velmi snadnou pozici k zakončení. Z brankové čáry nemohl minout, a tak to máme 2:1!
61
Fiorentina je po vyrovnání dosti otřesena, a tak tu byla další šance Janova. Jorquera zakončil sólo středem hřiště prudkou ranou, která šla jen těsně mimo Vivianovu branku.
59
Janov právě vstřelil branku!
A pro domácí z celkem zbytečného rohového kopu je vyrovnáno! Od pravého rohového praporku poslal míč do vápna Jorquera, který jím našel hlavičku DANIELA PORTANOVY, jenže nedal prudkým zakončením brankáři domácích šanci.
58
Málem bylo vyrovnáno! Na centr z levé strany si naskočil Granqvist, který jím hledal spoluhráče. Míč se dostal na Saviče, který jej nešikovně vracel na Viviana, jenž s vypětím všech sil vyráží nad!
57
Vargas to zkusil na branku přímo a Viviano musel být ve střehu. Ostrou ránu vyrazil nad svoji branku.
57
Pasqualovi je po kontaktu s Jankovičem odpískán faul a domácí kapitán zběsile protestuje. Nicola Rizzoli však nepřipouští diskuzi, a tak již je u míče Vargas, který bude z pravé strany rozehrávat přímý volný kop.
55
Pizarro na pravé straně snad třikrát naznačil střelu, aby přes Kucku procpal míč na Aquilaniho. Zatím jediný střelec utkání se mohl z hranice pokutového území ve skluzu prosadit podruhé, jenže branku těsně minul!
54
Na druhé straně hledal centrem z levé strany Pasqual ve vápně Ljajiče, jenže před ním je u míče dříve brankáře Tzorvas.
53
Na druhé straně chtěl z levé strany pálit v pokutovém území Vargas, jenže i jemu je rána zblokována Tomovičem.
52
Fiorentina a její hra do útoku baví diváky. Ljajičovu chytrou nahrávku poslal Aquilani na Jovetiče, ale jeho zakončení zblokoval obránce Janova jen pro Borju Valera. Ani on však až na Tzorvase nepálí, když jeho dělovka končí na dalším blokujícím hráči hostů.
51
Tečovaný projektil Jankoviče chytá u tyče brankář domácích Viviano.
50
Savič fauluje Boška Jankoviče, který si ve středu hřiště efektně přebíral nahrávku. Pro Janov to znamená přímý kop ze slušné pozice.
49
Cudradovi vrátil do pravého křídla Jovetič elegantně patičkou, jenže prvně jmenovaný následným centrem nikoho ve fialovém dresu domácích nenašel.
48
Domácí tým začal poločas kombinacemi po pravém křídle, jenže nebezpečí z toho nevzešlo, a tak byl u balonu Janov. Cristobal Jorquera pálil ze střední vzdálenosti nad.
46
A po něm dohrál i Daniel Tözsér, jehož místo zaujme Boško Jankovič.
46
Janov CFC dělá do druhého poločasu dvě změny ve své sestavě. Nejprve odchází Pisano, jehož místo odsadí Jorquera.
46
Začal druhý poločas.
Fiorentina je zatím v duelu proti Janovu jasně lepším celkem, ale v úvodu se dlouho nemohla prosadit. Až přišla 34. minuta, kdy po rohovém kopu poslal přetažený míč Savič do strany na Ljajiče, který prokázal v pokutovém území skvělý nadhled a přesnou nahrávkou vyzval ke skórování Aquilaniho. Ten nemohl minout, a tak šla ACF do vedení. To mohl na konci poločasu zvýšit po tečované ráně Pizarro, jenže míč skončil pouze na břevně. Druhý poločas začne ve Florencii přibližně v 16:04.
První poločas skončil.
45+1
V jediné nastavené minutě fauluje po nepřesné nahrávce Andrea Bertolacci ve skluzu Pizarra, a tak tu je další žlutá karta pro hráče z Janova.
45
První žlutá karta míří do hostujících řad. Luca Antonelli fauloval bez míče Cuadrada, a tak je prvním potrestaným.
44
Cuadrado posunul míč do pravého křídla na Tomoviče, jenže tomu centr nesedl, a tak jej posílá pouze za Tzorvasovu branku.
42
Janov na pravém křídle nepochodil a směrem vpřed zatím nehraje vůbec dobře. Útočit tak může po krátké pauze opět Fiorentina.
40
Následně domácí tým vybojoval dva rohové kopy, a po druhém z nich pálil ze střední vzdálenosti David Pizarro. Defenzivní dříč míč trefil do napadajícího hráče Janova, od kterého se dostává obloučkem na břevno! Portanova rychle odvrací do zámezí.
40
Aquilani hledal v rychlém brejku na levé straně Ljajiče, jenže před ním zahrál dobře Pisano, a tak budou domácí pouze vhazovat.
38
Po faulu na Kucku rozehrával Janov přímý kop, jenže bývalá opora domácích Vargas nahrál na Antonelliho hodně špatně, a tak míč končí až v zámezí.
37
Ze střední vzdálenosti zkusil pozornost Tzorvase Stevan Jovetič, jenže přízemní pokus hostující brankář v klidu chytá.
36
