Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Je dobojováno, Lazio porazilo Parmu 4:0. Druhý poločas byl zcela stejný, jako první. Římané si jen a jen přihrávali a kromě 81. minuty, kdy se prosadil Keita, nebylo prakticky nic k vidění. I tak si ale výhru Lazio zaslouží a upevňuje si tak náskok nad celkem AS Řím.
90+2
90+2
Poslední útok Lazia zastavila dvojice Lucarelli – Mendes.
90+1
Ten přijde coby dup, jelikož rozhodčí nastavil jen dvě minuty.
90
Utkání se už pouze dohrává, Lazio si jen přihrává na své polovině a vyčkává na závěrečný hvizd.
89
Parma v závěru zkouší vsítit čestný gól, jenže to se jim ne a ne povést. Machetti se nyní ujme výkopu a pochopitelně nijak nepospíchá.
87
Římské Lazio si stále drží míč a Parmu k němu ale vůbec nepouští.
86
Lazio nyní v jejich útoku zastavil ofsajd. Parma se už pouze snaží dohrát se ctí.
84
Lazio si stále drží míč a už se snaží pouze dohrát utkání. Do kombinacích mezi zadáky se zapojuje i Marchetti.
83
Utkání už se opravdu dohrává jen a jen z formality. Míč si drží Lazio a nikam se nežene.
81
Lazio právě vstřelilo branku!
Tak jsme se dočkali další branky. Lazio se dostalo do přečíslení dva na jednoho, Candreva našel přesným pasem BALDE KEITU, který poslal míč do klece – 4:0!
80
Nyní pálil kapitán Lulić. Projektil hráče, který připravil první gólovku, si však Mirante pohlídal a vyskočil si pro něj.
79
Mauri do hry báječně zapadl. Už stihl vyslat dvě přihrávky a drží tak Lazio ve stejném scénáři už od šestnácté minuty.
78
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Miroslav Klose, přichází Stefano Mauri.
77
Belfodil se rozhodl pro palbu. Mezi obránci Lazia se mu vytvořila ulička, tu sice trefil, ale míč mezi tři tyče nezapadl.
76
Parma zastavila další útočné snažení Lazia, jenže přes půlící čárů se jim projít opětovně nepodařilo.
75
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Francesco Lodi, přichází McDonald Mariga.
74
A další projektil Keity, tentokrát ho vyrazil Keita na rohový kop.
73
Římské Lazio si stále drží míč a stále kombinuje. Vyvrcholení kombinace v podobě střely se ujal Keita, ovšem pálil do prvního obránce, který se mu připletl do cesty.
72
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Edson Braafheid.
71
Z rohového kopu, který zahrávalo SS Lazio, nic nevzešlo. Míč se dostal až k Marchettimu, který jej vrací Mauríciovi. Opět se tak zahajují kombinace.
70
Hráči krachující Parmy si nyní drželi tak minutu míč na útočící polovině. Poté se do hry vložil odpočatý Keita a míč tak nabral nový směr a to branka Miranteho.
69
Římané si stále vyměňují míč a vypadají, že se jim ani nechce překročit půlící čáru. Diváci si užívají spíše skóre, než dění na hřišti.
68
Po hodně dlouhé době pálili hráči Parmy. Konkrétně Palladino pálil zpoza římské šestnáctky. Střelu se snažil mířit do šibenice, jenže minul.
67
Hráči Lazia si přihrávají a přihrávají, Parma pouze vyčkává na jejich atak, který se poté pokusí eliminovat.
66
Parma zahrávala rohový kop, ten se jim ale nepovedl. Pro míč si v klidu vyskočil Marchetti a s rozehrávkou nijak nespěchá.
65
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Balde Diao Keita.
64
Miroslav Klose nehezky fauloval Belfodila a po právu vidí žlutou kartu.
63
Cataldi zachytil průnik, který po dlouhé době založili hráči Parmy. Nakonec se nedostali ani k šestnáctce Lazia.
