Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Neapol - 19. srpna 2017   20:45

83' Pazzini
1:3
(0:2)
Neapol
32' Souprayen (vl.)  • 39' Milik  (L. Insigne) • 62' Ghoulam
Verona
Nícolas – A. Ferrari, Cáceres, Heurtaux (87. Valoti), Souprayen – Rômulo, Marcel Büchel, Zaccagni (64. Fares), Bessa – Cerci (72. Pazzini), Verde.
Fabbri
Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona)
Neapol
Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (66. Allan) – Callejón (73. Giaccherini), Milik (61. D. Mertens), L. Insigne.

To byl závěr. Domácí fotbalisté sice prohrávali již 0:3, avšak konec zápasu ještě pořádně zdramatizovali. Pomohl jim k tomu hostující obránce Hysaj, který fauloval ve vápně a byl vyloučen. Penaltu proměnil Pazzini a bylo to jen o dva góly. Pak měli domácí hned několik velmi slibných šancí a hosté závěr neměli rozhodně pod kontrolou. Jenže hráči Hellasu Verona se již prosadit nedokázali a utkání tak skončilo výsledkem 1:3.
90+4'
90+3'
U míče jsou domácí, čas se jim ale rychle krátí a už toho dnes moc nestihnou.
90+2'
Hosté nyní nikam nespěchají a snaží se zápas dohrát ve středu pole.
90+1'
Kartu dostal také za jeden z předchozích zákroků Giaccherini.
90+1'
Rômulo tvrdým zákrokem sestřelil Mertense. Následuje žlutá karta.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Po přímém kopu domácích se k hlavičce dostal nehlídaný Valoti, míč ale poslal z dobré pozice mimo.
89'
Hosté jsou nyní zataženi do hlubokého defenzivního bloku. Domácí se ale teď celkem snadno dostávají až k velkému vápnu Neapole.
88'
Domácí dělají vše pro to, aby dali ještě druhý gól, čas se jim ale velmi rychle krátí.
87'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Thomas Heurtaux, přichází Mattia Valoti.
86'
Hosté navíc hráli krátce v devíti, protože byl v zámezí ošetřovaný Vlad Chiricheş. Ten je ale již nyní na hřišti.
85'
Po centru do vápna hlavičkoval Cáceres, míč poslal jen těsně mimo!
84'
Domácí mají nyní obrovský tlak a nyní vybojovali po velké šanci další roh!
83'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
GIAMPAOLO PAZZINI poslal míč tvrdě doprostřed brány a gólman Reina neměl šanci zasáhnout – 1:3!
83'
Hostující obránce Hysaj navíc po zákroku na Bessu dostává červenou kartu. Hysaj soupeře nestíhal a poslal ho k zemi.
82'
Penalta pro domácí!
81'
Deset minut, tolik chybí do konce dnešního zápasu. Hraje se ve středu pole.
80'
Po rohovém kopu Insigneho se hosté již k zakončení nedostali.
79'
Velkou gólovou šanci měl nyní Insigne, kterému do vápna míč patičkou přiťukl Mertens. Insigne vypáli tvrdě, gólman Nícolas ale balon vyrazil na roh.
78'
Hosté opět svého soupeře tlačí a domácí mají co dělat, aby neinkasovali počtvrté.
76'
Přímý kop v podání Mertense se mezi tři tyče nevešel. Balon prolétl mimo a následuje odkop od brány.
75'
Heurtaux poslal skluzem k zemi střídajícího Giaccheriniho a dostává žlutou kartu.
74'
Nyní se z oblohy snáší ještě hustší déšť než v posledních minutách a domácí fotbalisté to budou mít opravdu složité. Klimatické podmíny na hřišti jsou velmi těžké.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Emanuele Giaccherini.
72'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Alessio Cerci, přichází Giampaolo Pazzini.
71'
Tempo hry opět trochu povadlo. Domácí ví, že na body dnes již nedosáhnou. Snaží se alespoň zaznamenat čestný úspěch, ale proti zformované obraně soupeře to budou mít těžké.
69'
Na trávníku se ocitl domácí kapitán Bessa, jenže hlavní rozhodčí faul neviděl a nechává pokračovat ve hře. To se domácím samozřejmě vůbec nelíbí.
68'
Další velmi zajímavý rohový kop posílal do vápna Verony Callejón, gólman Nícolas byl ale pozorný a balon stáhl do náruče.
66'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Allan.
65'
Do konce zápasu chybí necelá půlhodinka a aktuálně to na žádné velké drama nevypadá. Hosté kontrolují vývoj hry.
64'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Mohamed Fares.
62'
Neapol právě vstřelila branku!
A je to již o tři góly! Nyní se do velké šance nejprve dostal Insigne, avšak výborně ho vychytal Nícolase. Míč se ale odrazil přímo pod nohy FAOUZIHO GHOULAMA, který ranou pod břevno navyšuje vedení Neapole.
