Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Neapol - 26. ledna 2019   20:30

0:0
(0:0)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Paquetá (69. Borini) – Suso, Cutrone (71. K. Piątek), Çalhanoğlu (90. Laxalt).
Doveri – Peretti, Vuoto
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Neapol
Ospina – Malcuit, Albiol, Koulibaly, Rui (72. Ghoulam) – Callejón, P. Zieliński, Ruiz, L. Insigne (C) (88. Ounas) – D. Mertens (80. Verdi), Milik.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 7:13
Zápas je u konce a mezi AC Milán a Neapolí se zrodila bezbranková remíza. Zápas to rozhodně nebyl chudý na šance. Ty přišly hlavně ve druhém poločase, ale většinou to nebyly opravdové gólovky. Často střílel hlavně neapolský Piotr Zieliński, ale často střílel doprostřed branky a Gianluigi Donnarumma ho vždy dokázal vychytat. Neapol sice byla ve druhém poločase lepším týmem a častěji si vytvářela střelecké pozice, ale největší šanci zápasu měl AC Milán. Po rohovém kopu zakončoval akrobaticky z voleje obránce Mateo Musacchio, ale Ospina míč vytáhl fantastickým reflexním zákrokem.
90+6'
90+6'
Faouzi Ghoulam poslal míč do vápna, ale Milik a ani nikdo jiný se do zakončení nedostal. A to už bude pro dnešní zápas všechno.
90+6'
S rozehrávkou se hodně otálí.
90+5'
Neapol ještě dostává jednu šanci na to, aby mohla zápas rozhodnout. Má k dispozici standardní situaci z levé strany.
90+4'
Suso posílal na zadní tyč hodně nebezpečný centr, ale ani ten nevedl k přímého zakončení na Ospinovu branku.
90+3'
Velice přísné vyloučení. Rukou zahrál míč Fabián Ruiz. Dostal žlutou kartu, a protože to byla za ruku už dnes jeho druhá, dostává kartu také červenou.
90+2'
Ten právě Franck Kessié velice rychle rozehrát, ale ani to nevedlo k nějaké šanci pro AC Milán.
90+2'
Kessié se vydal dopředu podél pravé postranní čáry. Přes Koulibalyho odcentrovat, ale je z toho jen rohový kop.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut. Na vítězný gól je ještě čas.
90'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Diego Laxalt.
90'
V kleštích dvou hráčů Neapole se ocitl Suso a nakonec skončil po faulu Verdiho na trávníku.
89'
Piotr Zieliński je dnes střelecky opravdu při chuti a znovu to zkusil zpoza vápna. Jenže Gianluigi Donnarumma se rozchytal k dobrému výkonu a ani teď neměl problém přízemní střelu chytit.
88'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Adam Ounas.
88'
Na druhé straně pak nepřesně zakončoval Franck Kessié.
87'
Neapol poté šla do rychlého protiútoku a už to vypadalo, že celou situaci překombinovala. Jenže pak ještě z druhé vlny tvrdě vypálil Piotr Zieliński. Znovu však trefil jen prostředek branky.
87'
Nakonec to zkusil přímo na branku Hakan Çalhanoğlu, ale trefil jen trojčlennou zeď Neapole.
87'
Zřejmě to bude Suso, kdo pošle míč do pokutového území. Může z toho ale být i střela.
86'
Na zemi skončil těsně před vápnem Neapoli Krzysztof Piątek, kterého za cenu skluzu zastavil španělský obránce Neapole Raúl Albiol. Ten dostává žlutou kartu.
85'
AC Milán se v posledních minutách téměř výhradně brání. Situaci nyní může trochu uklidnit Gianluigi Donnarumma, který ztlumil centr z pravé strany.
84'
Střelu zpoza pokutového území vyzkoušel Piotr Zieliński, ale ani ta zápas nerozhodla, protože míč skončil těsně vedle levé tyče branky AC Milán.
