Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Benevento - 11. února 2018   20:45

AS Řím
26' Fazio (Kolarov) • 60' Džeko (Ünder) • 63' Ünder (Perotti) • 75' Ünder (Gerson) • 90+2' Defrel
5:2
(1:1)
Benevento
7' Guilherme  (Brignola) • 76' Brignola  (C. Lombardi)
AS Řím
Alisson – Florenzi (C), Manolas, Fazio, Kolarov – Strootman, Gerson – Ünder (82. De Rossi), Perotti (89. Schick), El Shaarawy (56. Defrel) – Džeko.
Lobont, Skorupski – Capradossi, De Rossi, Defrel, Juan Jesus, Schick, Riccardi, Marcucci, Bouah.
Manganiello – Giovane, Tasso
Stadio Olimpico (Roma)
Benevento
Puggioni – Venuti, Djimsiti, A. Costa, Letizia (73. Sagna) – Viola, Sandro (C) – Djuričić (78. Del Pinto), Guilherme, D'Alessandro (60. C. Lombardi) – Brignola.
Brignoli – Billong, Del Pinto, Coda, Diabaté, Iemmello, Gyamfi, C. Lombardi, Memušaj, Parigini, Sagna, Tosca.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 9:7.
Konec! Římané nakonec předvedli naprosto dominantní výkon a svému soupeři nasázeli hned pět branek. Domácí to bylo ztížené tím, že od úvodních minut doháněli jednobrankové manko. To bylo vymazáno krátce před koncem prvního dějství, přičemž v tom druhém musel Puggioni lovit míč ze sítě ještě čtyřikrát.
90+3'
90+2'
AS Řím právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil GREGOIRE DEFREL, který svojí střelu poslal od tyče přímo do sítě.
90+2'
Je tu pokutový kop pro AS Řím!
90+2'
Utkání se nám dostalo do druhé minuty nastaveného času a v tuto chvíli sledujeme držení míče v podání domácích hráčů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Patrik Schick.
85'
Držení míče: 58% – 42%.
84'
Domácí zahrávali další z řady rohových kopů, ani tentokráte jsme se nedočkali ničeho nebezpečného. Puggioni nemusel zasahovat.
83'
To je panečku střídání. Ze hřiště odešel jeden z nejaktivnějších hráčů, naopak na jeho místo naskočil velezkušený De Rossi.
82'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Daniele De Rossi.
81'
Ten nám přinesl pouze odvrácení kulatého nesmyslu a celek z hlavního města Itálie se tak dokázal ubránit. Hra se stěhuje na opačnou stranu.
80'
Guilherme se chtěl protáhnout kolem Manolase, čímž by se dostal k brankové čáře. Tento záměr mu ale nevyšel, i tak bude jeho celek zahrávat roh.
79'
Costa se chopil rozehrávky volného kopu z hlouby pole. Místo nákopu zvolil pouze přihrávku na vedle stojícího zkušeného Sagnu.
78'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Lorenzo Del Pinto.
77'
Co víc si přát? Dnešní utkání nabídlo už šest branek a do konce zápasu stále zbývá dostatek času. Uvidíme ještě nějaké trefy?
76'
Benevento právě vstřelilo branku!
No vida, ono to přeci jenom jde! Lombardi si seběhl do pokutového území, odkud poslal náramnou přihrávkou na ENRICA BRIGNOLU, který po zemi propálil Alissona.
75'
Je tu další branka v hostující síti! CENGIZ ÜNDER si navedl míč na levou nohu a poté parádním obstřelem nedal Puggionimu šanci.
74'
V pokutovém území Beneventa se strhl menší zmatek, po kterém pálil Defrel. Střídající hráč nepropálil mohutný blok a navíc se Perotti nacházel v ofsajdu.
73'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gaetano Letizia, přichází Bacary Sagna.
72'
Po následné rozehrávce se do ofsajdového postavení dostal právě hostující útočník Brignola, který tak znemožnil další akci svého celku.
71'
Faulem na hranici žluté karty si vypomohl domácí zadák Fazio, jenž doslova sestřelil Brignolu. Hlavní sudí ale nevytasil žlutý kartónek.
70'
Po Kolarově sraženém centru se konal další rohový kop. Bývalý hráč Manchesteru City se sám ujal rozehrávky, po které hlavičkoval Džeko vysoko nad.
69'
Vracející se Florenzi ještě stihl balón na hrací ploše a poté zapojil do kombince také znuděného brankáře Alissona.
