Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s vámi pro letošek loučím. Přeji příjemný zbytek dnešního dne a u příští sezóny na viděnou!
A teď je to již oficální! Novým mistrem nejvyšší italské soutěže pro ročník 2013/2014 se stává Juventus Turín. Ten vyhrál ligu naprosto suverénním způsobem, když se 102 měl obrovský náskok před druhým AS ŘÍm. Konkrétně o 18 bodů. V dnešním zápase domácí potvrdili roli favorita a s velkým přehledem si poradili s Cagliari. Všechny branky padly již během prvního poločasu a v tom druhém se utkání už jen dohrávalo.
Konec zápasu.
90+2
Vedoucí celek drží balón na útočné polovině. Do konce posledního utkání sezóny zbývá pár vteřin...
90+1
Trenér domácího celku sundal sako a s širokým úsměvem se snaží roztleskat fanoušky Juventusu, kteří právě vytáhli italské vlaječky, kterými mávají. Vypadá to opravdu nádherně.
90
Nastavují se dvě minuty k základní hrací době.
89
Aktivní Tévez má určitě naběháno z hráču na hřišti nejvíce kilometrů. Sbíhal si do zajímavé pozice, avššak balón obdržel do ofsajdového prostoru.
88
Nakonec se ještě pokusil zabojovat Dessena, který se snažil obrat o balón Pogbu. Toho ale fauloval, a tak Juventus zůstane u balónu i nadále.
87
Přihrávka sem, přihrávka tam. Závěr utkání se již těžce komentuje, jelikož se v něm již opravdu nic zajímavého neděje. Domácí mají míč a drží se s ním u středového kruhu.
86
Pas směřující ke středu pokutového území směřoval na Pinillu, ale ještě před ním se k balónu dostal vybíhající Rubinho.
86
Odstupuje Ibarbo, který své místo přenechá v závěru zápasu pro Loie.
85
Hosté se propracovali až do velkého vápna. Tam tuto akci ukončil Pinilla, který převzal míč a napálil ho do stojícího protihráče. Bude to ale roh pro Cagliari.
83
Jenže obrana Juventusu je po celou sezónu téměř nedobytná. Za sezónu obdržel tento celek pouze 23 gólů.
82
V závěru mají hosté o trošku více sil, a tak se pokoušejí na své útočné polovině vymyslet nějakou kloudnou akci.
81
Po delší době zkusil prověřit domácího brankaře Pinilla, který si naběhl na přihrávku Contiho. Prvně zmiňovaný ale poslal míč jen do náruče Rubinha.
80
Momentálně předvedená hra nám už nenabízí nikterak závratnou podívanou, která by zvedala přítomné diváky ze sedaček.
78
Přichází poslední střídání na straně italského mistra. Autor prvního gólu Pirlo odchází a na posledních pár minut si zahraje Pepe.
77
Domácí jsou ale lepší, co se týče střeleckých statistik.
Juventus – 13 střel
Cagliari – 5 střel
76
Nakonec se hosté dostali ještě jednou k míči a opět se prezentoval aktivní Ibarbo, nicméně tomu dnes není přáno trefit prostor mezi třemi tyčemi.
75
Po rychlé kombinaci na jeden dotek se pokusil ohrozit domácí svatyni Conti, ale ten se v obležení obránců nedokázal prosadit.
74
Avšak Cagliari je nutné pochvalit. Prohrávající tým se nevzdává ani za rozhodného stavu a ačkoliv je horčím celkem, tak se snaží alespoń vstřelit čestný gól.
73
Hosté mohli snížit ze své standardní situace z prostoru postranní čáry. Centr ke vzdáleěnší tyči směřoval na hlavičku Ibarba, který ale těsně minul břevno.
72
Ani ne 20 minut nám zbývá do konce zápasu a také do konce letošní sezóny.
70
Jenže domácí obránce má nějaké zdravotní potíže a bude potřebovat ošetření.
69
Domácí dostali příležitost dalšího rohového kopu. Po centru ke středu šestnáctky se srazil Bonucci s protihráčem a byl mu odpískán útočný faul.
68
Tak či tak se ale hostující brankař musí mít neustále na pozoru, jelikož je Juventus neustále před jeho brankou, kde si s jeho spoluhráči hraje hru na kočku a myš.