84'
Verdi našel chytrou přihrávkou Callejóna, ale ten nedokázal prudký pas zpracovat. Jinak by byl ve velké šanci.
83'
Insigneho centr z levé strany neměl velkou šanci na úspěch, protože hosté měli ve vápně AC Milán jen jednoho hráče.
82'
Domácí se následně ubránili i dalšímu rohovému kopu Neapole a bezbrankový stav trvá i dál. A konec zápasu se blíží.
81'
Faouzi Ghoulam směřoval zleva před branku AC Milán ostrý míč. Nejblíž k zakončení byl nováček na trávníku Simone Verdi, ale nakonec nevstřelil.
81'
Tak nakonec to nebyl ani rohový kop, Neapol mohla rozehrávat od své branky.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Simone Verdi.
80'
A znovu bude muset být v pohotovosti, protože Neapol má další rohový kop.
79'
Vypadalo to, že noha Ospinu po zákroku stále bolela, uvidíme tedy, zda zápas bude schopen dochytat.
78'
AC Milán se už dočkal rohového kopu, Ospina už schopen pokračovat ve hře. A hned předvedl úžasný zákrok, když z brankové čáry vyrazil akrobatické zakončení Matea Musacchia.
77'
Střet s Polákem ale odnesl Ospina, který se zároveň srazil také s Koulibalym. Zatím je ošetřován.
76'
Poprvé se nám představil polský talent v sestavě AC Milán Krzysztof Piątek. Po pasu za obranu se sice ke střele nedostal, ale vybojoval rohový kop.
75'
Insigne se chtěl prosmeknout podél levé postranní čáry kolem Susa, ale ten ho loktem srazil na zem.
74'
Neapol přenášela míč na levou stranu, kde si zaběhl Faouzi Ghoulam. Jenže ten byl v době přihrávky v ofsajdu.
73'
Lorenzo Insigne svou přihrávkou k pravé lajně Mertense trochu zahnal a Belgičan poté míč nedokázal ani udržet ve hře.
72'
Centr z levé strany v podání AC Milán znovu nebyl nebezpečný, protože letěl do rajónu brankáře Davida Ospiny. Kolumbijec byl ve vzduchu znovu jistý.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.
71'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Krzysztof Piątek.
70'
AC Milán se po delší době dostal na útočnou polovinu, ale po chvíli zase dobrovolně vycouval, aby rychle neztratil míč.
69'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Fabio Borini.
68'
Centr Insihneho z levé strany směřoval do docela výrazného ofsajdu, ve kterém stal polský kanonýr Arkadiusz Milik.
67'
Tentokrát musel Gianluigi Donnarumma zasahovat a proti voleji Zielinského to zvládl a dokázal míč zachytit i proti Callejónovi.
66'
Neapol má znovu v posledních minutách lehce navrch, ale stále ještě čeká na opravdu čistou gólovou šanci. Gianluigi Donnarumma nemusel předvést žádný extra dobrý zákrok.
65'
Z dálky se následně odhodlal ke střele Fabián Ruiz, ale neměl přesně seřízená mířidla, míč letěl vysoko nad.
64'
Zielinski dokázal centrem z levé strany najít dobře postaveného Milika. Jeho pohotová rána ale letěla jen doprostřed branky, kde stál Donnarumma.
63'
Tiemoué Bakayoko se snažil individuálně proniknout do šestnáctky z levé strany, ale před Ruie neprošel.
62'
Docela nikým nerušen se vřítil do pokutového území belgický rychlík Dries Mertens. Domácí ho nechali i odcentrovat, ale jemný oblouček skončil jen u Donnarummy.
61'
Míč do vápna směřoval na Kessiého. Ten si ale se zpracováním dával až příliš načas a nakonec to nestihl ještě na hrací ploše.
60'
Lucas Paquetá z levé strany nastřeloval míč před branku. Našel ovšem jen kopačku Koulibalyho, který balón odkopl do autu.
