Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Inter Milán - 9. prosince 2017   20:45

Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Benatia, Chiellini (C), Asamoah – S. Khedira (75. Dybala), Pjanić (85. Bentancur), Matuidi – Cuadrado, Higuaín, Mandžukić.
Valeri – Giallatini, Dobosz
Allianz Stadium (Turín)
Inter Milán
Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Santon (63. Dalbert) – Vecino, Valero – Candreva (69. Gagliardini), Brozović, Perišić – Icardi (C) (85. Éder).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:21.
Je tu konec! Šlágr tohoto kola italské nejvyšší soutěž končí bezbrankovým výsledkem! Nutno dodat, že jsme sledovali herní převahu hráčů Juventusu, kteří pokaždé narazili buď na obranu soupeře a nebo na skvělého Handanoviče. Velké příležitosti ke skórování měl zejména Mandžukič, jehož koncovka nebyla z díly těch nejpovednějších. Naopak Inter toho směrem dopředu moc nepředvedl a za bod z dnešního utkání tak může být rád.
90+3'
90+2'
Domácí stále nepolevují, nicméně časomíra se blíží k závěru. V tuto chvíli bude Bentancur vhazovat kousek za půlící čárou.
90+1'
Žlutou kartu dostává Matías Vecino (Inter Milán).
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Dalbert si jako adresáta vybral Perišiće, který proti dvojici protihráčů neuspěl. Posléze musel za záchrannou brzdu zatáhnout D´Ambrosio, který tak obdržel žlutou výstrahu.
87'
Ojedinělá šance Interu! Snad poprvé v zápase měli hosté spoustu času na zakončení, Brožovič ale pálil po zemi hodně vedle branky.
86'
Co není, mohlo být. Benatia totiž už nezastihl balón na hrací ploše a pro Inter se tak vyskytla šance z rohového kopu. Na přední tyči ale srazil míč Asamoah, následovat bude druhý roh.
85'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Éder.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Rodrigo Bentancur.
85'
Těžko říct, které myšlenky kolují v hlavě znuděného Szczesnyho. Hostující brankář dnes neměl takřka žádnou práci, což je opravdu otřesná vizitka pro Inter.
84'
Handanovič se pokusil rychlým výhozem založit protiútok, který skončil tak rychle, jak vlastně začal. Perišićovi totiž odskočil balón daleko od kopačky.
83'
Byl to právě Dybala, kdo rozehrával volný kop z levé strany. Jeho pokus mířil někam k penaltovému puntíku, kde byl ale nejvýše ve vzduchu Škriniar.
82'
I dle výkonu se dá posoudit, že Inter by zřejmě bod z dnešního utkání bral. Naopak na hráčích Juventusu je patrné, že do posledních vteřinek budou usilovat o vítězství.
81'
Inter se snaží kouskovat hru, to dokonale předvedl Vecino, jenž nevybíravě skolik k zemi Matuidi. Domácí na nic nečekají, okamžitě se stěhují k Handanovičovi.
80'
Střídající Dybala se okamžitě zapojil do útočného manévru, načež na hranici šestnáctky měl spoustu času na zakončení Higuaín. To ho naopak rozhodilo natolik, že vystřelil do dvacáté řady.
79'
Gagliardini se dopustil naprosto hloupé ztráty balónu, neboť na půlící čáru vymýšlel nepochopitelnou přihrávku na Brožoviče. Juventus ale po zisku míče nedošel daleko.
78'
Kdo se těžil na brankové hody, tak ten musí být zklamaný. Šlágr tohoto kola stále nenabídl žádnou trefu a utkání se přibližuje remízovému výsledku.
77'
Valero si počkal na náběh Brožoviče, který obešel Pjaniće, jenomže následně neměl komu nahrát. Následovala tak zpětná přihrávka až na Škriniara.
76'
Tak uvidíme, na hrací plochu totiž přišel nejobávanější hráč v sestavě Juventusu Paulo Dybala. Talentovaný Argentinec i v letošní sezóně táhne svůj celek za mistrovským titulem.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Sami Khedira, přichází Paulo Dybala.
74'
Snad sedmý nedovolený zákrok byl spáchán na agilního Cuadrada. Interu dělá velké problémy tento kolumbijský šikula, Juventus se tak dostane zpět k míči.
73'
Na druhé straně obdržel přihrávku k vápnu Brožovič, ihned po převzetí míče narazil na stojícího Chielliniho. Inter je stále směrem dopředu bezradný.
72'
Netrvalo dlouho a Juventus se opět přiblížil k šestnáctce svého soupeře. Asamoah se hezky uvolnil a poté prudce zakončil, Handanovič byl opět ve střehu.
