Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek víkendu.

Rohové kopy: 8 – 5
Ofsajdy: 5 – 3
Fauly: 19 – 7
Žluté karty: 4 – 3.
Druhá půle pastvou pro oči fotbalových fajnšmekrů rozhodně nebyla. Hosté, kteří častěji drželi balón na kopačkách, si nevypracovali žádnou vážnější šanci a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou. Ta se dá označit za zaslouženou, i když Turín v úvodní pětačtyřicetiminutovce hned několikrát vážně ohrozil Skorupského v brance Empoli.
90+3
90+3
Dvacet sekund před koncem nastaveného času Joe Hart spěchá s výkopem, hlavní sudí už ale je připravený zápas ukončit.
90+2
Turín nakonec čelil rohovému kopu, jenže ten se rozehrávajícímu Pasqualovi nepovedl. Míč prolétl přes celou šíři hřiště a De Silvestri může vhazovat.
90+1
Hosté už ale zjevně nikam nespěchají, Empoli bohatě stačí, že drží míč daleko od své branky.
90+1
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času. Oba týmy tak ještě mají dostatek času na vstřelení rozhodující branky.
90
Davide Zappacosta se zničeho nic zjevil na hrotu útoku, po nákopu z hloubi pole ale byl přichycen v ofsajdovém postavení.
89
Domácí se po sérii chyb ve středu hřiště nastěhovali na útočnou polovinu, centr z pravé strany ale byl hodně přetažený a Acquah měl co dělat, aby míč zastihl ještě před autovou čarou.
87
Pro Valdifioriho několikátý centr si došel stoper Cesare Bovo, Skorupski ale zasahovat nemusel.
86
Turín jakoby s blížícím se závěrem začal diktovat tempo. Co vymyslí z nařízeného rohového kopu?
84
Martínez si nyní nabíhal na nákop z půlící čáry, jenže u rychle letícího míče byl jako první polský brankář ve službách Empoli.
83
Josef Martínez na útočné polovině k nelibosti domácích fanoušků fauloval. Skorupski nyní s rozehrávkou nikam nespěchá.
82
Turínu se v ofenzívě také vůbec nedaří, vše pomalu nasvědčuje tomu, že tento zápas skončí bezbrankovou remízou.
81
Do konce zápasu chybí posledních deset minut. Ve druhé půli má více ze hry Empoli, nicméně to má ke vstřelené brance stále daleko.
79
Lorenzo De Silvestri si pohlídal pronikajícího soupeře a zajistil svému celku odkop od Hartovy svatyně.
78
Tohle domácím nevyšlo, po centru Valdifioriho pádil do protiútoku Rade Krunić a toho musel zastavit Baselli za cenu žluté karty.
77
Valdifioriho nákop jeden z obránců Empoli odehrál do zámezí, domácí budou kopat rohový kop.
76
Assane Dioussé zezadu podrazil nic netušícího Acquaha a jako další hráč dostal žlutou kartu.
75
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Rade Krunić.
74
Domácí gólman se riskantně vrhl pod nohy Pucciarelliho a sebral mu balón. Dopředu tak vyráží Turín.
73
V posledních minutách sledujeme především boj uprostřed hrací plochy, více ze hry ale má Empoli.
72
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Joel Obi, přichází Daniele Baselli.
70
Znovu v akci Hart, který Pasqualův centr z rohového kopu vyboxoval mimo pokutového území.
69
Tello byl ve vápně tvrdě odstaven, vše se ale odehrálo bez faulu a Empoli má výhodu rohového kopu.
68
Joe Hart musel byl u své levé tyče pozorný a nástřel z nulového úhlu vyrazil mimo šestnáctku.
67
Hra se po delší době odehrává především ve středu hřiště, u balónu ale jsou hostující fotbalisté.
65
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Davide Zappacosta.
64
Velký zmatek u Hartovy brány! Anglický gólman po zákroku proti Saponarovi míč neudržel, hrací předmět pak byl nastřelen zpět do ohně, ovšem tam byl dobře postavený Bovo a odkopl balón do bezpečí.
63
A další ofsajd. Tentokráte na domácí straně, když si své postavení nepohlídal obvázaný Lorenzo De Silvestri.
62
Domácí dobře přenesli hru na pravou stranu k Falquému. Ten ale raději zvolil zpátečku a Boyé vzápětí před vápnem proti obrannému valu Empoli nemohl nic vymyslet.
61
Joe Hart vykopl míč na Boyého. Ten ho sice rychle ztratil, ovšem Empoli nemohlo zaútočit kvůli ofsajdu Riccarda Saponary.
60
Z dlouhé kombinace Turína nic nebylo, celou akci zhatil ofsajd, po kterém se nedovoleného zákroku dopustil Cesaro Bovo. Sudí si ale vystačil se slovní domluvou.
58
Falquého vysoký míč do vápna sebrala obrana Empoli. To po změně stran hraje velice dobře a domácí hráče do ničeho nepouští.
57
Vincent Laurini zkušeně obral o balón Barrecu, trochu si při tom ale ublížil a nyní se pokouší rozchodit jakýsi bolestivý šrám na noze.
56
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází José Mauri, přichází Assane Dioussé.
55
Manuel Pasquel neodcentroval zleva vůbec špatně, jediný jeho spoluhráč ale u přední tyče míč nezasáhl a balón prošel k Hartovi.
54
Hráči Empoli se s problémy prokombinovali ke středovému kruhu, u něj o balón už přišli, jenže domácí jej rovněž rychle odevzdali zpět na kopačky mužů v modrém.
52
Turín se snad poprvé ve druhé půli podíval na útočnou polovinu, unáhlená střela Joela Obiho ale Skorupského vskutku nevystrašila.
51
Nehlídaný Gilardino dostal přihrávku do malého vápna, tam mu ale míč prošel mezi nohama z dobré šance tak nebylo ani zakončení.
50
Obi znovu fauloval a velmi rychle tím ukončil útočné snažení turínského týmu.
49
Saponara vyslal ze své kopačky prudkou kolmici do vápna. Na míč ale včas nevystartoval žádný z hostů, a tak se do celé věci zapojil vyběhnutý Hart.
48
Joel Obi si v souboji u pomezní čáry pomohl faulem, po kterém hrají obránci Empoli.
47
Sražený centr z levé strany přinesl hostům rohový kop, Pasqualův centr na bližší tyč ale skončil jen na hlavě bránícího hráče.
46
Druhá půle začala rychlým výpadem Empoli po pravé straně, po deseti vteřinách už ale míč ovládli domácí.

