Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benevento : Cagliari - 18. března 2018   15:00

Benevento
47' Brignola (Guilherme)
1:2
(0:0)
Cagliari
90+2' Pavoletti  (Miangue) • 90+7' Barella
Benevento
Puggioni – Sagna (46. Venuti), Djimsiti, Tosca, Letizia – Sandro (C) – Brignola (64. Cataldi), Viola, Djuričić (74. Billong), Guilherme – Coda.
Manganiello – Meli, Valeriani
Stadio Ciro Vigorita
Cagliari
Cragno – Romagna, Ceppitelli (C), Castán (80. Farias) – Faragò, Ionita (65. Sau), Barella, Padoin, Miangue – Han (77. Ceter), Pavoletti.

To je z mé strany vše. Doufám, že se vám strhující závěr dnešní duelu líbil a já se budu těšit zase příště.
Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:6.
Byli jsme svědky poměrně nezáživných 90-ti minut utkání, ve kterých se prosadil pouze Enrico Brignola ihned po přestávce. Co se ale dělo v nastaveném čase bylo opravdu šílené! Nejprve dokázal Leonardo Pavoletti usměrnit do brány rohový kop, o pár minut později rozhodlo video o pokutovém kopu pro hosty! Ten proměnil Nicolo Barella a všechny tři body tak putují do Cagliari!
90+9'
90+9'
Cragno stáhl centr do svých rukavic, z tohoto mráčku nezapršelo.
90+8'
Ještě jeden volný kop pro domácí. Ve vápně jsou snad všichni, kteří mají ruce a nohy!
90+7'
Cagliari právě vstřelilo branku!
NICOLO BARELLA si vybral levou stranu, kam šel i golman Puggioni, ten si na míč sáhnul, brance však nezabránil – 1:2!
90+6'
Penalta, video pomohlo v rozuzlení této sporné situace, kdy sudí sice neviděl ruku Sandra, opakovaný záběr nám však moment objasnil.
90+5'
Sudí Manganiello se jde podívat na video!
90+4'
Hosté žádají odpískání pokutového kopu a zřejmě oprávněně. Sandro ve skluzu smolně zahrál rukou.
90+2'
Stadionem zavládlo zklamání, hosté se však radují! Autorem gólui je LEONARDO PAVOLETTI, který, už to tak vypadá, vystřelil pro Cagliari cenný bod. Po rohovém kopu dokázal jeho spoluhráč prodloužit krátký centr dále do vápna a střelec branky hlavou z malého vápna skóruje – 1:1!
90+1'
Sudí nastaví hned 4 minuty.
90'
Coda se přes Ceppitelliho nedostal, proto stále žije alespoň malá naděje na to, že by hosté mohli srovnat.
89'
Na trávníku zůstává ležet kapitán domácích Sandro, který tak trochu šetří cenné vteřinky.
88'
Osmělili se konečně i hosté. Konkrétně Sau si míč zpracoval na vápna a technicky vystřelil. Puggioni mohl zůstat klidný, tento pokus letěl alespoň o dva metry mimo tři tyče.
87'
Domácí se dostali do velmi slibného brejku! Viola táhl míč od poloviny hřiště, Coda si dobře odskočil od obrany a dostal míč, přičemž jen o kousek jeho střela minula bránu.
85'
Sandro upálil míč z kopačky Saua, který se snažil prohnat do pokutového území. Od fanoušků sklízí zasloužený potlesk.
84'
Guilherme se provinil v souboji o míč, počínal si totiž nedovoleně, což sudí Manganiello rozhodně nepřehlédl.
83'
Hosté rozehrávali volný kop. Ten do vápna poslal Farago, obrana Beneventa však vysoký míč zvládla odvrátit, na odražené ale číhal Farias. Ten však z voleje mířil hodně vysoko nad bránu.
82'
Bilong s rozehrávkou tak dlouho otálel až byl nakonec o míč oloupen. Trenér domácích je u vytržení.