71'
Z vlastní poloviny nakopával balón Khedira, na jeho pas si sebíhal celkem nenápadný Higuaín, který svůj náběh ale neodhadl. Pomezní rozhodčí správně odhalil ofsajd.
70'
Pjanićovi se opět nepodařilo ideálně rozehrát tento rohový kop, k centrovanému balónu se tak nedostal žádný z jeho spoluhráčů.
69'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Roberto Gagliardini.
68'
Handanovič vyrazil hodně daleko z branky, načež balón vyrazil pouze k Mandžukičovi. Ten ale nedokázal trefit odkrytou branku, následovat bude roh.
64'
Nakonec to hůře dopadlo se Santonem, který přes svoje zdravotní problémy už nezvládl pokračovat ve hře. Byli jsme svědky prvního střídání, a to hned vynuceného.
63'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Dalbert.
63'
Právě po předchozím nedovoleném zákroku v podání Santona se oba zúčastnění svalili na hrací plochu, na nic vážného to ale nevypadá.
62'
Žlutou kartu dostává Davide Santon (Inter Milán).
62'
Handanovič tak musel krotit jeho "zakončení" a logicky tak následoval rohový kop. Ten Inter opět dokázal ubránit, Handanovič posléze sevřel balón do náruče.
61'
Po delší době se nám připomněl Cuadrado, který se zbavil Valera a ihned se vydal do vápna. Tam na něj čekala vzdušná nabídka, kterou si málem do vlastní sítě srazil Perišič.
60'
Pjanić se elegantně prohnal kolem Vecina, což vedlo k roztažení hry na Asamoaha. Ten zkoušel polovysokou přihrávkou nalézt právě Pjaniće, který byl včas dostoupen.
59'
Další centr z levé nohy Asamoaha nalezl pouze hlavu připraveného Škriniara, posléze doputovala k Handanovičovi slaboučká střela.
58'
Akce milánského celku mají jepičí život. Zdálo se, že D´Ambrosio nabere rychlost a vydá se napříč šestnáctkou, místo toho přihrával k vápnu, kam se včas vrátil Pjanić.
57'
Až v tuto chvíli se hosté vymanili z tlaku a vše bylo umocněno nedovoleným zákrokem na Brožoviče. Inter se tak s míčem stěhuje na útočnou polovinu.
56'
Tlak začíná sílit. Aktivní Mandžukič se nyní zjevil v trochu nezvyklé roli, přičemž jeho prudký přízemní projektil mířil pouze doprostřed branky.
55'
Juventus konečně zatlačil svého protivníka a hned z toho byly perné chvilky. Pjanićova rána za vápnem ale narazila pouze do kopačky Vecina.
54'
Nyni na poslední chvíli zasáhl Škriniar, neboť se za jeho zády už tlačil do zakončení Mandžukič. Ten vycítil šanci na skórování a i proto se drží za hlavu.
53'
Valerova průniková přihrávka mezi dvojici protihráčů sice našla Vecina, ten se ale velmi snadným způsobem nechal odstrčit od balónu.
52'
Na opačné straně to individuálním způsobem zamýšlel Asamoah, D´Ambrosio si ale na jeho manévr počkal a poté mu vypíchl hrací předmět.
51'
Valero velmi dobře roztáhl hru k postranní čáře, kde operoval levý obránce Santon. Ten ale nevyzrál na dotírajícího De Sciglia, jeho celek bude přesto vhazovat.
50'
Akce ještě pokračovala, nicméně Candreva nedokázal "zalepit" skákající přihrávku. Míč se už dostal ven ze hřiště, Szczesny tak bude vykopávat.
49'
Na opačné straně si hosté vybojovali rohový kop, postaral se o něj Vecino. Candrevova rozehrávka směřovala na přední tyč, kde byl úplně sám Higuaín.
48'
Hned v úvodu druhého dějství hlavní rozhodčí ignoroval dva hraniční zákroky, přičemž ten druhý na Cuadrada byl více než podezřelý.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí hráči. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, který nenabídl žádnou branku. Sledovali jsme ale velice vyrovnaný průběh, přičemž ke konci poločasu měli navrch přeci jenom hráči Juventusu. Byl to právě turínský velkoklub, který si vytvořil největší šance a v obou případěch v nich byl Mario Mandžukič. Chorvatský útočník ale obě příležitosti nevyřešil dle představ, a tak je stav stále bezbrankový.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Mandžukič v další šanci! Chorvatský útočník si naskočil na načechraný centr a svojí hlavičku otřel o horní konstrukci.
44'
V pokutovém území Interu se utvořil velký zmatek, přičemž hlavní sudí nakonec odpískal útočný faul. Domácím hráčům se to sice nelíbí, verdikt rozhodčího ale zůstává v platnosti.