60'
Tento rohový kop ale Neapoli vůbec nevyšel. José María Callejón mířil na přední tyč, ale našel jen prvního bránícího hráče AC Milán.
59'
Hosté si všechno mohou zopakovat, poté co míč odvrátil do zámezí kapitán domácích Alessio Romagnoli.
58'
Neapol kopala rohový kop, míč směřoval na hlavu stopera Kalidou Koulibalyho. Ten ale těsně před svým zakončením fauloval, což neuniklo zraku sudího Doveriho.
57'
Jenže všechno vyústilo jen v centr z pravé strany z kopačky Calabrii. Ten nebyl vysoký ani přesný a skončil jen v moci Davida Ospiny.
56'
To se teď celkem daří, je to nyní AC Milán, který tlačí na obranu Neapole.
55'
AC Milán potřebuje stopnout tlak Neapole, který nenápadně i díky standardních situací v posledních minutách rostl.
54'
Ve vápně AC Milán byly po centru ze strany menší zmatky, ale všechny je vyřešil brankář Gianluigi Donnarumma, který balón ze vzduchu stáhl do svých rukavic.
53'
Lorenzo Insigne nacentroval míč ze standardní situace do ohně, ale nikoho z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal. Neapol bude ale ještě kopat roh.
52'
Kessié se dopustil nedovoleného zákroku na Zielinského. Neapol bude mít hodně zajímavou standardní situaci.
51'
Neapol jsou znovu u balónu, tentokrát volí posupnou kombinaci, AC Milán je poctivě zatažený kompletně ze míčem.
50'
Akce AC Milán neměla dlouhé trvání a už to zase zkoušeli Neapolští. Nakonec zakončoval z levé strany Insigne, ale byl to jen dáreček pro Donnarummu.
49'
Na zemi skončil sice Hakan Çalhanoğlu, ale o faul se nejedná, Neapol může pokračovat ve hře.
48'
Z levé strany se ke střele dostal brazilec Lucas Paquetá, ale jeho střelu Ospina v pohodě chytil.
48'
Následně se hosté ubránili rohovému kopu, ale tlak domácích trvá.
47'
Z pravé strany centroval Patrick Cutrone a k míči se dostal i se štěstím Franck Kessié. Jeho ránu dokázal srazit mimo tři tyče Kévin Malcuit.
47'
AC Milán začal aktivněji, ale přihrávka na Davideho Calabriu byla delší, než být měla, a míč se tak dokutálel do zámezí.
46'
Do druhého poločase nastoupila obě mužstva beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První polovina tohoto šlágru 21. kola italské Serie A je za námi, AC Milan zatím hraje doma na San Siru s Neapolí nerozhodně 0:0. Gól sice žádný nepadl, ale rozhodně se nejedná o nijak nudný fotbal, oba týmy se snaží hlavně útočit. Jenže je zatím trochu zlobí nepřesnost a malá kvalita ve finálí fázi. I proto jsme žádnou vyloženou šanci neměli možnost sledovat. Zatímco Neapol je častěji na míči, AC Milán má zase víc střel na branku.
45+1'
45+1'
Nastavovat se v první půli bude jen jedna minuta, ke větší dáce minut není důvod.
45+1'
Je to samozřejmě faul, ale nic vážného, Davide Calabria pokračuje ve hře.
45'
Arkadiusz Milik zasáhl rukou do obličeje dost nepříjemně Davideho Calabriu, ten okamžitě skončil na zemi.
44'
Lucas Paquetá napadal rozehrávku Neapole. Ta sice bude vhazovat, ale nepříjemně blízko ke své brance.
44'
Koulibaly si tentokrát nijak nekomplikoval situaci a raději míč odkopl z nebezpečného prostoru co nejdál od branky Neapoli.
43'
Už se ale zase hraje dál, Franck Kessié se svůj problém pokusí rozběhat.
42'
Franck Kessié skončil po souboji o míč s Piotrem Zielińským na zemi a má problém z levou nohou.
