Střely mimo: 4:4.
Rohy: 3:3.
Ofsajdy: 1:3.
Fauly: 12:23.
Dnes si ani jeden tým nepřipíše tři body! Hostující Udinese neudrželo vedení, které si vybudovalo v prvním poločase, kdy se prosadil Duván Zapata. Ve druhém poločase srovnal za domácí Matteo Politano po vynikajícím centru z levé strany od Pelusa a hlavičkou do protipohybu brankáře udal tak dnešní konečný výsledek. V závěru zápasu byli výrazně lepším týmem domácí, ale už se jim nepodařilo vstřelit další branku.
90+4
90+3
Domácí si v závěru zápase vytvořili tlak na branku a do vápna Udinese míří jeden centr za druhým. Ani jeden však zatím ještě nenašel adresáta.
90+1
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90
Tentokrát se postavil k míči Berardi, který však našel svým stříleným centrem jen Pirise. Z následné akce poslal míč do vápna ještě Duncan. Ve vápně však fauluje Sansone a domácí tak nemohou zakončovat.
89
Danilo nedovoleně zabránil postupu Defrela a vidí také žlutou kartu navíc vytvořil příležitost pro centr.
88
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Emil Hallfreðsson, přichází Francesco Lodi.
87
Skvělá akce hostů v závěru utkání. Di Natale si vyměnil míč s Widmerem, který však svůj pokus umístil mimo tři tyče. Dobře postavený Kuzmanović se jen dívá na velmi špatnou střelu spoluhráče.
86
K míči se postavil domácí kapitán Magnanelli a trefil jen dobře postavenou zeď od které se míč odrazil mimo pokutové území.
85
V nebezpečném prostoru poslal ne zem Felipe Defrela a vidí žlutou kartu.
84
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Domenico Berardi.
83
Volný přímý kop domácího celku končí přetaženým centrem. Karnezis tak nemusí zasahovat.
82
Oba týmy mají zhruba deset minut, aby vstřelením branky vyhrály dnešní zápas a připsaly si tak tři body do tabulky.
81
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Thomas Heurtaux, přichází Iván Piris.
80
Politano se dostal do vyložené šance. Po přihrávce Sansoneho střílel z hranice vápna. Jeho pokus však jen těsně minul pravou šibenici.
79
Po zásahu do hlavu zůstává sedět na trávníku domácí Vrsaljko. Lékaři ho odvádějí mimo hrací plochu a mže se pokračovat ve hře.
78
Fernandes si neporadil ve středu pole s přesilou. Míč se tak dostal k Duncanovi. Jeho přihrávka na Defrela však končí na kopačce Danila.
77
Na hranici vápna se dostal k míči Fernandes, který prošel před obranu, ale jeho střela z úhlu končí jen na tribuně za brankou.
76
Také hosté se připomněli po delší době v útoku. Střídající Di Natale se však ocitl v ofsajdu a rozhodčí zastavuje hru.
75
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Antonio Di Natale.
74
Politano znovu v akci. Nyní se útočník domácího celku prodral po pravé straně až k brankové lajně, kde ho na zem položil Danilo. Znovu se nepíská.
73
Na pravém kraji unikl obránci Vrsaljko, který je však následně faulován a domácí budou rozehrávat od středové lajny.
71
Tentokrát zajel do protihráče Duncan a Fernandes se skácel na zem. Rozhodčí neohodnotil zákrok žlutou kartou.
70
Politano je velmi aktivní ve druhém poločase. Nyní se dostal s míčem až do vápna, kde ho ale předskočil Danilo a míč jen odjel mimo hrací plochu.
69
Zapata málem vystihl přihrávku na brankáře a mohl se hnát do brejku. Consigli však zachoval chladnou hlavu a odkopává míč do zámezí.
67
Defrel ukončil rychlý protiútok hostů skluzem a vidí za to žlutou kartu od rozhodčího.
66
Domácí jsou při chuti! Další akce domácího celku smrděla brankou. Sansone našel volného Defrela, který jen o centimetry netrefil branku.
