Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Neapol - 26. února 2018   20:45

0:5
(0:2)
Neapol
29' Callejón  (Allan) • 42' D. Mertens  (Hysaj) • 61' Hamšík  (L. Insigne) • 72' L. Insigne   • 90' Rui
Cagliari
Cragno – Romagna, Ceppitelli, Castán – Faragò, Barella (77. Deiola), Padoin (59. Ionita), Pedro (C), Lykogiannis – Han (62. Cossu), Pavoletti.
Piero Giacomelli – Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz
Sardegna Arena, Cagliari
Neapol
Reina – Hysaj (74. Ch. Maggio), Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho (75. Diawara), Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens (64. P. Zieliński), L. Insigne.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 2:7. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:5.
Utkání je u konce a hosté si odváží vysoké vítězství 0:5. I po pauze pokračovala převaha Neapole, která kráčela k výhře a cestou přidávala branky. V 61. minutě skóroval parádní ranou Marek Hamšík, v 72. minutě proměnil pokutový kop Lorenzo Insigne a skóre uzavřel v poslední minutě Mário Rui. Výhra hostů byla zcela zasloužená, dnes jsme viděli obrovskou převahu lídra italské Serie A. Neapol má nyní čtyřbodový náskok na druhý Juventus, Cagliari je na 14. místě s 25 body.
90+1'
90'
Neapol právě vstřelila branku!
Vůbec mu to ale nepomohlo. MÁRIO RUI totiž tuto zeď hravě překonal a svou střelu zakroutil do míst, kde se Cragno nezvládl dostat. Ten pouze sledoval, jak míč končí v síti – 0:5.
89'
Po faulu na Zielińskiho budou hosté rozehrávat přímý kop a tohle bude opravdu nebezpečná standardní situace. Cragno si už staví bytelnou zeď.
88'
Nyní Maggio poslal velkou malou domů na Reinu, ten má kolem sebe spoustu prostoru, s rozehrou nemusí pospíchat.
87'
Maggio také neuspěl, domácí budou vhazovat.
86'
Insigne si všiml, že si do vápna nabíhá Zieliński a okamžitě mu poslal přihrávku. Ta prošla přes jednoho obránce, druhý v řadě již pas zvládl zastavit.
85'
Přesto se Neapol vydává ještě do útoku, volí pro to levou stranu.
84'
Hosté stále u míče a pořád kombinují na vlastní polovině.
83'
Už se opravdu hraje v pozvolném tempu, klid bez povzbuzování vládne i na tribunách.
82'
Neapol drží míč na svých kopačkách a kombinuje ve středu hřiště. Důvod pro bezhlavé útočení už hosté nemají.
81'
Na druhé straně si nabíhal Callejón, v plném běhu však Cragnovu branku minul snad jen o decimetry.
80'
Cagliari opět v útoku, domácí by rádi dali alespoň čestný gól. Centr z levé strany ale skončil v rukavicích Pepeho Reiny.
78'
Nepovedená přihrávka za obranu hostů, Pepe Reina má míč ve svém držení.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Alessandro Deiola.
76'
Neapol pokračuje v tlaku, křížnou ranou nyní minul Rui. Bylo to ale opravdu těsné.
75'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Amadou Diawara.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Christian Maggio.
72'
Míč si na penaltový puntík postavil sám LORENZO INSIGNE a za gólmana poslal nechytatelnou střelu, umístěnou přesně k tyči – 0:4.
71'
Leandro Castán navíc za svou hru rukou dostal žlutou kartu.
71'
Penalta pro Neapol. Castán zastavil Insigneho střelu v pokutovém území rukou a rozhodčí neváhal ani okamžik.
70'
Trochu divoká malá domů Koulibalyho na Reinu, gólman hostů si však dokázal poradit a odkopnout.
69'
Koulibaly trochu zbrzdil akci Neapole po levé straně, další okamžiky už hosté útočili proti dobře postavené obraně.
67'
Z rohu už nic nebylo, míč je nyní v držení hostujících hráčů.
66'
Domácí mohli snížit. Z pravé strany rozehrál Lykogiannis přímý kop, zvolil přímou střelu a donutil Reinu vyškrábnout nepříjemný pokus na roh!
64'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Piotr Zieliński.
62'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Kwang-Song Han, přichází Andrea Cossu.
61'
Už je to o tři branky a tohle byla opravdu povedená střela. Po rychlém výpadu přihrál Insigne na MARKA HAMŠÍKA, který se s tím nepáral a střelu z první poslal do horní části Cragnovy branky – 0:3.
59'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Simone Padoin, přichází Artur Ionita.
57'
Ale ani oni se na dostřel nedostali, Callejón pokazil kombinaci ve středu hřiště.
56'
Pokus domácích o akci pravou stranou skončil nepřesnou přihrávkou. Neapol zahajuje protiakci od Pepeho Reiny.
54'
Barella fauloval Ruie, měl by si ale na podobné zákroky dávat pozor, má již totiž na kontě žlutou kartu z prvního poločasu.
52'
Cragno včas vyběhl z brankové čáry a byl u míče dřív, než nabíhající Callejón. Neapol i nadále pokračuje v náporu.
50'
Hamšík tlačil přihrávku na Callejóna, chtělo to ale více razance, takhle pas pokryla obrana Cagliari.
49'
Samotná rozehrávka rohového kopu nebyla pro domácí nebezpečná, Neapol ale i nadále operuje s míčem u kopaček.
48'
Insignemu se podařilo odcentrovat na pokutové území, kde si už nabíhal Martens, Romagna na poslední chvíli uklidil míč na roh.
47'
I v úvodu druhé půle se Neapol snaží dostat k brance soupeře, kousek od vápna byl ale Hamšík zbaven míče.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Máme za sebou první poločas, ve kterém Neapol zvládla svou roli favorita a svůj tlak proměnila ve dva góly. Jako první se ve 29. minutě trefil José María Callejón a ve 42. minutě se důrazem u malého vápna prosadil Dries Mertens. Nedá se ale říci, že by Cagliari bylo neškodným týmem, ofenzívu tohoto mužstva vedl zejména Pavoletti, on ani jeho spoluhráči však nedokázali Reinu ani v jedné z příležitostí překonat.
