Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Crotone - 20. září 2017   20:45

Atalanta
5' Petagna (Iličić) • 25' Caldara (Petagna) • 38' Iličić (Hateboer) • 63' A. Gómez (Iličić) • 74' A. Gómez
5:1
(3:0)
Crotone
70' Tumminello
Atalanta
Beriša – Tolói, Caldara, A. Masiello (76. Bastoni) – Hateboer, Cristante, Freuler, Gosens – Iličić, Petagna (71. Vido), A. Gómez (C) (75. Orsolini).
Piccinini – Longo, Di Vuolo
Stadio Atleti Azzurri d'Italia (Bergamo)
Crotone
Cordaz (C) – Ar. Ajeti, Ceccherini, Cabrera (71. Budimir) – Sampirisi, Barberis (58. Kragl), Izco, Pavlović – Rohdén, Tumminello, Tonev (9. Stoian).

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:19.
Máme za sebou poměrně zajímavé utkání mezi Atalantou a Crotone, kde se domácí mohou radovat ze zisku tří bodů po velmi dobrém výkonu. Hosté toho příliš nepředvedli a odváží si debakl 1:5. Ve druhé půli se nejprve prosadil Alejandro Gómez ze hry, aby následně snížil hostující Marco Tumminello. Ovšem Alejandro Gómez dostal příležitost zahrávat pokutový kop, který zkušeně proměnil a pečetil tím skóre, protože branka Riccarda Orsoliniho nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, protože po celý zápas byli lepším týmem. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+3'
90+2'
Mattia Caldara se pokusil o další zakončení, které však zablokovala hostující defenziva.
90+2'
Domácí mají i nadále míč ve svém držení a hledají cestu, jak ještě docílit branky.
90+1'
Po rohovém kopu se nic zajímavého neudálo, takže závěr utkání může pokračovat v klidném tempu.
90'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Po centru do vápna se hostující obrana dostala k odhlavičkování míče na rohový kop.
89'
Adrian Stoian se dopustil dalšího nedovoleného zákroku, takže ještě uvidíme standardní situaci.
87'
Riccardo Orsolini sice docílil branky po prostrčení Josipa Iličiće, ale po posouzení od videa dostává rozhodčí pokyn gól neuznat kvůli ofsajdu!
85'
Oliver Kragl šel do souboje o míč podle sudího o něco agresivněji než Hans Hateboer, takže je pískán útočný faul.
83'
Vysoký centr dokázala zpacifikovat hostující defenziva, ale příliš přesvědčivě si nevedla, když míč zase velmi rychle odevzdala.
82'
Ani jeden z celků se dopředu příliš nežene. Hosté se obávají další inkasované branky a domácí už spíše vyčkávají.
81'
Tempo je již mnohem nižší, protože o vítězi utkání je již hodně dlouhou dobu rozhodnuto.
80'
Po zákroku Adriana Stoiana se na hrací ploše ocitl Remo Freuler. Hosté nedovedou bránit soupeře za pomoci dovolených prostředků.
79'
Domácí pokračují v pohledné kombinační hře, na kterou hosté nedovedou zareagovat.
78'
S centrem do pokutového území si domácí obrana poradila bez větších problémů.
76'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Alessandro Bastoni.
75'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Riccardo Orsolini.
74'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal kapitán ALEJANDRO GÓMEZ, který poslal míč do středu branky, zatímco Cordaz zvolil skok do strany.
73'
Pokutový kop po pádu Caldary v pokutovém území po vynikajícím průniku.
71'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Leandro Cabrera, přichází Ante Budimir.
71'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Luca Vido.
70'
Crotone právě vstřelilo branku!
MARCO TUMMINELLO si výborně pohlídal ofsajdovou linii, dostal přesnou přihrávku, kterou si navedl do pokutového území a přesnou ranou překonal Berišu.
69'
I nadále jsou mnohem nebezpečnějším týmem domácí, kteří kombinují s míčem u kopaček.
68'
Hosté se pokouší vymyslet akci, která by vedla alespoň ke korekci skóre, ale zatím se jim nedaří.
67'
Momentálně se hraje spíše ve středu hrací plochy, odkud nehrozí nebezpečí ani pro jednu z branek.
66'
Po delší době se na větší časový úsek dostali k míči také hosté, ale aktivitu ukončili nepřesným centrem.
65'
Opět v akci Iličić, který se pokoušel projít přes Cabreru, ale nakonec skončil na zeleném pažitu.
63'
Josip Iličić prokázal přehled a našel na levé straně volného ALEJANDRA GÓMEZE, který se s ničím nerozmýšlel a tvrdou ranou propálil Alexe Cordaze, jenž sice míč zasáhl, ale přesto ho nedokázal vytěsnit mimo tři tyče.
61'
Nepovedený centr směrem k pokutovému území hostů končí v moci brankáře Cordaze.
60'
Andrea Petagna se nedokázal propracovat k míči, který dobře pokryl Mario Sampirisi. Vykopávat bude Alex Cordaz.
59'
Domácí kombinují na vlastní polovině hrací plochy a nikam příliš nespěchají, protože mají slušný náskok.
58'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Andrea Barberis, přichází Oliver Kragl.
57'
Alejandro Gómez se opět stal terčem nedovoleného zákroku, když ho protivník rukama stáhl k zemi.
56'
Na útočnou polovinu se vydali také hosté, leč centr z pravé strany dokázal ve vápně odhlavičkovat jeden ze zadáků Atalanty.
55'
Mario Sampirisi zatlačil na Alejandra Gómeze, jehož poslal k zemi nedovoleně, takže se píská faul.
54'
Andrea Petagna předvedl nezdařené zpracování, za což se posléze omlouval spoluhráčům.
53'
Andrea Barberis se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy. Ve hře tedy mohou pokračovat domácí.
52'
Po centru do vápna se sice hosté dostali do zakončení, avšak míč dokázal ukrýt do rukavic Etrit Beriša.
51'
Crotone se vypravilo na útočnou polovinu, kde se podařilo získat výhodu volného přímého kopu.
50'
Na hranici soupeřova pokutového území domácí ztratili míč, který doputoval ke Cordazovi.
49'
Domácí jsou jednoznačně lepší a kombinují s míčem u kopaček. Další kombinaci přerušil až Cabrera za cenu nedovoleného zákroku.
48'
Po rohovém kopu už se však domácím nic zajímavého vytvořit nepodařilo.
47'