67
Velmi hezkou střelou se prezentoval ze střední vzdálenosti Pirlo. Jeho pokus jen těsně minul levou tyč, ale Silvestri na to viděl dobře, a tak nemusel zasahovat.
66
Pro dnešní zápas již dohrál Cossu. Toho v závěru dnešního utkání nahradí Ibraimi.
65
Ale italský mistr se drží i nadále na své útočné polovině. Nikam ale nespěchá a hraje s velkým klidem.
64
Domácí zaveleli do rychlého přečíslení. Pirlo hledal Tevéze, ale tomu v poslední chvíli odkopl balón od nohy pozorný obránce.
63
Po delší době se o něco na útočné polovině pokoušeli i hosté. Ibarbo si nabíhal podél postranní čáry na centr, avšak dočkal se jen nepřesné přihrávky.
62
Pogba se krásně protáhl ze strany až do šestnáctky, kde přízemní ranou k bližší tyči prověřil pozornost hostujícího muže v rukavicích.
60
DRŽENÍ MÍČE: 53% – 47%.
59
Další výměnu hráčů přichystal domácí celek. Za potlesku fanoušků odchází ze hřiště Llorente, který své místo přenechá pro Osvalda.
58
Cagliari se snaží aktivně napadat soupeřovu roehrávku, ale domácí kombinují opravdu velmi rychle a přesně.
57
Na protější straně hledal Lichtsteiner svým dlouhým nákopem v pokutovém území soupeře Tevéze i Llorenteho. Přetažený centr ale skončil míčem mimo hrací plochu.
56
A domácí gólman musel zasahovat krátce na to, když se proti němu řítil ze strany protihráč. Rubinho mu rychlým výběhem míč odkopl od nohy.
55
Předchozí střídání ukázalo, že domácí chtějí dohrát utkání v klidu bez nějakých větších komplikací.
54
Domácí střídají. Celkem překvapivě jde ze hry Buffon, který si plácl se všemi spoluhráči. Místo něj si zachytá Rubinho.
53
Tabanelli dostal přihrávku ke straně velkého vápna. V něm se ale k zakončení nedostal, protože byl v obležení dvou protihráčů.
51
Atmosféra na stadiónu je ale opravdu perfektní. Fanoušci si zápas užívají.
50
Invidiuální akcí se snažil Pogba zahrozit, nicméně se mu nepovedlo dostat ani k velkému vápnu a o balón brzy přišel.
49
Na protější straně se rychlým únikem prezentoval Pinilla. Tomu ale míč utekl od nohy a vybíhající Buffon jej uklidil pod své tělo.
48
Pro Juventus se vzápětí naskytla možnost již osmého rohu v zápase. Centr směřující na hlavičku Tevéze byl ovšem příliš přetažený.
47
Domácí opět pokračují v podobné aktivittě. Drží se před vápnem hostů a kombinují.
46
Do druhého dějstvi již nenastoupí Astori. Místo něj se na hrací plochu podívá Bastrini.
46
Začal druhý poločas.
Není překvapením, že úvodní poločas patřil domácímu celku, který tak potvrzuje roil favorita a nedává svému soupeři sebemenší šanci. Viděli jsme tři nádherné góly v podání třech hráčů. Ten nejkrásnější vstřelil již v deváté minutě Pirlo, který se prosadil ze standardní situace z hranice 30 metrů. Hosté si taky vypracovali dvě šance, ale obě vychytal Buffon, jenž tak drží čisté konto a potvrzuje svou dobrou formu. Druhý poločas začne v 16:02.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Po velmi dlouhé době se hosté vydali na útočný výlet. Po nepřesné kombinaci ale skončil ještě dřív, než v podstatě začal. Domácí opět kontrolují hru.
45
V prvním poločase se nastaví jedna minuta k dobru.
43
Tomu se ale říká opravdu drtivý tlak. Cagliari vůbec nezvládá závěr poločasu a téměř celý celek se drží před svým pokutovým územím a brání se.
42
Dva skvělé zákroky musel předvést Silvestri, když se nejprve dostal ke střele Tevéz a poté musel zakročit i proti velmi nebezpečnému tečování Llorenteho.
41
Tak domácí hráči zatím dávají jen fantastické góly, na které by se dalo dívat opravdu furt. STŘELY CELKEM 7 : 3.
40
Juventus právě vstřelil branku!
