To je ode mě vše a já Vám přeji hezký zbytek neděle!
Tento zápas musel diváky na stadionu hodně bavit. Ve druhém poločase jsme zaznamenali pět branek! V 50. minutě navýšil vedení svého týmu Chiesa a zdálo se, že si domácí dvou brankové vedení již pohlídají. Avšak hosté během dvou minut dokázali stav utkání vyrovnat, konkrétně brankami Simeona a Hiljemarka. Avšak o tři minuty strhl opět vedení na svou stranu domácí Kalinič. Hosté v 85. minutě vytvořili závar před brankou domácích a vznikla z toho nakonec penalta, kterou s přehledem proměnil svou druhou brankou v zápase Simeone. Zápas nám tedy nabídl dohromady šest branek, čímž můžeme konstatovat, že dané utkání bylo pro diváky hodně atraktivní. Remíza, z hlediska bojového nasazení ze strany hostů, si myslím, že je spravedlivá.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:20.
90+4
90+4
Míč se nachází na polovině domácích, avšak daleko od branky.
90+4
Avšak založení útoku se jim vůbec nevydařilo.
90+3
Hosté faulují u středového kruhu a hosté budou moci rozjet jeden z posledních útoků.
90+2
Hosté sice byli na polovině soupeře, ale neohrozili branku domácích.
90+1
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Žlutou kartu dostává Davide Astori (ACF Fiorentina).
89
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Cristian Tello.
89
Na druhé straně standardní situace hostů, tentokrát bez vážných problémů.
88
Domácí před brankou soupeře nebezpečně operovali, avšak nepodařilo se jim vstřelit branku.
87
Bernadeschi je tedy ten nešťastník, který musel z hřiště ven. Hosté tedy opět srovnávají těsně před koncem krok se svým soupeřem.
86
Janov právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je GIOVANNI SIMEONE, který posílá míč do levé části brány.
85
Červenou kartu dostává Federico Bernardeschi (ACF Fiorentina).
85
Hosté poslali centr do pokutového území a skoro to byl gól. Na brankové čáře stáli hned tři obránci a jeden z nich dostal z brankové čáry míč pryč. Následně je odpískána penalta, pravděpodobně za hru rukou. Dokonce video ukázalo, že míč nepřešel brankovou čáru celým objemem. To však hosty nemusí moc mrzet, protože mají možnost vyrovnat z pokutového kopu!
84
Žlutou kartu dostává Maximiliano Olivera (ACF Fiorentina).
84
Oliveira stáhl unikajícího Lazovice za dres a hosté budou rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
83
Nyní kombinují hosté...
82
Střela míří mimo branku.
81
Standardní situace pro domácí ze střední vzdálenosti.
80
Hostům zbývá přibližně posledních deset minutek do konce zápasu, dokáží srovnat krok?
79
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Olivier Ntcham.
77
Opět faul na domácího hráče, konkrétně Chiesa a nyní se nebude nějakou dobu hrát, vypadá, že bude chtít ošetření.
76
Míč se dostal až k domácímu brankáři, který může v klidu rozehrát.
75
Míč však byl nastřelen do bránící zdi.
74
Hosté faulují a domácí budou mít zajímavou standardní situaci.
72
Najednou rychlý protiútok domácích, obrana na poslední chvíli zasahuje.
72
Sledujeme kombinaci hráčů v bílém.
71
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Sebastián Cristóforo.
69
Nyní se hra trochu zklidnila, dokáží hosté srovnat opět stav?
68
Hra na polovině hřiště.
67
Po faulu na domácího hráče se chvíli nehrálo, již se hraje.
66
Žlutou kartu dostává Armando Izzo (Janov CFC).
64
Rohový kop zahrávali domácí, tentokrát se neprosadili.
63
Domácí se tedy rychle oklepali ze ztraceného dvou brankového vedení a opět vedou.
62
Fiorentina právě vstřelila branku!
Na stadionu se ve druhém poločase diváci rozhodně nenudí. NIKOLA KALINIĆ opět zužitkoval přihrávku od Bernadeschiho a vrací svému týmu vedení. Asistence: Federico Bernardeschi.
61
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Federico Bernardeschi.
61
Domácí zahrávali rohový kop, brankář vyráží, následně je odpískán útočný faul.
