Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Crotone - 23. prosince 2017   12:30

Lazio
56' J. Lukaku (Immobile) • 78' Immobile (Lulić) • 86' Lulić (Anderson) • 89' Anderson
4:0
(0:0)
Lazio
Strakoša – Patric, de Vrij, Wallace – Marušić, Parolo, Murgia (65. Lucas Leiva), J. Lukaku – Alberto (83. Anderson), S. Milinković-Savić (65. Lulić) – Immobile.
Calvarese – Vuoto, Paganessi
Stadio Olimpico (Roma)
Crotone
Cordaz – Sampirisi (83. Faraoni), Ar. Ajeti, Ceccherini, Martella – Rohdén, Barberis, Mandragora – Stoian (65. Tonev), Budimir, Trotta.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:7.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí dle předpokladů vítězstvím Lazia poměrem 4:0. Nutno dodat, že domácí hráči dominovali především ve druhém poločas, kde vsítili všechny čtyři branky. Také Crotone si připravilo několik gólovek, pokaždé ale skvěle zakročil Strakoša. Římané tak vítězství v tomto předvánočním zápase.
90+2'
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Lazio právě vstřelilo branku!
Tady to zavání pořádným debaklem! Na zadní tyč si seběhl FELIPE ANDERSON, který měl snadnou práci. Cordaz byl i tentokráte bez šance.
88'
Další branku měl na své kopačce Immobile, který ale trefil pouze boční síť. Hostující obrana sotva běhá, na jakoukoliv korekci stavu to v žádném případě nevypadá.
87'
Druhý poločas je v porovnání s tím prvním, jako den a noc. Crotone absolutně nestíhá a mnohdy se dopouští fatálních chyb v obraně.
86'
Je hotovo, domácí přidávají další trefu! Anderson si na malém vápně všiml osamoceného SENADA LULIĆE, který dělovkou propálil Cordaze. Ten opět neměl sebemenší šanci.
85'
Další nebezpečný centr musel odvrácet urostlý de Vrij, následně odklidil balón za autovou čáru Ceccherini. Hra se přelévá z jedné strany na druhou.
84'
Strakoša v akci! Do další velké šance se dostal Trotta, který si snad potřetí v dnešním zápase vylámal zuby na domácím brankáři.
83'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Mario Sampirisi, přichází Marco Davide Faraoni.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Anderson.
82'
Parolo si elegantně obhodil Martellu, který měl plné ruce práce. Domácí středopolař se nakonec v pokutovém území svalil k zemi, hlavní sudí ale ukazuje k rohovému praporku.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Stále platí, že ve vedení je domácí celek, který si podle všeho pohlídá nadějný náskok.
80'
Zničehonic se do zajímavé střelecké pozice dostával Trotta, který dnes patří k nejaktivnějším hráčům. I tentokráte ale neprostřelil blok protihráčů.
79'
S hostujícím celkem to v tuto chvíli vypadá opravdu bledě. Nejen, že prohrává o dvě branky, navíc do konce zápasu nezbývá už moc času.
78'
Rázem je to o dvě branky! CIRO IMMOBILE si naskočil na nadýchaný centr, po kterém prostřelil Cordaze. Hostující brankář se po míči natahoval, jak jen mohl, i přesto ho nedokázal vyrazit.
78'
Wallace hodně zahnal Strakošu, který vykopával téměř od postranní čáry. Svým výkopem hledal na pravé straně Alberta, jenž byl ale u balónu příliš pozdě.
77'
Ten ale nepřinesl nic závratného, naopak zkoušel štěstí Martella. Jeho nepřipravená rána postrádala jak razanci, tak i přesnost.
76'
Gabarron měl co dělat, aby do zakončení nepustil Budimira. Východiskem nakonec bylo odpravení míče až za brankovou čáru, roh pro hosty.
75'
Dalším nedovoleným zákrokem se pro změnu prezentoval zkušený Leiva, který fauloval spíše takticky. Crotone bude rozehrávat zhruba z půlící čáry.
74'
Žlutou kartu dostává Ante Budimir (FC Crotone).
74'
Ou! Alberto fantasticky načasoval přihrávku za obranu na Immobileho, který tváří v tvář Cordazovi minul o pár čísel vzdálenější tyč.
74'
Po nakopnutém míči si v hlavičkovém souboji počínal velmi důrazně Sampirisi, který nedal Lukakuovi šanci. Odražený balón ale sebrali domácí hráči.
73'
Lulić se hravým způosbem dostal až do šestnáctky, kde předkládal do druhé vlny Marušićovi. Rána z první ale směřovala snad do desáté řady.