80'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leandro Castán, přichází Diego Farias.
78'
Castán mohl vyfasovat druhou žlutou kartu, to když Cataldiho ostře faulovalna útočné polovině. Domácí se na sudího sesypali jako hladoví vlci, jenže Ital Manganiello zůstal klidným a červenou kartu neudělil.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Kwang-Song Han, přichází Damir Ceter.
76'
Pavolettimu se dnes nedaří. Teď v souboji nepřetlačil dobře hrajícího Djimsitiho. Obrana domácích je dnes opravdu pevná.
75'
Po dalším rohovém kopu se k hlavičce dostal kapitán hostí Ceppitelli, jenže před ním centr skočil a on tak neměl moc dobrou výchozí pozici, podle toho taky vapadal jeho pokus.
74'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Jean Claude Billong.
73'
A tak trochu symbolicky už dnes – Coda znovu přistižen v ofsajdovém postavení. To jsme viděli již mnohokrát.
72'
Míč do vápna posílal Miangue, Pavoletti se k hlavičce sice dostal, ta ale letěla vysoko nad bránu.
71'
Letizia se hnal do rychlého brejku snad přes celé hřiště, míč však nestíhal, a tak ve skluzu pořádně naložil Castánovi.
70'
Ne, tak tady dnes Cagliari opravdu není nebezpečné, ani tento míč neměl patřičné parametry na to, aby ohrozil bránu domácích.
69'
Han se pokoušel odcentrovat, byl to však Sandro, který jeho přihrávku zablokoval na rohový kop.
68'
Hráči Cagliari se snaží přece jen trochu více podržet míč, a to i z toho důvodu, že celé utkání běhají spíše bez míče. Případná ztráta všech bodů by jim v boji o záchranu pořádně zatopila.
66'
Žlutou kartu dostává Danilo Cataldi (Benevento Calcio).
Ze hřiště nám odešel prozatím jediný muž, který se prosadil – Enrico Brignola. Ten v prvním dějství nastřelil tyč, ve druhém poločase se již dočkal a rozvlnil síť.
65'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Marco Sau.
64'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Enrico Brignola, přichází Danilo Cataldi.
63'
A křídelník Cagliari si teď trochu vybil frustraci na pravém obránci domácích. Venuti pocítil, jak studený je trávník v Beneventu.
62'
Miangue se snažil odcentrovat z levého křídla, do cesty trajektorie míče se zavčas postavil Venuti.
61'
Coda v těsném ofsajdu. A proto se zase nemohl hnat na Cragna.
60'
Guilherme chtěl nasadit jesličky obránci, ten však své nohy zavčas zaklapnul.
59'
Djuričič v tísni zahrával míč na stopery, ti k němu měli však daleko. Nemusí však zoufat, za nepřesnou přihrávkou se ani jeden z útočníků nehnal.
58'
Dvakrát centroval z pravé strany Farago, jednou z rohového kopu, podruhé se k němu míč dostal znovu. Ani jeden z jeho pokusů však nebyl dostatečně přesný.
57'
To bylo nešťastné. Djuričičovi vůbec nesedl míč, který měl mířit na nabíhajícího Letiziu.
56'
Po krátkém ošetření mohou pokračovat domácí ve svém útočném snažení.
54'
Ostrý souboj před vápnem svedl Pavoletti a Tosca. Došlo i k drobnému krvavému šrámu, i když Pavoletti stále neví, o co vlastně šlo.
53'
A Viola natáhl ke střele zpoza šestnáctky, skákavou ránu však Cragno zlikvidoval!
52'
