To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Je dobojováno! Fiorentina nakonec udržela vedení vybudované v první půli a Sassuolo porazila nejtěsnějším možným rozdílem. Necelých dvacet minut před koncem zápasu sice Francesco Acerbi snížil na rozdíl jediného gólu, v závěru už se ale Neroverdi ani nedostali k závěrečnému tlaku, a všechny tři body tak zůstanou ve Florencii.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 23:12.
90+6
90+5
V poslední minutě nastavení Fiorentina vybojovala ještě jeden rohový kop, o vítězství domácích už není sebemenších pochyb.
90+4
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Hrvoje Milić.
90+3
Nikola Kalinić za příliš okaté zdržování hry ještě vyfasoval žlutou kartu.
90+3
Střela Mazzitelliho postrádala razanci a míč navíc mířil přímo do míst, kde stál připravený Ciprian Tătăruşanu.
90+2
Andrea Consigli musel ukrýt balon ve své náruči před dotírajícím Kalinićem, domácí svého soka momentálně k ničemu nepouštějí.
90
Nakonec to bude hned pět minut!
89
V závěru druhé půle je hra hodně rozkouskovaná, což hraje do karet spíše Fiorentině. Nechme se překvapit, kolik minut sudí Fabbri nastaví.
88
Domácí kapitán Gonzalo Rodríguez se skácel k zemi po ostrém souboji s Defrelem, jemuž byl následně odpískán útočný faul.
87
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Carlos Sánchez.
86
Ten ale neměl dlouhého trvání a fotbalisté Fiorentiny následně vybojovali další roh, po němž se ke střele dostal Milan Badelj, který ale vypálil vysoko nad.
84
Bernardeschiho centr nakonec žádné nebezpečí pro Consigliho neznamenal, Sassuolo se bez problémů ubránilo a pomalu může založit další protiútok.
83
Domácí vybojovali rohový kop, s jehož exekucí samozřejmě vůbec nespěchají.
82
Námi sledovaný zápas už se pomalu, ale jistě, chýlí ke svému konci, Acerbiho trefa ale vykřesala Sassuolu plamínek naděje. Nechme se překvapit, co nám přinese závěr zápasu.
80
Federico Peluso nedokázal přes Astoriho odcentrovat a míč se navíc odrazil do autu právě od něj, a tak budou mít domácí k dispozici vhazování.
79
Už se znovu hraje a Neroverdi se opět přihnali kupředu, Carlos Salcedo ale jejich nadějně se rodící šanci na poslední chvíli utnul.
77
Hra je znovu přerušena a Paolo Cannavaro si musel doběhnout do zámezí pro obvázání zakrvácené hlavy, aby si tak nepotřísnil dres.
76
Ciprian Tătăruşanu vyběhl včas a ukryl nákop na rozběhnutého Defrela ve své náruči, domácí už se v posledních minutách pouze brání.
76
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Drama je na světě! Před Ciprianem Tătăruşanuem vznikla trma-vrma, po níž se míč odrazil přímo na kopačku FRANCESCA ACERBIHO a ten napálil balon nekompromisně k levé tyči!
74
Střídající rychlík Cristian Tello utekl po levém křídle a z hranice pokutového území vypálil, jeho přízemní pokus ale těsně minul vzdálenější tyč!
72
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Francesco Magnanelli, přichází Luca Mazzitelli.
71
Hra je znovu přerušena a na trávník dokonce míří nosítka. S Francescem Magnanellim to nevypadá vůbec dobře a zdá se, že domácí kapitán utkání nedohraje...
69
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Cristian Tello.
68
Po ní se do zakončení dostal střídající Pietro Iemmello, jemuž ale střela vůbec nevyšla a následovat bude pouze odkop od Tătăruşanuovy svatyně.
67
Davide Astori za svůj ostrý zákrok na polovině hřiště vyfasoval žlutou kartu, domácí budou mít k dispozici standardní situaci.
