To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a příjemný zbytek nedělního dne.
Derby della capitale je u konce! Z vítězství se raduje AS Řím, který svého soka z Lazia udolal 2:0 a musíme dodat, že si připisuje tři body zcela zaslouženě, neboť byl nebezpečnějším a aktivním mužstvem!

Výhra AS se začala rodit už v prvním poločase, kdy v 10. minutě proměnil penaltu Džeko! Lazio mohlo vyrovnat, kdyby však Anderson nenamířil svoji střelu pouze do břevna! Branková konstrukce za pár minut zachránila brankáře i na druhé střele, tentokrát po střele Nainggolana. Ve druhém poločase se pak hrálo dlouho bez šancí, až jednou utekl Gervinho, jenž zvýšil na 2:0! V samotném závěru pak Lazio mohlo ještě vykřesat naději na výsledek, jenže Klose trestuhodně netrefil z malého vápna branku!

AS je tak vládce Věčného města a minimálně na pár hodin se posouvá na druhé místo Serie A o pouhý bod za první Inter!
90+6
90+5
AS mohl vyrazit do nebezpečného protiútoku, což nechtěl dovolit Anderson, který poslal nevybíravým způsobem Florenziho na zelený pažit. Další žlutá karta pro hráče Lazia!
90+4
AS hraje zkušeně, drží míč a nikam se nežene. Lazio už viditelně rezignovalo.
90+2
Centr se Laziu hrubě nepovedl a jeho trenér Pioli tak ani tentokrát svého soka z AS Garciu neporazí.
90+2
Standardka pro Lazio! Asi jedná z poslední příležitostí, jak ještě zdramatizovat dnešní zápas!
90
Sudí Tagliavento bude nastavovat 5 minut!
90
No tak to byla vyložená příležitost! Keita našel na malém vápně osamoceného Kloseho, ale ten nedokázal trefit prázdnou branku!
89
Centr z kopačky Keity srazil Torosidis na rohový kop.
88
Matri se hnal do zakončení, jenže si míč dostatečně nepokryl, čehož využil Manolas a útočníka Lazia odzbrojil.
87
Keita se uvolnil v pokutovém území, jenže jeho následná střela byla až příliš slabá, než aby zaskočila brankáře AS!
86
AS ukázkově brání a zdá se, že si výsledek bez problémů pohlídá až do závěrečného hvizdu, neboť Lazio působí bezzubým dojmem.
84
Digne stačil zblokovat Matriho centr. Lazio se zatím nemůže vůbec dostat do tlaku a čas mu rychle utíká.
82
Naopak v tichosti proběhlo střídání mezi Candrevou a Matrim. To je ze strany Lazia jasná sázka na útočné snažení, protože budou na hřišti tři čistokrevní útočníci.
81
Florenzi nakonec zápas přece jen dohraje, protože dalším, kdo má pro dnešek odpracováno je Gervinho. Toho za velkého aplausu střídá Iturbe!
80
AS se teď dostal do přečíslení, které mohl pohodlně zakončit osamocený Keita. Jenže ten vůbec netrefil branku! To mohla být definitivní pojistka!
78
Lazio hraje pouze na tři obránce a tlačí se ve větším počtu svých hráčů do útoku. Nicméně se mu zatím nedaří mít po delší časový úsek míč na svých kopačkách.
76
Útočný výpad vpřed předvedl Florenzi, který si však při tomto výletu obnovil svalové zranění a jeho výmluvné gesto směrem k lavičce AS bude znamenat s největší pravděpodobností další střídání.
74
Poslední minuty jsou velmi vyhecované a díky několika strkanicím nám utekla i žlutá karta, kterou vyfasoval stoper Rüdiger! Uvidíme, kde se zastaví karetní mariáš sudího Tagliaventa!
73
Trenér AS Garcia střídá. Do hry přijde velezkušený Keita, který nahradí unaveného Vainqueura.
71
Pumelici z dílny Candrevi srazila zeď AS na roh!
71
Lazio navíc rozehraje přímý volný kop z více než dobré pozice, a tak musí vyhlásit brankář AS stav v ohrožení!
70
Digne byl v souboji s Andersonem pozdě a místo míče zasáhl útočníkovy nohy. Jasná žlutá karta!
68
Vainqueur poslal k zemi Luliće a bez mrknutí oka přijal žlutou kartu.
67
Trenér Lazia se snaží ještě něco udělat s výsledkem a svoji sestavu oživý Keitou. Tomu uvolní místo Radu.
65
Ještě před inkasovaným gólem střídalo Lazio, který poslalo na hřiště Kloseho místo nevýrazného Đorđeviće.
