Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Chievo - 18. března 2018   15:00

AC Milán
10' Çalhanoğlu  • 52' Cutrone  • 82' André Silva
3:2
(1:2)
Chievo
Chievo
33' Stępiński   • 34' Inglese  (Stępiński)
AC Milán
G. Donnarumma – Borini (60. André Silva), C. Zapata, Bonucci (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, Cutrone (83. Musacchio), Çalhanoğlu.
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Chievo
Sorrentino – Cacciatore, Tomović, Bani, Jaroszyński – L. Castro (87. Pellissier), Radovanović (C), Depaoli – Giaccherini (71. P. Hetemaj) – Inglese (76. Birsa), Stępiński.

AC Milán vybojoval v důležitém zápase proti Chievu vítězství, ačkoliv po přestávce prohrával 1:2 poté, co na úvodní branku Hakana Çalhanoğla odpověděli v rychlém sledu po půlhodině hry Mariusz Stępiński a Roberto Inglese. Krátce po výkopu druhého poločasu ale vyrovnal z dorážky Patrick Cutrone a obrat dokonal střídající André Silva. Vyrovnávací gól Roosoneri muselo potvrdit video kvůli hraniční situaci zavánějící ofsajdem a v nastavení bylo v akci ještě jednou, Franck Kessié ale penaltu zahodil. Konečný výsledek dramatického utkání. AC Milán 3 Chievo 2.
90+6'
90+4'
Fabrizio Cacciatore ostře fauloval u pravé postranní čáry a za svůj faul viděl v závěru utkání žlutou kartu.
90+3'
Franck Kessié ze značky pokutového kopu mířil nad zemí k levé tyči a Stefano Sorrentino ho skvěle vychytal! Hodně špatně kopnutá penalta!
90+2'
Maurizio Mariani podruhé v zápase přezkoumal video a k radosti fanoušků AC Milán ukázal na pokutový kop!
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
90'
Mateo Musacchio vyrazil na pravé straně hřiště do protiútoku a nádherně přenesl hru doleva, kde si naběhl na míč Hakan Çalhanoğlu a jeho střela z úhlu skončila na ruce jednoho z hráčů Chieva, který se ho snažil ve skluzu odvrátit!
89'
Mariusz Stępiński si nabíhal v blízkosti šestnáctky na dlouhý a vysoký míč, jenže se mezi dvěma hráči AC Milán ocitl v ofsajdu a následný hlavičkový souboj už podstoupil zbytečně.
88'
Chievo se málem dostalo v blízkosti pravé tyče ke střele, jenže nakonec k ní nedošlo a navíc se kopalo od brány.
87'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Sergio Pellissier.
85'
Hra se odehrává ve středu hřiště a AC Milán se soustředí na to, aby zbytečně neudělal nějakou chybu.
83'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Mateo Musacchio.
82'
AC Milán právě vstřelil branku!
Střídající ANDRÉ SILVA se stává hrdinou a otáčí vývoj zápasu na stranu AC Milán! Paweł Jaroszyński na vzdálenější pravé tyči zastavil tělem centr domácího týmu z levé strany hřiště a míč se odrazil před bránu, čehož využil André Silva a napálil ho z blízkosti do brány – 3:2!
81'
Lucas Biglia se dostal v levém rohu šestnáctky ke střele, která byla přizvednuta, a bude se kopat rohový kop.
80'
Suso rozehrál rohový kop na pravé straně nakrátko s Franckem Kessiém, který mu míč vrátil. První jmenovaný hráč se poté pokusil o kličku na hranici šestnáctky, jenže neuspěl a navíc mu byl odpískán faul.
79'
Do konce utkání zbývá jedenáct minut a AC Milán se marně snaží otočit zápas zpět na svou stranu.
77'
Mariusz Stępiński dnes vstřelil gól a na jeden přihrál, nyní to ale přehnal s důrazem a také on byl potrestán žlutou kartou.
76'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Valter Birsa.
74'
Lucas Biglia předvedl u postranní čáry ostrý zákrok, za který byl odměněn kartónem žluté barvy.
74'
Hakan Çalhanoğlu si krásně hodil na levé straně hřiště míč na pravačku a poté napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní diagonální střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Stefano Sorrentino šel ale rychle k zemi a levou rukou ji vytáhl mimo!
73'
Franck Kessié by se měl vrátit zpět na tréninkové hřiště, protože nyní hodně nepřesně odcentroval v blízkosti pravého rohu šestnáctky a z hlediště se ozvalo hlasité hučení.