62
Parma se drží na polovině Lazia, jenže bez míče. Utkání se dohrává už vyloženě z formality.
61
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Mattia Cassani, přichází Fabiano Santacroce.
59
Lazio se ocitlo na polovině Parmy, jenže zde dlouho nepobylo. Domácí se i s míčem vracejí k Marchettimu.
58
Ciani místo centru dopředu raději vrátil míč k Marchettimu, který jej drží. Chtělo by to nějakou branku už.
57
Miroslav Klose místo přechodu do útoku raději přihrál zpět do defenzívy svého družstva. Lazio si zkrátka dělá, co se jim zachce.
56
Parma se zmohla pouze na odkop míče. Ten si opět bere Lazio a opět jde do útoku. Zkrátka stejný scénář, který vidíme už 40 minut vkuse.
55
Hráči Lazia si drží míč na svých kopačkách, kombinují a nikam nespěchají. Kam taky spěchat, už si pouze užívají zápas.
53
Lodi zkoušel nalézt spoluhráče na opačné straně hřiště. Našel pouze Rada, který rozjíždí pomaloučku další útok římského mužstva.
52
Felipe Anderson skvělým pasem našel Candrevu, ten přesunul míč na stranu, zde stál Klose. Lazio si zkrátka a jednoduše hraje s Parmou jako kočka s myší.
51
Římské Lazio stále kombinuje. Z půlky hřiště pálil Cataldi, tuto střelu si však Mirante pohlídal.
50
Basta to zkoušel centrem, na něj si nabíhal Miroslav Klose. Lucarelli však nastavil nohu do trajektorie míče a kulatý nesmysl poslal vedle.
49
Parma si sice vzala míč, jenže přes půlící čáru se zatím nepodívala ani omylem. Lazio ji brání, aspoň tedy těch pár sekund, než si opět vezme míč.
48
Z rohového kopu nic nevzešlo, tedy až na fakt, že Lazio opět kombinuje u vápna Parmy. Ta se pouze stereotypně brání.
47
Felipe Anderson si po křídle naběhl k zakončení, jenže trefil pouze clonícího Lucarelliho. Lazio tak bude mít rohový kop.
46
Druhý poločas odstartoval a pokračujeme ve stejném scénáři. Lazio kombinuje a Parma se pouze modlí, aby nedostala víc naklepáno.
46
Je za námi konec hodně hektického poločasu. Desátá minuta a Lazio šlo do vedení po nádherné střele Marca Paroly, která nádherně zapadla do šibenice. Miroslav Klose tři minuty na to dorazil míč do sítě podruhé a další tři minuty vyčaroval ještě větší úsměv na tvářích příznivců Lazia Antonio Candreva, když svůj průnik zakončil přesnou přízemní střelou. Lazio si od té doby drželo míč a Parmu absolutně k ničemu nepustilo. Snad se dočkáme ve druhém poločase ještě nějakých branek, hru by to patřičně oživilo.
45
45
Candreva se zmocnil míče a procházel až k Mirantemu, ten si však vyběhl a pohotovým zákrokem nepřipustil situaci, že by se míč ocitl v jeho síti počtvrté za tento poločas.
44
Co na to říci. Sledujeme od šestnácté minuty stejný scénář. Lazio si drží míč a pouze si přihrává, žádná větší akce není k vidění.
43
Crociati se po dlouhé době dostali k míči, jenže jim kombinace dlouho nevydržely. Belfodil zahodil slibnou šanci k průniku a míče se tak zmocňuje opět Basta.
42
Z rohového kopu nic nevzešlo a Lazio opět přesunulo hru na svoji polovinu. Hru tedy i nadále zdobí opatrné kombinace římského klubu.
41
Felipe Anderson svým centrem našel Candrevu, ten ale míč ze vzduchu nestihl řádné zpracovat a poslat do klece. Cenou útěchy může Laziu být, že bude zahrávat rohový kop.