Svěřenci Vincenza Montelly pokračující v útočení, jenže teď to zakončení nepřinese. Gonzalo Rodriguez hledal přízemní nahrávkou za obranou Janova spoluhráče Jovetiče, jenže ten je chycen v těsném ofsajdu.
34
Fiorentina právě vstřelila branku!
A po něm jdou následně domácí hráči do vedení 1:0! První útočná akce Adema Ljajiče končí brankou, když si mladík v domácím dresu dobře převzal nahrávku Saviče a od brankové čáry našel před odkrytou brankou volného spoluhráče. ALBERTO AQUILANI neměl problém z metru rozvlnit síť, a tak jdou hráči z Florencie do zaslouženého vedení.
33
Zatím nepříliš viditelný Ljajič vysunul na levé křídlo Pasqualeho, jehož blokovaný centr musí Tzorvas poslat přes břevno na rohový kop.
31
Pěkná, milimetrově přesná kombinace domácích končí pouze v rukavicích Tzorvase. Jovetič si na hranici pokutového území narazil o Cuadrada, jenže sám před hostujícím brankářem pálí jen do jeho připravených rukavic.
29
Centr domácích našel na levé straně Jovetiče, který posunul pod sebe na Pasqualeho, jenže ten pálí pouze do blokujícího hráče CFC Janov.
28
Když už se domácí na malou chvíli dostanou za kompaktní obranu Janova, tak nezakončí. Cuadrado na pravé straně posunul na hranici pokutového území pro Borju Valera, ale ten po druhém naznačení o míč přichází.
26
Sporný roh Janova z pravé strany rozehrál do vápna Tözsér, jenže v malém vápně fauluje Bertolacci brankáře Viviana, a tak z toho nebezpečí není.
24
Celek Vincenza Montelly hrozí více a více. Jovetič po kombinaci s Cuadradem, který dobře kličkoval na pravé straně zakončil, jenže přes obranný val Janova se míč až na Tzorvasovu branku nedostal.
22
O pár vteřin již to bylo nadějnější! Cuadrado našel zpětným centrem v pokutovém území volného Aquilaniho, jenže ten z dobré pozice míří vysoko nad.
21
Rozehraný roh domácích z levé strany poslal do vápna Pasqual, který našel ve vápně hlavu Aquilaniho, který však z těžké pozice hlavičkuje jen do rukavic Tzorvase.
20
Na druhé straně Fiorentina příliš nezahrozila. Kombinaci dostal na pravé křídlo Cuadrado, jenže následným centrem našel pouze rukavice připraveného Tzorvase.
18
Bertolaccimu nejprve na hranici pokutového území nevyšla nahrávka na Immobileho, jenže míč se mu na pravačku vrátil, a tak střílel. Bohužel pro hosty hodně nad Vivianovu branku.
16
Rychlý brejk Janova šel na levé křídlo na Cira Immobileho, jenže proti němu odvážně vyběhnul brankář Viviano, který hostujícího útočníka tělem odblokoval. Následně tak může rozehrát od své branky.
16
Ljajič si na levé straně zkoušel narazit o Jovetiče, jenže ten už mu do pokutového území míč nevrátil.
15
Tři dlouhé nákopy na útočnou polovinu domácích zastavil s přehledem kapitán hostů Moretti. Následně se na pravé straně k míči dostával Cuadrado, ale těžkou nahrávku nezpracoval, a ta mu tak utíká do zámezí.
13
Jenže o pár vteřin později hrozil Janov. Nahrávku na hrot v dobré pozici Bertolacci nezkrotil, a tak ve výhodné pozici odmítá zakončení.
12
Po ruce Pizarra zahrával hostující přímý kop z pravé strany Tözsér. Maďarský záložník ale příliš nebezpečí svým projektilem nenadělal, a tak hraje Fiorentina.
10
Následný střelecký pokus z kopačky Pizarra až na branku Tzorvase nedošel. Míč zastavil jeden z obránců CFC v bílém dresu.
9
Jovetičovu akci po levém křídle centroval Pasqual z těžké pozice do vápna, ale jeho tečovaný míč končí jen na hráčích Janova.
8
A znovu rodák z Bojnic. Juraj Kucka si na pravé straně sice rychle vyměnil míč s Bertolaccim, jenže ten druhou nahrávku pokazil, a tak budou hrát domácí.
6
Kucka dobře přečetl útočnou snahu domácích a nahrál na Tzorvase. Řecký brankář sice nerozehrál příliš přesně, ale nebezpečí z toho není. Tomovič totiž následným centrem vysunul Cuadrada do ofsajdu.
4
Kombinoval i hostující CFC Janov. Pasqualeho ale dohrál na pravém křídle za hranicí pravidel Juraj Kucka, a tak bude po faulu před pokutovým územím rozehrávat Viviano.
3
Po Aquilaniho patičce se sice Cuadrado zjevil za obranou Janova, jenže stál v ofsajdu, a tak je jeho výhodná pozice zastavena.
2
Na nepříliš dobrém trávníku ve Florencii se k prvnímu útoku dostával tým domácích po pravé straně. Cuadrado sice nenahrál na Jovetiče přesně, ale míč Fiorentině zůstal.
1
Utkání právě začalo.
Oba celky již jsou na trávníku Stadia Artemia Franchiho, a tak duel 29. kola již za pár okamžiků sudí Nicola Rizzoli zahájí.
Úvodní sestavy:

ACF Fiorentina (4-3-3): Viviano – Tomovič, Rodriguez, Savič, Pasqual – Aquilani, Pizarro, Borja Valero – Cuadrado, Jovetič, Ljajič.

Trenér: Vincenzo Montella

Janov CFC (3-5-1-1): Tzrovas – Granqvist, Portanova, Moretti – Pisano, Kucka, Tözsér, Vargas, Antonelli – Bertolacci – Immobile.

Trenér: Davide Ballardini

Rozhodčí: Rizzoli – Stefani, Faverani.
To domácí Fiorentina je jiná písnička. Dobře sestavený tým s progresivním koučem Montellou se pere o poháry. Momentálně je na čtvrté příčce a na třetí AC Milán ztrácí pouhé tři body. Celek z Florencie poslední dvě utkání vyhrál, když porazil nejprve doma Chievo 2:1 a v minulém týdnu Lazio. Ve šlágru 28. kola Fiorentina vyhrála po brankách Jovetiče a Ljajiče 2:0.
Hostující tým navzdory očekávání a celkem solidnímu kádru bojuje o holé přežití v nejvyšší soutěži. Janov je na první nesestupové pozici a o udržení si to rozdá s trojicí Siena, Palermo, Pescara. Svěřenci Davideho Ballardiniho čekají na body dvě kola. V tom posledním doma nestačili po výsledku 0:2 na AC Milán.
Hezký den u sledování Serie A! Dnes nás bude zajímat především duel domácí ACF Fioretiny s hosty Janov CFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
38. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62
9. Sampdoria 38 15 7 16 52:54 52
10. Verona 38 11 12 15 46:48 45
11. Janov 38 10 12 16 47:58 42
12. Bologna 38 10 11 17 51:65 41
13. Fiorentina 38 9 13 16 47:59 40
14. Udinese 38 10 10 18 42:58 40
15. Spezia 38 9 12 17 52:72 39
16. Cagliari 38 9 10 19 43:59 37
17. Torino 38 7 16 15 50:69 37
18. Benevento 38 7 12 19 40:75 33
19. Crotone 38 6 5 27 45:92 23
20. Parma 38 3 11 24 39:83 20
Články odjinud