Žluté karty: 3 – 2
První poločas zápasu mezi Turínem a Empoli je minulostí. Ve větší části v něm byl aktivnější domácí tým, který si vytvořil pár solidních šancí, ale ty k překonání prozatím jistého Skorupského nevedly. Empoli toho zatím moc nepředvedlo, hráči jako Gilardino a Pucciarelli se do hry prakticky nedostali.
45
45+4
Hned tři domácí útočníci se ocitli za ofsajdovou linií, po nákopu na Josefa Martíneze tak pomezní sudí zvedl praporek nad hlavu.
45+3
Po rohovém kopu, jenž rozehrál Valdifiori, ještě zakončoval Acquah, branku Empoli ale o nějaký ten kus netrefil.
45+2
Aktivita Turína trvá! Lucas Boyé se ocitl na levé straně, kde na hranici šestnáctky prudce zasekl svůj pohyb a střelou ze strany pořádně prověřil Skorupského, který u své pravé tyče vyrazil Boyého dělovku na roh.
45+1
V prvním poločase se nastavují čtyři minuty.
45
Konečně se dostalo i na zmíněný rohový kop v podání Falquého. Z něj vzešla střela zpoza šestnáctky, ovšem Skorupski byl znovu na svém místě.
44
No vida, tak také obránce na hostující straně musí střídat kvůli zranění. Andrea Costu nahrazuje s devatenáctkou hrající Federico Barba.
43
Aktivně hrající Afriyie Acquah získal pro domácí rohový kop, jehož rozehrávka se ale oddaluje, na pažitu totiž zůstává s bolístkou na noze sedět Andrea Costa.
42
Iago Falqué před obranným valem u pokutového území zadrobil, míč mu ale odskočil od kopačky a Empoli se tak bez větších potíží ubránilo.
41
Giuseppe Bellusci vystoupil ze své pozice stopera a před jednou ze střídaček doslova sestřelil Martneze, jenž se po ostrém skluzu solidně prolétl vzduchem. Další žlutá karta je tak na místě.
39
Nově příchozí Antonio Barreca pokazil svůj centr do vápna, míč jim pouze prolétl a následuje výkop Skorupského.
38
Hra se rychle překlopila na opačný konec hřiště, kde si na přízemní přihrávku z levé strany naběhl Lucas Boyé. Ten ale špatně sklopil nárt a těsně u penaltového puntíku hodně přestřelil.
37
Tak tohle se hostům vskutku nepovedlo, proti nákou Pasquala dobře vystartoval Valdifiori a získal míč pro Turín.
36
Bovo se uprostřed hřiště provinil faulem na Alberta Gilardina, Je z toho standardní situace pro Empoli, nicméně na přímou střelu to asi ještě nebude.
35
Łukasz Skorupski si pohodlně stáhl centrovaný míč z levé části hřiště a ihned jej předal svým kolegům z obrany.
34
Mirko Valdifiori vleže podrazil protihráče a jako další hráč si zblízka prohlédl žlutý kartónek.
33
Lucas Boyé se nyní rozhodně nepředvedl jako kvalitní zakončovatel. Jeho spoluhráč potáhl míč po levé straně, jenže útočník Turína z patnácti metrů vystřelil hodně slabě a Skorupski si celou situaci pohlídal.
32
Pro Molinara tento zápas předčasně končí, kvůli zranění jej na hrací ploše nahrazuje Antonio Barreca.
30
Velká nepříjemnost pro Cristiana Molinara, který se ve vápně bez cizího přičinění skácel k zemi. Pravděpodobně se jedná o problém se stehenním svalem.
29
Boyé svým napadáním vybojoval míč na útočné polovině a přihrál doleva Martínezovi, který ale rovněž neměl přesně seřízená mířidla.
28
To byla povedená akce Turína! Afriyie Acquah zavezl míč před pokutové území, kde roztáhl hru na pravou stranu. Z té přilétl centr na hlavu stále běžícího Acquaha, jenže jeho zakončení postrádalo přesnost.
