Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Atalanta - 18. března 2018   15:00

0:5
(0:2)
Atalanta
2' Cristante   • 45+4' Iličić   • 49' Iličić  (Petagna) • 69' Iličić  (A. Gómez) • 71' A. Gómez  (Petagna)
Verona
Nícolas – A. Ferrari, Caracciolo, Vuković – Fares, Rômulo, Calvano, Marcel Büchel (46. Valoti), Verde (55. Aarons) – Matos, Petković (70. Felicioli).
Marco di Bello
Marcantonio Bentegodi Stadium, Verona
Atalanta
Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello, Castagne – Cristante (74. de Roon), Freuler – Spinazzola (88. Gosens), Iličić (88. Haas) – Petagna, A. Gómez.

Ode mě je to pro dnešní den vše, těším se na Vás zase příště u fotbalu. Na počtenou!
Statistiky:

Střely na bránu: 0:8
Střely mimo: 4:8
Rohy: 4:4
Ofsajdy 2:2
Právě nám skončilo utkání mezi Hellasem Veronou a Atalantou. Výsledek je jednoznačný, 0:5 pro hosty. Atalanta se ujala vedení už ve druhé minutě zásluhou Cristanteho, do poločasu zvýšil na 0:2 Iličič proměněnou penaltou. Iličič přidal dvě branky i po přestávce a dovršil hattrick. Pátý gól hostů přidal Gómez.
90'
90'
Palomino odhlavičkoval ostrý centr ze strany na rohový kop.
89'
Aarons vypálil těsně vedle pravé tyče. Odkopávat se bude od brány brankáře Beriši.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Robin Gosens.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Nicolas Haas.
87'
Ještě jedna tutovka pro hosty! Opět aktivní Gómez se zjevil za obranou Hellasu a vypálil po zemi k tyči. Nícolas předvedl skvělý reflexivní zákrok.
87'
Trenér hostů vystřídá hned dvakrát. Čeká však na přerušení hry.
85'
Vypadá to, že křeče chytly Spinazzolu. Zřejmě ho trenér vystřídá.
85'
Hosté si už jen přihrávají a nikam nespěchají, zápas se už dohrává.
83'
Petagna hledal ve vápně hlavu Gómeze, ale ten hlavičkoval pouze za sebe.
82'
Závěrečné minuty tohoto klání se nesou až v exhibičním duchu. Hosté se snaží po krásných akcích přidat i další branky a domácí se také už několikrát v posledních minutách vydali dopředu.
80'
Matos si naváděl míč na levačku a následně vypálil. Mířil do protipohybu brankáře Beriši, avšak taktéž branku minul.
78'
A další pokus Atalanty o nádhernou akci. Nechybělo moc a na světě by byla šestá branka. Střelu Freulera však zastavil obětavý zákrok domácího beka.
77'
Po delší době vznikla šance i na opačné straně. Valoti pálil po rohovém kopu z otočky a nevypálil vůbec zle. Branku ovšem minul.
76'
Obrana Verony působí dnes velmi rezignovaně. Od domácích hráčů to není důstojný výkop hoden Serie A.
75'
Iličič vypálil z uctivé vzdálenosti přímo do rukavic Nícolase. Další zajímavá příležitost pro hosty a zároveň další nepozornost v obraně Hellasu Verony.
74'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Marten de Roon.
73'
A Atalanta pokračuje i nadále v aktivní hře a chce přidat další trefy.
71'
Bergamo právě vstřelilo branku!
A další branka je na světě. Tohle už je demolice od Atalanty. ALEJANDRO GÓMEZ dal velmi jednoduchý gól, protože pouze hlavou doklepl míč do odkryté brány po střele Petagny, kterou Nícolas pouze vyrazil za sebe. 0:5 Asistence: Andrea Petagna.
70'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Gianfilippo Felicioli.
69'
Tak to je velká paráda tohoto vytáhlého slovinského záložníka. Momentálně JOSIP ILIČIĆ dokončuje hattrick. Gómez mu předal míč a on z hranice vápna vypálil tak přesně, že se míč ještě odrazil od břevna krásně do brány. Asistence: Alejandro Gómez.
68'
Přízemní centr Masiella z levé strany hledal na hranici velkého vápna naběhnuté spoluhráče. Na poslední chvíli však přihrávku zablokoval bek Vukovič.
66'
Verona se dostává hodně obtížně k míči. Atalanta kombinuje na vlastní polovině a nic hráčům ve žlutém nedovoluje.
65'