72'
André Silva už se chystal před hranici šestnáctky vystřelit, jenže se ocitl v obležení dvou protihráčů, kteří ho do zakončení nepustili. V hledišti San Sira to jen zahučelo.
71'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Emanuele Giaccherini, přichází Përparim Hetemaj.
69'
Emanuele Giaccherini nebezpečně odcentroval z levé strany a Gianluigi Donnarumma míč s problémy vyboxoval před sebe. Chievo poté vypálilo zpoza šestnáctky, střela ale byla zablokována a AC Milán přečkal velký závar před bránou.
67'
Před bránou Chieva bylo pořádné horko a opět na tom měl obrovskou zásluhu Suso, který krásně odcentroval z pravé strany, a střídající André Silva na vzdálenější levé tyči ve výskoku hlavičkoval těsně vedle bližšího horního rohu brány!
66'
Paweł Jaroszyński si u levého rohového praporku vyměnil míč s Emanuelem Giaccherinim, který vybíhal z ofsajdu.
65'
Suso opět krásně odcentroval z pravé strany hřiště a jeho míč byl na vzdálenější levé tyči odvrácen na rohový kop, po jehož rozehrání nakrátko byli domácí vyhnáni až na vlastní polovinu a k ničemu se nedostali.
63'
AC Milán se na ose hřiště řítilo do rychlého protiútoku, Chievo se ale ubránilo a osvobodilo dalekým odkopem.
62'
Franck Kessié zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla nepřesná a minula levý horní roh brány.
61'
Emanuele Giaccherini měl nohu příliš vysoko a málem trefil Lucase Bigliu do hlavy, za což viděl žlutou kartu.
60'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fabio Borini, přichází André Silva.
58'
AC Milán se podařilo krátce po přestávce vyrovnat, stále ale potřebuje vstřelit ještě jeden gól, aby zvítězilo.
57'
Suso nádherně odcentroval z pravého křídla a v šestnáctce se pověsil do vzduchu Patrick Cutrone, jeho hlavička ale skončila nad a následoval odkop od brány.
55'
Paweł Jaroszyński šel příliš ostře do souboje jedním z hráčů AC Milán na útočné polovině a viděl žlutou kartu.
52'
PATRICK CUTRONE vyrovnává na 2:2, když se prosadil z dorážky a rozhodčí po přezkoumání videa ukázal do středového kruhu! O ofsajd se nakonec nejednalo a AC Milán krátce po přestávce vyrovnal k radosti fanoušků na 2:2!
52'
AC Milán právě vstřelil branku, který nebyla uznána! Stefano Sorrentino předvedl skvělý zákrok proti střele zpoza šestnáctky když míč u levé tyče vyrazil před sebe. Vzápětí se z dorážky prosadil Patrick Cutrone, jenže stál zřejmě v ofsajdu!
51'
AC Milán má obrovský problém, Chievo vede krátce po přestávce 2:1 a navíc zaparkovalo před vápno autobus.
50'
Suso byl zřejmě hráčem, který centroval z pravého křídla, jenže jeho míč se stal lahůdkou pro Stefana Sorrentina.
50'
Pokud Chievo v prvním poločase velice dobře bránilo, tak po přestávce brání ještě lépe a ve větším počtu hráčů.
48'
Emanuele Giaccherini rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč posílal pěkný centr. Už to vypadalo, že míč propadne, domácí ho ale odvrátili.
47'
Mariusz Stępiński rozehrával ve středu obranné poloviny hřiště Chieva a Hakan Çalhanoğlu ho sestřelil ostrým skluzem, za který ihned vyfasoval od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
47'
AC Milán vstoupil druhého poločasu pořádně zostra a do šestnáctky posílal z pravé strany hřiště zpětný přízemní centr, fotbalisté Chieva ho ovšem odvrátili do bezpečí.
46'
Gennaro Gattuso před zápasem prohlásil, že dnešní zápas je pro jeho týmy jako finále a musí ho vyhrát, jenže Chievo vstupuje do druhého poločasu s překvapivým jednobrankovým vedením.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
AC Milán měl od úvodních minut na vrh a v desáté minutě ho poslal do zaslouženého vedení Hakan Çalhanoğlu, poté ovšem domácí utrpěli dvě facky, když po půlhodině hry vyrovnal Mariusz Stępiński a dvě minuty na to výstavním volejem zpoza šestnáctky otočil skóre Roberto Ingles. Skóre po poločase velice atraktivního střetnutí. AC Milán 1 Chievo 2.
