Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Fiorentina - 6. května 2018   15:00

Janov
64' Rossi (Bessa) • 69' Lapadula (Hiljemark)
2:3
(0:1)
Fiorentina
44' Benassi  (Simeone) • 78' Eysseric   • 81' Br. Dabo  (Falcinelli)
Janov
Perin – Spolli, Bertolacci, Biraschi, El Yamiq – Rosi (46. Panděv), Lazović, Veloso (59. Bessa), I. Medeiros – Hiljemark, Rossi (67. Lapadula).
Lamanna, Zima – Lapadula, Cofie, Rossettini, Taarabt, Galabinov, Bessa, E. Zukanović, Omeonga, Panděv.
Gianluca Manganiello – Bottegoni, Scatragli
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova)
Fiorentina
Sportiello – Biraghi, Ge. Pezzella, Milenković, Gaspar (76. Falcinelli) – Saponara (67. Eysseric), Badelj (62. Br. Dabo), Simeone, Veretout – Benassi, Chiesa.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:16.
Janov CFC 2-3 ACF Fiorentina
Byli jsme svědky krásného fotbalu, který byl velice vyrovnaný a rozhodně bylo na co se dívat. Oba týmy předvedly obrat a jen díky vyloučení domácího Pandeva vyhrává Fiorentina. Přeji Vám hezký zbytek dne a u fotbalu se na vás zase někdy těší Martin Pobořil.
90+5'
90+5'
Fiorentina bude rozehrávat přímý kop z 39 metrů.
90+4'
Lazovičova střela na bránu Fiorentiny končí jen vysoko nad bránou.
90+3'
Janov reklamuje penaltu po střetu Lapaduly s Biraghim, rozhodčí však nepíská.
90+2'
Janov bude vhazovat u rohového praporku Violy.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut.
89'
Hosté budou odkopávat od brány po nepřesné kombinaci Bessy z Lapadulou.
88'
Fiorentina okupuje pokutové území Janova a snaží se vystřelit.
87'
Hosté se vrhají do útoku pochybě domácí obrany.
86'
Po střetu Lapaduly s Milenkovičem zůstává hostující hráč ležet na trávníku.
86'
Hraje se velmi ostře a rozhodčí nechává hru plynout.
85'
Janov svůj přímý kop promrhal a hosté budou odkopávat od brány.
84'
Nahradník Zukanovič je vyloučen za ostré protesty na rozhodčího.
83'
Žlutou kartu dostává Federico Chiesa (ACF Fiorentina).
83'
Janov bude odkopávat od své brány.
82'
Janov napadá rozehrávku hostů a snaží se vyrovnat.
82'
Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (ACF Fiorentina).
81'
Fiorentina právě vstřelila branku!

Falcinelli poslal střílený centr na DABA, který se nemýlí a posílá Violu do vedení.
80'
Janov se rohu ubránil zuby nehty, ale Viola stále útočí.
79'
Hostující celek čeká rohový kop z pravé strany.
79'
Hosté rozehrají přímý kop z 40 metrů.
78'

EYSSERIC dává branku po závaru před Perinem, jeho volej Perin sice vyrazil ale jen do vlastní sítě.
77'
Neskutečný závar před Perinovou brankou obrana domácích vyřešila odkopem.
77'
Oba zranění hráči jsou již připraveni do hry.
76'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Bruno Gaspar, přichází Diego Falcinelli.
75'
Po rohu zůstal na zemi ležet jak domácí Biraschi tak hostující Biraghi, snad to nebude nic vážného.
74'
A další roh pro Violu.
74'
Roh pro Fiorentinu.
74'
Centr Daba nestihl nikdo dorazit do sítě Janova.
73'
Fiorentina okamžitě bere míč a prchá s ním k vápnu Janova.
71'
Za ostrý faul dostává nepochopitelnou červenou kartu Pandev. Nevím zda to bylo na červenou, ale zákrok byl opravdu asi přes čáru.
70'
Lapdaula mohl rozhodnout, když si našel nikým nehlídaný Hiljemarkuv centr, ale jeho hlavička míří těsně mimo.
70'
Fiorentina se snaží okamžitě vyrovnat, ale janovští jezdí jako motorové myši.
69'
Janov právě vstřelil branku!