Dlouhá přihrávka Iličiče nikoho nenašla. Přestože Atalanta vede o tři góly, tak její trenér jen bezmocně rozhodil rukama.
63'
Přímý kop pro hosty asi z 25 metrů rozehrál opět Iličič. Opět prokázal skvělou kopací techniku a opět mu scházel při jeho kopu jen necelý metr. Iličič je dnes hodně hladový po hattricku.
62'
Žlutou kartu dostává Mattia Valoti (Hellas Verona FC).
61'
Atalanta dále pokračuje v aktivní hře.
59'
Gómez se zjevil za obranou Hellasu a snažil se ještě obehrát Nícolase. To se mu sice povedlo, ale do téměř odkryté brány míč nedostal.
59'
Gómez přestože nedal gól je zatím při chuti a neustále burcuje své spoluhráče k dalším trefám.
57'
Další velká šance pro hosty! Iličič se z ničeho nic zmocnil míče a proplul obranou až do malého vápna, kde se rozhodl ještě hledat kapitána Gómeze. Na poslední chvíli zabránil už téměř jistému gólu skluz jednoho z obránců Hellasu.
56'
Centr Ferrariho ihned zablokoval bránící hráč Bergamascy. Veroně se opravdu dnes vůbec nedaří.
55'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Rolando Aarons.
54'
Domácí teď nepochopitelně kombinovali na hranici vlastního pokutového území. Hosté začali vysoko presovat a málem se dostali k míči.
52'
Hosté zkoušeli vyťukat svého soupeře rychlými trojúhelníky. Gómezovi ale chybělo k zakončení pár centimetrů. Atalanta však jednoznačně dominuje dnešnímu zápasu.
51'
Další střela hostů, tentokrát pálil Cristante vysoko nad bránu.
49'
Atalanta už vede o tři góly a zdá se, že je o majiteli tří bodů dnes skoro rozhodnuto. Petagna přihrál z levé strany míč na JOSIPA ILIČIĆE, který měl dostatek prostoru na to, aby zpracoval míč, potáhl ho a pak nechytatelně zakončil pod břevno. 0:3 Asistence: Andrea Petagna.
48'
Po přestávce se nám na stadioně hodně rozpršelo, hráči budou muset odehrát druhý poločas na dešti.
47'
Verde rozehrál přímý kop přibližně z 30 metrů. Zkoušel vypálit, ale trefil pouze zeď.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Marcel Büchel, přichází Mattia Valoti.
46'
Viděli jsme velmi zajímavou první půli, ve které jsme mohli také pozorovat, jak video umí pomoci fotbalu. Nejprve neuznalo branku Gómezovi po ofsajdovém postavení a nakonec přisoudilo hostům penaltu, kterou proměnil Iličič. Druhý poločas začne přibližně za 15 minut.
45+5'
45+4'
Hosté vedou 0:2. K penaltovému puntíku se postavil JOSIP ILIČIĆ a nechytatelnou ránou do horní poloviny brány nedal Nícolasovi šanci. Brankář domácích se navíc přesouval na opačnou stranu.
45+4'
Penalta pro Atalantu!
45+2'
Petagna byl drobně zatažen za dres. Těžko říct, jak to videorozhodčí posoudí.
45+2'
A video opět v akci. Tentokrát se možná bude kopat penalta po souboji v pokutovém území.
45+2'
Střelu Iličiče vykopl brankář Nícolas na rohový kop. Tohle byla zajímavá střelecká pozice pro Atalantu.
45+1'
Caracciolo vyřešil celou situaci velmi dobře a radši odkopl míč do zámezí. Hrát budou hosté.
45'
Rozhodčí bude v prvním poločase nastavovat 3 minuty.
43'
Branka nakonec neplatí! Gól byl kvůli ofsajdu odvolán.
43'
Žlutou kartu dostává Alex Ferrari (Hellas Verona FC).
42'
Pozor! Ještě se bude zkoumat video, protože je možné, že gólu předcházel ofsajd.
41'
Gómez vsítil po krásné přihrávce Masiella branku.
39'
Büchel si doslova vymodlil faul od Gómeze. Hlavní arbitr po krátkém čase na rozmyšlenou nakonec posoudil situaci jako faul.
38'
Atmosféra tohoto zápasu je zatím velmi bouřlivá. Fanoušci Verony se snaží dostat hosty pod tlak neúnavným pískotem.
36'
Gómez předal chytrým lobem míč Spinazzolovi, který si krásně obehrál obránce a jemně nacentroval do vápna. Jeho míč však vyboxoval Nícolas a tím pádem zažehnal nebezpečnou situaci.
35'
Hosté přišli o míč po delší kombinaci a dopředu se vydávají hráči Hellasu ve žlutých dresech. Akci táhne Calvano.