Obrovská šance domácích! To byl Venuti, který vystřídal Sagnu. Protáhl se po pravé straně až do vyložené šance, Cragno však stál ve správný čas na správném místě. Skvělý zákrok!
51'
Enrico Brignola vstoupil do druhého poločasu jako vítr. Nejprve vstřelil branku, poté zřejmě přemotivovaný doslova přejel Castana.
50'
Žlutou kartu dostává Enrico Brignola (Benevento Calcio).
47'
Benevento právě vstřelilo branku!
To tento zápas potřeboval jako sůl! Je tu první branka a zároveň opravdu pohledná! ENRICO BRIGNOLA pokořil brankáře Cragna nádhernou ranou zpoza šestnáctky poté, co si se štěstím narazil s Guilhermem– 1:0!
47'
Cagliari otevřelo svým nákopem druhé dějství, Tosca však razantním odkopem dává najevo, že tudy cesta nevede.
46'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Bacary Sagna, přichází Lorenzo Venuti.
46'
V prvním dějství jsme mnoho zajímavého neviděli, a proto je průběžný stav 0:0. I když tyč, kterou trefil Brignola, či těsně přestřelená branka v podaní Cody stojí za připomenutí. Doufejme, že se hra druhý poločas trochu otevře, jakýkoliv gól by zápasu jen prospěl.
45+1'
45+1'
Sudí nastavuje pouze 1 minutu. To je zajímavé rozhodnutí, vzhledem ke dvěma ošetřením, které proběhly na trávníku.
45'
Na závěr poločasu ještě dobrá střela z kopačky Sandra, kterou vypustil zhruba z 25 metrů. Až si říkám, že je škoda, že máme poločas téměř za sebou, hráči se teď přece jen trochu rozjeli.
44'
Režie nám nabídla pohled na držení míče, které je jednoznačně ve prospěch domácích – 60% : 40%.
43'
Toto už však byl dalek lepší pokus! Djuričič si ve vápně, ke štěstí Cody, špatně zpracoval míč, druhý jmenovaný však z penaltového puntíku mířil vysoko nad! Tohle je velká škoda.
42'
Konečně nějaký pokus na bránu, i když Puggioni zůstal ledově klidný. Z levé strany do vápna přiletěl znovu vysoký míč, který hlavičkoval na bránu Pavoletti, jeho pokus byl však příliš slabý.
41'
Centrovaný míč, který do vápna přiletěl z kopačky Miangueho, se snažil do brány dostat Farago, ten jednak nedokázal dobře zakončit, ale ještě si pomohl loktem, který sudí přehlédl.
40'
Bojovník Brignola se s Hanem vůbec nemazlil, ostatně i on mu něco málo uštědřil od cesty. Fanoušci jejich souboj ocenili, o tom žádná.
39'
Farago si vyšlápl právě na Letiziu, který znovu končí v bolestech na trávníku.
38'
Žlutou kartu dostává Paolo Faragò (Cagliari Calcio).
35'
Coda se hnal za skákavým míče, který přeletěl celou obranu, Cragno však bravurně vyběhl a před útočníkem z města čarodějnic míč odklidil.
34'
Po krátké pauze, které si vyžádalo ošetření, je Letizia zpět na hřišti. To je důležitý fakt pro domácí.
32'
Fanouškům domácích pořádně zatrnulo. Letizia skončil na trávníku a vypadá to, že má problém s kolenem, musí být ošetřen.
30'
Letizia pracuje opravdu znamenitě. Nejenže je dopředu velmi aktivní, jeho práce je kvalitní i směrem do defenzivy.
28'
Žlutou kartu dostává Leandro Castán (Cagliari Calcio).
27'
Když už to vypadalo, že Ham odzbrojil domácího hráče od míče, byl to Viola, který proti třem hostům dokázal jednak vybojovat míč, a také ho udržet pro sebe.
26'