65
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno. Po centru z pravé strany přeskočil svého strážce ve vápně MATTEO POLITANO a hlavičkou do protipohybu brankáře vyrovnává dnešní zápas.
64
Domácí tak mají k dispozici zkrácený rohový kop. Ten rozehrál Duncan na přední tyč, kde byl jen Felipe a ten odvrací míč z vápna.
63
U rohového praporku fauloval hostující Hallfredson, který již má žlutou kartu a nyní byl blízko vyloučení.
62
Ihned po příchodu na trávník se k míči dostal Falcinelli, který ale přihrál jen soupeři. U míče tak jsou hráči Udinese.
61
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Diego Falcinelli.
60
Po hodině hry stále vedou hostující hráči po trefě z úvodu utkání, kdy se zaskvěl zakončením Duván Zapata. Ve druhém poločase jsem zatím větší šanci neviděli.
58
K míči se dostal po brankářově výhozu Widmer, který z velkého úhlu chtěl najít ještě lépe postaveného hráče ve vápně. Přihrávku si pohlídal Acerbi a ukončuje akci hostů.
57
O samostatnou akci se postaral Politano, který zakončil jen vedle branky a Karnezis tak nemusí zasahovat. Naopak velmi rychle rozehrává.
56
Widmer se dopustil faulu při napadání rozehrávky domácího týmu. Hráči Sassuola tak mohou v klidu rozehrát.
55
Nyní zariskoval Consigli, který si nechal přiběhnout Zapatu a musel tak velmi rychle rozehrát do volného prostoru na hřišti.
54
Sansone se dostal před Felipeho. Jenomže zapomněl za sebou míč a musel se tak vrátit. To už byl hostující obránce připraven k dalšímu souboji a bere útočníkovi míč.
52
Rohový kop domácího celku si pohlídal Karnezis, který si vyběhl na malé vápno a boxuje míč daleko z vápna.
51
Domácí hráči kontrolují hru. Dlouhou přihrávku na Politana si pro sebe sebral ze vzduchu Felipe, který nejspíše zahrál rukou, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
50
Kuzmanović se dostal s míčem do vápna. Tam zvolil kličku ven ze hřiště a rozehrávat tak bude Consigli.
49
Pellegrini je faulován ve středu pole Armerem a domácí tak budou pokračovat v tlaku, který si v úvodu druhé půle vytvořili.
48
Kombinace hostů u pravé postranní lajny končí jen nepřesnou přihrávkou na rozběhnutého Zapatu.
47
Domácí v zelenočerných dresech rozehráli druhý poločas dnešního utkání. Po souboji ve středu pole se k míči dostal Defrel, který došel až do vápna. Tam mu však míč ukopává Danilo.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Udinese Calcio vede po prvním poločase nad Sassuolem na jeho stadionu o jednu branku. O tu se postaral v deváté minutě Duván Zapata, který usměrnil centr Théréaua do poloodkryté branky. Poté se i domácí hráči dostali do šancí, ale žádnou nevyužili a tak po první půli prohrávají zaslouženě. Další pohromou pro domácí je zranění stopera Anteie, který musel předčasně střídat.
45+2
45+2
Nyní se Zapatu unáhlil. V přečíslení čtyři na dva to vzal na sebe a dělovku poslal mimo tři tyče.
45+1
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45
V poslední minutě prvního poločasu se dostal k míči Pellergini. Jeho kombinace s Politanem končí už na polovině hřiště, když druhý jmenovaný poslal velmi nepřesnou přihrávku.
44
Dlouhý aut poslal do vápna Widmer, který však našel jen připraveného Pelusa a ten uklízí míč z nebezpečné pozice.
43
Dlouhý pas na Politana končí až za brankovou lajnou. Domácí útočník nestihl míč na hrací ploše a tak bude rozehrávat Karnezis.
42
V závěru poločasu hlídají míč domácí hráči. V rozehrávce do dnes domácím příliš nevychází. Další nepřesnou využil k ukořistění míče Armero.