LAPADULA přišel na hřiště a hned skóruje do prázdné brány, po krásné přihrávce Hiljemarka. Marrasi praská ve švech.
67'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Giuseppe Rossi, přichází Gianluca Lapadula.
67'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Valentin Eysseric.
66'
Fiorentinu čeká přímý kop proti bráně Janova z cca. 30 metrů.
66'
Dabo trefuje tyč, tak tohle byla obrovská šance.
64'

Krásný průnik po křídle zakončil Bessa krásnou přihrávkou na volného ROSSIHO který se nemýlí.
64'
Janov kombinuje na polovině Violy.
63'
Žlutou kartu dostává Riccardo Saponara (ACF Fiorentina). Další karta za příliš hrubou hru.
62'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Bryan Dabo.
62'
Centr do vápna Fiorentiny si pohlídal brankář Sportiello.
61'
Biraghi fauluje a Janov čeká přímý kop z 30 metrů.
61'
Žlutou kartu dostává Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina).
59'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Daniel Bessa.
59'
Lazovič vybojoval míč pro domácí ve středu pole, výbornou hlavičkou.
58'
Janov rozehrál roh na krátko a následný přetažený centr končí jen v zámezí.
58'
Janov čeká rohový kop po nastřelení hostujícího Biraghiho.
57'
Janov kombinuje ve středu pole.
57'
Ruka Chiesy zastavuje útok Fiorentiny. Rozehrávat bude FC Janov.
56'
Janov se snažil útočit, ale Pandev ztrácí míč a Viola jde opět do protiútoku.
56'
Dlouhý pas na Chiesu končí v zámezí.
55'
Medeiros se snažil probít po křídle do vápna Violy, ale obrana hostů byla pozorná.
54'
Přímý kop z 25 metrů zastavuje zeď hráčů Janova.
53'
Žlutou kartu dostává Nicolás Spolli (Janov CFC).
52'
Lazovič se snažil probít po křídle, ale obrana hostů jeho akci zmařila a následně založila brejk který za cenu žluté zastavil Spolli.
52'
Žlutou kartu dostává Bruno Gaspar (ACF Fiorentina).
51'
Tak teď udělali hosté obrovskou chybu které mohl využít Pandev, ale hostující obránce šáhnul po ruční brzdě která ho bude stát žlutou.
51'
Obrana Janova si poradila s rohem Violy, ale míč nákopem jen odevzdala zpět do držení Fiorentiny.
50'
Roh čeká Fiorentinu.
49'
Další ofsajd pískaný proti Janovu, tentokrát se v postavení mimo hru octl Pandev.
49'
Veloso se výborně vrátil a zmařil brejk Fiorentiny.
48'
Janov čeká aut u rohového praporku Violy.
48'
Faul ve středu pole na domácího Pandeva, značí že Janov bude rozehrávat přímý kop.
48'
Davide Biraschi vhazuje aut pro Janov.
47'
Domácí jsou v úvodu poločasu aktivnější a jejich akci musel zastavit až pomezní sudí.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Aleandro Rosi, přichází Goran Panděv.
46'
Vítejte zpět u druhé půle tohoto zápasu.
Viděli jsme velmi vyrovnaný poločas který končí za stavu 0-1 a to díky gólu do šatny o který se postarala Viola. Doufejme že se dočkáme v druhé půli stejně atraktivního fotbalu a s přáním chutné poločasové kávy se s Vámi loučím na cca. 15 minut.
45+1'
44'

