Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : AS Řím - 15. dubna 2018   20:45

Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) (60. J. Lukaku) – Anderson (59. Alberto) – Immobile (82. Bastos).
AS Řím
Alisson – Manolas (74. Florenzi), Fazio, Juan Jesus – Peres (82. El Shaarawy), Strootman, De Rossi (C), Kolarov – Schick (55. Ünder), Džeko, Nainggolan.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 5:7. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 14:13.
Je konec! Dnešní římské derby mezi Laziem a AS končí bezbrankovou remízou. Ve druhém poločase jsme sledovali o poznání zajímavější podívanou. Více ze hry měli domácí hráči, jenž si vytvořili hned několik vyložených šancí. AS ještě dohrávalo utkání v početní výhodě, neboť byl vyloučen po druhé žluté kartě Radu. V nastaveném čase mohl vedení strhnout na stranu AS Edin Džeko, bývalý forvard Teplic neuspěl ani v jedné ze tří vyložených šancí.
90+4'
90+2'
To jsou věci, Džeko byl hned třikrát blízko brance! Po dalším centru zamířil tentokráte do břevna. O pár vteřinek později pálil kousek vedle tyče.
90+1'
Fantastický Strakoša! Už v nastaveném čase si na centrovaný balón naskočil Džeko, proti jehož hlavičce se domácí brankář musel činit.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
87'
Florenzi měl na centr hodně prostoru, což bylo znát. Jeho parádní nabídka mířila do velmi nebezpečného prostoru, Nainggolan nakonec fauloval.
86'
Lazio ještě mohlo zahrozit z rohového kopu, tentokráte mohl být Alisson klidný. Hosté okamžitě spěchají s míčem na druhou stranu.
85'
Ou, v ochozech to pouze zahučelo! Vše začalo dalekonosným pasem od Lukakua, načež Milinkovič-Savič pronikl do vápna. Tam se do obrovské šance dostal Marušič, jenž v pádu minul bránu.
84'
Fazio nechal zkušeně proskákat míč za postranní čáru a poté se jeho spoluhráč Florenzi ujal autového vhazování.
83'
Závěrečné minuty by ještě mohli být zajímavé. AS totiž posílilo útočnou vazbu, naopak domácí lodivod raději stáhl jediného útočníka.
82'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Stephan El Shaarawy.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Bastos.
82'
AS ještě mělo k dispozici volný kop zhruba z pětadvaceti metrů. U balónu stál pouze Kolarov, jehož kroucená rána skončila nad břevnem.
81'
Zároveň se nám utkání dostalo do závěrečné desetiminutovky. S velkou pravděpodobností se v dnešním utkání žádné branky nedočkáme.
80'
Tak pozor! Radu zatáhl za dres jednoho z protihráčů a jelikož už jednu žlutou měl, následně uviděl v ruce hlavního arbitra druhou.
80'
Hra se nám dostala do velmi nezáživné pasáže, která je doprovázena velkou řadou nepřesností. V tuto chvíli má menší převahu hostující mužstvo.
79'
Alberto si nyní absolutně neporozuměl s Immobilem, který jeho úmysl nedokázal pochopit. Míč se tak zcela volně dostal k Alissonovi.
75'
Hodně teatrálním pádem to zkoušel Immobile, který může být rád, že za simulování neuviděl žlutou kartu. Alisson může vykopávat.
74'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Alessandro Florenzi.
73'
Džeko nechal míč za sebou, jenomže Parolo ho nestačil odehrát do bezpečí. Posléze Nainggolan přihrával na Perese, který měl k míči daleko.
72'
Tohle se rozhodně pískat nebude, Nainggolan totiž čistým způsobem vletěl do Mory. AS se ale osvobodilo celkem zbytečným odkopem.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Lazio se za každou cenu snaží vstřelit branku, naopak AS se opírá o pozornou defenzívu.
70'
Domácí zahrávali velice nebezpečnou standardku, kterou si málem do vlastní sítě usměrnil Manolas. Následovat bude rohový kop.