41
Znovu se hanl sám na branku Zapata, který dnes podává vynikající výkon. Rozhodčí však píská ofsajdové postavení útočníka hostů a akce je zastavena.
40
Defrel se dostal do rychlostního souboje s Danilem, který ho velmi zkušeně obral o míč a navíc se nechal faulovat.
39
Skvělý Consigli! Zapata si naskočil na centr od rohového praporku a zcela nehlídán hlavičkoval. Jeho pokus k tyči ale výborně vytáhl domácí brankář.
38
Udinese se po delším časovém úseku připomnělo v útoku. Centr z pravé strany musel na rohový kop zblokoval Acerbi.
37
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Luca Antei, přichází Emanuele Terranova.
36
Antei špatně došlápl a bude muset opustit hřiště v péči lékařů.
35
Zapata nepříjemně napadal rozehrávku domácího celku. Antei nakonec musel jen odkopnout míč do volného prostoru a tak sbírá míč Fernandes.
33
Z volného přímého kopu nic nebezpečného nevzniklo a tak domácí pokračují v kombinaci. Sansone nyní však přepálil centr a ten končí mimo hrací plochu.
32
Nepříjemný souboj u pokutového území Udinese. Hallfredsson sestřelil Duncana a vidí žlutou kartu.
31
Widmer se už už dostával před obránce. Ten ho však na poslední chvíli vytlačil mimo hrací plochu a udělal to nejlépe jek mohl. Jeho tým navíc bude vhazovat.
30
Po první půlhodině hry domácí Sassuolo prohrává po brance Zapaty. V posledních minutách je však aktivnějším týmem.
29
Další akce domácího celku. Pellegrini si vytvořil prostor na pravém kraji a poslal centr, který však končí jen na brance.
28
K míči se postavil sám Politano, který ze třiceti metrů trefil jen tribunu za brankou a Karnezis znovu nemusí zasahovat.
27
Domácí tým nyní kontroluje hru a nepouští soupeře k míči. Navíc si Politano vybojoval volný přímý kop.
26
Do volného prostoru si naběhl Duncan, který ještě vylepšil pozici na Sansoneho. Ten však trefuje ve vynikající pozici ve vápna jen skluzujícího Felipeho.
24
Také domácí tým se snaží o vstřelení branky. Na hranici vápna spadl na zem Politano, který se dožadoval odpískání nedovoleného faulu. Rozhodčí je však klidný a pokračuje se ve hře.
23
Znovu velmi aktivní Zapata se dostal s míčem do vápna domácího celku. Tentokrát si na něj počíhal Peluso a bere mu míč ještě přes střelou.
22
K míči se postavil Duncan. Jeho střílený centr našel dobře postaveného Sansoneho, který však neusměrnil svůj pokus mezi tři tyče.
21
Domácí mají k dispozici volný přímý kop po faul v blízkosti pokutového území.
19
Do rychlého brejku se dostal znovu Zapata, který dostal přihrávku od Widmera. Útočníka hostů zastavuje až Antei, který na hranici druhé žluté karty posílá Zapatu na zem. Rozhodčí však nespíská ani faul.
18
Rohový kop domácího týmu končí jen hlavičkou Politana. Ten je v záklonu a míči vysoko nad branku.
17
Na pravé straně se uvolnil Peluso, který našel ve vápně jen Felipeho a ten odvrací míč na rohový kop.
16
Hráči Sassuola kontrolují hru na své polovině hřiště a čekají na chybu soupeře. Nyní se dostal ke střele Defrel, který však jen nastřelil obránce před sebou.
14
Fernandes nastřelil míč do vápna, kde byl připravený Armero. Jeho teč však končí vedle branky a nyní nemusí Consigli zasahovat.
13
Antei poslal na zem unikajícího Zapatu a vidí také žlutou kartu od rozhodčího.
12
Domácí se snaží o rychlou odpověď, to se jim však nedaří. U míče je znovu Armero, který drží míč na své polovině.