67
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Pietro Iemmello.
66
Hráči v bílých dresech jsou v posledních minutách prakticky bezradní, Ciprian Tătăruşanu je po změně stran prakticky bez práce a to už je více než dvacet minut druhé půle za námi.
64
Federico Peluso si proti unikajícímu Iličićovi počínal nedovolenými prostředky a za svůj zákrok navíc vyfasoval žlutou kartu.
63
Necelou půlhodinu před koncem domácí v poklidu kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou, s každou minutou je Fiorentina blíže a blíže vítězství.
62
Do otevřené sassuolské obrany znovu zamířil Federico Bernardeschi, ani tentokrát z toho ale žádné nebezpečí pro Andreu Consigliho nepramenilo.
61
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Marcello Gazzola, přichází Pol Lirola.
60
Gazzola byl odveden do zámezí, kde si v bolestech sedl na trávník, domácí se minimálně na chvilku budou muset obejít bez něj.
59
Marcello Gazzola ve vzduchu minul míč a poté strašidelně dopadl na zem, se sassuolským zadákem to teď nevypadá vůbec dobře...
58
Sudí Fabbri si posléze všiml útočného faulu v podání Carlose Salceda, Di Francescova parta tak bude mít spoustu času na rozehrávku.
57
Federico Bernardeschi prchl po levém křídle a vyměnil si míč s rozběhnutým Kalinićem, jeho následná střela ale byla zblokována.
56
Nikola Kalinić už byl v dobré pozici, útočník Fiorentiny ale kvůli postavení mimo hru nemůže pokračovat ve hře.
55
Paolo Cannavaro dopravil přihrávku adresovanou Bernardeschimu do autu, domácí tak nyní budou mít spoustu času na rozehrávku.
53
Davide Astori nedokázal rozehrát podle svých představ, hráči ve fialových dresech však budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
52
Domácí nic nevymýšleli a odkopli míč až ke Consiglimu, jemuž se ale nákop z voleje vůbec nepodařil a sassuolský gólman se ocitl v problémech, nakonec si ovšem poradil.
51
Dvougólový střelec doácích Nikola Kalinić si došel pro faul zkušeného Cannavara, Fiorentina tak bude mít spoustu času na rozehrávku.
49
První akce Neroverdi ve druhé půli neměla dlouhého ani úspěšného trvání, jelikož Antonino Ragusa si nedokázal pohlídat ofsajdovou linii.
48
Domácí mají momentálně míč pod kontrolou na polovině hřiště, Sassuolu vstup do druhého poločasu ani trochu nevyšel.
47
Hned zkraje druhé půle se Federico Chiesa vydal po Acerbiho ztrátě do rychlého protiútoku, střela mu ale nakonec ani trochu nesedla.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. Domácí zatím hrají to, co potřebují, míč sice častěji kontrolují hosté, ale Fiorentina dokázala narozdíl od nich dvakrát udeřit zásluhou Nikoly Kaliniće. Co nabídne druhá půle? To začneme společně zjišťovat ve 20:03.
45+1
45
Ciprian Tătăruşanu si pod tlakem nekomplikoval situaci a poslal pumlíč až ke středovému kruhu, ani jeden tým už se nyní nikam nežene.
44
V závěru první půle už se na hřišti nic převratného neděje, Davide Astori teď nic nevymýšlel a razantně zakopl míč na útočnou polovinu.
43
Iličićovi byl odpískán ofsajd, což se jemu ani příznivcům Fiorentiny vůbec nelíbí, rozhodnutí rozhodčího je ale samozřejmě nezvratné.
42
Federico Ricci se ujal odraženého míče na hranici pokutového území a tvrdě vypálil, Ciprian Tătăruşanu ale vytáhl důležitý zákrok!
41
Svěřenci kouče Di Francesca opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a usadili se na útočné polovině, nic nebezpečného pro domácí z toho ale nepramenilo.