34'
Na střelecké pokusy je to zatím 1:6 ve prospěch hostů.
33'
Cristante pokazil faulem slibně se rozvíjející útok a proto je ohodnocen žlutou kartou. Sudí di Bello rozdal dnes už tři žluté karty.
32'
Iličič vypálil levačkou hodně tvrdě. Bohužel pro hosty, rána se do branky o pár desítek centimetrů nevešla.
31'
Máme za sebou úvodní půlhodinu hry, ve které je zatím lepší Atalanta a zaslouženě vede. Hlavně díky své aktivitě v úvodních patnácti minutách.
30'
Dlouhou přihrávku od svého spoluhráče útočník Gómez nestihl. Míč tak může lapit do svých rukavic brankář Nícolas.
28'
Hosté se vydávali do téměř otevřené obrany, avšak Freuler celou akci zkazil svou nepřesnou přihrávkou.
27'
Iličičův počin byl také ohodnocen žlutou kartou.
27'
Petkovič se opět ocitl v nefotbalové pozici na trávníku. Tentokrát mu k tomu přispěl Iličič.
26'
Atalanta už není v těchto chvílích tak dominantní, jako na začátku střetnutí. Domácí se osmělili a jsou více vidět.
25'
Hosté se můžou zklidnit. O autové vhazování se postará Castagne.
23'
Obrovská šance Hellasu! Verde poslal z pravé strany ideální přízemní centr do pokutového území, na který si naběhl Petkovič a zakončil. Brankář Beriša už byl překonán, ale střela Petkoviče orazítkovala pouze tyč.
22'
Petkovič byl ostře atakován stoperem Palominem. Zatím se vše obešlo bez žlutého napomenutí od rozhodčího.
21'
Domácí se snažili dostat k centru, ale vyhnali se sami, protože Verde zkoušel dělat v dobré pozici nesmyslnou patičku. Na balónu je už opět Atalanta Bergamasca.
21'
Žlutou kartu dostává Simone Calvano (Hellas Verona FC).
19'
Ihned po rohu se míče zmocnil Petkovič a upaloval s ním vpřed. Byl nakonec zastaven pozornými obránci ve službách týmu hostí.
18'
Nakonec se rozehrávky přímého kopu zmocnil levák Iličič a nemířil vůbec zle. Jeho rána byla tečována hlavou od jednoho z domácích hráčů do zámezí. Kopat se bude roh.
17'
Na trávníku ještě zůstal ležet Calvano a je ošetřován lékaři.
17'
Fares si počínal v souboji s Iličičem velmi důrazně. Atalanta rozehraje přímý kop z dobré pozice, k míči se staví střelec zatím jediné branky Cristante.
16'
Domácí ze svého prvního rohu však nic zajímavého nevytvořili. Rozehrávky se ujme Beriša.
15'
Rohový kop pro domácí. Matose zastavil obranný zákrok Tolóie.
14'
Petagna si zajímavě zpracovával míč a ihned si ho posouval do kraje, aby mohl odcentrovat. Nakonec balón na hrací ploše nestihl a odkopávat od své brány bude brankář Nícolas.
12'
Dlouhý nákop Ferrariho přes celou šíři hřiště zahnal Verdeho pouze do autu. Na míči bude teda opět Atalanta.
11'
Hráči Verony se sice na pár chvil dostali k míči, avšak nevědí, co s ním. Ze strany domácích je hra zatím velmi bezzubá.
10'
Na opačné straně se musel faulu dopustit Fares. Tentokrát sudí vše odpískal a rozehrávky se ujímají hosté.
9'
Domácí fanoušci pískají na hlavního arbitra, protože nepískl evidentní faul na polovině hřiště. Atalanta drží balón a může útočit.
7'
Hra je zatím jednoznačně v režii hostů. Další šanci vyprodukoval Iličič, který předložil balón Petagnovi do skvělé pozice. Mladý útočník však bránu Hellasu vysoko přestřelil.
5'
Už to vypadalo na další zajímavou pozici pro hostující celek. Nakonec se ke střele Freuler dostal, avšak Nícolas vytáhl dobrý zákrok.
4'
Další velká chyba Verony. Jde vidět, že domácím hráčům vázne komunikace. Brankář Nícolas na poslední chvíli míč odkopl do zámezí.
2'
Tohle je velmi studená sprcha pro Veronu. Atalanta rozehrála totiž rohový kop, po kterém se míče ujal Matos. Míč odkopl však velmi nedůrazně přímo na kopačku BRYANA CRISTANTEHO, pro něhož nebyl problém uklidit míč na zadní tyč do branky. 0:1
2'
V úvodní minutě hry drželi míč hosté.
1'