68'
Brignola si gestem řekl o přihrávku, jeho kolega Guilherme si toho ale všiml pozdě a poté stačil pouze otřít balón o kopačku Gersona.
67'
Míč se ale postupně dostal až na obrannou polovinu hostujícího celku a obrana AS tak může být v klidu. Benevento se nemůže dostat k ničemu vážnějšímu.
66'
Na druhé straně rozhýbal své dolní končetiny Lombardi, který v souboji s Faziem vybojoval alespoň autové vhazování.
65'
Dnes celkem nevýrazný Džeko operoval v tak trochu nezvyklé pozici, načež poslal střílenou přihrávku mimo dosah svých útočných kolegů.
64'
Vypadá to, že Benevento v dnešním zápase na body nedosáhne. Do konce zápasu sice zbývá ještě půlhodina, domácí jsou ale jednoznačně lepší.
63'
Rázem je to o dvě branky! Perotti našel zpětnou přihrávkou CENGIZE ÜNDERA, jehož rána směřovala do protipohybu brankáře.
63'
Perotti si navedl míč na pravou nohu a posléze odcentroval směr pokutové území. Tam byl ale jako první u balónu pozorný Costa.
62'
Zároveň se nám utkání dostalo za hodinu hry a v tuto chvíli panuje v domácím táboře spokojenost. AS totiž otočilo nepříznivý stav.
61'
Djimsiti sice zahrál na jistotu, to samé ale neplatil o brankáři Puggionim. Ten totiž vyslal hodně riskantní přihrávku, ke které neměl Džeko daleko.
60'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Cristiano Lombardi.
60'
Domácí se dostávají do vedení! Z hranice pokutového území přiletěl centrovaný balón na hlavu EDINA DŽEKA, který se hlavičkou o břevno nemýlil.
59'
Florenzi byl v rychlostním souboji s Letiziou jako první u balónu a navíc se mu podařilo zahrát čistým způsobem. Hlavní sudí je ale nucen přerušit hru.
58'
Obrázek hry se i nadále nemění, nicméně nápor AS není takový, jaký byl ke konci prvního dějství. Benevento se tak bezpečně brání.
57'
Perotti pronikl sympaticky po levém křídle až do šestnáctky, tam jeho centrovaný bochánek neměl přesnost. Včas tak zasáhl brankář Puggioni.
56'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Grégoire Defrel.
55'
Gerson nyní neodhadl dráhu letu míče a místo toho trefil unikajícího Djuričiče. Letizia se ujme rozehrávky standardní situace.
54'
Venuti si nechtěl komplikovat život a balón poslal až k hostujícímu brankáři. Ten se rozhodl oslovit u autové čáry stojícího D´Alessandra, jenž neuspěl v hlavičkovém souboji.
53'
Hodně pomalá přihrávka v podání Guilhermeho našla kopačku Manolase. Ten rozjel útočnou akci, která pro změnu skončila v náruči Puggioniho.
52'
Rohový kop nepřinesl nic moc zajímavého, ba naopak se domácí pokusili o rychlý kontr. Ten ale skončil pouze na hlavě Costy.
51'
Posléze zkoušel Venuti poslat před Alissona nadýchaný centr, v cestě ale stál Kolarov. Následovat bude rohový kop pro Benevento.
50'
D´Alessandro ukořistil balón, následný protiútok ale trval opravdu krátkou dobu. Benevento se ale přeci jenom drží u balónu.
49'
AS mělo k dispozici další rohový kop, který opět směřoval na Džeka. Bývalý hráč českých Teplic zamířil zhruba půl metru vedle tyče.
48'
Prudká přihrávka z kopačky Perottiho jen těsně minula prostor, ve kterém se nacházel Džeko. Posléze se Puggioni prezentoval nepřesným výkopem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo očekávanou podívanou. Paradoxně to ale byli hosté, kdo se v úvodu nečekaně dostal do vedení. Posléze ale AS výrazně zpřesnilo hru a po velkém tlaku se radovalo z vyrovnávací trefy.
45+2'
45+1'
Kousek za polovinou hřiště byl povalen na zelený pažit Djuričič. Provinil se vracející se středopolař Gerson, následovat bude volný kop.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
41'
A následný rohový kop přinesl další zakončení. Tentokráte se do vzduchu vyhoupl Manolas, který mířil zhruba metr vedle tyče.
