Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Janov - 18. dubna 2018   20:45

AS Řím
17' Ünder (Kolarov) • 52' E. Zukanović(vl.)
2:1
(1:0)
Janov
61' Lapadula  (Panděv)
AS Řím
Alisson – Florenzi, Fazio, Juan Jesus, Kolarov – Gerson (70. Manolas), Gonalons, Pellegrini – Ünder (77. Schick), Džeko, El Shaarawy (82. Strootman).
Pairetto – De Meo, Prenna
Stadio Olimpico
Janov
Perin – E. Zukanović, El Yamiq, Rossettini – Rosi, Hiljemark (54. I. Medeiros), Bertolacci, L. Rigoni, Migliore (60. Rossi) – Panděv (63. Cofie), Lapadula.

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u Serie A na počtěnou!
Statistiky utkání

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 9:10.
Utkání nakonec končí vítězstvím domácího celku v poměru 2:1. Druhý poločas byl vyrovnaný a přinesl po jedné brance na obou stranách. Nejdříve si dal nešťastný vlastní gól obránce Ervin Zukanović, Gianluca Lapadula sice poté snížil, vyrovnání se ovšem janovský celek již nedočkal, a tak odjíždí ze Stadia Olimpica bez bodů.
90+4'
90+4'
V poslední akci střetnutí pak centrovali hosté od pravé lajny na zadní tyčku, kde se zjevila hlavička jednoho z hostů. Ten byl ale pozorně bráněn a do nebezpečného zakončení se nedostal. AS vítězí.
90+3'
Dnes to není zápas Edina Džeka. Domácí borec mohl prostrčit míč na Patricka Schicka, jenž by běžel sám na Perina. Českému mladíkovi dal ovšem střílenou přihrávku, kterou nemohl zachytit.
90+2'
Domácí se již dostali do vápna a Edin Džeko měl před sebou prázdnou branku. Snajpr římského celku již zakončoval, na poslední chvíli se ale do skluzu dostal bránící hráč a míč odvrátil! Neskutečné.
90+1'
Nákop za obranu hledal Lapadulu, kterému se ale nepřesný pokus nepovedlo zachytit. Alisson Becker se dostal k míči a s rozehrou směrem dopředu úplně nespěchá.
90'
Hraje se poslední minuta základní hrací doby a u míče je brankář Alisson. Lze očekávat minimálně tři minutky nad rámec základní hrací doby, Janov má tento čas na získání minimálně jednoho bodu.
89'
Další kombinační hra hostujícího celku byla zakončena nepovedenou přihrávkou do vápna. Míč se od jednoho z hráčů odrazil k brankáři Alissonovi, jenž míč chytá.
88'
Lorenzo Pellegrini pokazil přihrávku a Janov šel do hodně rychlého protiútoku. Nakonec se mu ale nepovedlo nic vymyslet, rozjeté to bylo ovšem hodně rychle.
86'
Šance na vyrovnání se zvyšují standardní situací hostů z pravé strany. U míče stojí Iuri Medeiros, jenž se pokusí vymyslet nějaký nadýchaný centr.
85'
Janovský celek se v posledních pěti minutách základní hrací doby dostává do aktivní kombinace před vápnem. Uvidíme, zda se hostům povede vyrovnat.
84'
Vše mohlo být napraveno o pár sekund později! Edin Džeko dostal míč do vápna, kde jej zpracoval právě pro Florenziho. Ten z úhlu zakončoval, Perin ovšem skvěle zasáhl a míč srazil na roh.
83'
Alessandro Florenzi nyní ve vápně zakončoval a míč se otřel o nohy bránícího Zukanoviće. Roh se ovšem nepíská, není se tedy divit, že se domácí kapitán vzteká.
82'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Kevin Strootman.
80'
Pokračovalo se rychlým útokem domácího celku podél levé lajny. Stephan El Shaarawy byl ovšem o míč připraven, přesto bude římské AS rozehrávat standardní situaci.