45'
44'
Franck Kessié se v závěru poločasu pokusil nasimulovat penaltu a za své divadlo vyfasoval před přestávkou žlutou kartu.
44'
Ricardo Rodríguez chtěl přihrávkou podél levé postranní čáry vysunout spoluhráče, jenže míč skončil v zámezí.
42'
Suso by teď nejraději sežral rukavice, když se v pravém rohu šestnáctky nádherně uvolnil a jeho technická střela levačkou těsně minula vzdálenější levý horní roh brány!
40'
Patrick Cutrone vystřihl po centru z pravé strany v šestnáctce Chieva nůžky, jenže místo míče trefil hlavu Fabrizia Cacciatora, který zůstal ležet na hrací ploše a těžko se zvedal na nohy.
38'
AC Milán v rychlém sledu rozehrálo dva rohové kopy, z levé ani pravé strany se ale vzápětí do žádné šance nedostalo.
36'
Hakan Çalhanoğlu se pohotově opřel do míče na hranici šestnáctky a jeho přízemní pokus těsně minul pravou tyč!
34'
Chievo právě vstřelilo branku!
ROBERTO INGLES si naběhl na zpětnou přihrávku z pravého křídla a zpoza šestnáctky napřáhl bez přípravy k nádherné střele, která vymetla vzdálenější pravý horní roh brány a na cestě do sítě se odrazila od břevna! Parádní trefa, po které Chievo během necelých dvou minut otáčí vývoj utkání na svou stranu! Asistence: Mariusz Stępiński.
33'
Emanuele Giaccherini připravil jednoho z hráčů AC Milán na levé straně šestnáctky o míč a poté pod sebe poslal zpětnou přihrávku, kterou domácí nedokázali zastavit, a MARIUSZ STĘPIŃSKI sklepl míč placírkou k pravé tyči – 1:1!
32'
Chievo je opět zatlačeno na vlastní polovinu hřiště, AC Milán se ale zatím marně snaží podruhé překonat jeho obranný blok.
31'
AC Milán rozehrál na pravé straně rohový kop nakrátko a Hakan Çalhanoğlu z ostrého úhlu posílal na přední tyč střílenou přihrávku, která byla odvrácena do zámezí. Následoval další rohový kop, po jehož rozehrání už se domácí k ničemu nedostali.
28'
Giacomo Bonaventura předvedl u levé postranní čáry kličku směrem k půlící čáře a Mariusz Stępiński ho zezadu fauloval.
27'
Leonardo Bonucci napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která byla sražena na rohový kop. Po jeho rozehrání mířil na vzdálenější levou tyč nebezpečný centr, nikdo se ale k hlavičce nedostal.
26'
Franck Kessié byl zřejmě hráčem, který z pravého křídla posílal na přední tyč pěkný centr, jenže u ní byli pouze hráči Chieva, kteří míč hlavou odvrátili do bezpečí.
25'
Fotbalisté AC Milán se snažili prosadit na levém křídle, jenže jejich kombinace nic nepřinesla a Ricardo Rodríguez fauloval poté, co se mu pod nohy složil jeden z fotbalistů Chieva.
24'
Nenad Tomović se horlivě snažil vybojovat míč na levé straně hřiště, jenže to v blízkosti pokutového území přehnal s důrazem.
23'
Chievo si v rychlém sledu vytvořilo dvě nadějné brankové příležitosti a další šance mohla přijít po rozehrání rohového kopu, hosté se ovšem k ničemu nedostali a AC Milán přečkalo tlak hostů.
21'
Fabrizio Cacciatore dobře nacentroval z pravé strany hřiště do šestnáctky a na přední tyči po pěkném zpracování míče hrudí zády k bráně vystřihl nůžky Emanuele Giaccherini, Gianluigi Donnarumma byl ale u své levé tyče včas a míč bez větších potíží lapil!
20'
Fabio Depaoli a Emanuele Giaccherini dobře zakombinovali na pravé straně hřiště a druhý jmenovaný hráč poslal do šestnáctky pěknou přihrávku, po které se na přední tyči ocitl ve slibné šanci Roberto Inglese, jenže jeho následná střela po zasekávačce do středu byla zablokována!
19'
Domácí rozehráli standardní situaci nakrátko a poté Leonardo Bonucci poslal do šestnáctky prudký kolmý pas, který jeden z jeho spoluhráčů nedokázal zpracovat a kopalo se od brány.