Andrea Petagna výborně unikl obraně, našel na druhé straně nabíhajícího Gómeze, který skvěle zpracoval míč a vyslal umístěnou střelu, nicméně Cordaz míč vytáhl na roh.
46'
Hosté se hned v úvodu pokusili zaskočit obranu soupeře, ale centr z levé strany obrana soupeře odvrátila.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které si jednoznačně lépe vedli domácí. Ti skórovali hned v páté minutě, když se přesně trefil Andrea Petagna. Domácí byli i nadále aktivnější a po rohovém kopu se prosadil Mattia Caldara. Hosté se v první půli na nic moc nevzmohli a nakonec kapitulovali ještě jednou, o což se po povedené individuální akci postaral Josip Iličić. Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto, nicméně domácí jistě budou pokračovat v ofenzivním snažení. Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+1'
45+1'
Arlind Ajeti vytáhl tvrdý zákrok ve středu hřiště proti Gómezovi a dostává naprosto zaslouženou žlutou kartu.
45+1'
Po rohovém kopu se sice Tumminello dostal do zakončení, ale to chybá Etrit Beriša.
45'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Hosté se však dostali do útoku a vybojovali rohový kop, po němž si vyzkouší ještě jeden.
44'
U míče jsou znovu domácí, kteří kombinují daleko od vlastní branky a hlídají si náskok.
43'
Marcus Rohdén vypustil střelecký pokus, který byl velice nepřesný a zamířil mimo hrací plochu.
41'
Ani další akce hostujícího celku k ničemu nevedla a míč skončil pouze u gólmana Berišy.
40'
Domácí fanoušci mají velkou radost z hry svého celku, což dávají najevo i dýmovnicemi, které trochu zhoršují viditelnost.
38'
JOSIP ILIČIĆ střílí další branku Atalanty! Slovinský fotbalista si udělal dobrý den z obrany Crotone, obešel několik soupeřů najednou a střelou na zadní tyč nedal Cordazovi šanci.
37'
Ovšem ani rozehrávka domácího celku nebyla přesná a míč vyletěl mimo hrací plochu.
36'
Mattia Caldara byl faulován uprostřed hrací plochy, takže u míče zůstávají domácí fotbalisté.
35'
Domácí kombinují s míčem u kopaček poměrně poklidně. Ostatně v jejich případě není kam spěchat.
34'
Po krátké aktivitě hostů na útočné polovině se opět do útoku vydávají domácí.
33'
S centrem z levé strany si defenziva Crotone dokázala poradit a míč tečovala do bezpečí.
32'
Po přihrávce na hranici vápna se domácí dostali k dalšímu zakončení, ale to končí snadným zákrokem Alexe Cordaze.
31'
Andrea Petagna sklepával míč, ale nepodařilo se mu naleznout nikoho ze spoluhráčů v černomodrém dresu.
30'
Nepřesná přihrávka těsně před pokutovým územím Atalanty znamená přerušení útočné akce Crotone.
28'
Ofenzivní snažení hostů většinou příliš daleko nedojde, nicméně tentokrát se přeci jen Crotone dostalo k zakončení. Rána Tumminella však mířila mimo.
27'
Hosté nevypadají, že by s průběhem utkání dokázali něco udělat. Zatím to vypadá na jasnou záležitost.
25'
Po rohovém kopu se domácí prosazují! Na Petagnou prodloužený míč skvěle zareagoval MATTIA CALDARA a z bezprostřední blízkosti poslal míč do odkryté branky.
24'
Po delší době byla k vidění zajímavější akce, když Alejandro Gómez vypálil ze střední vzdálenosti a gólman jeho ránu vytěsnil na roh.
23'
Ani jeden z celků momentálně nepředvádí atraktivní fotbalové pokoukání. O něco aktivnější jsou stále domácí.
21'
Poslední minuty nenabízí příliš zajímavé fotbalové okamžiky a oproti úvodu utkání sledujeme sotva průměrnou podívanou.
20'
Oba celky se prostřídaly v držení míče, avšak drží se v poměrně uctivé vzdálenosti od obou branek.
18'
V posledních minutách se hra trochu uklidnila, nicméně aktivnější je Atalanta.
16'
Hosté se po delší době vypravují na útočnou polovinu, ale přes pozornou obranu soupeře se jim nedaří nic vymyslet.
14'
Další příležitost domácích zůstává nevyužita! Alejandro Gómez pěkně unikl soupeři a vyslal ostrý pas před branku, kde Petagna přestřelil.
13'
Marco Tumminello se poroučel k zemi na polovině Atalanty, leč sudí Piccini žádný nedovolený zákrok na útočníka Crotone neviděl.
12'
Nepovedené zpracování míče na útočné polovině připravilo fotbalisty Crotone o možnost zaútočit.
11'
Domácí se momentálně nikam neženou. Přenesení hry na pravou stranu se však vůbec nepovedlo a míč mizí v zámezí.
10'
Crotone se vůbec nemůže dostat do tempa a zatím to vypadá, že uvidíme hodně jednostranné utkání. Vše se však samozřejmě může změnit.
9'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Aleksandar Tonev, přichází Adrian Stoian. Tonev při odchodu ze hřiště viditelně kulhal, takže za jeho střídáním stojí zranění.
8'
Fotbalisté Atalanty i nadále pokračují v nastoleném tempu a drží se s míčem u kopaček na útočné polovině.
7'
S další střelou už si Cordaz dokázal poradit, nicméně Atalanta zatím soupeře vůbec k ničemu nepustila.
5'
Rychlá akce po pravé straně a centr před branku znamená vedení domácích. Josip Iličić pláchl Cabrerovi, poslal velmi dobrý míč, na který skvěle zareagoval ANDREA PETAGNA a rozvlnil síť za zády Alexe Cordaze.
4'
Gosens dostal těžkou přihrávku, ale dokázal si před dotírajícím Sampirisim poradit a poslal míč na volného spoluhráče.
3'
Robin Gosens mohl poslat spoluhráče do otevřené obrany, leč jeho přihrávka letěla do špatného prostoru, takže z nadějné pozice Atalanta nic nevytěžila.
2'
Domácí fotbalisté mají míč na svých kopačkách, nicméně zatím se drží na vlastní polovině hřiště.
1'
Hned v úvodní minutě skončil na trávníku po tvrdším zákroku soupeře Josip Iličić. Domácí hráč se však po chvilce zvedl a může pokračovat ve hře.
1'
Hráči obou celků nastupují na hrací plochu. Utkání tedy za malou chvíli vypukne.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Caldara, A. Masiello – Hateboer, Cristante, Freuler, Gosens – Iličić, Petagna, A. Gómez (C).
Náhradníci: Gollini – Palomino, Orsolini, de Roon, Cornelius, Vido, Melegoni, Castagne, Kurtić, Haas, Mancini, Bastoni.

