Děkuji za pozornost, mějte se fajn.
Neapol tedy zůstala na třetím místě a ztrátu na AS Řím stáhla jen minimálně. Cagliari poskočilo před AC Milán na 11. pozici.
Zmýlená neplatí, sudí Valeri nakonec ukončil zápas ještě před vykonáním tohoto přímého volného kopu. Zápas nakonec končí remízou, za níž budou rádi spíše domácí fotbalisté Cagliari. Ti přežili sporně neuznaný gól Callejóna a tyč Mertense ve druhém poločase.
90+3
Ibraimi faulován, zápas stále nekončí. Před Cabrala ještě poletí centr.
90+2
Centr ze vzduchu ale stahuje Avramov, zápas za malý moment skončí. Nejspíš remízou.
90+2
Mertens se prosmýkl mezi dvěma obránci a vybojoval nakonec rohový kop, možná poslední šance pro Neapol.
90+1
Ještě jedna standardní situace pro Neapol!
90+1
Skutečně nebyl důvod k nastavování. Podobně jako v první půli uvidíme pouze dvě minuty přes čas.
89
Na druhé straně připravil navštívenku pro Cabrala Marco Sau, závěrečné vteřiny jsou hodně dramatické.
88
Mohlo být rozhodnuto! Mertens dostal v pokutovém území kousek prostoru a svou levačkou orazítkoval vzdálenější tyč! Brankář Avramov pak v gestu radosti nakopl svou druhou tyč.
88
Zapata nabízel balon do vápna pro Callejóna, jenže toho na poslední chvíli pokryl Pisano. Tlak Neapole graduje.
87
Na hřišti přeskakují první jiskr.y Sudí Valeri má co dělat, aby zkrotil emoce, ale zatím se mu to daří a hra může pokračovat.
86
Čas hostům na kýžený druhý gól se krátí, vzhledem k absenci časových prodlev se dá očekávat, že sudí Valeri ani moc minut nepřidá.
85
Poslední střídání na straně Cagliari. Ibraimi pro závěrečné okamžiky nahrazuje Andreu Cossua. Ten už musí být hodně unavený.
84
Sau skrývá svou tvář v dlaních! Mohl totiž mít po dobrém pasu z hloubi pole velmi dobrou možnost, ale u míče byl o kousek rychleji brankář Cabral.
84
Další balon do pokutového území posílal ve skluzu Reveillére, ale byl to balon hodně nepřesný a naopak dal podnět k rychlému brejku Cagliari.
83
Hosté naposledy vystřídali, místo Panděva už hraje Duvan Zapata.
82
Po centru do pokutového území měl velkou možnost Pinilla! Z hranice malého vápna ovšem koníčkem mířil hlavou těsně vedle.
81
Už běží posledních deset minut řádné hrací doby. Poslední minuty už nabízí fotbal podobný tomu z prvního poločasu, oba týmy začaly hrát aktivně a usilují o vítězný gól.
79
Šance se jim naskytla po ruce Reveilléra. Standardní situaci rozehrával Cossu, ale jeho přesný centr hlavičkoval Conti už z ofsajdu a akce tím pádem skončila nezdarem.
78
Více ve hře je také střídající Pinilla, což reflektuje skutečnost, že častěji na míči je v posledních minutkách Cagliari. Nepřibližuje se ovšem ani k hranici pokutového území.
77
Je potřeba z pohledu domácích trochu uklidnit hru a přesně o to se nyní snaží celá jedenáctka Cagliari. Dessena mohl společně s Nainggolanem režírovat přechod na útočnou polovinu v rychlejším tempu, nakonec však jejich přihrávky skončily až na kopačkách obránců tohoto týmu.
75
Žlutou kartu dostal ještě předtím Pisano.
75
Další standardní situace pro Neapol, jehož kleště teď svírají domácí fotbalisty. Nejprve Mertens a poté také Callejón nabízeli míč do pokutového území, ale hostitelé stále odolávají. Místy i hodně zoufale.
73
Všichni svatí teď stáli při fotbalistech Cagliari! S centrem Mertense si sice domácí zadáci poradili, ale odražený balon se dostal ke Callejónovi, který ho nádherným volejem dostal do sítě. Ačkoliv se míče nikdo z jeho spoluhráčů postavených v ofsajdu nedotkl, čárový přesto zvedl praporek a gól neuznal. Hodně sporný moment, který asi bude i často diskutovaný.
73
Neapol se mocně snaží o dosažení rozdílové branky, ale mnohdy je to spíše boj než fotbal.
71
