Catania byla dnes fotbalovějším týmem a díky brankám Plašila a Castra si vytvořila do 54. minuty dvoubrankový náskok, který už do konce zápasu udržela. Hosté se sice ve druhém poločase herně zvedli, ale scházel jim klid a přesnost ve finální fázi. S konstatováním, že si Catania připsala první výhru v sezóně se s Vámi loučím a těším se na Vás opět u večerního zápasu mezi AS Řím a Bolognou.
90+2
K hlavičce se nakonec dostal Improta, ale jeho pokus postrádal na razanci.
90+2
Další ze série rohů pro Chievo. Jedna z posledních příležitostí, jak zaznamenat alespoň čestný úspěch.
90
Domácí jsou blízko k první výhře v letošní sezóně. Od té je dělí přesně tři minuty, které bude nastavovat sudí Guida.
88
Domácí trenér Maran sahá k poslednímu střídání, které má k dispozici. Za bouřlivého potlesku odchází z trávníku Castro, opačným směrem míří Keko.
86
Radovanović se snažil dlouhým centrem najít ve vápně Pellissiera. Míč ho však přeletěl. I tak děkuje svému spoluhráčovi zdviženým palcem.
84
Poslední minuty se odehrávají především na polovině Catanie. Nicméně hostům se čas na kontaktní branku stále zužuje.
82
Radovanovićova dělovka mířila jen do míst, kde stál připravený Andújar. Ten tak neměl problém míč lapit.
80
Barrientos nasadil jesličky Cesarovi a následně vybídl ke střele Guarenteho. Jeho pokus byl zblokován na roh. Vůbec první roh Catanie v dnešním utkání.
79
Théréau zakroutil míč pěkně na úroveň malého vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů toho nedokázal využít. Catania se tak bez problémů ubránila.
78
Théréau vybojoval pro Chievo další roh. Ten rozehraje sám útočník hostů.
76
Střídání na straně domácích. Pro dnešek má odpracováno Bergessio, kterého nahradí talentovaný López.
74
Hra se odvíjí především ve středu hřiště, kde Catania zhušťuje prostor a nedává tak hostům šanci něco vymyslet.
72
Chievo se snaží o kontaktní branku, co mu síly stačí, ale v dnešním utkání mu zkrátka není přáno.
70
Rychlý protiútok Catanie zakončil Barrientos, který byl zcela sám před brankářem Puggionim, jehož z bezprostřední blízkosti trefil do hrudi!
69
Pellissierův centr sražen na rohový kop. Pro Chievo již sedmý! Naopak Catania neměla ještě ani jeden.
68
Do šestnáctky Catanie létá jeden centr za druhým. Obrana domácích zatím brání na jedničku.
66
Ten následně i dobře rozehrálo, ale na zadní tyči jen těsně nedoskočil míč Improta!
65
Chievo vybojovalo rohový kop.
63
Catania se stáhla a čeká s čím přijdou hosté. Ti se zatím vyloženě trápí.
61
Poslední střídání na straně Chieva. Pro dnešek má dohráno Estigarribia, jehož nahradí poslední Sanninoho žolík Improta.
60
Střídá i domácí trenér Maran. Do hry posílá Guarenteho, který nahradí Almiróna.
59
Velký tlak Chieva ukončil dalekým odkopem Rolín.
57
Barrientos si obhodil Rigoniho, který jej následně zastavil za cenu žluté karty.
56
Chievo se snaží rychle odpovědět, ale finální fáze hostů je dnes žalostná.
54
Hosté střídají. Aktivního Sestu nahradí Lazarević.
54
Catania právě vstřelila branku!
Nenápadná akce domácích končí brankou! LUCAS CASTRO hledal centrem do šestnáctky své spoluhráče a míč nakonec propadl až záda brankáře Puggioniho. Pro Castra je to první branka v letošní sezóně!
53
Radovanović sestřelil Biraghiho a uviděl z blízka žlutou kartu.
51
Legrottaglie je odnášen na nostítkách a nevypadá to s ním zrovna růžově.
50
Pellissier se ošklivě srazil s Legrottagliem. Na hřiště vbíhají zdravotníci z obou táborů.
48
Druhý poločas začal řadou nepřesností z obou stran.
46
V kabině zůstal Dramé a na hřišti se místo něj objevil Sardo. Registrujeme tak první střídání v dnešním zápase.
46
Statistiky prvního poločasu:

Střely na branku: 4:1
Rohové kopy: 0:5
Žluté karty: 2:1
Držení míče: 51:49%
V prvním poločase měla více ze hry domácí Catania, která šla zaslouženě do vedení. České fanoušky může u srdce hřát, že zatím jediným střelcem dnešního utkání byl právě Jaroslav Plašil, jehož technický pokus skončil za zády bezmocného brankáře. Plašil byl v prvním poločase hodně vidět, protože o pouhých pět minut později dokázal spálit vyloženou příležitost. Hosté se s blížícím se koncem první půle dostávali stále více do zakončení, ale recept na brankáře Andújara zatím nenašli.
45+1
V prvním poločase se bude nastavovat pouze 1 minuta.
45
Po rohovém kopu se dostal do zakončení Théréau, jehož střela je sražena na další rohový kop.
44
Barrientosův centr do pokutového území odvrátil bez problémů razantním odkopem Dramé. Ten tak založil rychlý protiútok, jenž končí rohovým kopem pro Chievo.
42
Rigoni pronikl do pokutového území, ale následně nedokázal najít nikoho ze spoluhráčů. Fotbalisté Chieva se drží oprávněně za hlavy.
40
Tachtsidis trochu zbytečně fauloval ze zadu Rigoniho a stává se dalším držitelem žluté karty.
39
Estigarribia se snažil vybojovat pro svůj tým u rohového praporku roh, ale míč se nakonec odrazil naposledy o jeho noh, a tak uvede míč zpátky do hry Andújar.
37
Théréau se postupně probíjel přes hráče Catanie, až mu vystavil stopku Biraghi! To byl klíčový obranný zákrok, protože by šel jinak útočník Chieva zcela sám na brankáře Andújara.
35
Sestu uvolnil v pokutovém území Pellissiera, který si šel evidentně pro penaltu. Ačkoliv ke kontaktu došlo, píšťalka sudího zůstala němá.
33
Chievu dnes skřípe rozehrávka, což je voda na mlýn protiútokům domácí Catanie. Hustující trenér Sannino si může doslova ukroutit hlavu.
31
Na rohový kop Théréaua si výborně naběhl Pellissier, ale svoji hlavičku poslal těsně nad!
30
Radovanović napřáhl z uctivé vzdálenosti a jeho střela nadělala domácímu brankářovi velké problémy! Hosté vybojovali alespoň rohový kop.
28
Óu! Plašil se ocitl ve 100% gólovce, když hlavičkoval zcela sám na zadní tyči. Bohužel pro domácí však český reprezentant nasměroval svoji hlavičku těsně vedle pravé tyče!
27
Na straně Chieva je kromě brankáře Puggioniho hodně vidět Sestu. Ten dělá domácí obraně velké problémy.
25
Legrottaglie ze zadu zfauloval Sestu. Následovat tak musela žlutá karta.
24
Po úvodní brance má stále více ze hry domácí tým. Ten nyní kombinuje kolem pokutového území Chieva. Ve varu jsou i domácí fanoušci, kteří tuší, že by dnes jejich miláčkové mohli vybojovat cenné vítězství.
22
JAROSLAV PLAŠIL si navedl míč na svoji levačku a technickou střelou z velkého vápna překonal hostujícího brankáře! Střela se navíc otřela o tyčku, tady byl Puggioni bez šance!
21
Už se opět hraje.
19
Kapitán hostů Pellissier špatně došlápl a stěžuje si na kotník. Opět bude v akci lékař a nás čeká krátká pauza na ošetření.
17
Hostující Radovanović zkusil své štěstí z dálky, ale jeho střela nenadělala domácímu brankářovi žádné problémy.
15
Thétéau vyvezl míč na polovinu Catanie a snažil se zklidnit hru svého týmu. Nicméně proti přesile neměl šanci na úspěch a o míč záhy přišel.
13
Catania si vypracovala během minuty hned tři gólovky. Nejprve brankář Puggioni chytl střelu Tachtsidise, poté i technickou dorážku Barrientose a aby toho nebylo málo, tak se ještě k další střele z hranice pokutového území dostal Bergessio. Velká pochvala pro hostujícího brankáře!
12
Sestu se drží za lýtko a žádá si ošetření. Za postranní čáru už spěchá zdravotník hostů.
10
Je tu první žlutá karta dnešního zápasu. Tu vyfasoval Dramé, který ve vzájemném souboji s Izcem stáhl svého soupeře za dres k zemi.
9
Nyní je k vidění bitva ve středu hřiště, kde zatím vítězí nepřesnost obou týmů.
7
První roh zápasu ubránila obrana Catanie na výbornou.
6
Théréau si zaběhl za obranu domácích, kam následně dostal přesnou kolmici. Nicméně jeho následný centr srazil Rolín na roh.
4
Legrottaglie si udržel dotírajícího Rigoniho na zádech a ještě dokázal zahrát míč do bezpečí. Z tribun zadáka odměńuje bouřlivý potlesk.
3
Aktivita na straně domácích. Po pěkné kombinaci byl opět vidět Plašil, který patičkou prostrčil míč do vápna na nabíhajícího Bergessia. Toho za vteřinu dvanáct zastavil včasným skluzem Cesar!
1
Plašil se pomazlil u postranní čáry s míčem a následným křižným pasem hledal své spoluhráče z útoku. Pro míč si však došel brankář Puggioni, který jej nadvakrát zkrotil.
1
-1
Hlavním rozhodčím je pan Guida. Jedná se o zkušeného rozhodčího, který dnes bude pískat svůj 44. zápas v Serii A.
-2
Týmy se již zdraví na hrací ploše. Utkání bude za malý okamžik zahájeno!