69'
Marušič si vybral svého parťáka Parola, který se s velkou dávkou štěstí dostal k volnému míči. Následný centr ale odvrátil De Rossi.
68'
Lazio opět svírá svého soupeře. Alberto se postaral o další rozehrávku rohového kopu, který ale skončil hned na prvním bránícím hráči.
67'
Další akci táhl již zmiňovaný Milinkovič-Savič, který hezkým dloubáčkem našel za obranou Immobileho. Tomu zakončení ale příliš nesedlo.
66'
Nutno dodat, že Milinkovič-Savič hodně provokativně dohrál Manolase, což se pochopitelně nelíbilo hostujícím hráčům. Žlutit se ale nebude.
65'
Na hrací ploše to začíná vřít, přeci jenom se jedná o městské derby. Po jednom ze zákroků se do sebe pustilo hned několik protihráčů.
64'
Marušič nyní ignoroval své kolegy a z pravé strany se sám přihlásil o střelu. Jeho utajená rána nakonec zaplula do rukavic Alissona.
63'
Žlutou kartu dostává Kevin Strootman (AS Řím).
62'
Zároveň se nám utkání dostalo za hodinu hry. Ve druhém poločase sledujeme o poznáno útočnější podívanou. Stále ale na první branku čekáme.
61'
Poprvé se nám v dnešním zápase připomněl bývalý forvard Teplic Edin Džeko. Hostující forvard si navedl míč na pravou nohu a poté zamířil nepřesně.
60'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jordan Lukaku.
60'
Parádní přenesení hry z kopačky Strootmana našlo u postranní čáry volného Perese, kterému ale uskočil míč daleko od kopačky.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Luis Alberto.
58'
AS má v posledních minutách více ze hry. Hru rozhýbal střídající Ünder, který se pohybuje na pravém křídle. Hosté to zkouší pro změnu přes levou stranu.
57'
Strootman si nejprve seběhl na zadní tyč, kde se ale nedostal k míči. Následně se zapojil do hry Fazio, který se ale nacházel v ofsajdu.
56'
Anderson se jedním z nejaktivnějších hráčů na hrací ploše. Před pár vteřinami se chtěl prohnat kolem Jesuse, který musel hodně zabrat zpět.
55'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Cengiz Ünder.
54'
Anderson se postaral o další rohový kop, který směřoval na urostlého Milinkoviče-Saviče. Druhý jmenovaný se ani nadvakrát nedostal k míči.
53'
U kulatého nesmyslu byl opět Nainggolan, který si nejprve tělem odstavil Ramose a poté se dožadoval rohového kopu. Hlavní sudí je ale jiného názoru.
52'
Nainggolan mohl vyvézt míč do mnohem bezpečnějšího prostoru, proti Džekovi ale včas zakročil Ramos. Kolarov tak bude vhazovat.
51'
Kapitán Lulič si vzal na starost autové vhazování, po kterém se rozhodl uklidnit hru. Na pravé straně ale přispěchal s faulem Kolarov.
50'
Na druhé straně se Džekovi nepodařilo udržet balón zády k brance, což mohl využít Anderson. Jeho střílená nabídka doplachtila k Manolasovi.
49'
Jesus si nebral servítky a raději na jistotu poslal míč za postranní čáru. Lazio má výraznou územní převahu, soupeř se pouze brání.
48'
Hned v úvodu byl faulem na hranici žluté karty poslán k zemi Manolas, kterého tvrdě přišlápl Immobile. Nakonec se to obejde bez žluté výstrahy.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo hodně bojovnou podívanou. Sledovali jsme bitvu ve středu hrací plochy a fanoušci se dočkali pouze jedné vyložené šance. Tu ke konci prvního poločasu spálil hostující Peres, jenž napálil pouze tyč. I tak je zápas spíše průměrný, chybí mu více ofenzivnějších myšlenek.
45'
41'
Z blízkosti pravé autové čáry si hosté připravili standardní situaci. Strootman přiťukl Peresovi, který tvrdým centrem trefil pouze zeď.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio).
38'
Domácí celek přežil kritický moment, jenomže i nadále zůstává bez balónu. AS výrazně zpřesnilo hru a v tuto chvíli má míč na kopačce Schick.