Insigneho nahrazuje v sestavě neapole Mertens. Druhá změna v týmu Rafy Beníteze.
70
Dessenův centr do pokutového centru měl dobré parametry, poskakoval po hlavách některých aktérů v pokutovém území a nakonec skončil pouze rohovým kopem pro domácí.
69
Ve druhé půli je zatím velice sporadicky využíván Callejón. Tentokrát jeho přízemní centr z pravé strany skončil na nejbližším bránícím hráči Cagliari.
68
Na druhé straně se opět připomněl Bulhar Goran Panděv! Padající list se snášel na jeho hlavu, ale ofenzivní záložník Neapole si neseřídil svůj krok přesně a hlavičkoval mimo a nerazantně.
67
Sau spěchal sám na Cabrala, jenže byl nachytán v těsném ofsajdu! I tady bylo vzrušení zbytečné. Hvizd rozhodčího Valeriho přišel poměrně brzy.
67
Z hodně velké dálky zahrával přímý volný kop Conti, jeho střelecký pokus byl ovšem hodně nepřesný.
66
Střídající Ekdal se ve středu pole zbavoval zasekávačkou Behramiho, který ho ovšem nekompromisně sundal. I tady je žlutá karta jednoznačně na místě.
65
Po chvilkovém vzepjetí před oběma brankami ovšem opět herní tempo malinko upadá. Míč opět na kopačkách Neapole.
63
No, přece jenom tu byla chvilka vzrušení. Nejprve nebezpečný centr do obrany Cagliari, s nímž si ale domácí stopeři poradili a vzápětí rychlý protiútok domácího týmu, který vedl Nainggolan, ale vhodný moment k pasu na Saua prováhal.
62
Útok Cagliari sice vypadal v první fázi nebezpečně, pak ale podle prvotních předpokladů neskončil. Přízemní střela Desseny mezi tři tyče nemířila.
61
Máme za sebou hodinu hry, skóre utkání stále určují brzké branky Neného a Higuaína. Ve druhém poločase na skutečně velkou tutovku zatím čekáme.
60
Džemaili se ze středu pole pokusil vysunout Higuaína, ale poslal mu příliš vysoký i prudký balon.
58
Herní iniciativu však přece jenom začínají opět přejímat hosté. Ti bojují o to, aby se bodově dotáhli na druhý AS Řím a ztrátu na hřišti Cagliari určitě nepotřebují.
57
Tempo oproti první půli zatím zaostává poměrně výrazně, brankář Avramov teď demonstroval celou situaci tím, jak chtěl vykopnout balon do hry, ale vlastně ani neměl komu.
55
Pandev to teď mohl všechno změnit! Zbavil se na levé straně Del Fabra, ovšem na jeho střílený centr těsně nedosáhl Higuaín! To mohla být dobrá možnost.
54
Džemaili kombinoval ve středu pole s Higuaínem, jeho přihrávka na kolegy z útoku ovšem postrádala přesnost. Neapol však zatím volí spíše vyčkávací taktiku.
53
S průnikem Saua si hravě poradila obrana Neapole, míč skončil v moci Albiola.
51
Domácí naskočili do druhého poločase podobně jako do toho prvního, snaží se častěji držet míč na svých kopačkách. Pevná obrana favorita zápasu je ovšem prozatím do šancí nepouští.
49
S centrem Cossua si ovšem zadáci Neapole poradili.
48
Úvod druhé půle zatím přináší o poznání opatrnější fotbal, sledujeme hodně faulů. Po tom Maggia měli domácí výhodu zajímavé standardní situace.
46
Domácí vystřídali, hřiště opustil Avelar, kterého nahradil Albin Ekdal.
46
Přece jen skončil dlouhý první poločas. Ten nabídl velmi zajímavou podívanou, spoustu šancí a také dva góly. Domácí začali aktivněji a brzy šli po trefě Neného do vedení, vyrovnání ovšem obstaral za Neapol proměněnou penaltou Gonzalo Higuaín.
45+2
No a Pepe Reina nemůže pokračovat v zápase! Místo něj jde do branky Rafael Cabral. No, na první pohled to tak hrozivě nevypadalo.
45+2
Lékaři Neapole masírují stehno nohy Pepe Reiny, který tam zřejmě po střetu se Sauem přišel k újmě.
45+1
Nastavují se hned dvě minuty k prvnímu poločasu!
45
Marco Sau se zapomněl za všemi obránci Neapole a po zásluze mu byl odpískaný ofsajd.
44
Prostor se na pravé straně otevřel před Dessenou, leč ten nenašel v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů.
43