10
Heartaux dostal žlutou kartu od rozhodčího za hrubý zákrok na Defrela.
9
Udinese právě vstřelilo branku!
Skvělá akce hostů končí brankou. Na polovině hřiště přišel o míč Pellegrini, který tak daroval balon Widmerovi, který s míčem doběhl až k vápna. Ve vápně už čekal DUVAN ZAPATA, který už měl jednoduchou úlohu.
8
Skvěle to nyní udělal Politano na levé straně. Obhodil si Felipeho a hnal se z úhlu na branku. Jeho prudká střela však končí jen vysoko nad a Karnezis tak nemusí zasahovat.
7
Vůbec poprvé se také domácí tým usadil na delší dobu na útočné polovině. Duncan našel Politana, který však jen pustil míč za sebe, kde už čekal Felipe a míč odkopává.
6
Defrel se chtěl dostal ze nakopnutým míčem. Tomu však zabránil Danilo, který si počkal na pohyb soupeře a nedal mu prostor.
5
Do rychlého úniku se mohl hnát Zapata. Ten je však v momentě přihrávky v ofsajdu a rozhodčí tak zastavuje hru.
4
Poprvé v utkání se také Sassoulo dostalo na útočnou polovinu. Ne na dlouho. Duncan ztratil míč na levé straně a u míče jsou znovu hráči Udinese.
3
Další centr do pokutového území domácího celku předvedl Armero. Ani jeho pokus nenašel spoluhráče a do útoku tak mohou domácí.
2
Hosté v bíločerných dresech rozehráli první poločas dnešního zápasu. Ihned po rozehrávce se dostal k míči Zapata, který chtěl najít ve vápně Widmera. Ten je pokrytý a k míči se nedostal.
1
-5
Hráči obou týmů již přicházejí na trávník. Zápas může za malou chvíli začít.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Vrsaljko, Antei, Acerbi, Peluso – Pellegrini, Magnanelli (C), Duncan – Politano, Defrel, N. Sansone.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – Longhi, Biondini, Falcinelli, D. Berardi, Terranova, Trotta, Broh, Adjapong.

Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo (C), Felipe – Widmer, Fernandes, Kuzmanović, Hallfreðsson, Armero – A. Zapata, Théréau.
Náhradníci: Meret – Wague, Badu, Di Natale, Domizzi, Perica, Lodi, Edenilson, Pasquale, Adnan, Matos, Piris.

Rozhodčí: Di Bello – Crispo, Valeriani.
Poslední tři vzájemné zápasy

01.11. 2015 Udinese – Sassuolo 0:0
24.05. 2015 Udinese – Sassuolo 0:1
10.01. 2015 Sassuolo – Udinese 1:1
Udinese Calcio

Udinese se s novým rokem trápí a to se projevuje i na postavení v tabulce. Nelichotivé šestnácté místo s odstupem jen čtyř bodů od sestupového pásma. Ve dvanácti zápasech v roce 2016 se Udinese mohlo radovat z vítězství jen dvakrát, když porazilo Atalantu na svém stadionu a také poslední Veronu, která je zralá na sestup. Navíc ani v posledním domácím utkání to nevyšlo, když Udinese hostilo AS Řím. Ten zvítězil 2:1 a odvezl si všechny tři body.
US Sassuolo Calcio

Velmi povedenou sezonu prožívá Sassuolo, které se nachází na vynikající sedmé příčce v italské nejvyšší soutěži. Na pohárové příčky však Calcio ztrácí již deset body a tak se tým trenéra Di Francesca snažit uhájit stávající pozice. V posledních kolech se Sassuolu daří, když z posledních šesti kol prohrálo pouze jednou a to z Juventusem na jeho stadionu. Na svém hřiště si například vyšláplo na milánský AS, který porazilo 2:0.
Dobré nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce italského fotbalu. Dnes nás v rámci třicátého kola čeká souboj US Sassuolo Calcio, který na svém stadionu přivítá Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62