Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:7.
Utkání je u konce! Hosté nakonec zvládli přestřelku a vítězí v Sardini 5:3, čímž si zapisují do tabulky důležité 3 body.

Ve druhém poločase nejprve završil hattrick Kalinič a domácí dokázali alespoň snížit, když se po rohových kopech trefili hlavou Capuano a Borriello. Domácí ještě chtěli utkání zdramatizovat, ale na víc se nezmohli.
90+5
90+4
A o chvíli později průnik Padouina také velmi těsný ofsajd.
90+3
A další akci Calcia po pravé straně zhatil útočný faul.
90+2
Nakonec ale měli domácí ještě jednu tutovku, když se odraženému míči prodral Padouin, ale při svém zakončení podklouzl a namířil míč vedle pravé tyče!
90+1
Hosté stále aktivně kombinují na polovině svého soupeře, naopak domácí fotbalistům jakoby docházel dech.
90
Nastavuje se pět minut!
89
Utkání pomalu a jistě směřuje k vypršení žádné hrací doby, všichni jsou zvědavi, kolik minut bude nastaveno.
88
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Kevin Diks.
87
Další akci domácích přerušil útočný faul, když byl k zemi povalen Hagi. Míč pro Fiorentinu.
87
A právě před chvíli zmíněný Melchiorri si naskočil na centr z levé strany, ovšem jeho hlavička z dobré pozice mířila vysoko nad branku.
86
Domácí se nyní nadechují k závěrečnému tlaku, Fialky se soustředí především na obranu.
85
Nyní se domácí mohli dostat do další šance, ale nakonec střídající Melchiorri vůbec nezakončil.
84
Hráč Cagliari je na nohou a hra pokračuje. U míče jsou fotbalisté v bílém.
84
Žlutou kartu dostává Fabio Pisacane (Cagliari Calcio).
83
Na zemi zůstal ležet jeden z domácích záložníků, hra je opět přerušena.
82
Do míče se nakonec opřel Bernardeschi, který se snažil zatočit balón na vzdálenější tyč, ale jeho pokus se vznesl jen na břevno.
81
Navíc nyní Padoin fauloval kousek před vápnem Kaliniče a hostující obrana si opět bude muset dát pozor. Přímý kop pro Fiorentinu.
80
Ale nyní se dostaly k míči Fialky, které se usadily v útočném pásmu, a v kombinaci šetří cenné vteřinky.
79
A fotbalisté ze Sardinie cítí svou šanci na zdramatizování zápasu, hosté budou mít v dalších minutách ještě co dělat.
77
Cagliari právě vstřelilo branku!
A domácí se opět prosazují a snižují na rozdíl svou branek! Na parádní roh Di Gennara na zadní tyč si tentokrát naskočil útočník MARCO BORRIELLO, jenž prudce trkl míč přesně k levé tyči mimo dosah hostujícího brankáře – 3:5!
77
Rohový kop pro domácí celek.
76
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Ianis Hagi.
75
Kalinič je dnes k nezastavení a hnal se do další šance, tu ale na poslední chvíli utnul praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
74
Ten ale hostujícímu celek příliš nevyšel, domácí mužstvo se pohodlně ubránilo.
73
K přímáku se postavil Josip Iličič, jehož pokus brankář Storari s obtížemi vyrazil nad břevno! Následuje rohový kop Fialek...
72
Alves následně na obranné polovině, zhruba tři metry před vápnem, fauloval Bernardeschiho, a je zde další přímý kop pro hosty.
71
Přímý kop od pravé postranní čáry dokázal domácí zneutralizovat ještě před hranicí pokutového území a následně míč odvrátili do bezpečí.
70
nyní zastavil brejk hostů na pravé straně a je dalším hráčem zápasu potrestaným žlutou kartou.
69
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Federico Melchiorri.
68
Po něm se ale jeden z hráčů v bílém octnul v ofsajdovém postavení, akce hostů je u konce.
67
Po zablokované ráně Nikoly Kaliniče z levé strany uvidíme další rohový kop hostů.
66
Padoin se prohnal po levé straně, ale nakonec se k centru vůbec nedostal. Hostující brankář bude vykopávat.
65
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Borja Valero, přichází Carlos Sánchez.
64
Po něm zůstal na zemi ležet jeden z hostů, který po chvíli strávené v péči lékařů odchází za postranní čáru.
63
Domácím narostla křídla a opět se natlačili dopředu, ale jejich akci zastavil ofsajd.
62
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Panagiotis Tachtsidis, přichází Nicoló Barella.
61
Domácí vykřesávají jiskru naděje! Na krásný rohový kop Di Gennara si naskočil právě střídající MARCO CAPUANO, jenž po třech minutách na hřišti nasměroval svoji tvrdou hlavičku přesně k pravé tyči! Brankář Tătăruşanu se za jeho pokusem pouze ohlédl – 2:5!