Právě z rychlých kontrů může být Cagliari v posledních fázích zápasu nebezpečné. Jenže Nainggolan neadresoval Astorimu zrovna přesný pas.
41
Callejón se zezadu přiřítil k Sauovi a sešlápl mu patu. Po zásluze vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
41
Běží posledních pět minut první půle, Neapol jednoznačně diktuje tempo hry a je lepším celkem.
39
Neapol opět přišpendlila soupeře na jeho polovině. Sérii centrů však obrana dirigována kapitánem Contim dokázala odvrátit.
38
Tentokrát to Pinilla soupeřům vrátil. U půlící čáry zkosil Dzemailiho a může být rád, že se to obešlo bez žlutého trestu. Bojuje se ve středu pole skutečně o každý metr.
36
Pinilla zatím po svém příchodu na hřiště nebyl moc viditelný. Teď si ovšem hodil míč mezi dvojicí obránců a byl faulován Insignem.
35
Dlouhý balon od Contiho tentokrát hledal za obranou Neapole Saua, ale ten byl stopery přikrytý.
33
Do přece jen otevřenější obrany se řítil rychlý protiútok Cagliari, jenže Astori prováhal vhodný okamžik k přihrávce.
32
Avšak po vyrovnávací brance je Neapol mnohem aktivnějším týmem. Hodně aktivní je Insigne a také Pandev, který je dispečer přihrávek na hranici pokutového území.
30
Radja Nainggolan potvrdil útočný trend tohoto zápasu. Zrychlil s balonem na kopačkách a vystřelil do místa, kde byl připravený Reina.
29
Balon se snesl na hlavu Higuaína, který v záklonu nehlavičkoval razantně.
28
Další kličkovanou Insigneho zastavil v pokutovém území Avelar. Rohový kop pro hosty.
27
Oba týmy předvádí v prvním poločase výborný útočný fotbal, který přítomné diváky rozhodně musí bavit.
25
Hezká akce v podání fotbalistů Neapole! Na pravé straně tentokrát dostal spoustu prostoru Maggio, odcentroval a našel Higuaína, který v pokutovém území přestřelil.
24
Domácí se však v pohodě ubránili, hosty tak může těšit pouze skutečnost, že vybojovali rohový kop.
23
Na pravé straně byl Contim faulován Insigne, zajímavá standardní situace pro Neapol.
21
No a rázem je opět aktivnější Cagliari. kjehož hráči už operují na útočné polovině.
19
Neapol právě vstřelila branku!
GONZALO HIGUAÍN to provedl s velikým přehledem. Poslal brankáře Avramova na druhou stranu branky a je vyrovnáno na 1:1.
18
Penalta pro hostující Neapol! Pandev byl faulován v pokutovém území a Higuaín může vyrovnat!
16
Obrovská šance domácích na zvýšení náskoku! Centr z pravé strany vyslal do pokutového území od Cossua zakončoval nabíhající Nainggolan na vzdálenější tyči, ale svým koníčkem trefil pouze střed branky.
15
Je to skutečně tady, Neného nahrazuje Pinilla.
14
Tak to je nepříjemný moment pro domácí tým! Nené se po tvrdém střetu s Callejónem ocitl na trávníku a držel se za koleno, vypadá to, že bude muset vystřídat.
12
Hosté samozřejmě začínají tlačit na pilu, centru Callejona zastavil v pokutovém území Avelar, z následného rohového kopu už nepřišlo nic zajímavého.
10
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí vyjádřili svůj tlak rovněž gólově! Hezkou přímočarou akci zrychlil přesným centrem do pokutového území Astori a NENÉ neměl se zakončením žádný problém. Zasloužená odměna.
8
Tentokrát vedl útočnou akci domácích Cossu, ale vybojoval pouze rohový kop. Každopádně je Cagliari zatím aktivnějším týmem, a to velmi výrazně.
6
Nené teď sice dostal míč do sítě, ale bylo to už dávno po hvizdu rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Za nakopnutí balonu do sítě, obdržel navíc žlutou kartu.
4
Conti však svou dělovku napálil pouze do neapolské zdi.
3
Po faulu před šestnáctkou budou domácí zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
1
Rafa Benítez, trenér Neapoli, už udílí na hřiště razantní gestikulací cenné pokyny.
Borci už jsou na ploše, utkání za malý moment začne.