39
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí se výrazně přiblížii vítězství! Federico Chiesa se vrátil na hřiště, prchl po pravém křídle a poté našel v pokutovém území NIKOLU KALINIĆE, jenž spektakulární patičkou i s pomocí levé tyče dostal balon do sítě!
38
No a Chiesa už v doprovodu klubových lékařů pomalu míří do zámezí, nechme se překvapit, zdali bude domácí křídelník schopen pokračovat.
37
Federico Chiesa zůstal ležet v bolestech na trávníku po ostrém zákroku hostujícího kapitána Magnanelliho, domácí tak budou zahrávat standardku z pravé strany.
35
Na konci rychlé kombinace Fiorentiny na jeden dotak stál Nikola Kalinić a chorvatský útočník si proklestil cestu až do pokutového území, nakonec ale napálil balon jen do jednoho z obránců Sassuola!
34
Stefano Sensi se povedenou kličkou zbavil svého strážce Badelje, poté ale neměl komu přihrát, a tak v podstatě jen odevzdal míč domácímu brankáři.
33
Nepovedený nákop z Chiesovy kopačky skončil v zámezí, Andrea Consigli už si pomalu chystá balon k odkopu.
31
Půlhodina hry je za námi a příliš atraktivní podívanou už drahných pár minut nesledujeme, domácí teď nic nevymýšleli a nekonstruktivně odkopli balon až ke Consiglimu.
30
Josip Iličić se sérií rychlých kliček zbavil svého strážce Pelusa a poté z hranice pokutového území vypálil, jeho pokus ale o nějaký ten metr minul Consigliho svatyni.
29
Matías Vecino si nekomplikoval situaci a pod tlakem vrátil míč stoperům, fotbalisté Fiorentiny se po vstřelení rychlé úvodní branky nikam neženou.
27
Aktivní napadání se Sassuolským vyplatilo! Grégoire Defrel poslal zajímavý centr do předbrankového prostoru, tam si ale Sensi nestihl seběhnout včas.
26
Domácí se po nějaké době podívali na útočnou polovinu, dlouho se tam ale neudrželi a aktivně napadající Defrel s Ragusou vytlačili fialové téměř až k jejich šesnáctce.
25
Hra je plná nejrůznějších přerušení, nyní sudí Fabbri foukl do píšťalky pro útočný faul Badelje na polovině hřiště.
23
Federico Bernardeschi se skácel k zemi po souboji s Federicem Pelusem, hra ale plyne vesele dál, což se domácím příznivcům vůbec nepozdává.
22
Napodruhé už to Oliverovi nevyšlo a Neroverdi budou mít k dispozici autové vhazování z vlastní poloviny hřiště.
21
Aktivně napadající hráči v bílých dresech znemožnili Fiorentině rozehrávku a Maximiliano Olivera teď měl co dělat, aby udržel balon na hrací ploše.
20
Carlos Salcedo naprosto zbytečně zajel do Ragusy, za což si od sudího Fabbriho vysloužil žluté napomenutí.
18
Hráčům ve fialových dresech se nedaří kloudně rozehrát, hra je hodně rozkouskovaná a plná nepřesností.
17
Z trmy-vrmy před Ciprianem Tătăruşanuem hosté nic nevytěžili, pokud nepočítáme nepovedenou a navíc zblokovanou střelu Federica Ricciho.
16
Ani z nařízeného rohového kopu žádné nebezpečí pro Fiorentinu nepramenilo, po obranném zákroku Federica Chiesy si ale Sassuolští tuto standardku zopakují.
15
Jeho exekuci si vzal po vleklých diskuzích s rozhodčím nakonec na starost Federico Ricci, který ovšem napálil míč přímo do zdi.
14
Sassuolští fotbalisté po inkasované brance převzali iniciativu a Chiesa navíc nedaleko vlastní šestnáctky fauloval Antonia Ragusu – rýsuje se možnost zajímavého přímého kopu pro Neroverdi.