61
To jsou věci! Hosté vyrovnávají během tří minut toto utkání.
59
OSCAR HILJEMARK získal přihrávku od svého spoluhráče z pravé strany a vyrovnává stav utkání. Asistence: Giovanni Simeone.
58
Jednu chvíli vypadalo, že branka nebude platit, domácí hráči na chvíli přestali jakoby hrát, protože se domnívali, že Simeone byl v ofsajdovém postavení.
57
Najednou je tu branka hostů! GIOVANNI SIMEONE získal míč a přeloboval vybíhajícího brankáře a snižuje stav utkání.
56
Hráči v modrém kombinují na polovině soupeře, ale prozatím se nedostali k přímému ohrožení branky.
55
Domácí jsou při chuti a zdržují se na soupeřově polovině.
55
Žlutou kartu dostává Milan Badelj (ACF Fiorentina).
54
Iličiči se nadvakrát dostal k míči, po nejistém zákroku brankáře, jeho finální střela však skončila vedle branky.
52
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mauricio Pinilla, přichází Goran Panděv.
51
Zničehonic tu máme druhou branku a nyní bude na hostech, zda najdou na toto nějakou odpověď. Zatím odpovídají na vzniklý stav střídáním.
50
Kalinič přihrál FEDERICO CHIESOVY, ten si ještě míč potáhl a vystřelil k levé tyči.
49
Domácí provedli rychlý přechod do útoku, avšak nakonec jejich akci zastavuje brankář.
48
Hosté následně gestem fair-play odevzdali míč a domácí budou moci rozehrát od své vlastní branky.
47
Na trávníku zůstal ležet po souboji Iličič a jeho spoluhráči zakopávají míč do zázemí.
46
První minuta se odehrála na polovině domácích, hosté však neohrozili brankáře, to by museli mít míč na kopačkách.
46
Viděli jsme první poločas, který nám nabídl jednu branku. Jinak se hrál opatrný fotbal s minimem šancí. Na konci poločasu měl šanci vstřelit ze standardní situace druhou branku Iličič, ale brankář Lamanna střelu viděl a chytl. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:05 .
45+4
45+4
Střelu Iličiče chytá Lamanna.
45+4
Hiljemark doslova svého soupeře postrčil ze zadu a hosté budou na závěr ještě zahrávat standardní situaci.
45+3
Útok hostů byl zastaven ofsajdem.
45+2
Až ve druhé avizované minutě nastavení se začalo opět hrát.
45
Žlutou kartu dostává Giovanni Simeone (Janov CFC).
45
Nyní se nehraje a vypadá, že se nějakou dobu nebude. Přináší se nosítka.
44
Hosté se dostali k centru, následně ve vápně svedli souboj dva hráči a domácí hráč zůstal ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
43
Nemohou se však prokombinovat přes dobře postavenou obranu domácích.
42
Maio fauluje na polovině hřiště a hosté budou moci rozehrát míč a snažit se o útok.
41
Střela Iličiče donutila brankáře k zákroku!
39
Další nepovedený útok hostů, avšak domácí ztratili na polovině hřiště míč, jenomže hostující hráč přihrávku uspěchal a obrana zažehnala nebezpečí.
38
Zatím sledujeme fotbal s minimem šancí, kromě jedné branky a následně nastřelenou brankovou konstrukci jsme se prozatím nedočkali vážnějších akcí.
37
Žlutou kartu dostává Nicolás Burdisso (Janov CFC).
37
Hosté se poté na chvíli usadili před pokutovým územím, ale nedokázali se prosadit nějakou střelou.
36
Domácí si na vlastní polovině až příliš riskantně přihrávali, až jeden hráč pod tlakem musel míč zahrávat do zázemí. Aut pro hosty.
34
Míč nyní mají hosté, ale před pokutové území s ním nedošli, následně domácí se snažili o přechod do útoku, ale taktéž nepochodili.
33
Neregistrujeme žádnou důležitou šanci.
32
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Isaac Cofie, přichází Adel Taarabt.
31
Nyní sledujeme pasáž hry, která se odehrává povětšinou na polovině hřiště.
29
Jejich útočná snaha byla pro tentokrát eliminována a hosté vyváží míč za půlku hřiště.
