Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Juventus - 1. října 2017   20:45

Atalanta
31' Caldara  • 67' Cristante (A. Gómez)
2:2
(1:2)
Juventus
21' Bernardeschi   • 24' Higuaín  (Bernardeschi)
Atalanta
Beriša – A. Masiello, Caldara, Palomino – Hateboer, Cristante (88. de Roon), Freuler, Spinazzola – Kurtić (56. Petagna), A. Gómez (C) – Cornelius (32. Iličić).
Damato A.
Stadio Atleti Azzurri d´Italia (Bergamo)
Juventus
Buffon (C) – Lichtsteiner (66. Barzagli), Chiellini, Benatia, Asamoah – Bentancur, Matuidi – Bernardeschi (69. Cuadrado), Dybala, Mandžukić (78. Costa) – Higuaín.

Dnešním vypjatým duelem vás provázel Ondřej Zoubek. Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit příště.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 3:3. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 21:11.
Konec tohoto napínavého zápasu je tu! V utkání padly celkem čtyři branky, o tu první se postaral Federico Bernardeschi, který dorazil do brány střelu Matuidiho. Druhý zářez domácích přidal Gonzalo Higuaín, který byl dostatečně důrazný ve vápně a udělal si prostor na střelu.
Mattia Caldara na druhé straně korigoval výsledek dorážkou v 31. minutě.
Ve druhém poločase se hlavou prostadil Bryan Cristante, a když Dybala neproměnil svůj pokutový kop, utkání skončilo 2:2.
90+6'
90+5'
Závěr zápasu se jen tak trochu dohrává, Beriša si dává na čas, než samotný odkop od brány rozehraje.
90+3'
Tlak se ale nekoná, naopak se do útoku hnali domácí, nicméně to byl Freuler, kterému míč přeskočil kopačku a utekl do zámezí.
90+2'
U míče kapitán Buffon, který bude rozehrávat jednu z posledních akcí svého týmu.
90+1'
Nastavovat se bude hned šest minut.
90'
V posledních minutách si řekl o penaltu argentinský kanonýr Higuaín! A ano, opravdu byl trochu přidržen, pádu ale dosti přidal a to ví i sudí, který nepíská.
89'
Palomino fauloval na polovině hřiště Dybalu, který ihned sudímu ukazoval na prstech, aby mu spočítal všechny dosavadní fauly a poslal Palomina do sprch, to se ale nestalo.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Marten de Roon.
86'
Juventus se žene do závěrečného tlaku, pěknou kombinaci ale ukončil Bentancur nepřesnou přihrávkou.
85'
Ofsajd, ve kterém se nacházel Petagna.
84'
Dneska je to opravdu parádní utkání se vším všudy! Dybala se rozhodl pro přízemní střelu, tu ale Beriša vychytal!
83'
Sudí nakonec nechává zahrávat penaltu, kterou bude kopat Dybala.
82'
Sudí se nakonec odbíhá podívat na záznam videorozhodčího. Podle záznamu jsme nebyli příliš moudřejší, Petagna sice byl zasáhnut někam do ruky či ramene, těžké na posouzení.
81'
Penalta! Dybala vypálil z přímého kopu na bránu, ale zasáhl Petagnu do ruky.
80'
A je tu velice dobrá pozice na střelu z volného kopu! Dybala byl faulován téměř na hranici šestnáctky Palominem, který za to vidí žlutou kartu.
79'
Costa se ihned snaží rozpohybovat obranu soupeře, ta je totiž v posledních minutách zalezlá až ve vlastním vápně, je jasné, že Atalantě by z dnešního zápasu stačil bod.
78'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Douglas Costa.
77'
Asamoah si už asi mysle, že bude moci zakončovat, ale to by musel zvládnout celou situaci o mnoho lépe.
75'
Hráči Juventusu se přirozeně snaží o převzetí iniciativy, jenže jim chybí více pohybu, ztrácí lacino míče, a pak jsou z nich takové brejky, jako teď předvedli domácí, a to hlavně Gómez, který jako laňka proskotačil mezi pěti hráči hostí! Následný centr z levé strany se ale Spinazzolovi nepovedl.