78'
Domácí celek několik desítek sekund kombinoval na útočné polovině, až o míč přišel. Iuri Medeiros se prodral na druhé straně až do vápna, kde levačkou zakončoval. V pádu ale nedal míči razanci a Alisson drží svůj celek.
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Patrik Schick.
75'
Míč mířil od levého praporku do malého vápna, tedy toho největšího ohně. Domácí obrana ovšem nezachybovala a míč odvrátila do bezpečí. Tlak Janova graduje.
74'
Aktivně se hosté prokličkovali do vápna a Luca Rigoni se již dostával do zakončení. Na poslední chvíli ale zakročil bránící hráč, jenž míč odehrál na rohový kop.
72'
Mattia Perin si následně připsal důležitý zákrok. Střílený centr z pravé strany do vápna hledal nabíhajícího El Shaarawyho. Před ním ale zakročil právě hostující borec.
71'
Rozehra Janova byla nyní zachycena Florenzim, jenž si s míčem naběhl až do vápna. Tam se pokoušel vylepšit pozici pro spoluhráče, bránící hráči ale nápad přečetli a odvrátili na rohový kop.
70'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gerson, přichází Konstantinos Manolas.
69'
Alisson se nyní zaskvěl hodně důležitým zákrokem! Giuseppe Rossi dostal centr na penaltu a ze vzduchu zakončoval k pravé tyčce, brazilského brankáře ale nakonec nepokořil.
68'
Navrátit dvougólové vedení zkoušel domácím Edin Džeko. Snajpr římského AC to zkoušel z dálky, ale jeho střela se s úspěchem nakonec nepotkala.
67'
Aleksandar Kolarov nyní neudržel svou levou lajnu a po kličkách se míč objevil v zámezí. Vhazovat tak budou hosté, kteří mají na vyrovnání stále více jak dvacet minut.
65'
Aktivní a nabuzený Gianluca Lapadula nyní ve vzduchu zasáhl loktem do krku Fazia a píská se tak faul nejlepšího střelce Janova. Pokračuje se rozehrou AS od branky.
64'
Janovský celek cítí šanci a aktuálně je u míče. Borci v bílých dresech kombinují na vlastní polovině a pokouší se něco vymyslet. Zatím ovšem k ničemu nedošlo.
63'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Isaac Cofie.
61'
Janov právě vstřelil branku!
No vida, první větší chyba domácího celku a hned je z toho branka pro Janov! Hosté zachytili nepřesnou rozehru domácích. Goran Panděv se dostal k míči a hned jej předložil do běhu GIANLUCOVI LAPADULOVI. Ten si balon zpracoval a vysoce vyběhnutého Alisson padáčkem překonal.
60'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Francesco Migliore, přichází Giuseppe Rossi.
59'
V následném vzdušném souboji byl loktem do žeber zasažen jeden z hostujících hráčů. Pokračuje se tak rozehrou hostujících borců.
58'
Evidentně ale semifinalista Ligy mistrů nespěchá. Přihrává si spíše na polovině hřiště a pomalým tempem kombinuje. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.
57'
Domácí borci pokračovali v aktivní kombinaci před vápnem. Vše byl zakončeno přihrávkou do šestnáctky, tam ale přišel rázný odkop hostující obrany.
55'
No, vypadalo to na celkem dobrou akci, dokud ji tedy Aleksandar Kolarov nespálil. K domácímu obránci se dostal míč. Zkušený borec měl místo i prostor před sebou, nakonec ale pálil z první a branku naprosto minul.
54'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Iuri Medeiros.
52'
AS Řím právě vstřelil branku!
Ta přesto přichází a opět po standardní situaci, střelce branky ovšem není nikdo z domácích borců! Rohový kop vletěl do území, kde nestál nikdo v červeném. Hostující ERVIN ZUKANOVIĆ naskočil na centr a hlavou překonal vlastního brankáře. Velká smůla a kolaps.