37'
Obrovská šance AS! Peres byl zcela osamocený na pravém křídle a svojí přízemní ránu poslal do vzdálenější tyče.
36'
Žlutou kartu dostává Luiz Felipe (S. S. Lazio).
35'
Lazio se neustále tlačí kupředu, pořád se ale nemůže dostat do kloudnější šance. Nepovedlo se to ani nyní, kdy to zkoušel Immobile.
34'
Nizozemský středopolař je zpět na nohou a může se tedy pokračovat ve hře. Džeko sportovně odevzdal balón soupeři.
33'
Na hrací ploše se ocitl Strootman, i tak se jeho kolegové pokusili zahrozit z protiútoku. Přihrávka na Kolarova byla ale příliš prudká.
32'
Anderson poslal do malého vápna velice nebezpečný centr, který ale AS dokázalo s velkým štěstím odvrátit. Domácí jsou ale zpět na míči.
31'
Žlutou kartu dostává Juan Jesus (AS Řím).
30'
Obrázek hry se moc nemění. Stále ale platí, že mírnou převahu mají domácí, kteří to zkouší spíše po pravém křídle.
29'
Kolarov se ujal autového vhazování kousek za polovinou hřiště, i tentokráte včas zareagovala domácí obránce. Navíc si De Rossi pomohl taháním soupeře.
28'
Kdo čekal parádní ofenzivní derby, tak musí být zatím zklamán. Sledujeme naprosto průměrné představení, které se odehrává výhradně ve středu hřiště.
27'
Nainggolan pracoval v souboji s Marušičem rukama, to ale hlavního sudího nikterak nedonutilo odpískat faul. Domácí jsou zpět u vlastní šestnáctky.
26'
Strootman zkoušel z kroku poslat míč do šestnáctky, kde se mu v tu dobu nacházel pouze Schick. Před ním ale stihl zakročit de Vrij.
25'
Jenomže tudy cestička nevedla. Strakoša poslal odkop od branky na hlavu Milinkoviče-Saviče, který ho prodloužil mimo dosah Immobileho.
24'
Přílišnou agresivitou se prezentoval Leiva, který skolil k zemi unikajícího protihráče. AS to opětovně zkouší po pravém křídle.
23'
I o pár vteřinek později musel situaci ve vlastním pokutovém území řešit argentinský reprezentant. Tentokráte se jednalo o rutinní odvrácení centru.
22'
Peres si nyní absolutně neporozuměl se svými kolegy a na druhou stranu se mohl řítit Milinkovič-Savič. Velmi dobrý zákrok vytasil zadák Fazio.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím nabízí hodně vyrovnanou podívanou. Ani jeden z celků se nemůže dostat k ničemu vážnějšímu.
20'
Kolarov chtěl prudkou přihrávkou oslovit Nainggolana, u kterého byl včas de Vrij. Míč se odrazil zpět do moci hostujících hráčů.
19'
Milinkovič-Savič si všiml na opačném pólu šestnáctky zcela osamoceného Luliče, který ale nenavázal na úspěšné počínání svých kolegů.
18'
Nyní měl Strakoša při výkopu velké štěstí, neboť trefil Džeka pouze do zad, od kterých se odrazil míč do bezpečnějšího prostoru.
17'
Těžiště hry se přestěhovalo na kopačku Strakoši, který okamžitě poslal míč ke středovému kruhu. Utkání nabízí velkou řadu nepřesností.
16'
Lazio mělo k dispozici úvodní rohový kop. Andersonova nabídka mířila na přední tyč, kde se do zakončení vůbec nedostal Lulič.
15'
Jesus na nic nečekal a po přeběhnutí půlící čáry poslal polovysoký centr na Kolarova. Srbský obránce se ale ocitl v ofsajdovém postavení.
14'
Netrvalo dlouho a hosté měli k dispozici další standardní situaci. Tentokráte se do míče opřel Kolarov, jehož technická rána skončila na zdi.