74'
Na druhé straně se útočným faulem prezentoval Cristante, který loktem udeřil stopera Chielliniho.
73'
Juventus už se chystal zahrávat rohový kop, ale sudí ještě dříve zamával ofsajdové postavení Mandžukiče.
71'
Benatia udělal hrubici, jenže tu nedokázal nikdo z domácích potrestat a celá akce skončila hodně nepřesným zakončením Cristanteho nad bránu.
70'
Utkání nám tedy od 67. minuty začíná znovu a od nuly.
69'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Juan Cuadrado.
67'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak to je naprostá nádhera! Na ostrý centr z levé strany od kapitána Gómeze si naběhl BRYAN CRISTANTE a hodně tvrdou hlavičkou míč nasměroval do šibenice!
66'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Andrea Barzagli.
65'
Juventusu se teď nechce přiliš aktivně napadat, rozehrávat mohou obránci domácích a to naprosto v klidu.
64'
No, tak teď vidíme na trávníku klasickou odvedu. Gómez vrátil Lichsteinerovi všechno i s úroky.
62'
Pěkné a trochu akrobatické zakončení nám ukázal Bernardeschi, jenže střela z voleje byla dost slabá na to, aby ohrozila Buffona.
61'
O osudu utkání tedy po odvolaném brance není z daleko rozhodnuto. Situace může nakopnout hráče obou celků!
58'
Žlutou kartu dostává Stephan Lichtsteiner (Juventus FC).
58'
Velice zajímavá situace byla k vidění na hrací ploše! Juventus, zdálo se, dal regulérní branku, to po centru Dybaly uklidil míč hlavou do sítě Mandžukič. Jenže celou situaci sudímu rozklíčoval televizní záběr, který odhalil, že v úvodu akce Lichsteiner pořádně udeřil loktem Goméze a gól tak neuznal!
56'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Andrea Petagna.
55'
Dybala pěkně prostrčil míč na argentinského forwarda, který to měl ale těžké s obejitím Polomina, a možná tak trochu i proto mířil vysoko nad.
54'
Hodně silný Higuaín dokázal udržet míč a na svých zádech svého strážce. Nakonec se ale svalil k zemi, což sudí Damato rozhodně nepovažoval za faul.
52'
Dybala poslal vysoký míč do vápna, k němu se s trochou štěstí dostal Benatia, ale byl tak dobře střežen, že svou hlavičku dokázal nasměrovat jen hodně vedle brány Beriše.
51'
Faulovaný Asamoah, o toho se postaral Masiello, sudí ale karty zatím netahá.
50'
Pěkné kombinace teď předvádí hráči ve žlutém, nicméně hodně daleko o brány soupeře.
49'
Chvíli trvalo, než jsme se dostali z fáze zápasu, kde jeden nákop následoval druhý, teď se už snaží o kontrolu míče Juventus.
47'
Prvním nákopem neuspěl Lichsteiner, proto se mohou o souvislou akci pokusit hosté.
46'
Rozehrávku a vstup do druhé půle nám obstarali hosté.
46'
Poločas máme u konce, v něm jsme viděli hned tři branky! O tu první se postaral Federico Bernardeschi, který dorazil do brány střelu Matuidiho. Druhý zářez domácích přidal Gonzalo Higuaín, který byl dostatečně důrazný ve vápně a udělal si prostor na střelu.
Mattia Caldara na druhé straně korigoval výsledek dorážkou v 31. minutě, a proto je zatím stav 1:2 pro hosty.
45+1'
45'
Nastavovat se bude 1 minuta nad rámec hrací doby.
44'
Pokus o rychlý brejk, jenže ten vedl sám Dybala, obránci se na něho slétli jako supi na svoji kořist a míč mu hned sebrali.
43'
Obléhání brány Buffona málem skončilo nepřesnou přihrávkou Goméze..
42'
Iličič si u vápna říkal o faul, sudí Damato mu ale nevyhověl, i tak můžou hrát stále domácí.