Cagliari Calcio: Avramov – Avelar, Astori, Pisano, Oikonomou – Nainggolan, Conti, Cossu, Ekdal – Sau, Nenê.

SSC Neapol: Reina – Maggio, Fernández, Albiol, Džemaili – Armero, Behrami, Callejón – Higuaín, Mertens, Insigne.

Rozhodčí: Paolo Valeri – Fabrizio Posado, Alfonso Marrazzo.
Jihoitalská Neapol odcestuje v rámci sedmnáctého kola na Sardinii, kde se postaví tamnímu Cagliari. Oba celky se mohou pyšnit sérií bez porážky, Cagliari neprohrálo už pět utkání v řadě, Neapol má šňůru kratší o jedno utkání.

Cagliari obralo o body například AS Řím, tedy tým, který letos ještě neprohrál. Doma dokázalo remizovat s Interem Milán, venku s Fiorentinou. Na sardinském ostrově pohořel také například Turín, Janov i Catania. Fotbalisté z ostrovního klubu Neapol neporazili už čtyři roky. Při posledním domácím vítězstvím nad Neapolí nastoupili v barvách SSC například Hamšík, Lavezzi i Cannavaro, přesto se však psala první prohra pod koučem Donadonim.

Cagliari je momentálně v tabulce dvanácté, případnou výhrou by se však mohlo katapultovat až před Lazio na osmé místo. Dle pravděpodobnější scénáře, kdyby plně bodovala Neapol, stáhla by náskok druhého AS Řím, na který momentálně ztrácí tři body. Jenže AS má ještě utkání k dobru.

Podvesuvský klub završil svou velkolepou pouť Ligou mistrů přepsáním historie a výhrou nad Arsenalem. Neapol se stala oficiálně první týmem, který v historii Ligy mistrů nepostoupil ze základní skupiny s dvanácti body na kontě. Na jaře si proto zahraje Evropskou ligu, kde se střetne s dalším anglickým protivníkem – Swansea.

Za Partenopei začali gólový minomet hbitě obsluhovat Gonzalo Higuaín i José Callejón, kteří dohromady nastřádali už dvaadvacet branek. V Cagliari jsou momentálně nejlepšími střelci Italové Daniele Conti a Marco Sau, oba skórovali čtyřikrát.

Neapoli nebude k dispozici stále zraněný slovenský záložník Marek Hamšík, který by dle posledních neoficiálních informací mohl zasáhnout do duelu se Sampdorií, který se odehraje na San Paolo v Neapoli 6. ledna. Stále zraněni jsou také Giandomenico Mesto a Juan Zuniga.

Cagliari si drží snovou formu na domácích hřišti, kde v této sezoně zatím prohrálo pouze jednou, a to s Bolognou 0:3. Neapol venku ještě neremizovala, prohrála dvakrát (Řím 2:0, Juventus 3:0).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62