Giovani Simeone našel výborně před bránou úplně volného BENASSIHO, který skluzem překonává Perina.
43'
Další výborný zákrok domácí obrany a pop zisku míče může Janov znovu do útoku.
42'
Míč vybojoval ve středu pole domácí Veloso a Janov se chystá opět směrem k bráně Violy.
41'
Janov získal další míč po špatné kombinaci Violy a může jít do útoku.
40'
Hiljemark vybojoval míč a následně i aut pro Janov.
39'
Viola vybojovala míč a zakládá postupnou kombinací útočnou akci.
38'
Janov bude odkopávat na své polovině po faulu Simeoneho na Spolliho.
37'
Z rohovým kopem si hostující obrana poradila.
36'
Hiljemarkuv centr do vápna Violy proletěl velice nebezpečně a domácí golman jej vyrazil na roh.
35'
Janov vybojoval přímý kop z krásných 22 metrů, po úniku a následném faulu na Rossiho.
34'
Janov získal míč na své polovině, ale následně ho špatnou rozehrávkou ztrácí.
33'
Janov vyhlavičkoval centr z rohu před šestnáctku kde se míče chopil Chiesa a střelou protáhl Perina.
32'
Roh pro Violu.
32'
El Yamiq hledal jednoho z domácích útočníků, ale jeho pas končí až za bránou Violy. Bude se odkopávat.
31'
Janov vybojoval míč a Medeiros ho vyváží až před vápno Violy.
30'
Rohový kop to nakonec nebude a hosté tak mohou odkopávat od své svatyně.
30'
Domácí grify čeká rohový kop.
29'
Janov získal výhodu přímého kopu z 39 metrů, po faulu na Rossiho.
28'
Žlutou kartu dostává Milan Badelj (ACF Fiorentina).
28'
Ostrý skluz Badejla ve středu pole na Medeirose rozhodčí odpískal jako nedovolený a bude se asi i žlutit.
27'
Janov získává míč a uklidňuje hru přihrávkou Perinovi.
26'
Janov se už chystal do protiútoku, ale ve finální přihrávce selhal Veloso a Viola tak může opět vymýšlet.
25'
Fiorentina kombinuje na polovině soupeře.
24'
Hostující Biraghi je ošetřován.
24'
Domácí získali míč, doběhli s ním až na kraj šestnáctky, nacentrovali na Medeirose který však nedostal míč hlavou do sítě.
23'
Fiorentina kombinuje na středu hřiště a Janov zatím dobře pressuje.
22'
Viola získala míč a vyvezla ho až na dostřel brány Perina. Obrana Janova se včas vrátila, ale míč nezískala.
22'
Janov se z míčem posunul až na polovinu Fiorentiny.
21'
Perin dostal riskantní malou domu a musí míč odpálit na druhou stranu hřiště.
20'
Žlutou kartu dostává Andrea Bertolacci (Janov CFC).
19'
Domácí zakládali sympatickou akci po pravém křídle a když už se dostali až před bránu, Lazovič přihrávkou nenašel žádného dobíhajícího hráče. Následný útočný faul Janovských bude potrestán.
18'
Rohový kop pro Fiorentinu, měl to však být útočný faul na Spolliho.
18'
Fiorentina kontroluje hru ve středu pole a rychlé akce Janova bez problému zastavuje.
17'
Pas za obranu Janova sbírá bezpečně do svých rukavic talentovaný brankář Mattia Perin.
16'
Rychlou akci Janovských zastavuje čistě obrana Violy. Míč tak může znovu opanovat Fiorentina.
15'
Domácí získali míč v obraně a prchají s ním dopředu.
14'
Domácí reklamují ruku která měla zastavit pas na rozběhnutého Rossiho, rozhodčí však nepíská.
13'
Janov bude rozehrávat na své polovině po útočném faulu hostů.
12'
A Perin musel vytáhnout zákrok po střele Badelje z šestnáctky.
12'
Míč opět na kopačkách hostů ve středu pole.
11'
Domácí roh odhlavičkovali do momentálního bezpečí.
11'
Chyby se dopustil v rozehrávce domácí Medeiros a hosté tak vybojovali brejk a následný roh.
10'
U míče hosté ve středu pole.
9'
Viola si posouvá míč před vápnem Janova a jejich finální přihrávka mířila jen do ofsajdu.
8'
Fiorentina stále u míče a snaží se dostat na dostřel brány Janovských Grifů.
7'
Centr do vápna Janova hledal Simeoneho, ale Biraschi míč vyhlavičkoval do bezpečí.
6'
Rohový kop Fiorentiny proletěl nad Perinovou bránou jako Zeppelin a Viola byla vytlačena zpět na svou polovinu.
5'
5'
Fiorentina vybojovala míč ve středu pole a uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině.
4'
Janov je v úvodu lepším týmem a tlačí na obranu Violy.
3'
Janov po faulu na Lazoviče zahraje přímý kop ze 40 metrů.
3'
Fiorentina se dopustila útočného faulu a domácí tak rozehrají na vlastní polovině.
2'
První zákrok hostujícího golmana, který musel vybíhat a chytat další pas na nabíhajícího Rossiho.
1'
Janov se pokusil o kolmý pas po křídle, ale hosté získali jejich nákop.
1'
Domácí Janov začíná z leva do prava a hosté přesně naopak.
1'
-1'
Ještě jednou krásný den z Luigi Ferraris.
Hráči jsou již na hrací ploše a co nevidět vypukne boj mezi Rosso Blu a Violou.
-15'
Speciální bude utkání pro útočníka Giuseppeho Rossiho, který momentálně obléká dres Janovských Grifů, ale je odchovancem Fiorentiny. Zkušený útočník hrál rovněž například ve Villarealu či Machesteru United.
Vítejte u dnešního zápasu Serie A.
Oba týmy se již rozcvičují a na Marrasi se začínají plnit tribuny. Domácí Gradinata Nord již chystá chorea a my se můžeme těšit na krásný nedělní duel dvou klasických italských klubů.