Calcio Catania: Andújar – Rolín, Legrottaglie, Biraghi, Almirón – Plašil, Tachtsidis, Izco, Castro, Barrientos – Bergessio.
Náhradníci: Frison, G. Ficara Ficara – Gyömbér, Monzón, Capuano, Guarente, Leto, Freire, López, K. Boateng, Keko, Petković.

Chievo Verona: Puggioni – Frey, Cesar, Bernardini, Dramé – Radovanović, Sestu, Estigarribia, Rigoni – Pellissier, Théréau.
Náhradníci: Squizzi – dos Santos, Sardo, Papp, Lazarević, Bentivoglio, Calello, Improta, Acosty, Hetemaj, Paloschi, Ardemagni.

Rozhodčí: Tagliavento – Iannello, Crispo.
Jestli však Chievo Verona v sezóně příliš neexceluje, tak Calcio Catania je na tom ještě hůř. Ne jen, že ještě nevyhrála po pěti kolech, ale na kontě má dokonce pouhý bod za remízu s Parmou 0:0. V tom zápase byla Parme lepším týmem, ale bond zařídil Catanii především výborný výkon gólmana Andujára. Proti Chievu budou domácí hráči bojovat o první body. V zápase je i česká stopa. Nastoupit v základní sestavě by měl Jaroslav Plašil. Další velký problém je produktivita. Catania vstřelila pouhopouhé dvě branky. Obě zařídil jediný muž a to Pablo Barrientos. Dokud nezačne střílet branky více hráčů, výhry Catanie nepřijdou. Nastane změna už dnes?
Chievo Verona v sezóně zatím příliš neexceluje, ale ostudu také nedělá. Z poměrně velmi těžkého losu v úvodu sezóny dokázala Verona vyválčit čtyři body. Za remízu s Parmou 0:0 a vítězstvím doma nad Udine v poměru 2:1. Před zápasem s Catanií se Chievo bude muset obejít bez Dainelliho, který je zraněn. Otazník visí i nad startem Hetemaje. Jinak je tým kouče Sannina, jak se říká, v plné palbě. V Catanii se Veroně podařilo zvítězit naposledy v roce 2011, od té doby na jejím hřišti hráli jediný zápas, který prohráli těsně 2:1. Konfrontace těchto dvou týmů přináší většinou velmi těsné výsledky. Jak tomu bude dnes?
Pravděpodobné sestavy:

Calcio Catania: (4-3-3) Andujár – Biraghi, Rolin, Legrottaglie, Monzon – Plašil, Almirón, Guarente – Barrientos, Bergessio, Leto.

Chievo Verona: (4-4-2) Puggioni – Sardo, Papp, Cesar, Dramé – Sestu, Rigoni, Radovanovič, Estigarribia – Théréau, Paloschi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77