65
Radu strčil do Florenziho tak prudce, že druhý zmiňovaný upadl na zem. Tady nemohlo následovat nic jiného, než žlutá karta!
63
AS Řím právě vstřelil branku!
Na dlouhý míč si výborně naběhl GERVINHO, který si jej prvním dotekem pěkně zpracoval do běhu, lehce se dostal za rozhozenou obranu Lazia a následnou střelou k tyči poslal fanoušky AS do varu!
61
Krásný moment! Gervinho přesprintoval s míčem polovinu hřiště a poté předložil míč Džekovi, který však ohrozil pouze diváky za brankou. Nicméně Gervinho sklízí za svůj sprint potlesk na otevřené scéně!
60
Hra je teď plná nepřesností, diskuzí a tvrdých soubojů.
58
Zmiňovaného Salaha nahrazuje na hřišti Florenzi.
57
Lékař ukazuje, že Salah nebude moc pokračovat ve hře. To je určitě moment, který neradi vidíme. Salah je totiž odnášen na nosítkách. Zaplněný stadion tleská, ale také píská, protože atak Luliće zůstal nepotrestán.
56
Salah se svíjí na hrací ploše po faulu Luliće a nevypadá to s ním vůbec dobře. Lulić Salahovi prošlápl stojný kotník. Nainggolan si žádá trest pro hráče Lazia, ale sudí mu naznačuje, že faul vůbec neviděl.
54
Biglia se snažil uvolnit křižným pasem rozběhnutého Candrevu, ale druhý jmenovaný jen o fous nestihl míč na hrací ploše.
52
Florenzi se o poločasové pauze aktivně rozcvičoval a nyní dostává pokyny od svého trenéra. Vypadá to, že tento mladý hráč brzy zasáhne do hry.
51
Výbuch emocí mezi Torosidisem a Lulićem přichází zklidnit sudí Tagliavento. Podobných momentů uvidíme jistě s přibývajícím časem více.
49
Džeko se hlásí o návrat do hry. Mezitím se snaží Lazio rozvinout svůj útok postupnou kombinací.
47
Na zemi zůstává ležet po ataku Maurícia útočník Džeko. Ten bude potřebovat ošetření a na hřiště už míří lékařský tým AS.
47
Pokus z kopačky Andersona končí jen nad brankou! Lazio vstupuje do druhé části hry s velkým odhodláním!
46
Ani jeden z týmů nesáhl o přestávce ke střídání, a tak vidíme shodné sestavy, jako v prvním poločase.
46
Derby della capitale má za sebou první polovinu, ve které jsme viděli živý fotbal! Mírně lepší a především nebezpečnější byl tým AS, který se i díky proměněné penaltě Džeka dostal do vedení 1:0! Odpovědět však mohl Anderson, jenže ten orazítkoval pouze tyč! I na na druhé straně zachránila brankáře Lazia po střele Nainggolana branková konstrukce! AS mělo v prvním poločase k dispozici ještě jednu velkou příležitost, kdy Džeko v pádu nedokázal usměrnit míč do odkryté branky! Druhý poločas tak bude jistě stejně zajímavý a proto si ho nenechte ujít!
45+1
45+1
Fotbalisté AS drží míč na útočné polovině, kde se snaží dohrát první poločas.
45
Rezervní sudí právě seznamuje všechny přítomné, že jeho kolega bude v prvním poločase nastavovat ještě jednu minutu.
44
Držení míče 61 – 39%
43
Torosidis si obhodil Candrevu, který jej následně poslal k zemi. Celá lavička AS si přeje žlutou kartu, ale sudí Tagliavento krotí jejich emoce!
41
Tlak AS pokračuje! Falqué se však ve vápně tak dlouho rozmýšlel co s míčem, až mu kulatý nesmysl odkopl Radu do autu. Následovat bude rohový kop v podání AS.
40
Další velká příležitost fotbalistů AS! Nainggolanova křižná přízemní střela orazítkovala pouze tyč!
39
Přetažený centr na zadní tyč sklízí ze vzduchu s přehledem Szczęsny.
37
Džeko byl velice blízko ke své druhé brance, když mu předložil míč na malém vápně Gervinho! Jenže útočník AS v pádu nasměroval míč jen těsně vedle levé tyče! To byla vyložená příležitost a Džeko se oprávněně drží za hlavu!
36
Manolas sice ze zadu sestřelil k zemi Đorđeviće, nicméně sudí signalizoval ofsajd, takže stoper AS se díky tomu vyhne žluté kartě.
35
Oba zmínění fotbalisté jsou již na nohou. Hra tak může pokračovat.
34