12
Napadající Antonino Ragusa vybojoval u postranní čáry míč pro Defrela, který se dostal ke střele ze zajímavé pozice, Ciprian Tătăruşanu ale ani tentokrát zasahovat nemusel.
11
Ofsajd a v něm Grégoire Defrel, hra je znovu přerušena a domácí budou mít spoustu času na rozehrávku.
10
Florentský stadion poprvé explodoval radostí! Parádní nákop z dílny Badelje našel v pokutovém území zcela zapomenutého NIKOLU KALINIĆE, který v krkolomném postavení dloubl míč za Consigliho záda!
9
Milan Badelj si došel pro faul zhruba třicet metrů od Consigliho svatyně, Fiorentina tak bude zahrávat další přímý kop ze zajímavé pozice.
8
V úvodní pasáži hry ani jeden tým na nic nečeká, oba se snaží hrát ofenzivně a předváděný fotbal se zatím divákům musí líbít.
6
Stefano Sensi při napadání fauloval Carlose Salceda, hráči ve fialových dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
5
Lorenzo Pellegrini tvrdě vypálil ze střední vzdálenosti a Ciprian Tătăruşanu zůstal stát jako solný sloup. Naštěstí pro něj míč proletěl vedle!
4
Florentští fotbalisté odvrátili míč do autu a svěřenci kouče Di Francesca měli k dispozici alespoň vhazování, záhy poté ale o balon přišli.
3
Sassuolským se na druhé straně hřiště podařilo vybojovat rohový kop, hráči v bílých dresech se ale nakonec nedostali ani k centru do pokutového území.
2
Na sebe to vzal Josip Iličić, jenž to nemyslel vůbec špatně, jeho střela ale přeci jen postrádala přesnost a balon vcelku výrazně minul Consigliho svatyni.
1
Vracející se Sensi podrazil nohy unikajícímu Vecinovi, Neroverdi tak hned v úvodu budou čelit standardce domácích z velmi zajímavé pozice.
1

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Salcedo, Gonzalo Rodríguez, Astori, Olivera – Badelj, Vecino – Chiesa, Iličić, Bernardeschi – N. Kalinić.
Náhradníci: Lezzerini, Drągowski – De Maio, Zárate, C. Sánchez, Tello, Pérez, Cristóforo, Hagi, Milić.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Pellegrini, Magnanelli, Sensi – Ricci, Defrel, Ragusa.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – Antei, Matri, Iemmello, Lirola, Pierini, Dell'Orco, L. Mazzitelli, Adjapong.

Rozhodčí: Fabbri – Tasso, Mondin.
US SASSUOLO CALCIO

Rovněž Neroverdi reprezentovali italský fotbal v Evropské lize, v konkurenci Bilbaa, Genku a Rapidu Vídeň se jim ale postoupit do vyřazovacích bojů nepodařilo. Zisk sedmnácti bodů stačí Sassuolu jen na patnácté místo v tabulce, na které se svěřenci kouče Di Francesca posunuli v minulém kole díky výhrou 3:0 nad Empoli. Proti Maccaronemu a spol. Sassuolo ukončilo šestizápasovou sérii bez ligového vítězství.
ACF FIORENTINA

Florentští fotbalisté si v letošní Evropské lize zajistili vcelku suverénně postup z prvního místa ve skupině, v Serii A se ale svěřencům Paula Sousy až tolik nedaří. Ambiciózní Fiorentina je v lize momentálně osmá a na příčky zajišťující účast v Evropě ztrácí pět bodů. Z posledních pěti zápasů ale Gigliati prohráli jen jednou, a to proti rozjetému milánskému AC. V minulém kole Florenští doma udolali trápící se Palermo 2:1, jak se jim povede proti Sassuolu?
Hezký pondělní podvečer. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z atraktivního utkání italské Serie A, v němž ACF Fiorentina změří síly s US Sassuolem Calcio. Začínáme v 19 hodin, tak buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62