61
Rohový kop pro Cagliari.
61
Na opačné straně se do zakončení dral přes dvojici obránců Borriello, ale nakonec se ke střele vůbec nedostal.
60
Následně hledal Valero centrem ve vápně Iličiče, ale domácí obránci jeho pas srazili do náručí brankáře.
59
Hosté i nadále bez potíží kombinují na polovině svého trochu už statického soupeře, který je v posledních minutách hodně bezradný.
58
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Bartosz Salamon, přichází Marco Capuano.
57
A znovu šance hostů! Kalinič se otočil kolem obránce, Storai v pádu jeho ránu vykopnul! Následně se k dorážce tlačil Iličič, ale ten však sestřelil jen spoluhráče stojícího v ofsajdu, který zůstává ležet na trávníku...
56
Po něm však do brejku vyrazili fotbalisté v bílém a málem se do zakončení dostal opět Kalinič, ovšem Storari byl u míče dříve, než hostující kanonýr.
55
Nakonec se k míči postavil Di Gennaro, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
54
Po faulu jednoho z hostů budou domácí zahrávat nadějný volný přímý kop.
53
Fiorentina právě vstřelila branku!
Pátá branka je na světě, hosté drtí svého soupeře! Jak je fotbal jednoduchý, ukázal Tello, který krásným centrem mezi stopery našel naběhnutého NIKOLU KALINIČE a ten nekompromisní hlavičkou mimo dosah brankáře Storariho završil svůj hattrick – 1:5!
52
Hosté jsou výrazně aktivnější i na začátku druhé půle, naopak domácí jsou zatím hodně pasivní.
51
V další akci vzal zodpovědnost na sebe Kalinic, který si navedl míč na levačku, a chtěl zakončit na zadní tyč, ovšem branku Calcia vůbec netrefil.
50
Po ošetření se rohového kopu ujal Iličič, ale ani jeho centr nepřinesl v šestnáctce domácích žádné nebezpečí.
49
Ještě předtím ale zůstávají na trávníku ležet Kalinič a Salamon, hra je přerušena a na hřiště spěchají lékaři obou týmů.
49
A po zablokovaném protiútoku hostů je zde rohový kop pro Fiorentinu.
48
Domácí obrana si s ním však hravě poradila, na zadní tyč dokázal míč hlavou odvrátit pozorný Pisacane.
47
Rohový kop pro hostující celek.
47
Ten se nevyvedl a domácí mířili do útoku. Pas do běhu dostal na levé straně Sau, ale byl mu odmáván ofsajd.
46
Hosté uvedli míč do hry a ihned z první akce ve druhé půli míří dopředu.
46
První půle je u konce a domácí by na ni raději zapomněl, neboť prohrávají už 4:1! Přitom se v 2. minutě dostali do vedení, když se trefil hlavou Di Gennaro. Následně už ale pálil jen hosté, když se dvakrát shodně trefil Kalinič a také Bernardeschi. Cagliari má ve druhém dějství rozhodně co dohánět. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+1
45+1
Ale Fiorentina už se nikam nežene, výsledek prvního poločasu je pro ni více než dostačující.
45
Nastavuje se jedna minuta.
44
Rychlý brejk Fialek zastavil taktický faul na hrdinu první půle Bernardeschiho, po němž hosté rozjíždějí jednu z posledních akcí v prvním poločase.
43
Hostům první půle vyšla zatím na jedničku a i nadále svírají svého soupeře na jeho vlastní obranné polovině.
42
A malém měli hosté další šanci, když se ke střele prodral Josip Iličic, nicméně jen pokus mířil vedle branky domácích.
40
Ale ten jim není nic platný, Fialky přidávají čtvrtou branku! Půl gólu jde za Bernardeschim, který na pravé straně obehrál dva hráče, ale nakonec byl před vápnem sražen k zemi. Balón se od něj odkutálel k NIKOLU KALINIČOVI, jenž se něj opřel z první a přesnou ranou obalil míč přesně na zadní levou tyč – 1:4!
39
A hosté nyní opět kombinují na útočné polovině, domácí vyhlašují znovu stav nejvyšší pohotovosti.
38
Faulován byl nyní na obranné polovině domácí útočník Sau, který se chvíli nezvedal z trávníku, ale nakonec je v pořádku.
37
Nakonec se hostující záložník postavil zpět na nohy a hra pokračuje. Domácí sportovně vracejí míč Fiorentině.
36
Ve středu hřiště zůstává v bolestech ležet prozatimní hrdina hostů Bernardeschi, hra je přerušena.
35
Nakonec se po něm dostal k hlavičce stoper Alves, ale jeho pokus se od trávníku odrazil přesně do náručí brankáře hostů.
35
Rohový kop pro Caliagri po sraženém centru z levé strany.
34
Z následné standardní situace zapadl míč přesně do rukavic brankáře Storaniho, který okamžitě rozehrává dlouhým výkopem.
33
Tachtsidis trošku z frustrace fauloval unikajícího Kaliniče a je dalším hráčem zápasu oceněným žlutou kartou.