27
S jeho bráněním si defenzíva Empoli věděla rady, avšak útočná akce Turína nadále pokračuje.
26
Molinaro chtěl vysunout Martíneze, před kterým hodně zbrkle zahrál Laurini a daroval domácím rohový kop.
25
Lucas Boyé šel pozdě skluzem do přihrávajícího Lauriniho a vysloužil si žlutou kartu.
23
Tello si na hranici vápna několikrát vyměnil míč se spoluhráčem a poté možná napálil ruku obránce. Ta ale byla u těla a sudí tak zůstal v naprostém klidu.
22
Snad poprvé v utkání sledujeme pozvolnější kombinaci Empoli, které se u půlící čáry snaží vymyslet recept na zataženou jedenáctku Turína.
21
Po dalším autu, který už byl mnohem blíže domácí brance, doskákal míč v šestnáctce k Tellovi, který ale v těžké pozici nezamířil mezi tři tyče.
20
Joe Hart vyslal svůj výkop na Cristiana Molinara, jenž na míč ale nedosáhl a hosté tak zadarmo získali aut z půlky hřiště.
19
Turín zaútočil po levé straně, kde Valdifiori rychle rozehrál roh. Míč před vápnem dostal Cesare Bovo, ovšem Skorupski proti jeho pokusu z dvaceti metrů snadno zakročil.
18
Boyého faul byl záminkou pro hostující standardku, Pasqual však namířil míč na Costu, který byl podle všeho v ofsajdu.
17
Martínez ve středu hřiště namazal míč na hostující kopačky, jeho kolegové se naštěstí stihli vrátit a dokonce vybojovat vhazování.
15
De Silvestrimu stále teče z hlavy poměrně hodně krve, jeho ošetření bude pokračovat mimo hřiště.
14
Turínský obránce stále leží na zeleném pažitu. Mezitím se šel rozcvičovat Davide Zappacosta.
13
Croce ve vzdušném souboji trefil do hlavy De Silvestriho, který se zdá být zdravotně indisponován a bude přímo na hřišti ošetřen.
12
Rohový kop Empoli obstaral z levého rohu Daniele Croce, jehož levačka hledala Bellusciho, ale ten si pomohl útočným faulem.
11
Uviděl ji domácí bek Cristian Molinaro, který si tak bude muset ve zbytku zápasu dávat velký pozor na své obranné zákroky.
10
Molinaro po odpískání zbytečně dohrál Tella, který předtím zahrál rukou. Sudí zřejmě rozdá nějakou tu kartu.
9
Na druhé straně rozehrával z poměrně velké dálky Pasqual, ovšem jeho tým z kombinační akce před vápnem nic nevytěžil.
8
Valdifioriho roh ani dalekonostná střela Lucase Boyého už polského gólmana nezaměstnala, Skorupski pouze vykopává.
7
Łukasz Skorupski má za sebou první zákrok! Ze střední vzdálenosti vyslal přízemní ránu Joel Obi, ovšem strážce hostující svatyně skokem k levé tyči balón vyrazil.
6
Falqué byl na pravé straně důrazně odstavený Acquahem, žádný prohřešek proti pravidlům se ale tentokrát nepíská.
5
Následnou standardku si obránci hostujícího celku pohlídali. Míč skončil v zámezí, nicméně Turín z autu poblíž vápna nic nevymyslel.
4
Andres Tello dostává hned ve čtvrté minutě žlutou kartu poté, co skluzem zezadu zastavil slibně se rozvíjející brejk Turína.
3
Joe Hart rychle vystartoval ze své branky a byl u přetažené přihrávky do vápna jako první.
2
Daniele Croce hned ze začátku inkasoval tvrdý úder od Acquaha, který může být hodně rád, že za svou ruku v obličeji nedostal žluté napomenutí.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují ve svých obvyklých vínově červených dresech. Soupeři z Empoli budou hrát celí v modrém.
1