Janov CFC: Perin – Spolli, Bertolacci, Biraschi, El Yamiq – Rosi, Lazović, Veloso, I. Medeiros – Hiljemark, Rossi.
Náhradníci: Lamanna, Zima – Lapadula, Cofie, Rossettini, Taarabt, Galabinov, Bessa, E. Zukanović, Omeonga.

ACF Fiorentina: Sportiello – Biraghi, Ge. Pezzella, Milenković, Gaspar – Saponara, Badelj, Simeone, Veretout – Benassi, Chiesa.
Náhradníci: Cerofolini, Drągowski – Falcinelli, Eysseric, Br. Dabo, Cristóforo, Olivera, Bastiao Dias, Théréau, P. Hristov..

CFC Genoa

Domácí Janov na Marrasi vyzve rozjetou Fiorentinu a pokusí se zastavit její krasojízdu v Serii A. Grifové se letos rvali statečně a po špatném podzimu si výbornými výkony na jaře si skoro definitivně zajistili záchranu v Serii A. O to se rovněž zasloužil trenér Davide Ballardini, který vystřídal trápícího se Ivana Juriče a s Grify v týdnu podepsal novou smlouvu. RossoBlu sice nevyhrávají každé kolo a jejich hlavní problém je ve střílení branek, ale na velké soupeře to letos umí. Po výborném výkonu na Juventusu kde prohráli těsně 0-1, následovala porážka Lazia či Interu Milán. Janovští se však potýkají s velkou marodkou, chybí jim klíčoví hráči obrany jako Izzo a Spolli a tyto ztráty byly znát hlavně v posledním utkání v Bergámu, kde obrana ve složení Zukanovič, Rossettini, Biraschi a Migliore hodně hořela. Dále také chybí zraněný Taarabt který byl v útočné fázi Janova velmi důležitý. Do sestavy se však vrátil velký tahoun Janova Miguel Veloso a hned po svém příchodu skóroval proti Atalantě krásným gólem s přímého kopu. Proti výborně hrající obraně Fiorentiny však bude třeba postavit do útoku hráče kteří dokáží podržet míč a eventuálně fyzicky rozbít defenzívu Violy. Jedním z nich by mohl být například Bulharský ofenzivní dlouhán Andrey Galabinov, kterého muskulaturou přirovnávají v Janově k českému Tomáši Skuhravému.

ACF Fiorentina

Hosté z Toskánska se do Janovského přístavu jedou rvát o další body které by jim pomohly ve stíhací jízdě o Evropské poháry. Na Atalantu Bergámo která obsazuje poslední páté místo zajištující Evropskou ligu ztrácejí pouze 4 body a svým entuziasmem a odhodláním nám ukazují že do Evropy rozhodně chtějí. Po letošní tragédii kdy Viole zemřel kapitán Astori by si to určitě zasloužili a jeho poslední sezónu by tak krásně zakončili. Fiorentině se však na Marassi moc nedaří, naposledy zde vyhráli v roce 2013 a od té doby jsou zde zápasy s Grify velice vyrovnané. Viola se však na tento zápas velmi namlsala v minulém kole, kdy porazila rozjetou Neapol jednoznačně 3-0 a jejich sny o titulu tak velmi rozprášila. Zápas byl sice ovlivněn brzkým vyloučením Koulibalyho z 6té minuty, ale na to se historie neptá. Do Janova se vrací nejlepší střelec Fiorentiny Giovanni Simeone který za zdejší Grify odehrál minulou sezónu a svými výkony si vzbudil zájem právě od Violy. Právě syn slavného Diega Simeoneho je momentálně slušně rozestřílený a právě on dal všechny tři góly do sítě Neapole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62