51'
Do vápna elegantně nyní prošel Cengiz Ünder, jenž míč dával pod sebe na lépe postavené spoluhráče. Bránící borci ovšem míč odkopli a zamezili druhé pohromě.
50'
Gianluca Lapadula dostával míč za obranu a mohl unikat sám na Alissona. Nakonec byl ale nalezen v ofsajdové pozici, pokračuje se odkopem od branky AS.
49'
Dlouhý míč mířil na zadní tyčku, kde operoval obránce Fazio. Domácí obránce se vyšplhal do vzduchu, nakonec se mu ovšem nepovedlo na míč dosáhnout.
48'
Římský celek se dostal do vápna, kde se mu ale nepovedlo zakončit. Následně ovšem přišel faul a domácí budou rozehrávat standardní situaci, u míče klasicky Kolarov.
47'
Hosté se pokoušeli zahrát s brankářem Perinem, přihrávka se ale dostala do zámezí. Domácí celek tak bude rozehrávat první rohový kop druhého poločasu.
46'
Janovský celek hned nakopl míč směrem dopředu, kde se ale neprosadil. Přišel obranný zákrok a po osobním souboji se míč dostal do autu, vhazování pro AS.
46'
První poločas je u konce. AS bylo aktivnější a po necelých dvaceti minutách se dostalo do vedení. Po standardní situaci Kolarova se na zadní tyčce prosadil Cengiz Ünder. Následně to byla celkem vyrovnaná bitva bez nějaké další větší šance. Ve druhém poločase se tak může stát cokoliv.
45+3'
45+2'
V posledních sekundách prvního poločasu se pokoušeli hosté ještě dostat do úniku. Přihrávka na levou stranu byla ovšem zachycena a domácí obranou odvrácena.
45+1'
Dobrou šanci měl na hlavě v první nastavené minutě Oscar Hiljemark. Švédský středopolař si naskočil na centr Miglioreho a zakončoval hlavou. Branku ovšem pouze přestřelil.
44'
Migliore byl nyní napadán Ünderem, nakonec vše vyřešil faulem na hranici žluté karty Florenzi. Pokračovat se bude standardní situací hostujícího celku z levé strany.
44'
Po neúspěšném centru hostů z pravé strany se pokračuje útokem domácího celku. První poločas jde pomalu a jistě do svého finiše, AS stále vede o jednu branku.
42'
Jediný gólový střelec utkání, Turek Cengiz Ünder byl vybídnut přihrávkou do vápna. Z pravé strany přihrával na penaltu, ale míč byl zablokován. Roh pro AS.
41'
Mattia Perin nyní špatně rozehrál a Florenzi ve vápně místo střely přiťukl míč na Gersona. Ten udělal kličku a zakončoval. Bránící hráč se ovšem vrátil a skvěle zamezil slušné gólovce.
39'
Od pravé lajny přišel do vápna Alissona centrovaný míč, který nikdo netečoval a skončil pouze v rukavicích domácího brankáře. Taková přátelská přihrávka v tréninkovém tempu.
38'
Janovský celek je po obdržené brance aktivnější, skórovat se mu ovšem zatím nepovedlo. Hra je ale opravdu lepší, uvidíme, co nám ještě utkání přinese.
36'
Další zákrok u čáry a další faul. Postiženým byl nyní Jawad El Yamiq, který ale bude nejspíše v pořádku. Pokračovat se bude během pár sekund, u míče AS.
35'
Po nákopu do vápna přišel zákrok Alissona, jenž zneškodnil centrovaný míč k pravé tyčce. Protiútok El Shaarawyho byl následně ukončen faulem u postranní čáry.
34'
Po ofsajdovém postavení domácího celku se bude odkopávat od branky Mattia Perina. AS stále vede o jednu branku, pomalu a jistě začali kousat také hosté.