Hellas Verona FC: Nícolas – A. Ferrari, Caracciolo, Vuković – Fares, Rômulo, Calvano, Marcel Büchel, Verde – Matos, Petković.
Náhradníci: Silvestri, Coppola – Fossati, Aarons, F. Zuculini, Bianchetti, Valoti, Boldor, Bearzotti, Souprayen, Felicioli, Heurtaux.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello, Castagne – Cristante, Freuler – Spinazzola, Iličić – Petagna, A. Gómez.
Náhradníci: F. Rossi, Gollini – Gosens, Cornelius, de Roon, Melegoni, Haas, Hateboer, Barrow.

Rozhodčí: Marco di Bello.
Vzájemné duely z poslední doby:

25.10.2017 Atalanta – Verona 3:0
03.02.2016 Verona – Atalanta 2:1
20.09.2015 Atalanta – Verona 1:1
HELLAS VERONA FC

Hellasu patří předposlední místo v tabulce. S bilancí 27 odehraných zápasů se ziskem 22 bodů je horší už jenom Benevento. Verona jde ovšem výsledkově nahoru, protože vyhrála poslední dva zápasy. Nejprve doma přetlačila FC Turín a pak také Chievo. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Moise Kean, který vstřelil 4 branky a na 5 branek nahrál. Stabilní jedničkou je v této sezoně brankář Nicolas z Brazílie.
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO

Atalantě patří v letošní sezoně zatím osmé místo. Svěřenci kouče Gasperiniho získali ve 27 zápasech 41 bodů. Atalanta odehrála v uplynulém týdnu dva těžké venkovní zápasy, ze kterých posbírala 3 body. Po vítězství na půdě Bologny, pak nestačila na Juventus. V Turíně prohrála 0:2. Nejlepším střelcem mužstva je záložník Josip Iličič, který vsítil už sedm branek. Brankářskou jedničkou týmu je Etrit Berisha.
Hezké odpoledne při sledování online přenosu z italské Serie A. Dnes se proti sobě postaví celky Hellas Verona FC a Atalanta Bergamasca Calcio. Zápas začne v 15:00 a komentovat jej bude Daniel Fekets. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62