45+3'
45+2'
Přesto ještě zvládli jeden rychlý a nečekaný výpad. Po narážečce se za obranu dostal Insigne a tlačil střelu na zadní tyč. Tu ale Cragno zvládl vyškrábnout a zabránit gólu do šatny.
45+2'
Hosté se už nikam neženou, rozehrávku přímého kopu pojali směrem dozadu.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Po čekání na verdikt videorozhodčího můžeme opět pokračovat.
42'
Hosté podruhé dostali míč do brány, když důraz v pokutovém území předvedli jak centrující Hysaj, tak hlavně zakončující DRIES MERTENS. Ten šel nebojácně špičkou kopačky dopředu a dostal tak míč přes Gragna do sítě. Rozhodčí si nechal celou situaci ještě přezkoumat u videa, zda se nejednalo o ofsajd, aby jej pak uznal. Neapol vede 0:2.
40'
Hostům se málem povedla podobná akce jako u prvního gólu, nyní ale přihrávka do druhé vlny pouze prolétla vápnem.
40'
Malá domů na Reinu, ten okamžitě přenáší hru na soupeřovu polovinu.
39'
V pokutovém území upadl Pedro, podle rozhodčího to ale nebylo mimo rámec pravidel a i v tomto případě nechal pokračovat ve hře.
37'
Máme tu krátkou pauzu, neboť na hrací ploše probíhá ošetřování hostujícího Callejóna, který se drží za levou paži. Vypadá to ale, že bude moci bez potíží pokračovat.
35'
Žlutá karta se uděluje i na domácí straně, Nicolo Barella u pomezní čáry tvrdě atakoval Ruie a byl za to po právu potrestán.
33'
Nakopávané míče hostům nejdou, obrana Cagliari zvládá dlouhé pasy sbírat a odvracet.
32'
Ten však nebyl pro Reinu ohrožením, míč už je mimo pokutové území.
31'
Kalidou Koulibaly zastavil tvrdým bodyčkem Faraga, tohle bylo za žlutou kartu. Domácí budou navíc rozehrávat přímý kop od pravé postranní čáry.
29'
Teď už to ale hostům klaplo a Neapol vede. Zprava potáhl Allan, vymyslel přihrávku do vápna, kde si naběhl JOSÉ MARÍA CALLEJÓN a ten střelou z první poslal míč přesně za vzdálenější tyč. Cragno se mohl natahovat jak chtěl, na tohle dosáhnout nešlo.
28'
Insigne si na hranici pokutového území zpracoval, nachystal si míč na střelu z otočky, poté ale vyslal pokus, který nemohl gólmana Cagliari ohrozit. Myšlenka to ale byla dobrá.
26'
Menší nápor Neapole, akce byla vedena středem, Hamšík se ale do plných neprosadil.
25'
Pavoletti je jasným tahounem domácí ofenzívy, přes něj jde prakticky vše.
23'
Souboj v pokutovém území mezi Pavolettim a Koulibalym nebyl podle sudího faulem, nechal tak k nelibosti části domácího publika pokračovat ve hře.
22'
Koulibaly jen tak tak ubránil Pavolettiho, který nejprve zpracoval těžkou přihrávku a pak se hned šteloval na střelu levou nohou.
21'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, nyní si na volej naskakoval Mertens. Cragnovu branku o kousek minul.
19'
Další šance, nyní na druhé straně. Mezi obránce si naběhl Han, ale Reina byl u míče o zlomek sekundy rychleji a míč odkopl. Pavolettiho pokus o oblouček pak hostující branku přelétl.
17'
V další akci Neapole pálil z voleje Callejón, bylo to ale zbytečné, neboť si na přihrávku nabíhal z ofsajdové pozice.
15'
A opět Mertens. Po centru od rohového praporku se dostal k odraženému míči a i když byl při střele viditelně zatažen za dres, rozhodčí tento okamžik nechal bez povšimnutí. Tohle bylo na penaltu.
14'
Na levou stranu dostal přihrávku Mertens, jeho rána ale byla sražena. Neapol bude pokračovat rohovým kopem.
12'
Zatím se hraje oboustranně aktivní fotbal, oba týmy se snaží o ofenzívu a nevidíme tak vyčkávanou.
10'
Ze střední vzdálenosti pálil Hamšík, míč se mu ovšem svezl po kopačce a zamířil od Cragnovy branky.
9'
Pavoletti se dostával do další příležitosti, nyní hlavičkoval po centru z pravé strany. Pokus to nebyl silný, Pepe Reina si připsal snadný zákrok.
8'
Na druhé straně zakombinovali Hamšík a Insigne, prvně jmenovaný ale dal spoluhráči příliš prudkou přihrávku a Cragno mohl celkem v klidu zasáhnout.
7'
Hosté rozehrávají od vlastní branky, Reina ale zahnal Koulibalyho do úzkých a je z toho vhazování pro Cagliari.
6'
Udeřit ale mohlo na druhé straně! Zprava podniklo Cagliari rychlý brejk, centr našel Pavolettiho a ten volejem usměrňoval míč na bránu. Reina musel rychle na zem, aby zabránil nejhoršímu.
5'
Oblouček za domácí obranou našel Insigneho, ten ovšem nebyl v plné rychlosti schopen vyslat umístěnou střelu. Cragno už rozehrává.
4'
Zprava se do střelecké pozice dostal Callejón, křížný pokus ale Cragnovu branku minul. Přesto se to dá brát jako první vážná hrozba pro domácí.
3'
Neapol už přidává, ráda by skórovala co nejdříve.
2'
Nyní už hosté a přišla i střela, který byla ovšem na hranici vápna zablokovaná.
1'
Domácí se ihned vydali do útoku, zprava centroval Faragò, bylo to ale zbytečné, neboť se pískal faul na Ruie.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Romagna, Ceppitelli, Castán – Faragò, Barella, Padoin, Pedro (C), Lykogiannis – Han, Pavoletti.
Náhradníci: Rafael, Crosta – Andreolli, Dessena, Cossu, Giannetti, Miangue, Ionita, Ceter, Sau, Deiola, Caligara.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Ch. Maggio, P. Zieliński, Machach, Rog, Ounas, Diawara, Tonelli, Milić.