31
A Fialky přidávají také třetí branku! FEDERICO BERNARDESCHI dostal přihrávku ze středu hřiště a celou akci vzal na sebe. Míč si navedl na střed hranice vápna, poté si jej připravil na levačku a perfektní ranou kolem obránce vymetl pravou šibenici branky Cagliari! Fantasticky gól – 1:3!
30
Rychlou akci Calgiari na levé straně zastavil taktický faul, celá akce se zbrzdila a hosté se stačili vrátit na obrannou polovinu.
29
V další akci hostů na pravé straně si pro míč došel brankář Storani, který ukryl vysoký balón ve svých rukavicích.
28
Naopak nyní jsou to hosté, kdo je aktivnější, a znovu kombinují na polovině soupeře, zatímco domácím poslední desetiminutovka vůbec nevyšla.
26
Hosté otáčejí skóre a dostávají se poprvé v duelu do vedení! Míč se na levé straně snesl ke Kaliničovi, který krásnou přihrávkou za obranu na vzdálenější tyč načasoval balón pro FEDERICA BERNARDESCHIHO, jenž levačkou usměrnil hrací předmět za záda bezmocného Storariho – 1:2!
25
Ale ti se nikam neženou a pohodlně kombinují kolem středového kruhu.
25
A vzápětí byl povalen ve středu hřiště autor předchozí trefy Kalinič, u míče budou znovu fotbalisté hostujícího týmu.
24
Domácí fotbalisté si s ním tentokráte poradili, míče se zmocnil Murru, který pohodlně odkopnul míč do středu hřiště.
23
22
Ale domácí nic nevzdávají a opět aktivně kombinují na polovině svého soupeře.
20
Hosté vyrovnávají! Rohový kop byl rozehrán nakrátko a na levé straně se k míči dostal Tello, který na hranici ofsajdu našel za obranou zcela volného NIKOLU KALINIČE a ten jemnou tečí svou hlavou poslal přesně k tyči. Domácí se hodně zlobí na asistenta rozhodčího, ale branka platí – 1:1!
19
K míči se opět postavil Iličič, ale domácí zeď jeho obstřel srazila na rohový kop.
19
A do třetice se domácí provinili dalším ostrým faulem na hranici vápna a hosté mají třetí skvělou střeleckou parketu v prvním poločase.
18
Fiorentina jej nyní rozehrála nakrátko, nicméně centr odvrátil Alves, a následný dlouhý nákop doputoval k brankáři hostů.
17
Ale pro domácí to dobře dopadlo, obětavý Salamon dokázal odvrátit míč na rohový kop.
16
Na protější straně byl faulován Kalinič, hosté budou mít možnost z dalšího nebezpečného přímého kopu.
15
A domácí měli další tutovku! Přímý kop se sice nepovedl, ale Cagliari vhazovalo z pravé strany. Di Gennaro si narazil se spoluhráčem, který mu míč přiklepl hlavou, a domácího záložníka v tutové šanci vychytal hostující brankář!
14
Hostující obránce Astori tvrdě fauloval svého soupeře na levé straně obranné poloviny a je prvním hráčem zápasu oceněným žlutou kartou.
14
Hosté nakonec rozehráli a míč nebezpečně propadl vápnem, ale nakonec jej domácí s obtížemi odvrátili.
13
Ještě před samotnu rozehrávkou rozhodčí přerušuje hvizdem hru, Kalinič se totiž postrkuje s protihráčem ve vápně na hraně pravidel.
12
Až nyní, ovšem pokus Tella z pravé strany byl zablokován a hosté mají k dispozici první rohový kop v zápase.
11
Hosté jsou nyní v kombinaci na polovině soupeře, ale ke střele se zatím Fialky nedostaly.
10
A následně kombinaci domácího celku na jeden dotek zastavuje praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
9
V útoku byli nyní opět domácí. Sau si naběhl na dlouhý aut zcela nehlídaný, ale nakonec míč hlavou nedokázal usměrnit na branku.
8
Rozehrávky se ujal Bernardeschi, který krásně zatočil míč přes zeď, ale nakonec jeho pokus domácí brankář na čáře zneškodnil!
7
A posléze se ostrým skluzem před vápnem provinil Alves, hosté mají k dispozici standardní situaci z vynikající pozice.
6
Ke střele se ale dostal vzápětí hostující Iličič, nicméně jeho razantní rána byla zablokována.
5
Nakonec je ale domácí záložník po lehkém ošetření v pořádku, hra může pokračovat dále. U míče hosté.
4
Na zemi zůstává ležet výrazně otřesený jeden z domácích borců, hra je přerušena.
2
Neuvěřitelné, domácí jdou do vedení už ve druhé minutě! Po akci na levé straně se dostal k centru Murru, který našel na přední tyči přesně naběhnutého DAVIDE DI GENNARA, jenž nasměroval balón prudkou hlavičkou přesně k pravé tyči – 1:0!
1
Domácí uvedli míč do hry a ihned aktivně kombinují na polovině soupeře.
1
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v modro-červených dresech, hosté se oděli do bílého.