61'
Střídající Mertens zkusil nyní vypálit z otočky, míč ale poslal jen do náruče gólmana Nícolase.
61'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Dries Mertens.
59'
Milik nyní hrudí přiťukl balon Insignemu, který byl ale už hodně blízko před brankářem a nedokázal zakončit.
59'
Hosté se nyní snaží držet balon a zatím jim to vcelku vychází. Čekají na okénko v defenzivě soupeře.
57'
Po rohu Callejóna se nyní k hlavičce ve vápně dostal Chiricheş, jehož zakončení šlo jen těsně nad!
56'
Hosté jsou přeci jen trochu zaskočeni a ve druhém poločase se jim nedaří tolik, jako v první půli.
54'
Velmi blízko ke gólu byl nyní po dalším dobrém centru do vápna domácí útočník Verde, avšak skvělým zákrokem ho vychytal Reina!
53'
Domácí jsou ve druhém poločase nebezpečnější, avšak hosté stále velmi zkušeně udržují svůj dvoubrankový náskok.
51'
Hysaj doslova zbořil na polovině hřiště Souprayena a dostává žlutou kartu.
51'
Zajímavá šance domácích. Ve vápně se míč odrazil k Cercimu, jenže ten nezakončil úplně přesně, když míč poslal mimo.
49'
Z pravé strany posílal do vápna Neapole hodně zajímavý centr Zaccagni, avšak hostující defenziva zafungovla dobře a balon odvrátila mimo.
47'
Hosté hrají i v úvodu druhého poločasu hodně aktivně. Napadají rozehrávku soupeře hluboko na polovině Verony a domácím se nedaří překročit půlící čáru.
46'
Ve Veroně se během poločasové pauzy hustě rozpršelo. Uvidíme, kterému z týmů to bude více vyhovovat.
Hráči se trousí zpět na hrací plochu. Zápas bude za malou chvilku pokračovat.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Je tu konec prvního poločasu, po kterém budou jednoznačně spokojenější hosté. Ti vedou po úvodním dějství 2:0 a nevypadá to, že by jim domácí měli zkomplikovat cestu za prvními letošními třemi body. Neapol je jasně lepší a její vedení je zcela zasloužené.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
A další šance hostů. Teď to byl Hamšík, který z dálky pálil levačkou . Míč poslal ale hodně mimo.
44'
Po povedené kombinaci poslal Callejón balón na Zielińskiho, ten ale z sobré pozice zamířil nad bránu.
43'
Domácí nakonec kopali rohové kopy dva, ke změně skóre to ale ani zdaleka nevedlo.
42'
Hodně tvrdě vypálil z levé strany Cerci, gólman Reina jeho ránu lehkou tečí poslal do zámezí a následuje roh.
41'
Rychle se nám blíží konec prvního poločasu. Domácí se snaží odpovědět, avšak zatím jsou to nadále hosté, kdo je aktivnější.
39'
Domácí kopali přímý kop, jenže nakonec je z toho gól pro Neapol. Hosté totiž předvedli bleskový protiútok a po přihrávce od Insigneho se prosadil ARKADIUSZ MILIK.
38'
A další střelecký pokus Neapole zaznamenal Hamšík, jeho ránu na zadní tyč v pohodě lapil gólman Nicolas.
37'
Insigne poslal míč vysoko nad bránu, gólman Nicolas bude odkopávat od brány.
36'
Hosté budou mít možnost v podobě přímého kopu z velmi zajímavé pozice. U míče je Insigne.
34'
Domácí se snažili odpovědět po rychlém protiútoku, jenže jejich útočnou akce zastavil ofsajd.
33'
Rozhodčí Fabbri si nechal gólový moment ještě přezkoumat videorozhodčím, ten gól ale pouze posvětil a Neapol se tak dostává do vedení.
32'
Hosté se dostávají do vedení po rohovém kopu. Centr do pokutového území si do vlastní brány velmi smolně srazil SAMUEL SOUPRAYEN.
30'
Po rohovém kopu se hosté již k přímému ohrožení brány soupeře nedostali.
29'
Parádně se do balonu bez přípravy opřel Insigne, míč i díky teči domácí obrany poslal těsně mimo, následuje roh.
27'
Domácí stoper Heurtaux udělal obrovskou chybu, kterou hosté nepotrestali. Hamšík sebral Heurtauxovi balon, hned ho poslal na Callejóna, který ale v dobré pozici gólmana Nicolase nepřekonal.
25'
Nyní byl na polovině Hellasu faulovaný Milik. Hosté se pokoušeli rychle rozehrát, což se neukázalo jako nejlepší nápad.
24'
Po rychlém protiútoku domácích se balon dostal k Bessovi, který ale z rohu velkého vápna prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
24'
Hamšík poslal na polovině soupeře nedovoleně k zemi Ferrariho a je pískáno. Míč pro Veronu.