28
Domácí opět na polovině hostů a snaží se ohrozit brankáře.
27
Žlutou kartu dostává Isaac Cofie (Janov CFC).
27
Na centr si nabíhal jeden z hostujících hráčů, ale nedosáhl na míč a míč skončil v zázemí.
26
Nyní faul na hostujícího hráče a bude se zahrávat standardní situace.
25
Naopak domácí se dostávali do šance, avšak míč byl dlouhý a Lamanna ukrývá míč do svých rukavic.
24
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině a ne a ne se dostat k brance Sportiella.
23
Dlouhý míč si tentokrát bez problému bere Lamana do svých rukavic.
22
Domácí hráči jejich snahu ihned za polovinou hřiště eliminují.
21
Hosté jsou zaskočeni brankou a nemohou se dostat pořádně směrem dopředu.
19
Střela Chiesa z pravé strany orazítkovala břevno branky.
17
JOSIP ILIČIĆ podle mě měl v úmyslu centrovat, avšak jeho střílený centr proskákal až do branky. Asistence: Carlos Sánchez.
16
Následně šli domácí do útoku, ale byli zastaveni obranou hostů.
15
Hosté se dostali ke střele, ale ta nebyla pro brankáře nebezpečná.
14
Další centr z levé strany si ze vzduchu chytá Lamanna.
14
Domácí se dostali k centru z levé strany, v pokutovém území však nikdo nedokázal dostat míč do brány.
13
Cofie fauluje a domácí budou rozehrávat na soupeřově polovině.
12
Nebezpečně vystřelil jeden z hostujících hráčů, míč však mířil mimo bránu a domácí budou rozehrávat.
10
Avšak směrem dopředu nedokázali vymyslet nic důležitého.
9
Hostům se podařilo na chvíli dostat s míčem ze své vlastní poloviny a zmírnit tak počáteční tlak soupeře.
8
Obrana hostů se zatím dobře brání a nepouští domácí do vážnější šance.
7
Domácí drží míč a převážně hrají na soupeřově polovině.
5
Domácí nyní nebezpečně operovali před šestnáctkou, avšak hlavička domácího hráče šla mimo bránu.
4
Lazovic provedl útočný faul a domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
3
Nyní se domácí dostali až do pokutového území hostů, avšak skvělá práce obrany.
2
Fiorentina kombinuje s míčem na vlastní polovině.
1
Janov hraje v bílých dresech, Fiorentina v dresech fialových.
1

ACF Fiorentina: Sportiello – C. Sánchez, De Maio, Astori – Olivera, Badelj, Vecino, Chiesa – Valero, Iličić – N. Kalinić.
Náhradníci: Satalino – Tomović, Toledo, Tello, Salcedo, Milić, Hagi, Diks, Cristóforo, Bernardeschi, Babacar.

Janov CFC: Lamanna – Orbán, Burdisso, Muñoz – Laxalt, Cofie, Izzo, Simeone – Pinilla, Lazović.
Náhradníci: Zima, Rubinho – Taarabt, Quaini, Panděv, Ntcham, Ninković, Morosini, Gentiletti, Beghetto, Edenilson..
Poslední vzájemné zápasy

Janov – Fiorentina 1:0
Janov – Fiorentina 0:0
Fiorentina – Janov 1:0
Janov – Fiorentina 1:1
Fiorentina – Janov 0:0
ACF Fiorentina si zatím v této sezoně nevede tak, jak by si vedení klubu představovalo. Fiorentina má zatím na svém kontě 33 bodů a nachází se až na osmém místě, tedy pozici, která nezaručuje žádné poháry. V posledních týdnech se ale domácím daří, když z posledních tří kol získali sedm bodů. Poslední dva zápasy navíc Fiorentina vyhrála.

Janov CFC je na tom o něco hůře. Hostující celek zatím vybojoval 24 bodů a je na patnácté pozici. Janov se v posledních týdnech hodně trápí, protože z posledních pěti zápasů získal pouze jeden bod, a to za remízu 2:2 s Crotone. Dnes tedy hosté musí zabrat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další zápasy 22. kola a my budeme sledovat duel mezi Fiorentinou a Janovem. Favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62