Rozhodčí: Piero Giacomelli – Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz.
Oba týmy jsou hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Sardegna Areně začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Piero Giacomelli, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Giallatini a Giulio Dobosz.
SSC Neapol

Hosté jdou po titulu, v tuto chvíli jsou na prvním místě s 66 body a jedním bodem náskoku na Juventus. V lize Neapol válí, vyhrála už devět zápasů v řadě! Naposledy se o síle tohoto celku přesvědčil Spal, utkání skončilo 1:0, jedinou branku dal hned v úvodu Allan. Jak už bylo řečeno, Neapol je v dnešním utkání favoritem a ztráta bodů by byla velkým překvapením.

Cagliari Calcio

Domácí tým je momentálně na 15. místě tabulky se ziskem 25 bodů a musí se dívat pod sebe. Na osmnácté místo má náskok pouhých pěti bodů. Forma je kolísavá, poslední dvě kola Cagliari nevyhrálo, na půdě Sassuola remizovalo 0:0 a minulý týden v Chievu prohrálo 2:1. O jedinou branku se postaral Pavoletti, ten už ale pouze korigoval nepříznivý stav. Cagliari se dnes pokusí zabojovat a získat další body, proti se ovšem postaví velký favorit a adept na titul.

Cagliari – AC Milán 1:2
Crotone – Cagliari 1:1
Cagliari – Spal 2:0
Sassuolo – Cagliari 0:0
Chievo – Cagliari 2:1
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 26. kola mezi týmy Cagliari Calcio a SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62