CLAUDIO MARCHISIO přidává do sítě soupeře další gól. V pokutovém území hostů dokázal i v pádu Llorente přepopslat míč právě na prvně zmiňovaného, který se poté obtočil kolem vlastní osy a nekompromisní dělovkou poslal kulatý nesmysl pod horní konstrukci od které se balón odrazil do branky.
39
Pomalu se nám blíží závěr úvodního dějství a domácí v posledních minutách svého soupeře opět tlačí do svého pokutového území.
38
Llorente se pokoušel protáhnout podél Astoriho, jenže ten byl jako zeď a útočníka Juventusu ke své brance nepustil.
37
Krásná rána v podání Asamoah, který napřáhl z dobrých 25 metrů notně prověřila pzoornost Silvestriho. Ten musel plachtit vzduchem, aby balón vyrazil z brankového prostoru.
36
Domácí zahrávali již třetí rohový kop v první části. I tentokrát to bylo z levé strany, avšak hostující obrana si poradila.
35
Asamoah nalezl nabíhajícího Tevéze, kterému v pokutovém území nastavil stopku Rossettini. Domácí útočník se dožaduje penalty, ale hraje se dál.
34
Pokusil se vypálit z velké dálky, nicméně svým střeleckým pokusem neohrozil Buffona, jelikož míč mezi tři tyče nezamířil.
33
Buffon zatím musel zasahovat proti dvěma střelám ze strany soupeře a obě byly velmi nebezpečné. Další může přidat Pinilla, který právě běží vstříc domácí brance.
32
Poměrně ostrým zákrokem se prezentoval Cossu, který poslal k zemi Pogbu. Za to mohal klidně přijít žlutá karta.
31
Krátce na to byla akce domácích zastavena, když si Tevéz nepohlídal ofsajdové postavení, ačkoliv to bylo o pouhé centimetry.
30
Pirlo hledal svým přízemním centrem Asamoaha. Ten se k míči málem dostal, jenže v poslední chvíli mu balón vypíchl Cossu.
29
Hraje se nahoru – dolu. Ovšem ne v nikterak vysokém tempu. Oba týmy hrají ve velké pohodě.
28
Hrozící nebezpečí musel ve velkém vápně hostů hasit Astori. Ten poslal malou domů na gólmana, který pak rychle poslal míč na protější stranu hřiště.
27
O něco podobného se na protější straně pokoušel kapitán hostů Conti, ale i jeho centr se nevyvedl dle představ.
25
Dalším únikem hledal Marchisio naběhnutého Tevéze. Nepřesný pas ale druhého zmiňovaného nenašel. Hosté budou vhazovat.
24
Ale z ničeho nic přišla další velká šance hostů! Pinilla pálil v prostoru šestnáctky, nicméně jeho dělovku znovu zneškodnil skvělý Buffon.
23
Tak či tak je letošní mistr italské ligy výrazně aktivnější, než soupeř z Cagliari. Ten se totiž musí bránit zuby nehty.
22
Vzápětí se aktivní Tévez opět dostal do malého vápna, v němž se již chystal ke střele, ale v poslední chvíli ho od balónu odstavil Tabanelli.
21
DRŽENÍ MÍČE: 51% – 48%.
20
Centr Pirla ale skončil přímo v náruči Silvestriho, který si pro něj s velkým přehledem došel.
19
Jenže následný verdikt rozhodčího ukázal na to, že někdo z hostů míč tečoval. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.
18
Celek Juventusu se pokoušel rozehrát velmi rychle. Tévez si sbíhal za obranu soupeře, jenže neobdržel přesnou přihrávku.
17
Z volného přímého kopu ale mohli tahrozit i hosté. Tažný centr přilétl na kopačku Rossettiniho. Ten poté přeposílal míč ke vzdálenější tyči, avšak tam nebyl nikdo.
16
Diváci si zápas užívají. A užívají si ho stejně i domácí hráči, kteří hrají v obrovské pohodě.
15
Juventus právě vstřelil branku!
Druhá standardní situace a druhý gól. Tentokrát domácí zahrávali rohový kop. Pirlo odcentroval ke středu pokutového území, kde se nejlépe zorientoval FERNANDO LlORENTE, jenž pohotovou přízemní ranou ke vzdálenější tyči propálil bezmocného gólmana.