Nainggolan se nepříjemně srazil ve středovém kruhu s Lulićem. Oba teď leží na hrací ploše, a tak Digne zakopává míč do autu.
32
Lazio bylo blízko ke vstřelení branky! Biglia totiž pláchl obraně AS kolem postranní čáry a poté poslal na úroveň malého vápna prudký centr. Ten sice prošel za záda brankáře AS, jenže toho zastoupil Rüdiger, který před nabíhajícím Andersonem zakopl míč do autu. Rohový kop pro Lazio!
30
Na hřišti to jen jiskří. Ani jeden z týmů si navzájem nic nedaruje a v rukavičkách se dnes opravdu nehraje.
28
Gervinho se řítil do velké příležitosti, a tak zatáhl Biglia za záchranou brzdu! Výsledkem je pro kapitána Lazia žlutá karta.
26
Anderson napřáhl ke střele ze zhruba 25 metrů a svoji povedenou ránou orazítkoval břevno! Tak to je velká smůla pro tým Lazia!
25
Gervinho nachytám v postavení mimo hru!
24
Fotbalisté Lazia začínají ztrácet nervy a dopouští se čím dál více faulů. Jako například teď Basta, který poslal k zemi Džeka. Sudí Tagliavento však nechává žlutou kartu ve své kapse.
22
Mladý obránce se pokusil o technický obstřelel, ale ke svoji smůle nastřelil pouze dobře postavenou zeď Lazia.
22
Míč si postavil Digne!
21
Nainggolan si došel mazácky pro faul před pokutové území, a tak bude mít jeho tým možnost rozehrávky přímého volného kopu z velmi dobré pozice. Bohužel pro AS dnes není na hřišti Pjanić, ani Totti.
20
To se ale nepovedlo. Ačkoliv byla útočná trojice Lazia v ideálním náběhu, Parolo poslal až příliš prudký balón, než aby ho někdo z jeho spoluhráčů zachytil. V hledišti to jen zklamaně zahuželo. Pochopitelně v táboře Lazia.
19
Falqué se zbavil lacino míče, když jej posunul naslepo do míst, kde se za normálních okolností pohybuje Gervinho. Lazio se tak může vydat rychle vpřed.
17
Rychlé nohy Szczęsnyho teď dopomohly k tomu, že byl brankář AS dříve u míče než Candreva. Stačil metr a klíčový hráč Lazia by se dostal do vyložené příležitosti.
16
Lazio se snaží o kontaktní branku, ale jeho hra po křídlech zatím nenese úspěch.
14
Hra se teď přelévá od jednoho vápna k druhému. Hraje se tradičně ve vysokém tempu. Jinak to ani v derby nejde.
12
Hned po rozehře mohl přispěchat s rychlou odpovědí Candreva, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou AS! Tady obrana zcela zaspala a brankář Szczęsny teď vybíhá na rozmluvu se svými stopery.
11
Za svůj penaltový zákrok uviděl obránce Gentiletti žlutou kartu a zcela po právu.
10
Kanonýr EDIN DŽEKO zachoval chladnou hlavu a střelou doprostřed branky překonává brankáře Lazia!
9
Sám Džeko půjde kopat penaltu!
9
Džeko si došel zkušeně pro faul v pokutovém území! AS Řím bude mít velkou příležitost, jak otevřít gólový účet dnešního derby!
7
Vůbec poprvé v dnešním zápase navlékl na svoji ruku záložník AS Nainggolan kapitánskou pásku! A to díky absenci Tottiho s De Rossim!
6
Aktivn napadání na útočné polovině předvedl tým AS a díky tomu vybojoval rohový kop!
5
Parolův přetažený centr končí až v náručí připraveného brankáře Szczęsnyho.
4
Oba týmy k sobě zatím rychle a především důrazně přistupují, a tak zatím nemají techničtí hráči na obou stranách prostor a čas k tomu, aby ukázali něco ze svého fotbalového umění.
2
Nechybělo mnoho a rychlonohý Gervinho se mohl hnát sám na brankáře Lazia! Jenže křídelník AS přihrávku od Nainggolana nestihl.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté AS! Ti se vzápětí pokusili o rychlý přechod do útoku pomocí dlouhého nákopu Digneho. Jenže jeho pobídka na rozběhnutého Falquého skončila za postranní čárou.
1
Stadio Olimpico je zaplněné a oba fanouškovské tábory se navzájem předhánějí v povzbuzování svých týmů! V Římě tak panuje krásná fotbalová atmosféra a nás už za malý okamžik čeká fotbalový zápas s velkým Z!