43'
Po delší době se hrací předmět ocitl také na polovině Juventusu, zcela nenápadný Icardi si ale pro něj sebíhal z ofsajdového postavení.
42'
Pjanićova další vzdušná nabídka mířila na malé vápno, kde se nejvýše do vzduchu dostal slovenský mladík Škriniar. Juventus ale bude pokračovat v tlaku, má k dispozici ještě aut.
41'
Domácí fandové vycítili šanci na úvodní branku, jejich představu ale špatně vyřešil Cuadrado. Ten si ale o několik vteřinek později vynutil faul.
40'
Žlutou kartu dostává Ivan Perišić (Inter Milán).
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
39'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Higuaín (Juventus FC).
39'
Akce ještě přeci jenom pokračovala a po delší době jsme se dočkali kloudného zakončení. Khedirova pohotová rána nadělala Handanovičovi velké potíže.
38'
Tradiční exekutor podobných standardních situaci Pjanić vzal odpovědnost na sebe i nyní, ještě před dopadem míče byla přerušena hra – útočný faul.
37'
Šlágr tohoto kola nabízí velké množství nedovolených zákroků. Na ofenzivní výlet se totiž vydal Chiellini, jehož průnik za cenu faulu zastavil D´Ambrosio.
36'
Kolumbijský křidelník je v prvním poločase hodně vidět. Před malým momentem se srazil se Santonem, píská se ale ve prospěch Juventusu.
35'
Santon to zkusil individuálním způsobem, nakonec si ale na Cuadrada nepřišel. I tak se hosté znovu dostali k míči a opět vymýšlejí, kudy k brance soupeře.
31'
Napadající Higuaín pořádně zadělal na malér Mirandovi, který to nakonec udělal nejlépe, jak jen mohl. Balón totiž otřel o nohu soupeře a bude se tak vykopávat.
30'
Žlutou kartu dostává Marcelo Brozović (Inter Milán).
29'
D´Ambrosio pláchl kolem staticky stojícího Asamoaha a následně přiletěl do malého vápna prudký centr. Chiellini si s touto situací poradil na jedničku.
28'
Zatím mimo hru jsou oba obávaní kanonýři. Na jedné straně to je Gonzalo Higuaín, na té druhé Mauro Icardi. Podaří se jednomu z těchto Argentinců střelecky prosadit?
27'
Žlutou kartu dostává Mehdi Benatia (Juventus FC).
26'
Před Khedirou se zjevil zcela volný prostor, kam na poslední chvíli přispěchal Perišić. Německý záložník přetlačil soupeře a pokračuje směrem k brance.
25'
Iniciativu tohoto utkání přebrali domácí hráči, kteří ale taktéž narážejí na pozornou obranu soupeře. Ani jeden z celků se nemůže dostat blíže k brance.
24'
Nejdříve přiletěl do pokutového území hostů velmi povedený centr, ten se stal ale snadnou kořistí Handanoviče. Posléze na zemi opět skončil Valero.
23'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Khedira, jehož dělovka ale narazila do zad protihráče. Odražený míč ale opět sebrali turínští fotbalisté.
22'
Inter Milán vysunul pressing, nicméně přílišnou agresivitou se prezentoval Vecino. Domácí mají velký problém přelézt zahuštěný střed hrací plochy.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto šlágru, na úvodní branku stále čekáme. Největší příležitost měl domácí Mandžukič, který ale pouze nechal vyniknout Handanoviče.
20'
Benatia místo odkopu zvolil přihrávku na De Sciglia, který to zkoušel lehkým dloubáčkem ke středu. Tam ale Khedirovi chybělo pár čísel.
19'
Kouskování hry pokačuje. Valero obdržel přihrávku "do špeku", nicméně východiskem byl faul v podání Matuidiho. Určitě vysvobození pro španělského záložníka.
18'
Z pravé strany to zkoušel centrovaným balónem Candreva, jeho pokus ale narazil na nohu Asamoaha. Inter Milán se tak ujme autového vhazování.
17'
Na opačné straně hrací plochy předvedl náramné přesné přenesení hry Cuadrado, jehož bochánek dokázal zalepit Mandžukič. D´Ambrosio ale soupeře obral o balón.
16'
Škriniar se pokoušel z vlastní poloviny nalézt Candrevu, který se ale v době přihrávky pohyboval v ofsajdovém postavení. Hodně přesné oko pomezního.
15'
Odpovědnost na sebe vzal Pjanič, který to zkusil přímo na bránu. Technický projektil z jeho pravé nohy se stočil daleko od branky, Handanovič bude vykopávat.
14'
Kolumbijský rychlík měl vážnější zdravotní problémy, než se na první pohled zdálo. Cuadrado zhruba po minutovém ošetření vstal na svá chodidla.