72'
Gabarron dokázal srazit Budimirovu vzdušnou nabídku, což znamená jediné. Hostující celek bude mít příležitost z rohového kopu.
71'
Střídající Tonev se poprvé zapojil do útočného manévru svého celku, který ale skončil tak rychle, jak vlastně začal. Lazio se ujme autového vhazování.
70'
Nedorozumění domácích borců. De Vrijova prudká přihrávka měla směřovat na Immobileho. Italský kanonýr ale propouštěl na Luliće, který s tím ale vůbec nepočítal.
69'
Žlutou kartu dostává Arlind Ajeti (FC Crotone).
68'
Trottovi se po zalepení míče nepodařilo přesunout balón na kopačku Barbise a byli jsme tak svědky další laciné ztráty. Na opačné straně musel Cordaz prokázat svojí připravenost.
67'
Domácí celek tak přežil kritický moment a po nepřesném zakončení v podání Trotty tak bude moci Strakoša rozehrávat od své svatyně.
66'
Obrovská šance Crotone! Zničehonic do šestnáctky připlachtil centr, po kterém Trotta zakončil těsně vedle. Strakoša se za jeho pokusem pouze ohlédl.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Alessandro Murgia, přichází Lucas Leiva.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Senad Lulić.
65'
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Adrian Stoian, přichází Aleksandar Tonev.
65'
Ajetiho pas z vlastní poloviny našel přesně prostor, ve kterém se pohyboval Stoian. Ten zkoušel přeposlat míč z první na Budimira, což se mu vůbec nepovedlo.
64'
A ten nakonec vyústil ve střelecký pokus. Domácí zadák Wallace si ale naskakoval z velké dálky a jeho hlavičce chyběla zejména razance.
63'
Marušić zkoušel z pravého křídla prokličkovat až do vápna, kde jeho nabídku ale srazil na roh jeden z protihráčů. Lazio začíná svírat svého protivníka.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Ve druhém poločase sledujeme o něco ofenzivnější fotbal, což je pro nezaujatého fanouška určitě vítanou záležitostí.
61'
Obrovskou minelu nyní předvedl Strakoša, který pochybil v rozehrávce. Budimira to ale natolik zaskočilo, že nedokázal domácího brankáře obejít.
60'
Posléze Lazio vybojovalo další rohový kop, což se jednoznačně líbílo jejich příznivcům. K překvapení všech skončil kroucený balón přímo na břevně.
59'
Belgický záložník je v dnešním utkání opravdu hodně vidět. Jeho další centrovaný balón směřoval na Alberta, který se k zakončení neprotlačil.
58'
De Vrij nalezl dalekonsnou kolmicí Milinkoviće-Saviće, kterému nevyšel rychlý pohyb na pravou stranu. Lukaku se ale ujme autového vhazování.
57'
Na první branku dnenšéího utkání jsme tak čekali necelou hodinu hry. Domácí se dostávají do vedení a v tuto chvíli musí hrát Crotone.
56'
Máme tu první branku dnešního utkání! Ciro Immobile dokázal uspět v souboji s Ajetim a poté to už měl snadné. Přihrávkou před prázdnou bránu ještě vyšperkoval situaci a JORDAN LUKAKU už měl snadný úkol.
56'
Na počínání svých kolegů se už nevydržel dívat Wallace, který zkusil štěstí z velké vzdálenosti. Jeho prudká rána zamířila hodně vedle vzdálenější tyče.
55'
Hostující brankář se po faulu chopil rozehrávky volného kopu. Svým nákopem hledal obsazeného Stoiana, který v hlavičkovém souboji neuspěl.
54'
Murgia zkoušel centrem zhruba ze čtyřiceti metrů najít Milinkoviće-Saviće, který se dostal k zakončení. Hlavička v pádu ale neměla správné parametry.
53'
Lukaku opět nastartoval své nohy, nicméně v rychlostním souboji se Sampirisi neuspěl. I tak hostující zadák raději odvrátil míč do zámezí.
52'
Immobile si sice dokázal hrudí zpracovat balón, posléze byl ale v obklopení přesily protihráčů. Přihrávka na Parola tak neměla šanci na úspěch.
51'
Další kolmice v podání hostujících hráčů směřovala na Budimira, před kterým raději zahrál na jistotu Gabarron. Hosté se tak dostanou k autu.
50'
Římané si dokonce vyzkoušeli možnost zahrávat rohovoý kop. Načechraný bochánek směřoval k zadní tyči, kde byl jako první u balónu Barberis.
49'
V pokutovém území hostů se utvořil menší zmatek, po němž se k míči dostal Milinković-Savić. Ten svojí ránou z úhlu pořádně protáhl Cordaze.
