Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Benevento - 27. listopadu 2017   20:45

Atalanta
75' Cristante (Iličić)
1:0
(0:0)
Atalanta
Beriša – Tolói (52. Iličić), Caldara, A. Masiello – Castagne, de Roon, Freuler, Hateboer – Cristante, A. Gómez (C) (90. Palomino) – Cornelius (60. Petagna).
Pasqua – Santoro, Baccini
Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo
Benevento
Brignoli – Venuti, Djimsiti, A. Costa, Di Chiara – Chibsah (80. Memušaj), Del Pinto (C), Cataldi – C. Lombardi, Armenteros (46. Puşcaş), D'Alessandro (66. Kanoute).

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:16.
Atalanta se tak v tabulce posunula na 10. místo, na 7. AC Milán ztrácí jen bod, příští kolo vyzve Turín. Benevento zůstává poslední a příští kolo ho čeká právě milánské AC.
Duel je u konce a Atalanta se nakonec raduje z těžce vydřených tří bodů proti beznadějně poslednímu Beneventu, které stále čeká alespoň na remízu! Bergamo se dlouho trápilo v koncovce, nakonec se trefilo až v 75. minutě. Cristante si navedl míč na střelu a po zemi se trefil k tyči. Hosté už nezvládli nic vymyslet.
90+5'
90+5'
Di Chiara odcentroval do vápna, kde šel do souboje s Berišou Venuti, ale míč do sítě nedostal, jen obdržel tvrdý direkt.
90+4'
Venuti faulován kousek před vápnem, ještě jedna šance pro Benevento!
90+4'
Lombardi dlouho držel míč za hranicí vápna, pak vybídl spoluhráče ke střele, ten napálil jen domácí obránce.
90+3'
Di Chiarovi se centr vůbec, ale vůbec nepovedl. Hosté poté hráli rukou a první, zároveň poslední zajímavá šance na srovnání je tak nejspíše u konce.
90+2'
Djimsiti faulovaný u postranní čáry, ještě přímý kop pro Benevento.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází José Palomino.
89'
Další útočný faul hostů při napadání, provinil se Costa, který může být rád, že za skluz nedostal druhou žlutou kartu.
88'
Domácí v klidu kontrolují jednogólové vedení, naopak stále zůstávají aktivní a snaží se přidat ještě nějakou branku.
87'
Lombardi se dopustil útočného faulu při napadání.
86'
Venuti ještě stihl odehrát míč na hrací ploše, odcentroval, ale před bránou nenašel nikoho v bílém.
85'
Hosté se ubránili.
85'
Centry Petagny sražený na rohový kop.
84'
Iličić se přiřítil do vápna, snažil se obejít Costu, ale upadl, penalta se však nepíská.
82'
Petagna se prosmýkl na pravé straně přes obránce, k míči však měl blíže brankář Brignoli.
82'
Benevento se ubránilo a ještě zkouší vyrovnat.
81'
Gómez faulován Memušajem, který ho trefil rukou do obličeje, standardka pro domácí.
80'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Raman Chibsah, přichází Ledian Memušaj.
79'
Rychlý brejk domácích, Gómez dobře přenechal míč Cristantemu, který se střelou váhal, a při zaseknutí podklouzl.
78'
Caldara fauloval u postranní čáry. Hosté se ještě snaží něco vymyslet, ale budou to mít velice těžké.
75'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se Atalanta dočkala vedoucí branky! Catalon trestuhodně přišel o míč, domácí vyrazili dopředu a za hranicí vápna se přesnou přízemní střelou prezentoval BRYAN CRISTANTE! Domácí nevyužili spoustu šancí, ale nakonec udeří z nenápadné akce.
74'
Iličić neprostřelil hostující zeď, domácí to zkouší další akci po levé straně.
73'
Gómez faulovaný kousek před vápnem Lombardm, je z toho zajímavá standardka pro Atalantu!
71'
Gómez neprošel po pravé strany přes Djimsitiho, je z toho jen odkop od brány.
71'
Cataldi to vyzkoušel střelecky z dálky, skákavý míč mířil jen doprostřed brány.
70'
Na míč si naskakoval Djimsiti, ale netrefil ho pořádně, poté se tlačil do dalšího souboje, ale fauloval Masiella.
69'
Centr Catalda odvrátili domácí na rohový kop.
69'
Lombardi byl v souboji u lajny s Castagnem faulován, standardka pro Benevento z pravé strany!
68'
Bergamo teď zastavil ofsajd, Brignoli bude odkopávat od brány. Je jasné, že hosté nikam pospíchat nebudou.
67'
Obléhání branky Beneventa pokračuje, domácí zatím nedokáží propálil bránící bílé hráče.
66'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Mamadou Kanoute.