33'
Ale nakonec právě ojedinělá akce mohla skončit brankou! Gianluca Lapadula dostával přihrávku na penaltu a šel do skluzu. Těsně před ním ovšem zakročil pozorný Alisson!
31'
Nyní se římskému velkoklubu nedaří projít do šestnáctky a stále si přihrává a přihrává. Janov se celé utkání vlastně pouze brání a čeká na chyby domácích, ty ale dosud nepřišly.
29'
Domácí celek pokračuje v aktivní kombinaci před vápnem. Nyní to ale do zakončení nedošlo, semifinalista Ligy mistrů ale pokračuje v přihrávané.
28'
Ve vzájemném souboji se následně objevila dvojice hráčů. Maxime Gonalons a Goran Panděv se střetly hlavami a oba se objevily s bolestivou grimasou na hřišti. Uvidíme, zda budou oba v pořádku.
26'
Hodně nadějně mířil po levé straně až do šestnáctky Stephan El Shaarawy, který nakonec z úhlu střílel jen do janovského brankáře. Roh se ale zahrávat nebude, ofsajd!
25'
Štěstí pokoušel také nejlepší střelec domácího celku. Z hranice šestnáctky pálil Edin Džeko. Jeho pokus šel ovšem do středu branky a Perin neměl problém zakročit.
24'
Francesco Migliore si hned poté naběhl pro faul hodně komicky. Naběhl do vápna a viditelně naboural do Florenziho ramena. Toto faul nebyl, ale rozhodčí celou situaci tak posoudil.
23'
Následně byl hodně tvrdě dohrán hostující Francesco Migliore. Ve vzduchu jej ramenem do obličeje zasáhl domácí Federico Fazio. Trestat se tento zákrok nebude a hostující borec již peláší po hřišti.
22'
Další zajímavá akce domácích. Stephan El Shaarawy byl na konci snažení, z hranice vápna zakončoval do pravé šibenice, branku ale nakonec jen minul. Pokračuje se tak odkopem od branky Perina.
20'
Mohlo to být 2:0! Domácí fotbalisté se prokličkovali do vápna a Alessandro Florenzi z první zakončoval k levé tyčce. Branku ale svižnou a ráznou střelou nakonec minul.
19'
Domácí celek si došel pro vedení celkem brzo a nyní bude nejspíše hrát to, co potřebuje. AS pokračuje v aktivní kombinaci a hraje opravdu jednoduše. Janovští létají po hřišti a snaží se odpovědět.
17'
A následná standardní situace končí první brankou utkání! Kolarov zahrál skvělý přímý kop, na zadní tyčce našel nabíhajícího CENGIZA ÜNDERA. Ten natáhl nohu a špičkou kopačky poslal míč pod víko.
16'
V další akci přišla první žlutá karta utkání. Luca Rossettini chtěl nejspíše hrát míč, místo toho ale ve skluzu trefil patu jednoho z domácích. Hostující bek může být rád, že viděl je žlutou.
15'
Pokusy hostujícího celku jsou zatím dobře blokovány domácí obranou, která zatím funguje na jedničku. Po přerušení akce Lapaduly se bude pokračovat akcí AS.
14'
Po rozehře přišla první šance utkání. Edin Džeko vysunul ve vápně čekajícího Ündera. Turecký borec si míč zpracoval levačkou a po otočce zakončoval. Perin ale předvedl pohotový zákrok!
13'
V protiútoku na druhé straně to zkoušel Luca Rigoni. Centrovaný míč poslal na penaltu, ale ani jeden z dvou hráčů Janova ve vápně nezakončil. Bránící hráči míč následně nechali dojít do autu.
12'
Nakonec přišel slušný centr na hranici vápna. Míč se ale měl spíše snést více ke vzdálenější tyčce, takhle jej naprosto s klidnou hlavou ukryl v rukavicích Mattia Perin.