18'
Jeden z fotbalistů AC Milán zůstal ležet na hrací ploše a domácí budou rozehrávat na levé straně standardní situaci.
17'
Žlutou kartu dostává Fabio Depaoli, který ostře zastavil jednoho z pronikajících fotbalistů AC Milán.
17'
Mariusz Stępiński se snažil prosadit v dresu Chieva v blízkosti šestnáctky, jenže pod nohy se mu skvěle vrhl Cristián Zapata.
15'
Ricardo Rodríguez si vyměnil míč na levé křídle s Giacomem Bonaventurou, jenže jeho následný střílený centr na přední tyči trefil jednoho z obránců Chieva, který míč odvrátil.
13'
Chievo se pokusilo přispěchat s rychlou odpovědí. Hosté už byli v šestnáctce, nakonec se ale do zakončení nedostali a domácí brankář Gianluigi Donnarumma mohl v klidu odkopávat od brány.
12'
Fotbalisté AC Milán po deseti minutách vede zaslouženě nad Chievem 1:0. Úvodní branku vstřelil Hakan Çalhanoğlu a věřme společně, že další na sebe dlouho nenechají čekat.
10'
Franck Kessié z pravé strany krásně pronikl do šestnáctky a z ostrého úhlu poslal před bránu střílenou přihrávku, kterou Stefano Sorrentino pravou rukou vpádu pouze vyrazil, a na vzdálenější levé tyči poté pohodlně skóroval do prázdné brány HAKAN ÇALHANOĞLU! AC Milán udeřil hned z první střely v zápase a vede nad Chievem 1:0.
9'
Domácí pokračují v tlaku, jenže Chievo dobře vyplňuje volné prostory a posouvá se ve formaci ze strany na stranu podle toho, kde se zrovna nachází míč. Stále jsme se ještě nedočkali střely.
8'
Hakan Çalhanoğlu posílal do šestnáctky z levého křídla dobrý střílený centr, jenže na přední tyči ho sebral Stefano Sorrentino.
7'
Fabio Depaoli nedosáhl v blízkosti šestnáctky na vysoký nákop a obránci AC Milán si pomohli zpětnou přihrávkou na brankáře.
6'
Chievo po zisku míče ve středu hřiště mohlo vyrazit do protiútoku a také tak učinilo, jenže záhy o něj na útočné polovině přišlo.
5'
Rossoneri kontrolují míč na svých kopačkách, jenže i přes velkou územní převahu se zatím do šance stále nedostali.
4'
Zatím sledujeme hru na jednu bránu a Chievo se velice těžko dostává přes půlící čáru. Zatím se mu to podařilo jednou.
3'
AC Milán se znovu snažil prosadit na pravém křídle, opět ale jeho akce ztroskotala. Chievo pečlivě a zatím úspěšně brání.
2'
Fotbalisté AC Milán od úvodního hvizdu drželi míč na svých kopačkách a přes minutu a půl ho hráčům Chieva nepůjčili, jenže po přenesení hry ztroskotala akce na pravém křídle kvůli nepřesné přihrávce.
1'
Hlavní rozhodčí Maurizio Mariani dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali domácí hráči AC Milán.
1'

AC Milán: G. Donnarumma – Borini, C. Zapata, Bonucci (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, Cutrone, Çalhanoğlu.
Náhradníci: Storari, An. Donnarumma – J. Mauri, André Silva, Conti, G. Gómez, Montolivo, Musacchio, Antonelli, Locatelli, Tsadjout, Dias.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Tomović, Bani, Jaroszyński – L. Castro, Radovanović (C), Depaoli – Giaccherini – Inglese, Stępiński.
Náhradníci: Seculin, Confente – Dainelli, N. Rigoni, Léris, Cesar, Gobbi, Pucciarelli, Birsa, Pellissier, P. Hetemaj, Bastien.

Rozhodčí: Maurizio Mariani. Asistenti: Matteo Passeri, Valentino Fiorito. Čtvrtý rozhodčí: Ivano Pezzuto.
Fotbalisté AC Milán se pokusí dát v neděli odpoledne zapomenout na zklamání po vyřazení z osmifinále UEFA Europa League v ligovém utkání proti Chievu poté, co uprostřed tohoto týdne vypadli z evropské soutěže s Arsenalem. Rossoneri během posledních devíti ligových střetnutí nepoznali chuť porážky a budou se snažit vyvinout tlak na týmy nadcházející se v tabulce nad nimi a promluvit do bojů o UEFA Champions League.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62