13'
Netrvalo dlouho a na zeleném pažitu se ocitl Cuadrado. Hostující Valero totiž neodhadl jeho kličku a posléze musel sáhnout k faulu. Následovat bude standardka.
12'
Higuaín si dokázal zpracovat na hruď velmi složitou přihrávku, s včasným zákrokem ale přispěchal Miranda, jenž odpravil míč na druhou stranu hřiště.
11'
Mandžukič byl vidět i při další akci, nicméně jeho teč nakonec znamená autové vhazování pro Inter. Toho se ujme pravý bek D´Ambrosio.
10'
První obrovská šance! Cuadrado poslal do šestnáctky nepříjemný centr, který propadl až k Mandžukičovi. Chorvatský útočník zakončil pouze do rukavic Handanoviče, posléze balón odkopával z brankové čáry Miranda.
9'
D´Ambrosio nahrál vedle stojícímu Brožovičovi, který byl nepříjemně zezadu dohrán. Tentokráte se provinil technicky velmi dobře vybavený Pjanić.
8'
V úvodu utkání mají překvapivě více ze hry hráči Interu Milán, nicméně k ničemu vážnějšímu se zatím nedokázali dostat.
7'
Nehrálo se zhruba půl minuty, nicméně německý záložník už je zpět na nohou. Mezitím Juventus sportovně odevzdal kulatý nesmysl soupeři.
6'
Zdálo se, že Khedira byl zastaven za cenu faulu, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Až s několika vteřinovou prodlevou přerušil hru.
5'
Valero přenesl těžiště hry na pravou stranu, kde operoval Candreva. Tento zkušený křidelník se neodvážil nic vymýšlet a naopak uklidnil hru.
4'
Candreva nejdříve naznačil centr, poté se ale vydal kolem Matuidiho, který ho nepustil za svá záda. Posléze byl nedovoleným zákrokem zastaven Mandžukič.
3'
Napadající Matuidi dokázal srazit Valerovu rozehrávku, balón se ale odrazil pouze do moci Handanoviče. Hostující středopolař nyní hodně zariskoval.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Benatia, Chiellini (C), Asamoah – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Cuadrado, Higuaín, Mandžukić.
Náhradníci: Pinsoglio, L. Loria – Barzagli, Sandro, Bernardeschi, Bentancur, Dybala, Costa, Marchisio, Rugani, Sturaro.

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Santon – Vecino, Valero – Candreva, Brozović, Perišić – Icardi (C).
Náhradníci: Berni, D. Padelli – Cancelo, Dalbert, Éder, Gagliardini, Karamoh, Mário, Nagatomo, Pinamonti, Ranocchia.

Rozhodčí: Valeri – Giallatini, Dobosz.
Inter Milán

Na druhé straně stojí ambiciózní Inter Milán, který chce zapomenout na loňskou sezónu a pro tu letošní si opět dal ty nejvyšší cíle. Předsezónní vidina vedení klubu se zatím naplňuje, neboť Inter se nachází na druhé pozici a na první Neapol se dívá pouze s jednobodovým náskokem. Mílánský celek je zároveň jediným týmem italské nejvyšší soutěže, který ještě nepocítil hořkost porážky. Inter zatím ztratil body pouze ve třech případech, postupně totiž remizoval s Bolognou, Neapolí a Turínem. Pakliže chcete vědět, kdy se udála poslední prohra Interu v rámci domácí soutěže, pak se budeme muset podívat až do měsíce května. Tam bylo proti síly Sassuolo, které si ze San Sira odvezlo cenný skalp. Hostující celek dnešního utkání má ve svých řadách zatím nejlepšího střelce soutěže, kterým je Mauro Icardi. Argentinský forvard zatím nastřílel šestnáct branek.
Juventus FC

Italský vicemistr zatím nenaplňuje předsezónní cíle, neboť v domácí soutěži se zatím nachází "až" na třetím místě. Toto počínání není pro Buffonovu družinu vůbec příznivé, lepší časy by ale měla slibovat výhra z minulého kola proti vedoucí Neapoli. Tam "Stará dáma" dokázala zvítězit nejtěsnějším možným způsobem, přičemž se o jedinou branku postaral bývalý hráč Neapole Gonzalo Higuaín. Co se týče evropského putování, tam Juventus váhal s postupem do posledního zápasu. Domácí celek dnešního utkání nakonec potvrdil roli favorita na postup do vyřazovacích bojů a v posledním klání proti Olympiakosu zvítězil pohodlně 2:0. Juventus se i v letošní sezóně opírá o střelecké služby talentovaného Paula Dybaly, který společně s Higuaínem nastřílel napříč všemi soutěžmi už pětadvacet branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat šlágr tohoto kola mezi Juventus FC a Inter Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62