14
Marchisio zavelel k rychlému protiútoku. Ze strany posílal centr do vápna, nicméně tam zaúřadovala pozorná obrana Cagliari.
13
Jenže Pogba se provinil útočným faulem, a tak hosté budou rozehrávat z prostoru půlící čáry.
12
Bonucci si u postranní čáry poradil s dvěma útočícími hráči a následně odcentroval balón na kopačku Pogby.
11
Domácí jsou na koni a pokračuji ve své útočné aktivitě i nadále. Další únik Ibarba totiž skončil ještě před polovinou hřiště.
9
Juventus právě vstřelil branku!
Tak tohle byla fotbalová lahůdka. ANDREA PIRLO si nastavil míč na kopačku, následnou ranou míč poslal přes zeď a balón se poté stočil pod horní konstrukci od které se odrazil za brankovou čáru. Silvestri se po této ráně natahoval, ale přesně mířený projektil byl nad jeho síly.
8
Z přibližně 29 metrové vzdálenosti bude zahrávat Juventus standardní situaci.
7
Není překvapením, že i přes šanci Cagliari jsou domácí lepším týmem a postupnou kombiancí se opět dostávají k brance soupeře.
6
Z něj si už ale hosté žádnou šanci nedokázali vypracovat.
5
Jenže chyba přišla i na druhé straně a Ibarbo od poloviny hřiště utíkal nikým nehlídán sám na branku. Ve vápně vypálil z úhlu a skvělý Buffon jeho ránu vytěsnil v poslední chvíli na rohový kop.
4
Hosté se pokoušeli propracovat na útočnou polovinu, nicméně o balón přišli, a tak se opět budou muset bránit.
3
Chvíli na to přilétl další centr do šestnáctky Cagliari. Tévez pálil přízemní střelou, avšak trefil jen hostujícího brankaře.
2
Domácí se propracovali do vápna, v němž letící centr ze strany chytil do svých rukou pozorný Silvestri.
1
Utkání právě začalo.
Úvodního výkopu se zhostí Cagliari.
Juventus nastoupí do zápasu ve své typické pruhované černobilé kombinaci. Jejich soupeř oblékne červenomodré dresy.
Slunečné počásí a vyprodaný stadión vítá na hřišti mistry a jejich soupeře pro poslední zápas letošní sezóny.
Do zápasu nastoupí domácí celek v podstatě ve své nejsilnější sestavě. V brance bude hájit své území Buffon a ani hvězdý Tévez nebude na střídačce, ale přímo na hrotu po boku Lorenteho.
Úvodní sestavy:

Juventus FC: Buffon – Cáceres, Ogbonna, Bonucci, Lichtsteiner – Pogba, Marchisio, Pirlo, Asamoah – Tévez, Llorente.
Náhradníci: Rubinho – Peluso, Barzagli, Pepe, Padoin, Vučinić, Giovinco, Quagliarella.

Cagliari Calcio: Silvestri – Avelar, Astori, Rossettini, Perico – Tabanelli, Conti, Cossu, Dessena – Ibarbo, Pinilla.
Náhradníci: Carboni – Ibraimi, Eriksson, Bastrini, Sau, Loi.

Rozhodčí: Bergonzi – Grilli, Liberti.
Karty už jsou před posledním kolem definitivě rozdané. Již jistý mistr z Turína tak dnes bude moci oslavit se svými fanoušky titul, zatím co Cagliari se může radovat z udržení v nejvyšší soutěži. Oba týmy tak budou zbylé kolo sezóny dohrávat v poklidu a bez větších nervů.
Krásné fotbalové odpoledne všem fanouškům italského fotbalu. V posledním kole se střetne Juventus proti Cagliari. Favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
38. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62
9. Sampdoria 38 15 7 16 52:54 52
10. Verona 38 11 12 15 46:48 45
11. Janov 38 10 12 16 47:58 42
12. Bologna 38 10 11 17 51:65 41
13. Fiorentina 38 9 13 16 47:59 40
14. Udinese 38 10 10 18 42:58 40
15. Spezia 38 9 12 17 52:72 39
16. Cagliari 38 9 10 19 43:59 37
17. Torino 38 7 16 15 50:69 37
18. Benevento 38 7 12 19 40:75 33
19. Crotone 38 6 5 27 45:92 23
20. Parma 38 3 11 24 39:83 20
Články odjinud