48'
Hned v úvodu naznačil de Vrij dalekonosný nákop, čímž zmátl protihráče. Posléze domácí zadák raději kombinoval po zemi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nenabídl žádnou přesnou trefu. Naopak jsme viděli celkem vyrovnanou podívanou, přičemž si velké příležitosti vybojovaly oba celky. Ty ale nebyly využity a do druhého poločasu se půjde za nerozhodného stavu.
45+2'
45+2'
Dle herního projevu to vypadá, že branku v prvním poločase neuvidíme. Jednu z posledních útočných akcí rozjíždí domácí mužstvo.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Nejdříve to vypadalo, že z volného kopu domácí nic nepředvedou. Ajeti ale upadl a k míči se tak dostal Parolo. Domácí kapitán ale rozvlnil pouze boční síť.
42'
Rohdén operoval s hracím předmětem u levé postranní čáry, kde to v těžké pozici udělal nejlépe, jak mohl. Marušić mu totiž ukopl míč a hosté tak budou vhazovat.
41'
Milinkovićovi-Savićovi na poslední chvíli uskočil balón od kopačky. Posléze chtěl hradbu těl propálit Immobile, to se mu ale nepovedlo.
40'
Žlutou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (S. S. Lazio).
40'
Crotone si vybojovalo rohový kop, který byl rozehrán z pravé strany. Před Strakošu se seběhl početný roj hráčů v opačných dresech, žádný z nich se ale nedostal k zakončení.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
34'
A další zbytečná ztráta. Murgia chtěl přihrá na levou stranu na Lukakua, do přihrávky ale velmi dobře strčil kopačku Ajeti, jenž zamezil nahrávce za svá záda.
33'
Z autového vhazování ale nevzniklo žádné nebezpečí, naopak se hosté nechali připravil o kulatý nesmysl. Podobně si ale počínal Lukaku, jenž přihrával pouze na nohu soupeře.
32'
Rohdén oslovil na pravé straně Stoiana, který byl dohrán Wallacem. Domácí zadák se jako poslední dotkl balónu a Sampirisi tak bude vhazovat.
31'
Máme za sebou úvodní třicetiminutovky, stále platí, že je stav nerozhodný. Lazio se momentálně nemůže dostat k ničemu kloudnějšímu.
30'
První velká šance hostů! Trotta si naběhl na přední tyč, kde udeřil do balónu. Jeho hlavička jen o vlásek minula břevno.
29'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte si nedovoleným zákrokem pomohl Alberto, jenž po odehrání míče lehce zajel do Rohdéna.
28'
Immobile se přetahoval s Ajetim o balón, úspěšněji z toho souboje nakonec vyšel hostující zadák. Crotone postupuje směrem kupředu...
27'
Momentálně sledujeme trochu nezáživnou pasáž, která nenabízí nic moc zajímavého. Naopak hosté vyrovnali hru a hraje se u středového kruhu.
26'
A další. Tentýž hráč vypálil z obdobné pozice, jako tomu bylo před necelou minutou. Tentokráte zamířil přesně, nicméně Strakoša si střed branky pohlídal.
25'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Trotta, který chtěl využít spousta prostoru před šestnáctkou. Jeho rána ale vystoupala vysoko nad břevno.
24'
Zdálo se, že Rohdén byl na hrací plochu poslán nedovoleným způsobem. Hlavní sudí byl ale jiného názoru, hosté tak budou alespoň vhazovat.
23'
Po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště, chtělo Crotone založit rychlý kontr. Kolmice směřovala na křídelníka Stoiana, který se k ní vůbec nedostal.
22'
Hosté tak mají za sebou konečně trochu slušnější pasáž před brankou soupeře. To ale zřejmě bylo ojedinělé, neboť Lazio už opět kombinuje na útočné polovině.
21'
K exekuci se postavil Budimir, který vsadil na razanci. Jeho pumelenice ale narazila do připravené zdi, následně se neujala ani zpětná přihrávka před Strakošu.
20'
Tohle by mohlo být nebezpečné. Hostující Rohdén trefil kousek před pokutovým územím ruku de Vrije a následovat bude standardka z ostrého úhlu.
19'
Martella skvěle přečetl úmysl svého soupeře a křižný pas směrující na Marušiće hravě zastavil. Následně Ceccherini odklidil míč z nebezpečné zóny.
18'
Vzdušná nabídka doletěla také do šestnáctky Crotone, Immobile ale neměl na zasažení míče nárok. Lukaku to zřejmě bude zkoušet dalším centrem.
17'
Před Strakošu mířil nebezpečný centr, pro který si přeci jenom seběhl domácí strážce tyčí. Ten posléze nikterak nezdržoval a ihned zahájil protiútok.