AS Řím: Szczęsny – Digne, Rüdiger, Manolas, Torosidis – Vainqueur, De Rossi (C) – Gervinho, Falqué, Salah – Džeko.
Náhradníci: De Sanctis – Castán, Iturbe, Maicon, Ponce, S. Keita, Gyömbér, Florenzi, Emerson, Uçan, Umar, Abdullahi.

S. S. Lazio: Marchetti – Radu (C), Gentiletti, Maurício, Basta – Lulić, Biglia, Parolo – Anderson, Đorđević, Candreva.
Náhradníci: Berisha – Hoedt, S. Mauri, R. Morrison, Klose, Keita, Matri, Milinković-Savić, Onazi, Konko, Cataldi, Kishna.

Rozhodčí: Tagliavento – Tonolini, Manganelli.
Jeden z největších zápasů na fotbalových mapách bude jistě ostře sledovaným zápasem! Vy můžete být díky našemu podrobnému onlajnu u toho!
Podle posledních zpráv se tvrdá fanouškovská jádra obou celků domluvily na bojkotu utkání kvůli novým bezpečnostním opatřením na Stadio Olimpico.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně nabídly oba vzájemné zápasy silné příběhy a z obou vyšel vítězně AS! Teď ale postupně. Nejprve se na podzim zrodila remíza 2:2. Tedy se dostalo Lazio rychle do dvoubrankového vedení díky gólům Mauriho s Andersonem. Jenže ve druhém poločase jejich rival zapl na vyšší obrátky a díky dvougólovému Tottimu se diváci dočkali remízy 2:2. Tento zápas byl fenomenální v tom, že nestárnoucí legenda AS si po druhé brance udělala nyní populární selfie s kotlem svých fanoušků!

Jarní derby bylo přímým soubojem o druhou příčku, jenž znamenala postup do milionářské Ligy mistrů! Poražený tým by pak čekalo zrádné předkolo! Takticky hraný zápas rozhýbal brankou v 73. minutě Iturbe a když už fanoušci AS slavili, zmrazil je vyrovnávací brankou z 82. minuty Đorđević. Na toho stihl zareagovat stoper Yanga-Mbiwa v samém závěru a tím zařídil AS konečnou druhou příčku!
Lazio Řím

I Lazio mělo před derby nabytý program, když ještě ve čtvrtek v rámci Evropské ligy cestovalo do Norska k boji s místním Trondheimem, kde nakonec zvítězilo bez problémů 2:0 a má nakročeno k postupu do jarní fáze. Na ligové scéně se však Biancocelesti nedaří podle jejich očekávání. Po dobrém vstupu do sezóny si z posledních pěti zápasů připsali hned tři prohry! Tu poslední proti AC Milán, na který doma nestačili v poměru 1:3. I díky těmto výsledkům se Lazio aktuálně nachází na 7. místě a na první místo ztrácí šest bodů! Trenér Stefano Pioli bude v těžkém zápase postrádat Parola, De Vrije a Andersona. Nad útočníkem Keitou pak visí otazník. Pro zkušeného trenéra jsou to citelné ztráty, neboť všichni zmínění hráči patří do základní sestavy. A právě Anderson, jeho zužují svalové problémy je v probíhající sezóně nejlepším střelcem Lazia, což je při trápení Kloseho problém pro Biancocelesti. Nicméně v dobré formě se teď nachází útočník Đorđević, na něhož se bude směrem vpřed tým nejvíce spoléhat.

Poslední zápasy Lazia: V, P, P, V, P.
AS Řím

Giallorossi se aktuálně drží na třetím místě s jednobodovou ztrátou na vedoucí Inter, kterému v posledním ligovém kole podlehli těsně 0:1, ačkoliv byli v zápase lepším týmem. Chuť si poté spravili v Lize mistrů, kde v klíčovém souboji porazili Leverkusen po přestřelce 3:2. AS Řím se tak vyhoupl na postupové druhé místo skupiny E. Nyní se však všichni hráči AS jistě připravují a myslí především na římské derby. V tom jim však nepomůže klíčový hráč Pjanić, jenž na Interu vyfasoval červenou kartu. I to by mohl být jeden z aspektů, který může ovlivnit nedělní zápas, neboť se kreativní hráč AS nachází v životní formě a díky famóznímu zahrávání přímých kopů rozhodil v probíhající sezóně několik duelů. Navíc je to aktuálně nejlepší střelec AS! Do hry pravděpodobně nezasáhne legenda klubu Totti a do konce roku je mimo hru dlouhodobý marod Strootman. Naopak připraven hrát je po disciplinárním trestu Salah! Čelo tabulky Serie A je hodně vyrovnané a proto lodivod Rudi Garcia moc dobře ví, jak je důležité bodovat. Kor v zápase, který bude pro většinu fanoušků pod drobnohledem. Během svého působení u Vlků francouzský elegán proti městskému rivalu ani jednou neprohrál, což je obdivuhodná bilance!

Poslední zápasy AS: V, P, V, V, V.
V neděli odpoledne se v Římě zastaví na několik hodin čas, protože bude na programu dne prestižní Derby della Capitale! Tedy derby mezi AS a Laziem! Tento emotivní zápas bude řídit zkušený Paolo Tagliavento.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62