65'
Ani tohle není gól! Masiello si seběhl na centr Gómeze na zadní tyč, byl úplně osamocený, ale ve skluzu neumístil míč do odkryté brány!
64'
Míč skončil jen v rukavicích brankáře Brignoliho, který už ho však chytil mimo hrací plochu, takže je tu další roh pro Atalantu.
64'
Gómezův centr z levé strany hosté srazili na rohový kop.
63'
Gómez hledal na hraně ofsajdu nabíhajícího Cristanta, ale přihrávka na něj neprošla.
62'
Iličić tvrdě faulován Cataldim, který zázrakem unikl žluté kartě.
61'
Střídající Petagna vypálil z hranice vápna z otočky, jeho slabý pokus nemířil mezi tři tyče.
61'
Domácí stále marně obléhají branku Beneventa, ale jejich tlak vzrůstá.
60'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Andrea Petagna.
59'
Akcí po pravé straně vybojovali domácí rohový kop.
58'
Atalantě se ve druhém poločase nedaří vytvořit si nějakou gólovou šanci. Benevento srdnatě bojuje o první body, ale ještě zbývá přes půl hodiny.
57'
Další obléhání branky Beneventa neskončilo úspěchem, hosté vhazují.
56'
Cristante napřáhl po přihrávce Gómeze z pravé strany k ráně zpoza vápna, nepropálil hostující obránce.
56'
Cataldi zahrál při napadání rukou, dopředu mohou znovu domácí.
55'
Domácí zkusili nacvičený signál, Benevento se však nenechalo napálit.
54'
Cornelius faulovaný Costou, přímý kop pro Atalantu.
53'
Venuti při odkopu zahrál míč do domácího hráče, Benevento má autové vhazování.
52'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Josip Iličić.
52'
Domácí se ubránili i dalšímu centru a Beriša bude odkopávat od brány.
52'
Zajímavý centr do vápna odvrátil Tolói.
51'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio), za zastavení unikajícího D'Alessandra. Přímý kop pro hosty z levé strany.
50'
Gómez táhl zajímavý branky Bergama, ale selhal při finální přihrávce.
49'
Gómez obešel bránícího hráče, našel před bránou Cristanteho, s jehož nerazantní hlavičkou neměl Beriša problém.
49'
Nyní už je k vidění klasický obrázek hry. Domácí útočí, Benevento se statečně brání.
47'
Ti však o balon ihned přišli.
47'
Castagne nečistě hodil aut, takže vhazovat budou hosté.
46'
Lombardi čistě zastavil pronikajícího Castagneho u postranní čáry.
46'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Samuel Armenteros, přichází George Puşcaş.
46'
V prvním poločase jsme gól neviděli. Aktivnější byla podle předpokladů Atalanta, ale Cornelius nevyužil ani jednu z mnoha svých šancí, přesně nemířil ani Cristante nebo hlavou Hateboer. Na druhé straně měl ojedinělou šanci Armenteros, ale hlavičkou z ideální pozice Berišu nepřekonal. Uvidíme, jestli domácí dokáže ve druhé půli vstřelit gól. Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45'
44'
Hateboer se tentokrát dostal do pozice příjemce centru, naběhl si míč Gómeze z levé strany, ale hlavička mu nesedla a z dobré pozice bránu netrefil!
44'
Centr Hateboera nebyl povedený, ale domácí pokračují s míčem na kopačkách.
43'
Centr na zadní tyč hosté odvrátili do autu.
42'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Venuti (Benevento Calcio), za zastavení rychlého brejku, který táhl Gómez.
41'
Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo, ale Benevento pokračuje alespoň chvíli u míče.
40'
Velkou šanci si připsali i hosté! Po centru z pravé strany hlavičkoval osamocený Armenteros, ale Beriša jeho pokus dokázal vyrazit! Před dorážejícím D'Alessandrem domácí zasáhli včas.
39'
Cristante dostal míč za hranicí vápna a vypálil mezi nohy obránce Djimsitiho, míč však prolétl vedle levé tyče!
38'
Hosté se ubránili, poté byl však Freuler faulován. Domácí rozehráli přímý kop nakrátko.
38'
Cristante pěkně vysunul na pravou stranu aktivního Cornelia, který byl ale dobře křižován a Djimsiti srazil přihrávku na roh.
37'
Pěkný centr Hateboera zvládli hosté odvrátit na rohový kop. Tlak Atalanty se zvyšuje.
36'
Další zajímavá akce Atalanty. Cornelius stihl přetažený centr na hrací ploše, vrátil míč před bránu, kam si nabíhal Cristante, ale jeho ránu zblízka hosté zablokovali.