40
Lazio přesunulo své kombinace ze své půlku na půlku útočnou, čili blíže k brance Miranteho. Dočkáme se tedy ještě nějakého gólu?
39
Do kombinacích mezi zadáky Lazia se zapojil i zatím spokojený gólman Marchetti.
38
Skákající míč málem dopravil do klece Miroslav Klose. Chybělo tak půl metru, a bylo by to 4:0.
37
Parmu v přechodu do útoku zastavil ofsajd, domácí římský celek se tak může ujmout míče a založit další útok.
36
Založení útoku Parmě nevyšlo, poslední celek tabulky přišel o míč a Lazio může zas a znovu začít kombinovat.
35
Lazio se sunulo dopředu, ovšem tentokrát je zastavil poctivým zákrokem Lucarelli. Ten poté rozehrával a Parma může zkusit založit útok.
34
Římané si drží míč na kopačkách a kombinují na své polovině. Ono, kam taky spěchat, když po šestnácté minutě vedete nad posledním celkem 3:0.
33
Palladino prošel až do vápna a hledal Belfodila. Do cesty se přihrávce ale vložil Ciani a výtečným obranným zákrokem zamezil míči v průniku.
32
Mauricio pálil z volného přímého kopu jen do zdi tvořené z hráčů Parmy. Ze slibné šance nakonec nic nevzešlo.
31
Nocerino zabránil Lulićovi v průniku tak moc, až se míč od Luliće odrazil mimo hřiště, kulatý nesmysl se do hry tedy uvede autovým vhazováním.
29
Další žlutá karta. Silvestre Varela ve vápně Lazia spáchal faul a je oceněn žlutým kartónkem.
28
Římské Lazio si v klidu drží míč na své polovině a kombinuje.
27
Mirante zjevně jednal proti pravidlům, vidí tedy žlutou kartu.
27
Míč z bezprostřední blízkosti zkoušel prosadit do sítě Miroslav Klose! Německý útočník však trefil pouze ležícího Lucarelliho.
26
Projít kolem obrany Parmy nyní zkoušel Antonio Candreva. Útočníka Lazia ale zastavil Pedro Mendes.
25
Parma zatím pouze odkopává míče. Lazio ani nijak nespěchá dopředu, jelikož o vítězi je už nyní prakticky rozhodnuto.
24
Parma si drží balon a především se snaží držet Lazio dál od Miranteho. Tomu po dnešním zápase sebevědomí rozhodně nestoupne.
22
Lodi pouze odkopl míč na druhou půlku a dává římské obraně prostor pro vydýchání se. Lazio však brzy zaútočí znovu.
21
Lazio kombinuje u vápna Parmy. Ta se pouze už může modlit, aby neschytala pořádný debakl.
20
Belfodil vidí jako první žlutou kartu v dnešním duelu.
19
Palladino to zkoušel z dálky, avšak neobstál. Marchetti bude vykopávat.
17
Defenzíva Lazia si momentálně drží míč a vymýšlí další útok. Zápas se pomalu ale jistě mění v exhibici.
16
Tohle už pro Parmu vypadá opravdu dost blbě. ANTONIO CANDREVA se zmocnil volného míče a v samostatném úniku přízemní střelou propálil Miranteho po třetí – 3:0!
15
Parma si zatím drží míč a je velmi zaskočená. Lazio hraje v naprosté pohodě a k míči momentálně nijak nespěchá.
13
Zde to začíná vypadat bledě pro Parmu. Po přihrávce Felipe Andersona se ve vápně Parmy odehrával velký zmatek. Mirante vyrazil míč pouze před sebe a zde už čekal MIROSLAV KLOSE, který posílá Lazio do dvougólového náskoku – 2:0!
12
Parma pálila, ovšem zcela vedle. Lazio si bere míč a mizí dopředu.