Turín FC: Hart – De Silvestri, Bovo, Castán, Molinaro – Acquah, Valdifiori, Obi – Falqué, Boyé, Josef Martínez.
Náhradníci: D. Padelli, Cucchietti – Zappacosta, Baselli, Rossettini, Benassi, Vives, Moretti, Lukić, Aramu, De Luca, A. Barreca.

Empoli FC: Skorupski – Laurini, Bellusci, Costa, Pasqual – Tello, J. Mauri, Croce – Saponara – Gilardino, Pucciarelli.
Náhradníci: Pelagotti – Zambelli, Dimarco, Maccarone, Mčedlidze, Dioussé, Ćosić, Barba, Pereira, Krunić, Marcel Büchel, Marilungo.

Empoli FC

Celek z Toskánska by jistě rád zopakoval své výkony z loňské sezóny, ve které skončil na solidní desáté pozici, dostatečně daleko od sestupové zóny. V úvodním kole se však Empoli bodů nedočkalo, na domácím hřišti totiž prohrál 0:1 se Sampdorií Janov, za kterou dokázal skórovat Kolumbijec Luis Muriel.

Na první body ani vstřelené branky Empoli nedosáhlo ani na konci srpna. Proti Udinese inkasovalo už ve třetí minutě a po vyloučení Lauriniho už druhou porážku neodvrátilo, domácí Udinese nakonec zvítězilo 2:0. Potřebná výhra rozveselila 7 678 fanoušků až před týdnem, když Empoli přetlačilo poslední Crotone 2:1. Na Bellusciho trefu z 31. minuty hosté odpověděli ještě před přestávkou, a tak v 56. minutě musel rozhodnout až Andrea Costa. Ten se tak postaral o posun Empoli na momentální šestnáctou pozici.
Turín FC

První tři zápasy Turína fotbalové nadšence rozhodně nenudily, celkem v nich totiž padlo čtrnáct branek, což dělá málo vídaný průměr 4.6 gólu na utkání. V úvodním kole klub ze severozápadu Itálie předvedl houževnatý výkon na půdě AC Milán, ani dvacet střeleckých pokusů mu ale k výhře nepomohlo, papírový favorit před vlastními fanoušky urval tři body za výsledek 3:2.

O týden později si to Turín na domácím olympijském stadionu s plnou parádou vynahradil v duelu s Boloňou, kterou porazil vysoko 5:1. Hrdinou zápasu se stal autor hattricku Andrea Belotti, jenž přitom v 84. minutě neproměnil za stavu 4:1 pokutový kop. Solidní výkon předvedli svěřenci Siniši Mihajloviće i na stadionu Atalanty, která si však připsala všechny tři body, a to hlavně díky penaltě z koncovky zápasu. V rozehraném čtvrtém kole tak Turínu patří čtrnáctá pozice.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se zaměříme na duel mezi týmy Turín FC a Empoli FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62