Cagliari Calcio: Storari – Pisacane, Salamon, Alves, Murru – Tachtsidis, Isla, Padoin – Di Gennaro – Borriello, Sau (C).
Náhradníci: Rafael, Colombo – Bittante, Barella, Capuano, Dessena, Giannetti, Munari, Melchiorri.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Salcedo, Gonzalo Rodríguez, Astori – Tello, Vecino, Bernardeschi, Olivera – Valero, Iličić, N. Kalinić.
Náhradníci: Lezzerini – Babacar, Badelj, De Maio, Diks, Cristóforo, Chiesa, Hagi, Zárate, C. Sánchez, Tomović, Milić..
ACF Fiorentina

Fialky naopak zažívají povedené výkony v pohárově Evropě, ale jejich výsledky na domácí scéně jsou už o něco horší. V tabulce jim patří až 15. příčka se ziskem 9 bodů za dvě výhry, tři remízy a dvě porážky.

V posledním zápase doma Fiorentina remizoval s Atalantou, přičemž utkání branku nenabídlo a oba celky si podělily bod po remíze 0:0.

Nejlepším střelcem hostů je se dvěma brankami Khouma Babacar.
Cagliari Calcio

Celek ze Sardínie se nachází na 8. místě ligové tabulky se ziskem 13 bodů za čtyři výhry, jednu remízu a tři porážky. Na vedoucí turínský Juventus pak Calcio ztrácí bodů osm.

V posledním ligovém zápase porazilo Cagliari doma posledního nováčka z Crotone, které nakonec z italského ostrova odjíždělo s porážkou 1:2.

Nejlepším střelcem domácích je se čtyřmi zásahy italský útočník Marco Borriello.
Vítám všechny fanynky a fanoušky italského fotbalu! Dnes se v rámci dalšího kola Serie A představí před vlastními příznivci Cagliari Calcio, na jehož hřiště zavítá ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62