11
Mirante si tento gól za rámeček rozhodně nedá. Chuť mu mohou opravit spoluhráči, kteří momentálně zakládají útok.
10
Tak to byl nádherný gól! Lulić před vápnem vyslal míč, kterého se ujal MARCO PAROLO a nádhernou dalekonosnou dělovkou, která byla mířená přesně do šibenice, otevírá skóre dnešního duelu – 1:0!
10
Miroslav Klose se vydával dopředu, jenže pomezní rozhodčí byl proti. Odpískal ofsajd a míč si tak bere Parma.
9
Cataldi vyslal dlouhý míč na Candrevu, který jej zkoušel doběhnout na křídle. To se mu však nepovedlo a zadáci Parmy tak budou vhazovat aut u své šestnáctky.
8
Míč si však po této nenaplánované hrubce opět bere Lazio a pevně jej drží na svých kopačkách.
7
Lucarelli nedokázal kvalitně rozehrát a Parma ztratila míč. Nicméně poté o něj zpětně přišel Parolo a hosté mohli pálit. Belfodil praštil do míče před vápnem Lazia a Marchetti jeho střelu jen tak tak zastavil.
6
Lazio si i nadále drží míč a bezpečně kombinuje u klece Miranteho, ten nyní likvidoval pokus Cataldiho.
5
Střelu na branku hostí si vyslal Candreva. Z velice ostrého úhlu však mezi tři tyče nemířil.
4
Felipe Anderson se ocitl na zemi po faulu od protihráče. Domácí Lazio si tak bere míč a pomalu přechází do útoku vstříc brance hostí.
3
Centr Felipe Andersona zneškodnil Gobbi, ten samý hráč poté poslal míč k Mirantemu, který se ujal výkopu a posílá kulatý nesmysl na protější stranu hřiště.
2
Římané jejich útok přerušili a už si drží míč. Lazio momentálně střádá plány pro útok.
1
Míče se po výkopu zmocnila hostující Parma a ihned roztahuje hru na křídlo.
1

S. S. Lazio: Marchetti – Basta, Maurício, Ciani, Radu – Cataldi, Parolo – Candreva, Anderson, Lulić – Klose.
Náhradníci: Berisha, Strakosha – Braafheid, Mauri, Djordjević, Konko, Keita, Ledesma, Perea, Cavanda, Oikonomidis, Novaretti.

Parma FC: Mirante – Cassani, Lucarelli, Mendes – Varela, Lila, Lodi, Nocerino, Gobbi – Palladino, Belfodil.
Náhradníci: Iacobucci, Bajza – Ghezzal, Mauri, Santacroce, Mariga, Coda, Jorquera.

Rozhodčí: Giampolo Calvarese – Giorgio Schenone, Riccardo Bianchi, Salvatore Longo.
PARMA FC

To hosté z Parmy jsou absolutní outsiderem utkání. Parma je beznadějně poslední a topí se ve finanční tísni. V posledním duelu však hosté přemohli Palermo, tudíž do utkání můžou jít v krapet lepším psychickém rozpoložení, než kdyby opětovně prohráli. Na předposlední Cesenu ztrácejí hosté 7 bodů, s čímž se ještě dá pracovat.
S. S. LAZIO

Lazio se stále pere o druhé místo s třetím AS Řím. Zatím na svého městského rivala mají jeden bod náskok, tudíž dnes musí Parmu jednoznačně porazit. Parma Lazio naposledy přemohla 31.03.2012, tudíž zde je velká šance pro římský celek. Jenže Lazio zažívá momentálně spád. Po šesti výhrách v řadě nejprve podlehlo Juventusu a poté remizovalo s podceňovaným Chievem. Dnes tedy rozhodně musí bodovat, pokud chtějí stále být před AS Římem.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Nejvyšší italská soutěž pokračuje dalším kolem a my se zaměříme na duel mezi celky S. S. Lazio a Parma FC. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62