13'
K rozehrávce volného kopu z blízkosti postranní čáry se postavil De Rossi. Nadýchaný centr byl příliš dlouhý a zakončení se tak nekonalo.
12'
První výraznější akci má za sebou český reprezentační útočník Schick. Ten totiž operoval na pravém křídle, kde po jeho přihrávce skončil na zemi Strootman.
11'
Žlutou kartu dostává Lucas Leiva (S. S. Lazio).
10'
Lulič vhazoval od levé autové čáry, svůj hod ale poslal mimo Andersonův dosah. Hrát tak může AS, které to zkouší přes pravé křídlo.
9'
Nedůrazné počínání hostujících zadáků chtěl využít naběhnuvší Parolo. Jeho dělovka zpoza šestnáctky skončila zhruba metr nad brankou.
8'
Radu si předkopl míč příliš před sebe, čehož chtěl využít napadající Džeko. Hostující forvard dokázal pouze srazit přihrávku do zámezí.
7'
De Rossi chtěl napodobit svojí kolmici ze zápasu s Barcelonou, tentokráte se mu ale nezdařila. Míč tak doplachtil pouze do náruče Strakoši.
6'
Kapitán Lulič z první vyslal přihrávku na Milinkoviče-Saviče, který si rovněž nepohlídal své postavení. V krátkém časovém sledu už druhý ofsajd.
5'
Peres oslovil ve středu hrací plochy Strootmana, který neměl na práci s míčem téměř vůbec žádný čas. Raději se rozhodl hrát s Alissonem.
4'
Anderson chtěl oslovit svého kolegu Parola, který se ale nacházel v těsném ofsajdu. To potvrdil také následný opakovaný záběr.
3'
Radu poslal míč na druhou stranu hrací plochy, kde se ještě o něj pokusil zabojovat Immobile. Balón ale přeci jenom doskákal za čáru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Anderson – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – J. Lukaku, Nani, Basta, Wallace, Alberto, F. Caicedo, Bastos, Cáceres, Di Gennaro, Murgia.

AS Řím: Alisson – Manolas, Fazio, Juan Jesus – Peres, Strootman, De Rossi (C), Kolarov – Schick, Džeko, Nainggolan.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – Pellegrini, Capradossi, Ünder, Gonalons, Florenzi, J. Silva, Gerson, Antonucci, El Shaarawy, Pellegrini.

Rozhodčí: Mazzoleni – Preti, Paganessi.
AS Řím

Na druhé straně stojí čtvrtý celek italské nejvyšší soutěže, kterým je AS Řím. Řím půjde do dnešního derby s výbornou náladou. V týdnu se mu totiž podařilo téměř neuvěřitelným způsobem vyřadit Barcelonu, která si nedokázala pohlídat vítězství 4:1 z prvního vzájemného zápasu. Co se týče ligové scény, tam AS už dvě kola nezvítězilo. V minulém zápase si na vlastním stadionu nedokázalo poradit s Fiorentinou, která využila z minima maximum. Na další ztráty tak není prostor. AS se v letošním ročníku opírá o velmi dobře hrající defenzívu, jenž je třetí nejlepší v celé soutěži. Naopak útočná vazba je na tom z první čtveřice celků nejhůře, doposud nastřílela padesát ligových branek.
S. S. Lazio

Fotbalisté Lazia předvádějí i v letošním ročníku hodně spolehlivé výkony, které je vynesly na dosavadní třetí pozici. Lazio se ale nenachází v úplně dobrém rozpložení. Domácí celek dnešního utkání totiž ztratil body hned ve třech z posledních pěti ligových zápas. V týdnu navíc vypadl i z Evropské ligy, ve které si nedokázal v odvetném zápase pohlídat nadějný výsledek 4:2 z prvního zápasu. Rovněž se Lazio musí ohlížet za svá záda, pátý Inter totiž číhá na zaváhání, neboť na třetí pozici ztrácí pouze jeden jediný bod. V letošním ročníku táhne Lazio Ciro Immobile, jenž je nejlepším střelcem celé italské ligy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu římské derby mezi domácím Laziem a hostujícím AS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62