Děkuji za pozornost a u dalšího utkání na shledanou.
Máme zde konec utkání 32. kola nejvyšší italské soutěže ve kterém domácí Empoli zvítězilo nad favoritem z Fiorentiny. Na nejzajímavější příležitosti v utkání a také na obě branky se můžete podívat zpětně v našem textovém přenose, kde jsme si pro vás připravili speciální animace.
90+4
90+2
Střela Jakuba Błaszczykowskiho skončila pouze v reklamních panelech vedle brány. Alberto Pelagotti bude odkopávat od své svatyně.
90+1
Fiorentina se stále nemůže dostat do zakončení. Domácí hráči si to už pravděpodobně pohlídají.
90
Hlavní rozhodčí ještě nastavuje navíc čtyři minuty. To je poměrně dost času.
90
Piotr Zieliński dostává za svou oslavu ještě žlutou kartu.
89
Empoli právě vstřelilo branku!
Ciprian Tătăruşanu vyrazil střelu Manuela Pucciarelliho pouze k volnému PIOTROVI ZIELIŃSKÉMU, který střelou z první pravděpodobně definitivně ztvrzuje domácí vedení.
88
Fiorentina se nemůže pořádně usadit na polovině soupeře. Empoli dnes brání na výbornou.
87
Davide Astori je s blížícím se koncem hodně nervózní. Nyní si připsal hodně zbytečný faul na polovině hřiště.
86
Střela Maura Zárateho skončila pouze v náruči Alberta Pelagottiho. Brankář s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá.
84
Fiorentina posiluje svou ofenzívu nejvíce jak jde. Teď už nemají hosté co ztratit.
84
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Jakub Błaszczykowski.
83
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Panagiotis Kone.
82
Massimo Maccarone nemůže jít dopředu, protože mu byl odmávaný ofsajd. Zkušenému útočníkovi se to ale hodně nelíbí.
81
Další špatná rozehrávka na straně Fiorentiny. Hlavně v druhém poločase tam je nepřesností více než dost.
80
Vstupujeme do poslední desetiminutovky utkání. Hostům teď utíká čas hodně rychle.
79
Mauro Zárate se odhodlal ke střele z hranice pokutového území a brankář Alberto Pelagotti se musel hodně natáhnout, aby jeho ránu zastavil.
78
Nikola Kalinič mohl postupovat sám na bránu, ale těsně před pokutovým územím soupeře se mu zamotal balon mezi nohama.
77
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Rade Krunić.
76
Riccardo Saponara mohl vyrazit do rychlého protiútoku, ale zřejmě trápí domácího hráče nějaké zranění, protože se zastavil na polovině cesty.
75
Marcel Büchel přišlápl v souboji svému soupeři nohu. Poté nastala ještě menší strkanice. Rozhodčí celou situaci vyřešil žlutou kartou.
74
Nikola Kalinič nedosáhl na vysoký centr, který směřoval do pokutového území soupeře. Domácí hráči v posledních minutách hodně poctivě brání.
73
Gonzalo Rodríguez dobře vyřešil celou situaci, když odhlavičkoval nebezpečný míč do zámezí. Empoli ale stále zůstává u míče.
72
Riccardo Saponara zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů. Rozhodčí jde zkontrolovat jeho stav a vypadá to, že bude v pořádku.
71
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Daniele Croce, přichází Marcel Büchel.
70
Marcos Alonso se pokusil o zakončení nůžkami, ale jeho parádní pokus skončil pouze v boční síti.
69
Přihrávka ze strany Borjy Valera byla až příliš prudká. Hostující útočník ji tak nezachytil.
68
Hosté z Fiorentiny pomalu stupňují svůj tlak na bránu domácího Empoli.
67
Nikola Kalinič se raduje po své vyrovnávající brance pouze chvíli, protože poté si všiml, že jeho branka nebyla uznána pro ofsajd.
66
Přihrávka na Nikolu Kaliniče byla až příliš prudká. Hostující útočník ji tak nezachytil, a proto skončila až u gólmana.
65
Akce Fiorentiny je u konce, neboť se jeden z hostujících hráčů dostal do ofsajdového postavení.
64
Marcos Alonso si v souboji přidržel pronikajícího hráče a hlavní sudí ho za to odměnil žlutou kartou.
63
Tenhle rohový kop si ale hosté za rámeček rozhodně nedají. Míč má ve své moci gólman Alberto Pelagotti.
62
Borja Valero se odhodlal ke střele z hranice pokutového území. Jeho pokus byl sražen domácí obranou na rohový kop.
61
Massimo Maccarone byl zastavil bránícím Davidem Astorim pomocí nedovoleného zákroku. Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
60
Vstupujeme do poslední půlhodiny hry. Domácí stále vedou nad favoritem z Fiorentiny 1:0 po góle Manuela Pucciarelliho.
59
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Luca Bittante.
58
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Mauro Zárate.
57
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině. Nutno ale říci, že sledujeme o poznání aktivnější fotbal než v prvním poločase.