35'
Cristante se ještě snažil bojovat o míč u postranní čáru, ale fauloval Di Chiaru, který si balon dobře pokryl.
34'
Hosté se dokázali ubránit centru z rohového kopu a následný další centr Gómeze přelétl všechny hráče v pokutovém území.
33'
Z další akce Gómeze po levé strany vybojovali domácí rohový kop.
32'
Cornelius dostal přihrávku do vápna, zasekl si míč, ale ke střele se nedostal a poté fauloval.
32'
Akce Tolóie po levé straně nebyla úspěšná, ale Atalanta zůstává u míče.
30'
Cornelius si našel míč po centru ve vápně, ale v souboji s obráncem byl dezorientovaný a nedokázal zakončit.
29'
Tolói si pohlídal míč před napadajícím protihráčem, odkop od brány Beriši.
28'
Tohle už byla gólovka! Pěkná akce Atalanty, Gómez dostal přihrávku do vápna na levou stranu, před bránou hledal nabíhajícího Cornelia, který však na míč těsně nedosáhl!
27'
Gómez však nepropálil bílou zeď.
26'
Gómez obral hosty o míč, byl podražen, a je tu zajímavý přímý kop pro Atalantu.
26'
Hosté se ubránili, ale opět jen odevzdali míč.
25'
Z tlaku nakonec vybojovalo Bergamo rohový kop.
24'
Atalanta pokračuje v obléhání brány, ale zatím čeká na první vyloženou gólovou šanci.
23'
Cristante s Corneliem vybojovali ve vápně míč, ale měli k němu příliš daleko a nejdříve u něj byl Brignoli. Nutno podotknou, že Cornelius nepřipravil o balon bránícího Djimsitiho zrovna čistým způsobem.
22'
Zajímavý brejk Beneventa, Armenteros dostal přihrávku na pravou stranu zastavil si míč a vypálil. Skákavá střela nezamířila mezi tři tyče.
21'
Faulu při napadání se dopustil i Castagne, Brignoli bude odkopávat od vlastní brány.
20'
Del Pinto se dopustil útočného faulu, dopředu může Atalanta.
19'
D'Alessandro se protlačil k dalšímu centru, míč mířící na zadní tyč však nenašel nikoho v bílém.
18'
Benevento se trochu osmělilo a také se pokouší vymyslet nějakou zajímavou akci.
17'
Zajímavý centr z pravé strany, Costa však na míč pořádně nedosáhl a nemohl mířit hlavou přesně.
17'
Del Pinto našel vysokou přihrávkou ve vápně Armenterose, který se málem dostal k zakončení z dobré pozice! Domácí na poslední chvíli odvrátili na roh.
15'
Gómez našel hlavu Cornelia, který v mírném záklonu těsně přestřelil branku Beneventa! První větší šance utkání.
14'
Costa na pravé straně podmetl unikajícího Castagneho, přímý kop pro Atalantu z úhlu, navíc žlutá karta pro Costu.
14'
Castagne už nestihl míč na hrací ploše, vhazují hosté.
13'
Domácí dlouho obléhali branku Beneventa, ale po ztrátě míče se faulu dopustil Freuler. Hosté si tak oddechnou.
11'
Po faulu ve středu hřiště Benevento rychle rozehrálo, k centru z levé strany se dostal D'Alessandro, ale míč skončil jen v náruči připraveného Beriši.
10'
Centr Di Chiary z levé strany přelétl všechny hráče v bílém.
9'
Domácí už se řítili do další šance, ale Castagne se dopustil faulu.
8'
Z něj však ohrožení brány nepřišlo.
8'
Akce domácích po levé straně sice úspěšná nebyla, ale rozhodčí přisoudil Atalantě rohový kop, přestože se Lombardi míče rozhodně nedotkl.
7'
Gómez se dostal k centru z levé strany, našel před bránou Castagneho, který však hlavou mířil jen doprostřed brány.
6'
Gómez faulovaný, domácí rozehráli nakrátko.
5'
Centr do vápna z levé strany hosté odvrátili.
5'
Zatím se kombinuje převážně se středu hřiště, více na míči jsou domácí.
3'
Přihrávka napravo na Cornelia nebyla přesná, ale Atalanta rychle vybojovala míč zpět.
3'
Nyní už však kombinuje Bergamo.
2'
Benevento vybojovalo autové vhazování na útočné polovině.
2'
D'Alessandro ale kvůli ofsajdovému postavení hrát nemohl, míč u Beriši.
1'
Hosté rozehráli a zatím drží míč.
1'
Atalanta dnes bude hrát klasicky v černomodrých dresech, Benevento v bílých.
Hráči obou týmů právě nastupují na hrací plochu.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Caldara, A. Masiello – Castagne, de Roon, Freuler, Hateboer – Cristante, A. Gómez (C) – Cornelius.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Gosens, Haas, Iličić, Kurtić, Mancini, Orsolini, Palomino, Petagna, Schmidt, Vido.