Letizia předvedl svou pověstnou koloběžku a tvrdým centrem hledal Codu v malém vápně. Cragno však byl u míče o něco dříve a ukryl ho do bezpečí.
25'
Pavoletti zatím neudržel ani jeden míč zády k bráně, což rezonuje v rychlé ztráty.
24'
Tak to je pech! Brignola se nádherně uvolnil na pravé straně, zamířil a vypálil. Jenže přízemní střela trefila jen pravou tyč brány Cragna!
23'
Přečíslení, které domácí dostali tak trochu k dispozici zhatil Coda nepřesným centrem. Napálil totiž Ceppitelliho do hrudě.
21'
Sandro je pořádně rozlícen poté, co mu sudí písknul faul. Tentokrát se však Manganiello rozhodně nemýlil.
20'
Djuričič odzbrojil Ceppitelliho a poslal ihned Codu, který by šel na Cragna přes půl hřiště úplně sám. Sudí však mává ofsajd. Podle opakovaného záběru to byly snad centimetry, které rozhodly.
19'
Coda stál v ofsajdu, teda aspoň podle sudí. Z mého pohledu se v něm tedy rozhodně nenacházel.
18'
Tak to byla dobrá šance. Z pravéh strany dostal do vápna míč Ionita a na zadní tyči si na něj naběhl aktivní Miangue. Ten měl dost času zakončit, obránce však jeho pokus hlavou dokázal zablokovat.
16'
Viola a Letizia to udělali na levém křídle bravurně, byl to skluzující Barella, který jim míč z kopačky doslova urval.
14'
Tak z tohoto mráčku nezaprší, míč od rohového praporku neměl potřebnou razanci ani přesnost, aby vylekala obranu domácích.
13'
Jako bych to zakřiknul. Byl to Han, který se aktivně probíjel po pravém křídle, poslal do vápna míč, který si se štěstím našel Batella, který zkusil vypálit technicky na bránu. Sandro se však objetavě do rány vložil a bude se kopat rohový kop.
12'
Cagliari je zatím až příliš pasivním celkem, to by se mu mohlo vymstít.
11'
To stejné se však už nestalo, když centroval Brignola z druhé strany. Byl to Ceppitelli, který těsně před Codem odhlavičkoval do zámezí.
10'
Tentokrát to byl Bacary Sagna, který rozjel snahu domácích. Míč se dostal až na druhou stranu, kde číhal Letizia, centrovaný míč jen proskákal pokutovým územím.
9'
Naopak to byl Ionita, který napálil míč, který mu šel proti noze, ihned do vápna. Pro vysoký míč si došel Puggioni, který byl dost nahněván na Pavolettiho, který do něj trochu nevybíravě vrazil.
8'
Letizia a jeho levá strana je poměrně aktivní. Hosté se však ubránili tentokrát s ledovým klidem.
7'
Guilherme se prezentoval aktivním nájezdem z levé strany, zablokoval ho až Romagna, který odvrátil míč na roh.
6'
Vysoký míč sbíral ze vzduchu Coda, povedlo se mu vybojovat alespoň rohový kop, i když ze situace nemuselo být vůbec nic, protože pomezní rozhodčí neodhalil jeho ofsajdové postavení.
5'
Do vápna centroval Farago, míč však skončil hned na hlavičce Djimsitiho.
4'
Pasivní rozehrávky domácích se snažil využít Han, který jak je jeho zvykem, napadá hodně aktivně a vysoko. Napoprvé se mu to nepovedlo, druhý pokus byl však úspěšnější a hráči hostů jsou u míče.
3'
Domácí hráči v trochu netradiční černé v poklidu drží míč, Letizia už nejednou vrátil míč do obrany. To je trochu pasivní pojetí hry od obou celků.
2'
Zápas je zahájen, hosté v bílých dresech se budou bránit prvnímu nájezdu domácích.
1'
Rozhodčí: Manganiello – Meli, Valeriani.