16'
Hostující bek už je zpět na svých nohou a může se pokračovat ve hře. Mezitím na pravé straně to zkoušel Sampirisi, který dokonce vybojoval volný kop.
15'
Zničehonic se na hrací plochu svalil Martella, který zřejmě ucítil loket v obličeji. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře, načež jeden z domácích raději zakopl balón.
14'
Tak až nyní se hosté dostali k delší práci s balónem. Rohdén ale akci svého celku uspěchal a přihrával pouze do zámezí. Gabarron tak bude vhazovat.
13'
Domácí zadák de Vrij zkoušel přenést těžiště hry na levou stranu, což se mu podařilo dokonale. Lukakuku si ale pozléze neporozuměl s Milinkovićem-Savićem.
12'
Z pravé straně zkoušel na zadní tyči najít Marušić svého útočného kolegu Immobileho. Ten si ale v hlavičkovém souboji počínal nedovoleně.
11'
Alberto zkoušel po odskoku balónu najít vzdušnou nabídku Immobileho, před ním ale včas zasáhl Ceccherini. Domácí to tak zkusí po levé straně.
10'
Crotone se po zisku míče ihned připravilo o možnost přejít přes půlící čáru. Nyní bude mít další možnost, Martella totiž provede autové vhazování.
9'
Tlak neutichá, ba naopak. Tentokráte se k ráně zpoza šestnáctky dostal Marušić, který napálil pouze před sebou stojícího protihráče.
8'
Tak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Do vzdušného prostoru se dral Milinković-Savić, který ale nedokázal sklopit mířidla. Cordaz bude vykopávat.
7'
Lazio zahrávalo hned tři rohové kopy v krátkém časovém sledu. Všechny byly velmi nebezpečné, načež po odklizení Sampirisiho bude následovat další.
6'
První zakončení domácího celku. Do pokutového území připlachtil nadýchaný centr, na který si na zadní tyči seběhl Alberto. Jeho ránu ale Cordaz vyráží na roh.
5'
Gabarron se vydal k sympatickému individuálnímu průniku přes střed hřiště, kde si ale balón příliš předpokl. Domácí zadák posléze fauloval.
4'
Také hostující hráči se poprvé seznámili s kulatým nesmyslem, bylo to ale na krátký časový úsek. U balónu je v tuto chvíli Marušić.
3'
Římané od úvodních vteřin vedou krátké přihrávky na malém prostoru. Zatím je to pouze u středového kruhu, Cordaz může zůstat klidným.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, de Vrij, Wallace – Marušić, Parolo, Murgia, J. Lukaku – Alberto, S. Milinković-Savić – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Basta, Lucas Leiva, Nani, Anderson, Bastos, Lulić, F. Caicedo, Radu, Luiz Felipe, Jordao.

FC Crotone: Cordaz – Sampirisi, Ar. Ajeti, Ceccherini, Martella – Rohdén, Barberis, Mandragora – Stoian, Budimir, Trotta.
Náhradníci: Festa, Viscovo – Romero, Kragl, Suljić, Pavlović, Tonev, Faraoni, Cabrera, Crociata, Tochukwu Nwankwo.

Rozhodčí: Calvarese – Vuoto, Paganessi.
FC Crotone

Fotbalisté Crotone se v minulé sezóně dokázal udržet v italské nejvyšší soutěži a pro letošní ročník si dal stejný cíl. Hostující celek dnešního utkání zatím naplňuje očekávání vedení klubu, neboť zatím okupuje šestnáctou pozici. Toto místo je ale velmi zrádné, neboť od první sestupové pozici činí náskok pouze jednoho bodu. Crotone v minulém kole dokázalo utnout čtyřzápasovou ligovou šňůru bez bodu, neboť na domácím trávníku zdolalo Chievo. Zároveň se ale Crotone opírá o druhou nejhorší ofenzívu, jenž zatím nastřílela pouze třináct branek.
S. S. Lazio

Na domácí straně stojí velmi ambiciózní Lazio, které si pro letošní ročník dalo opět ty nejvyšší možné ambice. Realita ale je trochu odlišná, neboť se tým z hlavního města Itálie zatím nachází na pátém místě, tedy na pozici, zaručující skupinovou fázi Evropské ligy. Lazio se stejně jako v minulých sezónách, tak i v té letošní opírá o velmi střelecky efektivní útok, který je třetí nejlepší v celé lize. Zásluhu na tom má především Ciro Immobile, jenž je s patnácti ligovými brankami nejlepším střelcem týmu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi S. S. Lazio a FC Crotone.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62