40'
Za kolmicí se řítil rychlonohý El Shaarawy, jenž vybíhal z hraniční situace. Proti jeho ráně se nakonec musel vytáhnout Puggioni.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude něco nastavovat.
38'
Sandor se nacházel na malém vápně, kam zrovna připlachtil prudký centr. Benevento se sice ubránilo, posléze se ale připravilo o balón.
37'
Fazio raději zahrál na jistotu a po nakopávaném míči se rozhodl spolupracovat s brankářem Alissonem. Ten zatím neměl moc práce.
36'
Na druhé straně nevšimlo Kolarovovi individuální počínání, posléze se hezkým skluzem prezentoval Ünder. Hosté budou i přesto vhazovat.
35'
Hodně důležitý obranný zákrok vytasil Strooman, neboť by se v opačném případě dostával D´Alessandro do stoprocentní šance.
34'
Gerson ještě špičkou kopačky píchl do balónu a ten se ještě nakonec otřel o kopačku Violy. Římané se stále posouvají blíže.
33'
Venuti se ujal dalšího autového vhazování, po kterém uplatnil své výškové předpoklady Fazio, jenž v hlavičkovém souboji nedal Guilhermemu sebemenší šanci.
32'
Manolas dlouho rozehrával s rozehrávkou a nakonec si vybral vedle stojícího Fazia. Ten napodobil svého kolegu a pro změnu oslovil Kolarova.
31'
Máme za sebou úvodní třetinu utkání a zatím sledujeme zcela jasnou podívanou. AS svého protivníka nepouští k míči, stav je ale pořád nerozhodný.
30'
Ani další útočný manévr domácích nebyl úspěšný a v tuto chvíli se Puggioni dostává k rozehrávce od své svatyně.
29'
Tento verdikt se ale nelíbí domácímu trenérovi, který se okamžitě dal do debaty se čtvrtým rozhodčím. Mezitím se Costa i nadále válí na zemi.
28'
Poblíž rohovému praporku sváděl souboj jeden na jednoho Ünder spoelčně se Costou. Nakonec se domácí hráč dopustil útočného faulu.
27'
Benevento tak moc dlouho soupeři nevzdorovalo a v tuto chvíli je stav opět nerozhodný. Domácí se ale opět tlačí k brance soupeře.
26'
Máme srovnáno! K rozehrávce standardní situace se postavil Kolarov, který skvostným centrem nalezl hlavu FEDERICA FAZIO, jehož parádní hlavička zaplula přesně k tyči.
26'
Hra se začíná hodně často přerušovat. Tentokráte skončil na zemi zkušený Kolarov, hlavní sudí ještě odhalil jeden z faulů na hostujícího hráče.
26'
Naprosto jednoduchá přihrávka nenašela prostor, ve kterém se nacházel Ünder. Místo toho se Letizia dostane k autovému vhazování.
25'
Florenzi si počkal na náběh svých útočných kolegů, centr z jeho kopačky ale postrádal větší přesnost a skončil pouze na hlavě Costy.
24'
Až nyní se hlavní rozhodčí vrátil k předchozímu zákroku a hra je tak přerušena. Guilherme již odkulhal ven z hrací plochy.
23'
Hodně hlasitým způsobem si řekl o nedovolený zíkrok hostující Guilherme, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
22'
AS zahrávalo další rohový kop, který byl nesmírně nebezpečný. Nejdříve Džeko trefil stojícího Violu, posléze pálil El Shaarawy těsně vedle tyče.
21'
Z ochozů se začíná ozývát pískot. Po další akci zkoušel poslat balón před branku Letizia, jako první byl u balónu vracející se Gerson.
20'
Římané se dopouštějí velkých chyb, které je mohou stát body. Jednu z nich vytvořil Fazio, argentinský zadák ale svojí hrubici odčinil.
19'
Benevento se po hodně dlouhé době podívalo s míčem na útočnou polovinu a nebylo to vůbec špatné. Djuričičova rána putovala daleko od branky.
18'
Djimsiti vytasil hodně důležitý skluz, kterým obral Perottiho o balón. Navíc to bylo s tečí domácího hráče a vhazovat tak bude poslední celek Serie A.
17'
Až nyní se do hlavičkového pokusu natlačil urostlý Džeko, jehož zakončení dokázal Puggioni vyrazit vedle sebe.
16'
Netrvalo dlouho a Benevento se muselo bránit další exekuci rohového kopu. Ani tentokráte jsme se nedočkali ničeho závratného.