Benevento Calcio: Brignoli – Venuti, Djimsiti, A. Costa, Di Chiara – Chibsah, Del Pinto (C), Cataldi – C. Lombardi, Armenteros, D'Alessandro.
Náhradníci: Belec – Antei, Brignola, Coda, Donnarumma, Gravillon, Gyamfi, Memušaj, Kanoute, Puşcaş, Viola.

Rozhodčí: Pasqua – Santoro, Baccini.
Tyto dva týmy se v historii ještě nepotkaly, Benevento hrálo jen nižší soutěže. Dokáží hosté konečně vybojovat v lize první bod, nebo Atalanta potvrdí roli obrovského favorita a vyhraje po třech zápasech?
Atalanta Bergamasca Calcio
Tým z Bergama loni zažil historický úspěch, kdy skončil na výtečném čtvrtém místě a zajistil si účast v Evropské lize. Letos se však v domácí lize snaží na úspěch navázat, což je velice těžké. Atalanta má na kontě 4 výhry, 4 remízy a 5 porážek, tedy 18 bodů. Do sezóny měla vstup těžký, čekalo ji AS Řím a Neapol, neuhrála proti nim ani bod. Poté se však začala zvedat, dokázala porazit například Sassuolo, Bolognu nebo Crotone, remizovalo s Juventusem nebo Fiorentinou. Poslední tři duely se však Bergamasce nevydařily. Nejdříve prohrála 1:2 s Udinese, poté jen remizovalo 1:1 doma se Spalem a naposledy podlehlo Interu Milán 0:2.

V Evropské lize je to však zcela o ničem jiném. Atalanta z pěti zápasů ani jednou neprohrála, Dvakrát rozstřílela anglický Everton (3:0 a naposledy ve čtvrtek 5:1) a s předstihem si zajistila postup do jarní fáze. V posledním skupinovém zápase si to rozdá 7. prosince o první místo v tabulce s Lyonem.

V domácí líze má Atalanta kladné skóre 19:18. Střelecky nejvýraznější je záložník Bryan Cristante, který vsítil čtyři branky, o jednu méně vstřelil Argentinec Alejandro Goméz.

Benevento Calcio
Tým z města blízko Neapole loni zažil historický úspěch. Po pátém místě základní části Serie B postoupil do playoff a vybojoval poslední volné místo pro postup do nejvyšší italské soutěže. Tam je Benevento poprvé v historii. Hned v úvodu sezóny však tvrdě narazilo. Na kontě nemá po čtrnácti jediný bod! Děsí i hrozivé skóre 6:33. Blízko k bodu bylo Benevento osmkrát, vždy však prohrálo o gól. Ve 12. kole šokovalo Allianz Arenu, v Juventusu vedlo, avšak nakonec padlo 1:2 Naposledy vyzvalo Sassuolo. Benevento mělo blízko k bodu, dokázalo srovnat, ale rozhodující branku nakonec obdrželo v 94. minutě!

Benevento rozhodně nepatří mezi útočné týmy, šest vstřelených gólů hovoří za vše. Dvě z nich, což je nejvíce v týmu, vstřelil záložník Amato Ciciretti. Má rovněž nejhorší obranu, a to 33 obdržených branek.
Přeji krásný pondělní večer, vítejte u dohrávky 14. kola italské Serie A, ve které Atalanta Bergamasca Calcio vyzve nováčka Benevento Calcio. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62