11'
Vytrvalá kombinace byla zakončena faulem na rychlonohého a dynamického Gersona. AS tak bude rozehrávat standardní situaci od pravé lajny.
10'
Aktivně kombinují ale domácí, jenž zatlačili svého soupeře u šestnáctky. Ke střeleckému pokusu ovšem dosud nedošlo. Vidíme jen přihrávky, které jdou ale spíše do obrany.
9'
Alessandro Florenzi v další akci utkání nastavil stoličku naskakujícímu hráči Janova a píská se faul. Hosté tak budou rozehrávat standardní situaci z poloviny hřiště.
8'
Následně se míč dostával i do vápna brazilského brankáře, ten ale zasahovat nemusel. Pokus hostujícího hráče nenašel nikoho v bílém dresu.
7'
Následně byl k vidění konečně první větší závar před brankou hostujícího celku. Aleksandar Kolarov akci zakončoval přihrávkou na penaltu, zde ale zakročili bránící hráči. Roh pro domácí.
5'
Na Edina Džeka byl následně spáchán faul. Domácí celek tak bude rozehrávat standardní situaci na útočné polovině. Na přímé ohrožení branky to ale není.
4'
První minuty utkání se odehrají snad jen u levé postranní čáry a oba celky se střídají v autových vhazováních. Zatím sledujeme spíše takový vyčkávací fotbal bez tempa.
2'
Hosté se ale nikam nedostali a opět jsou tak u míče borci v oranžovočerveném. AS kombinuje na polovině hřiště a vyčkává.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté římského AS, kteří se hned po levé straně hnali do útoku. Kolarov ale neuspěl a vhazovat tak bude janovský celek.
1'
Oba celky vstupují na travnatou plochu poloprázdného Stadia Olimpica a utkání třiatřicátého kola brzy začne. Sledujte náš přenos!

AS Řím: Alisson – Florenzi, Fazio, Juan Jesus, Kolarov – Gerson, Gonalons, Pellegrini – Ünder, Džeko, El Shaarawy.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – Pellegrini, Nainggolan, Strootman, Capradossi, Schick, De Rossi, Peres, J. Silva, Manolas, Antonucci.

Janov CFC: Perin – E. Zukanović, El Yamiq, Rossettini – Rosi, Hiljemark, Bertolacci, L. Rigoni, Migliore – Panděv, Lapadula.
Náhradníci: Lamanna, Zima – Cofie, Galabinov, Lazović, Bessa, P. Pereira, Omeonga, Veloso, I. Medeiros, Rossi, Laxalt.

Rozhodčí: Pairetto – De Meo, Prenna.
JANOV CFC (12.)

Janovskému celku prakticky o nic nejde. Sestup do Serie B se pohybuje v teoretické, až nereálné rovině. Stejné je to s vylepšením aktuální pozice. Jedenáctá Bologna má stejný bodový zisk, desátý Turín má ale již osmibodový náskok. Rossoblu tak sezónu spíše dohrávají. Gianluca Lapadula je se čtyřmi zásahy nejlepším střelcem druhého nejhůře skórujícího celku.
AS ŘÍM (4.)

Aktuálně v euforii hrající Giallorossi se v Serii A dostanou maximálně na třetí místo, ztrácí na Inter Milán dva body. Římský celek nevyhrál již ve třech duelech v řadě, přesto je atmosféra více než pozitivní, AS si totiž zahraje semifinále Ligy mistrů. V posledním kole svěřenci kouče Di Francesca remizovali v derby s Laziem 0:0. Nejlepším střelcem týmu je se čtrnácti trefy Edin Džeko.
Krásný den všem fanouškům italského fotbalu! Vložené třiatřicáté kolo se dnes odehraje nejen v Římě, Stadio Olimpico bude sledovat střetnutí mezi domácí AS a hosty z Janova. Utkání začíná ve 20:45 a onlajny budou u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62