15'
Logicky tak následoval rohový kop, který byl rozehrán zřejmě signálem. Přízemní nabídka mířila k Faziovi, jenž trefil pouze před sebou stojícího protihráče.
14'
Po ztrátě míče spustili domácí hráči okamžitě pressing, čímž přinutili soupeře ke ztrátě míče. Posléze pálil Perotti z ostrého úhlu pouze do brankáře.
13'
Opět jsme viděli útočnou akci podél pravé autové čáry, kde nakonec útočný manévr zachytil Letizia. Z jeho kopačky ale pramenil odkop pouze do zámezí.
12'
Manolas měl s napadajícím D´Alessandrem hodně problémů, nicméně nakonec to domácí zadák zvládl na jedničku.
11'
Perotti pronikl až do malého vápna, odkud zkoušel vystrašit Puggioniho. Slabé zakončení směřovalo pouze doprostřed branky.
10'
Ünder chtěl vrátit balón naběhnuvšímu Florenzimu, s tímto záměrem ale počítal také hostující Letizia. Benevento se ale rychle zbavilo míče.
9'
Římané okamžitě kombinují s míčem na útočné polovině, kde zatím nemohou najít skulinku v obraně soupeře.
8'
Rázem dostává utkání úplně jiný náboj, neboť poslední celek italské nejvyyí soutěže se dostal do vedení. Na tahu je v tuto chvíli AS Řím.
7'
Tak pozor, hosté se totiž dostávají do vedení! GUILHERME se dostal s míčem do pokutového území, odkud propálil střelou ke vzdálenější tyči Alissona.
7'
O několik vteřinek později opět přilétl před Puggioniho další ostrý centr, ani tentokráte se urostlý útočník Džeko nedostal k zakončení.
6'
Florenzi spolupracoval s Ünderem a první jmenovaný se nakonec rozhodl odcentrovat. Míč ale přeletěl všechny zúčastněné.
5'
Venuti vyvezl hrací předmět z vlastní obranné poloviny, následovala ale nepřesná přihrávka na pravou stranu. AS bude vhazovat.
4'
Posléze to s agresivitou přehnal hostující Viola, který tvrdě zajel do stojícího Gersona. Je pískáno ve prospěch domácího celku.
3'
Djuričič spěchal po pravém křídle, nicméně střílenou přihrávku pod sebe poslal mimo dosah Brignoliho. Míč se tak svezl daleko od branky.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AS Řím: Alisson – Florenzi (C), Manolas, Fazio, Kolarov – Strootman, Gerson – Ünder, Perotti, El Shaarawy – Džeko.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – Capradossi, De Rossi, Defrel, Juan Jesus, Schick.

Benevento Calcio: Puggioni – Venuti, Djimsiti, A. Costa, Letizia – Viola, Sandro (C) – Djuričić, Guilherme, D'Alessandro – Brignola.
Náhradníci: Brignoli – Billong, Del Pinto, Coda, Diabaté, Iemmello, Gyamfi, C. Lombardi, Memušaj, Parigini.

Rozhodčí: Manganiello – Giovane, Tasso.
Benevento Calcio

Na druhé straně stojí také nováček soutěže, který je dle předpokladů na sestupovém místě. Ono by to neznělo tak hrozně, nicméně Benevento třiadvacet ligových zápasů připsalo pouze sedm bodů. Před necelým měsícem to ale konečně vypadalo na rostoucí formu, nicméně následné tři zápasy potvrdily, že Benevento je horkým kandidátem na sestup. Manko na první nesestupovou příčku je už třináctibodová a ke kýžené záchraně bude potřeba opravdu velké štěstí. Benevento se zároveň může pyšnit nepříjemnou statistiku. Na svém kontě totiž má nejméně vstřelených branek a také nejvíce inkasovaných branek.
AS Řím

Fotbalisté AS Řím se i v letošním ročníku nacházejí na pohárových pozicích, konkrétněji to je pátá pozice. To je ale pro římský celek rozhodně málo. nicméně na vedoucí Neapol ztrácí už propastných šestnáct bodů. AS letos zaznamenalo už pět ligových porážek, ta poslední je stará pouze čtrnáct dní. V minulém zápase byla rovněž ukončena šestizápasová ligová šňůra bez tříbodového zisku, AS si totiž na hřišti soupeře poradilo s Hellasem těsně 1:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Řím a Benevento Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62