41'
Chiellini teď musí burcovat své spoluhráče, ti totiž jen s těží brání jednu akci za druhou aktivních domácích.
39'
Hráči hostujícího Juventusu tak trochu vyklidili bitevní pole, jsou vidět opravdu minimálně, a když ano, tak třeba jako teď, to když po pár nahrávkách letěl vysoký míč až na Higuaína, který neměl jedinou šanci s ním něco kloudného provést.
38'
Lichsteiner vůbec nešetřil Spinazzolu, kterému musel asi tak trochu dokázat, že si na hřišti rozhodně nemůže dělat, co se mu zachce. Minimálně tak to vypadalo posledních deset minut.
36'
Po levé straně se probíjel Asamoah, a i když chtěl přihrávat Matuidimu, míč si nakonec našel Dybala, který ale mířil vysoko nad.
35'
Domácí se probrali, začínají napadat v daleko vyšších pozicích, tento fotbal se zatím musí fanouškům líbit.
34'
Obrovská šance na srovnání! Na pravé straně se uvolnil Hateboer a ihned poslal do vápna tvrdý centr, na který si naběhl aktivní Spinazzola, jenže v jasné šanci selhal, hlavou míč prakticky nedokázal nasměrovat na bránu.
32'
Nedařilo se celému týmu, ale vepředu míč domácí už vůbec neudrželi, asi i proto odchází ze hřiště Andreas Cornelius a je nahrazen Josipem Iličićem.
31'
Tak a je sníženo! Po přímém kopu, kdy pálil kapitán Goméz opravdu tvrdě, nedokázal legendární Buffon udržet míč v rukavicích, a tak trochu jako první gól, i tento dorážel do sítě z malého vápna MATTIA CALDARA.
29'
Goméz faulovaný v dobré pozici na střelu Bernardeschim, sudí píská volný kop zhruba z 25 metrů.
27'
Nedaří se, opravdu se nedaří kombinace hráčů v modro-černém.
26'
Na pravé straně se sice pěkně uvolnil Masiello, jenže pak dost nepřesně posílal míč na nabíhajícího Kurtiče, a tím skončila celá akce domácích.
25'
Tak to hráči Atalanty zajisté nečekali, po aktivním začátku jsou ale teď dosti pasivní, a to nemohlo vyústit v nic jiného, než v góly v jejich síti.
24'
Juventus právě vstřelil branku!
Tak to je sprcha pro domácí! Tentokrát to Asamoah udělal na levé straně znovu parádně, naznačil centr a dokázal míč dostat do středu hřiště, po serii odrazů a přihrávek se míč dostal k Bernardeschimu, který přistrčil do vápna na GONZALA HIGUAÍNA, který tvrdou ranou na přední tyč propálil Berišu.
21'
Troufnu si tvrdit, že se brankář Beriša teď pořádně červená.
Po levé straně pěkně potáhl míč Asamoah, předložil ho na vápno nabíhajícímu Matuidimu, který vypálil prakticky doprostřed branky, Beriša míč neudržel v rukavicích a do malého vápna doběhl FEDERICO BERNARDESCHI, který míč dorazil do sítě!
19'
Z pravé strany přilétl centr od Hateboera, jenže na ten Cornelius nedoskočil a dál už situaci kontroloval Lichsteiner.
18'
Po delší odmlce se snažili o držení míče na delší časový interval i domácí, moc nám toho nakonec nepředvedli, hrát budou znovu hosté, a to od zadních řad.
16'
No, tak toto mělo být gólové zakončení Higuaína.
Centrovaný míč doletěl až k Mandžukičovi, který hlavou přiklepl na volného argentinského forwarda, který se nacházel kousek za malým vápnem, jenže míč, který měl trochu za sebou, nedokázal dostat do sítě. Trefil přímo uprostřed stojícího Berišu.
15'
Gonzalo Higuaín se cpal do zakončení poté, co se rychlostně dostal přes Caldaru, jenže ve skluzu nedokázal zakončit přesně.