FC Crotone: Cordaz (C) – Ar. Ajeti, Ceccherini, Cabrera – Sampirisi, Barberis, Izco, Pavlović – Rohdén, Tumminello, Tonev.
Náhradníci: Festa, Viscovo – Stoian, Simic, Kragl, Suljić, Budimir, Trotta, Mandragora, Faraoni, Crociata, Romero.

Rozhodčí: Piccinini – Longo, Di Vuolo.
FC Crotone

Crotone se už příliš nepovedla loňská sezóna, ale vzhledem k neschopnosti ostatních soupeřů nesestoupilo. Ani letos nezaznamenalo Crotone dobrý start do soutěže. V prvním kole Crotone podlehlo 0:3 silnému AC Milán, na což navázala remíza a zatím jediný bodový zisk doma s Veronou, když ani jeden celek branku nevstřelil. Třetí kolo přineslo porážku na půdě Cagliari 0:1 a v posledním utkání nestačilo Crotone ani na Inter Milán, jemuž podlehlo 0:2.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalantě se v úvodu soutěže příliš nedařilo, když první dva zápasy skončily porážkou. Nejprve Atalanta podlehla na domácí půdě AS Řím, na což navázala porážka na hřišti Neapole. Ve třetím kole už Atalanta vyhrála, když na domácím hřišti zdolala Sassuolo 2:1. V posledním utkání pak Atalanta zavítala na hrací plochu Chieva, kde získala bod za remízu 1:1. Góly Atalanty v letošní sezóně zatím vstřelili Petagna, Cristante, Gomez a Cornelius.
Italská Serie A už se naplno rozjela a v rámci pátého kola se utkávají celky Atalanta Bergamasca Calcio a FC Crotone. Papírovým favoritem jsou domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62