56
Riccardo Saponara nedává gól ve velké tutovce! Domácí hráč se ocitl s balon úplně sám před gólmanem, ale svou střelou míjí bránu. Velká škoda pro hráče Empoli.
55
Gonzalo Rodríguez si výborně počíhal na soupeřův centr a hlavou ho posílá do bezpečí. Nyní sledujeme hodně aktivní hru nahoru, dolů.
54
Cristian Tello se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti. Jeho dalekonosný pokus ale skončil pouze v reklamních panelech vedle brány.
53
Manuel Pucciarelli hledal svou dlouhou přihrávkou nějakého ze svých spoluhráčů, ale nakonec nikoho nenašel. Míče se tak ujímá také brankář na druhé straně.
52
Josip Iličić nezvládl odcentrovat včas z pravé strany a míč tak překročil brankovou čáru. Alberto Pelagotti bude znovu rozehrávat od své brány.
51
Cristian Tello se opřel do míče z voleje, ale balon mu vůbec nesedl. Domácí gólman bude opětovně rozehrávat od své svatyně.
50
Nikola Kalinič si počínal při napadání svého soupeře nedovoleným zákrokem. Alberto Pelagotti tak bude rozehrávat ze svého pokutového území.
49
Gonzalo Rodríguez neponechává nic náhodě a raději odkopává balon do bezpečné vzdálenosti od hostující brány.
48
Domácí hráči to teď mysleli dobře, ale v kombinace se s míčem dostali až ta hrací plochu. Fiorentina tak bude vhazovat ze své poloviny.
47
Druhý poločas rozehráli domácí hráči z Empoli a ihned se ženou dopředu. První útočná akce v druhém poločase ale nebyla úspěšná.
46
První poločas tak skončil jednogólovým vedením domácího týmu, který se prosadil hned první střelou na bránu. Sice to bylo až ve 42. minutě, ale přeci jen. Po povedené individuální akci se prosadil Manuel Pucciarelli. Na jeho branku se můžete zpětně podívat v naší animaci.

Druhý poločas začne přibližně v 13:33.
45
45
Alberto Pelagotti předvedl krásný zákrok proti střele Josipa Iličiće. Hosté budou v závěru první půle rozehrávat roh.
44
Massimo Maccarone se ocitl v pokutovém území soupeře na zemi. Rozhodčí ale s klidným svědomí signalizuje "hrajte dál".
43
Hráči Fiorentiny by velice rádi vyrovnali do konce první poloviny. O zakončení z dálky se teď pokusil Nikola Kalinič.
42
V závěru prvního poločasu jsme se přeci jen dočkali první branky. MANUEL PUCCIARELLI předvedl před šestnáctkou soupeře krásnou zasekávačku, po které přišla okamžitá střela na bližší tyč. Ciprian Tătăruşanu neměl na jeho pokus sebemenší nárok.
41
Josip Iličić zvolil přímé zakončení ze standardní situace a po dlouhé době hodně protáhl domácího gólmana. Alberto Pelagotti jeho střelu zkrotil s drobnými obtížemi.
40
Piotr Zieliński zastavil pronikajícího Matíase Vecinu nedovoleným zákrokem. Hosté budou rozehrávat standardní situaci z nějakých třiceti metrů.
39
Ani jeden z týmů vůbec nikam nepospíchá. Oba celky hrají hodně opatrně.
38
Empoli kombinuje s míčem na vlastní polovině. Předváděný fotbal se zatím musí líbit všem fanouškům defenzivního fotbalu.
37
Z následné příležitosti ale hráči Empoli nedokázali nic vymyslet. K míči se tak opětovně dostávají hosté z Fiorentiny.
36
Davide Astori odkopl míč před dotírajícím Riccardem Saponarem do autu. Domácí tak budou vhazovat na polovině soupeře.
35
Matías Vecino srazil svého soupeře k zemi přímo před zraky hlavního sudího, který tento počin odměňuje žlutým kartónkem.
34
Manuel Pucciarelli byl odzbrojen od míče před pokutovým územím čistým způsobem. Hosté tak zakládají novou útočnou akci.
33
Hosté kombinují s míčem na půli hřiště. To se pochopitelně moc nelíbí fanouškům, kteří to oceňují svým pískotem.
32
Nepřesná přihrávka Manuela Pucciarelliho skončila až u brankáře Fiorentiny, který se s rozehrávkou vůbec nerozpakuje.
31
Utkání se nám nyní poměrně dost kouskuje. Vidíme hodně drobných přestupků na polovině hřiště.
30
Centrovaný balon Davide Astoriho skončil pouze za bránou domácího celku. Alberto Pelagotti uvede míč zpět do hry svým odkopem.
29
Gonzalo Rodríguez se neukvapuje v rozehrávce dopředu a raději tak přihrává dozadu na svého gólmana.
28
Zatím nesledujeme moc atraktivní a útočný fotbal. Oba týmy se soustředí především na svou defenzívu.