Benevento Calcio: Puggioni – Sagna, Djimsiti, Tosca, Letizia – Sandro – Brignola, Viola, Djuričić, Guilherme – Coda.
Náhradníci: Brignoli – Billong, Cataldi, A. Costa, D'Alessandro, Diabaté, Gyamfi, C. Lombardi, Memušaj, Parigini, Venuti.

Cagliari Calcio: Daga – Romagna, Ceppitelli, Castán – Faragò, Ionita, Barella, Padoin, Miangue – Han, Pavoletti.
Náhradníci: Crosta, Rafael – Andreolli, Ceter, Cossu, Deiola, Dessena, Farias, Giannetti, Pisacane, Sau..
Cagliari Calcio
Hostující Cagliari je taktéž namočeno v sestupových vodách, oproti svému soupeři má ale o dost lepší postavení. 14. pozice vypadá ještě poměrně lukrativně, když ale připomeneme, že v boji o nesestupové pozice mezi sebou soupeří hned 6 klubů, pak už mnohým fanouškům nejspíše zatrne. Je to právě Cagliari s 26 body, dále pak Chievo, Crotone, Sassuolo a na sestupových příčkách Spal a Verona – tu dělí na 14. Cagliari pouhopouhé 4 body.

V posledních třech duelech uhráli hosté pouze jednu remízu. Nejprve padlo s Chievo Verona 2:1, což byl důležitý zápas, další duel s Neapolí byl rychle prohraný, protože rozjetý tým ve světle modré nasázel 5 branek.

O velmi pohledný duel se svěřenci trenéra Diega Lopeze postarali v prozatím posledním odehraném duelu doma proti Laziu Řím. Leonardo Pavoletti otevřel skóre ve 25. minutě, kapitán Cepitelli si ale ještě do poločasové přestávky vstřelil smolně vlastní gól. Jenže to byl Barella, který proměnil pokutový kop v minutě 75. Duel byl opravdu vyrovnaný, ale už nic nenasvědčovalo tomu, že by si Cagliari nepohlídalo zbytek utkání. Opak byl pravdou. Ciro Immobile neskutečnou patičkou v páté minutě nastavení srovnal na 2:2.

Nejlepším střelcem týmu je právě Leonardo Pavoletti, který se ve všech soutěžích prosadil celkem 7x. Joao Pedro pak má ve svých statistikách zásahů 6.

Nutno zmínit novinku, která se k nám dostala z Itálie. Právě portugalský záložník Joao Pedro neprošel testem na doping a prozatím má pozastavenou činnost.
Benevento Calcio
Jednoznačně poslední celek nejvyšší italské soutěže měl v plánu se vydrápat minimálně blíže k záchranářským bojům. Sráží jej hlavně obrovské množství obdržených branek. Těch dostalo Benevento hned 61 za 27 utkání. Možná ještě horší je číslo 18, kterém poukazuje na množství vstřelených branek.

Na záchranu ztrácí Benevento hned 10 bodů a vzhledem k celkové formě klubu se nedá příliš očekávat jeho záchrana. I přesto, že se podařilo v únoru vyhrát na domácí půdě proti Crotone 3:2, další dva duely se svěřenci Roberta de Zerbi ne a ne prosadit. Nejprve to byl Inter, který doma ponechal všechny tři body za výhru 2:0, Fiorentina pak 1:0 přehrálo Benevento díky brance Huga už ve 25. minutě.

Nejlepším střelcem týmu je Massimo Code, a to z pouhopouhými 3 zásahy. Za zmíňku ale stojí deset startů a dvě branky na účtu mladičkého Enrica Brignoli, který se narodil v roce 1999.

Jako zvučnou posilu představilo 3. února vedení Beneventa obránce Bacary Sagnu, který od letního odchodu z Manchesteru City byl bez angažmá.

Naopak v zimě odešli George Puscas a Amato Ciciretti, což byli hráči, od kterých se očekávalo vedení týmu v útočné fázi. První jmenovaný vzal za vděk hostování v druholigové Novare a v 7 utkáních se prosadil hned 6x!
Amato Ciciretti byl v létě skloňován s odchodem do Neapole, opak byl však pravdou a i on přešel do Seria B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62