14'
Po krátké kombinace se odrazil skákavý míč k Dybolovi, který si ho hrudníkem přiklepl a zkoušel střílet z dobrých 30 metrů, bránu ale jasně minul.
13'
Mandžukič teď utrpěl přišlápnutý kotník, hra ale může pokračovat dál bez ošetření.
12'
Palomino zaznamenal již druhý faul, tentokrát byl příliš důrazný v souboji s Bentancurem.
11'
U míče Benatia a Chiellini, starají se o přízemní kombinaci.
10'
Pěkně teď Dybala opřel míč o Higuaína, jenže ten trochu nepochopitelně nepokračoval směrem dopředu, ale vrátil míč až mezi stopery.
9'
Na druhé straně, pro změnu po levé lajně, dělá neplechu Spinazzola, jeho centry ale svého adresáta nenašly.
7'
Lichsteiner se uvolnil na pravé straně hřiště, pokoušel se poslat tvrdý míč do vápna soupeře, jenže tam úřadoval Palomino.
6'
Dybala byl faulován Palominem, první jmenovaný sice vehementně gestikuloval, že to byl faul minimálně na žlutou kartu, opakovaný záznam nám ale ukázal, že pádu dost přidal.
5'
Juventus se už snaží o převzetí otěží dnešního utkání, o postupnou kombinaci se starají hlavně obránci a Bentacour.
4'
První zakončení v zápase obstaral Bernardeschi, kterému míč pěkně prostrčil Bentacur, nicméně technická střela levačkou z hranice vápna Berišovi mnoho starostí nenaděla.
3'
Atalanta se zatím rozhodně nebojí hrát po zemi, snaží se o líbivý fotbal, to dokumentoval i Cornelius, který zvolil efektní a zároveň efektivní patičku.
2'
Při napadání fauloval Mandžukič, Atalanta rozehrála na krátko ale Spinazzola nedokázal na levé straně přejít přes Benatiu a z akce je odkop od brány Buffona.
1'
Rozehrávku obstarali domácí, a ikdyž jsou ihned napadání offenzivními hráči Turína, snaží se o konstruktivní rozehrávku.
1'
-1'
Hráči jsou již připraveni na hrací ploše, domácí Atalanta v modro-černé kombinaci, Juventus v netradiční žluté.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – A. Masiello, Caldara, Palomino – Hateboer, Cristante, Freuler, Spinazzola – Kurtić, A. Gómez (C) – Cornelius.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Bastoni, Castagne, de Roon, Gosens, Haas, Iličić, Mancini, Orsolini, Petagna, Vido.

Juventus FC: Buffon (C) – Lichtsteiner, Chiellini, Benatia, Asamoah – Bentancur, Matuidi – Bernardeschi, Dybala, Mandžukić – Higuaín.
Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – Sandro, Barzagli, Caligara, Costa, Cuadrado, Rugani, Sturaro.

Juventus – Bergamo 2:0
Juventus FC není potřeba více představovat. Italský velkoklub, který sbírá ligové tituly jak na běžícím páse a velmi dobré výkony předvádí pravidelně také v Lize mistrů, vstoupil do nové sezony na jedničku. Juventus také zatím odehrál 6 zápasů a všech šest zápasů vyhrál, skóre má 18:3 a je na druhé pozici, protože Neapol také vše vyhrála a má lepší skóre.
Atalanta Bergamasca Calcio se v loňské sezone probojovala na místa, ktera zaručují Evropskou ligu, kde si v této sezoně nevede vůbec špatně. Doma například hostila silný Everton a porazila ho jasně 3:0. V lize má zatím domácí celek na svém kontě po šesti kolech 8 bodů, když dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál, to vše při skóre 10:8. Naposledy doma Bergamo hostilo Crotone a byla to jednoznačná záležitost, protože Bergamo vyhrálo vysoko 5:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská Seria A má na programu další zápas sedmého kola a bude velmi zajímavý, protože Bergamo vyzve Juventus Turín. Favoritem je hostující celek, ale uvidíme, co nám předvedou domácí, protože v posledních týdnech hrají velmi dobře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62