27
Josip Iličić nemůže pokračovat v útočné akci, neboť se hostující útočník nacházel v ofsajdu.
26
Empoli z následného volného přímého kopu nic nevytěžilo. Střílený centr odhlavičkoval obránce Gonzalo Rodríguez.
25
Facundo Roncaglia zastavil pronikajícího hráče před pokutovým územím pomocí nedovoleného zákroku. Rozhodčí ihned uděluje žlutou kartu.
24
Uroš Ćosić dostává za svůj zákrok na polovině hřiště žlutou kartu.
23
Nepřesná přihrávka Matíase Vecina končí pouze u domácího Daniele Croceho. Nyní vidíme v utkání hodně nepřesností.
22
Domácí fotbalisté mají poměrně velké problémy v rozehrávce. Fiorentina dnes hraje hodně kompaktně.
21
Josip Iličić se sice prosadil krásnou technickou střelou ke vzdálenější tyči, ale gól není uznán pro údajný ofsajd.
20
Nikola Kalinič přetáhl svůj centr až příliš dozadu. Z dobré příležitosti domácího týmu tak nakonec nic nebude.
19
Riccardo Saponara byl od míče odstaven čistým způsobem. Domácí hráč se sice hodně rozčiluje, ale není mu to vůbec platné.
18
Po rozehrávce rohového kopu byly v pokutovém území Empoli poměrně zmatky. Celou situaci nakonec vyřešil domácí kapitán, který odkopl míč daleko do bezpečí.
17
Cristian Tello napálil míč pouze do obránce, který stál před ním. Fiorentina bude zahrávat druhý rohový kop v utkání.
16
Daniele Croce si pomohl v hlavičkovém souboji s Borjou Valerem nedovoleným zákrokem. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
15
Hosté zapojují do své rozehrávky také brankáře Cipriana Tătăruşanu. V prvních patnácti minutách jsme neviděli žádnou vážnější příležitost.
14
Josipovi Iličićovi utekl balon až do zámezí. O rozehrávku se tak postará domácí gólman Alberto Pelagotti.
13
Fiorentina teď kombinuje s míčem kolem pokutového území soupeře. Do zakončení se ale hosté zatím nedostávají.
12
Federico Bernardeschi uháněl na soupeřovu bránu po pravé straně, jenže při zasekávačce si hodně nešikovně ukopl míč.
11
Matías Vecino se dopustil nedovoleného zákroku na polovině hřiště. Domácí budou mít výhodu rozehrávky.
10
Akce domácího týmu je u konce, neboť se do ofsajdového postavení dostal Daniele Croce.
9
Massimo Maccarone se pokusil odcentrovat do šestnáctky soupeře z pravé strany. Centrovaný míč ale skončil pouze v rukavicích gólmana.
8
Borja Valero se odhodlal ke střele z první po pěkné patičce Nikoly Kaliniče. Pokus prvního jmenovaného se ale nesešel s přesností.
7
Matías Vecino se dopustil v hlavičkovém souboji s Danielem Crocem nedovoleného zákroku.
6
Gonzalo Rodríguez nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl balon do zámezí.
5
Hosté jsou v úvodních minutách zápasu hodně aktivní a svým napadáním znepříjemňují rozehrávku Empoli.
4
Centrovaný míč z rohového kopu vyboxoval daleko od brány brankář Alberto Pelagotti.
3
Střela Marcose Alonsa z pravé strany byla sražena domácí obranou na rohový kop.
2
Fiorentina se nám ukázala ihned v úvodu, že bude chtít tohle toskánské derby vyhrát.
1
Hosté z Fiorentiny se postarali o úvodní rozehrávku utkání.
1

Empoli FC: Pelagotti – Laurini, Tonelli, Ćosić, Rui – Zieliński, Paredes, Croce – Saponara – Pucciarelli, Maccarone.
Náhradníci: Pugliesi – Zambelli, Bittante, Mčedlidze, Maiello, El Hadji, Piu, Camporese, Krunić, Ariaudo, Marcel Büchel.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez, Astori, Alonso – Vecino, Valero – Bernardeschi, Iličić, Tello – N. Kalinič.
Náhradníci: Lezzerini, Satalino – Tomović, Badelj, Costa, Zárate, Błaszczykowski, Pasqual, Kone.

Rozhodčí: A. Damato – A. Tegoni, G. Peretti.
Hosté z Fiorentiny se aktuálně nacházejí na páté pozici s 56 body. Na čtvrtý Inter ale ztrácejí pouhé dva body a to mají ještě jeden zápas k dobru. To domácí hráči jsou aktuálně na čtrnácté příčce s 36 body. Empoli se nachází 12 bodů od sestupových pozic, takže se jim aktuálně hodí každý bod.
Krásné nedělní poledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z 32. kola Serie A! Dnes máme na programu další zápasy nejvyšší italské soutěže a my se společně podíváme na střetnutí Empoli FC a ACF Fiorentina. Na sledování textového onlinu vás srdečně zve Štěpán Hladký, který vás bude zároveň přenosem provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62