22'
Pohotově se pokoušel vystřelit Hamšík, míč ale poslal vysoko nad bránu.
21'
Hosté mají trvalou územní převahu. Prakticky pořád se hraje na polovině Verony.
19'
A další střela a opět to byl Insigne. Tentokrát to zkusil technicky na zadní tyč, kde v pohodě zasáhl gólman Nicolas.
18'
Aktivní Insigne se dostal k dalšímu zakončení. Nyní to zkusil ranou zpoza vápna, která mířila nad bránu.
16'
Do vápna Neapole zkoušel z pravé strany centrovat Cáceres, nikoho ze spoluhráčů ale v nebezpečné pozici nenašel.
14'
Po povedené akci hostujícího celku centroval parádně do vápna Ghoulam, gólman Nicolas musel před Callejónem míč prodloužit za sebe.
13'
Do vápna Verony vnikal po pravé straně Hysaj, k centru, přihrávce nebo zakončení se ale nedostal.
12'
Po dalším povedeném centru do vápna Verony musel míč vyboxovat mimo vápno gólman Nicolas, následně byl Koulibalymu odpískaný útočný faul.
12'
Insigne nyní vybojoval na levé straně hřiště roh pro hostující celek.
11'
Po tvrdém centru do vápna zkoušel Insigne poslat míč na Milika, je ale pískáno a míč budou mít domácí.
10'
Z levé strany centroval do vápna Ghoulam, domácí obrana míč odvrátila.
9'
Tempo hry v úvodu zápasu není nijak vysoké. Oba celky se přetahují v držení balonu, teď se hraje ve středu pole.
7'
Až nyní se domácí fotbalisté dostali významněji k balonu, avšak k vápnu Neapole mají stále hodně daleko.
5'
Hosté mají podle očekávání velkou územní převahu, stále se hraje na polovině Verony.
4'
Z ničeho nic se do dobré šance dostal Insigne, gólman Nicolas měl co dělat, aby ránu vyrazil.
3'
Ghoulam zkoušel poslat balon na Hamšíka, ten ale jeho úmysl nepochopil a míč skončil za brankovou čárou.
2'
Do vápna Verony se pokoušel vniknout Milik, byl ale dobře pokrytý Ferrarim.
1'
O výkop se postarali fotbalisté Neapole, kteří hned poslali míč do zámezí a rozehrávt budou domácí.
1'
Ještě před startem zápasu proběhla minuta ticha za oběti teroristického útoku v Barceloně. Zápas může začít!
Hráči obou mužstev jsou ny tŕavníku, zápas může začít.

Hellas Verona FC: Nícolas – A. Ferrari, Cáceres, Heurtaux, Souprayen – Rômulo, Marcel Büchel, Zaccagni, Bessa – Cerci, Verde.
Náhradníci: Coppola, Silvestri – Felicioli, Valoti, Pazzini, Fares, B. Zuculini, Bearzotti, Laner, Fossati, Caracciolo.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík – Callejón, Milik, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Allan, Ounas, Albiol, Nikola Maksimović, Ch. Maggio, D. Mertens, Rog, Jorginho, Giaccherini, Rui.

Rozhodčí: Fabbri.
V posledních letech velmi úspěšný klub z Neapole obsadil v loňském ročníku třetí místo a v týdnu tak usiloval v playoff Ligy mistrů o postup do milionářské soutěže. První zápas proti Nice vyhrál tým okolo Marka Hamšíka 2:0 a významně se tak přiblížil postupu do základní skupiny.
Během léta majitelé klubu nelenili a na přestupovém trhu byli aktivní. Do klubu přišli z Turína Nikola Maksimovič za 20 milionů euro, Marko Rog z Dinama Záhřeb za 13 milionů euro nebo Adam Ounas z Bordeaux za 10 milionů euro.
Dnes domácí celek Hellas Verona je nováčkem nejvyšší italské soutěže. Tým vedený trenérem Fabiem Pecchiem hrál loni Serii B, kde skončil na druhém místě za vítězným týmem SPAL. Právě díky druhé příčce se tým z Verony automaticky posunul do Serie A, aniž by o postup musel bojovat v playoff.
Před startem soutěže Verona získala zajímavé posili. Na začátku srpna přišel ze Southamptonu stoper Martín Cáceres a rozhodně zajímavou tváří bude také pravý křídelník Alessio Cerci z Atlética Madrid.
Hezký sobotní večer všem fanouškům italského fotbalu. Letní pauza je za námi a tento víkend se o slovo hlásí opět italská Serie A. V úvodním kole proti sobě nastoupí celky Hellas Verona vs. SSC Neapol. Favoritem dnešního zápasu jsou jednoznačně hosté. Uvidíme, zda se jim podaří naplnit papírové předpoklady a nebo zda se hned na startu nové sezony dočkáme nějakého překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62