42'
Zápas pokračuje ve velkém tempu dál. Tiemoué Bakayoko tentokrát útočil po pravé straně, ale ani tentokrát z jeho akce nic nebylo.
41'
Suso tentokrát z dálky nestřílel ale našel chytrou přihrávkou Paquetu. Ale jeho střela byla nepřesná.
40'
Tiemoué Bakayoko se rozběhl podél levé postranní čáry, ale zjistil, že rychlost mít nebude, aby utekl obraně Neapoli, tak raději zpomalil a pak domácí ztratili míč.
39'
Mertensův centr z levé strany se stal jen lahůdkou pro Donnarummu.
39'
Z pravé strany centroval krajní bek AC Milán Davide Calabria a chyběl jen kousíček, aby Patrick Cutrone dokázal na míč hlavou dosáhnout.
38'
Na druhé straně ztratil míč ve vlastním vápně Lucas Paquetá a střílet tak z pravé strany mohl José María Callejón. Španěl to zkoušel technicky, ale jeho obstřel na zadní tyč byl nepřesný.
37'
Rychlou protiakci po pravém křídle táhl Hakan Çalhanoğlu a i když měl možnost i na přihrávku, rozhodl se pálit. Míč ale znovu jako magnet přitáhly rukavice Davida Ospiny, který je v Neapoli na hostování z Arsenalu.
37'
V souboji o míč inkasoval ránu do hlavy Franck Kessié, ale okamžitě je zpět na nohou, nehraje žádné divadlo a může se pokračovat plynule dál.
36'
Piotr Zieliński dostal dobrou přihrávku za vápno přesně na osu hřiště od Calejjóna a okamžitě střílel. Levou nohou ale minul Donnarummovu branku.
35'
Rozhodčí přerušil hru, protože míč už viděl za postranní čarou. Od pravé lajny budou na polovině hřiště vhazovat domácí.
34'
Kévin Malcuit už nedokázal zastihnout Insigneho přihrávku, takže od vlastní branky bude moci rozehrávat Gianluigi Donnarumma.
33'
Neapol hledala dlouhým míčem z hloubi pole za obranou AC Callejóna, ale toho si domácí bez problému pohlídali.
32'
Neapol se snaží více kontrolovat hru, kdežto AC Milán pokaždé s míčem hned vyráží dopředu. Zatím ani jeden z těchto stylů nevypracoval žádnou gólovou šanci.
31'
José María Callejón centroval z pravé strany někam na zadní tyč, ale tento pokus byl nepřesný, nikdo z hráčů Neapole se k míči nedostal.
30'
Následně ještě kopal domácí tým rohový kop, ale výbornou práci odvedl útočník Neapole Arkadiusz Milik, míč odhlavičkoval.
30'
Jenže nikam to nakonec nevedlo a naopak šli velice rychle dopředu domácí. Hakan Çalhanoğlu centroval na Patricka Cutroneho, toho ale ubránil Kévin Malcuit.
29'
Hosté se rozhodli trochu zpomalit hru a tentokrát volí postupný útok. Už se dostali na polovinu soupeře.
28'
Míč směřoval za obranu na Chalhanoglua, ale hra je přerušena, protože tento Turek fauloval, když se odpoutával od Malcuita.
27'
Z levé strany prudce centroval Mário Rui a hledal nabíhajícího Milika. Toho ale domácí obrana dokázala pokrýt a nedovolila mu vystřelit.
26'
Samotný rohový kop tak nebezpečný nebyl, ale druhý centr do vápna AC Milán už ano. Jenže Koulibalymu zakončení nevyšlo.
26'
Neapol si vybojovala už svůj čtvrtý rohový kop v zápase.
25'
José María Callejón centroval z pravé strany na Insigneho, ale ještě předtím obrana AC Milán míč odvrátila do autu:
24'
Tentokrát z velké vzdálenosti vystřelil turecký reprezentant Hakan Çalhanoğlu, ale s jeho střelou po zemi neměl Ospina žádný problém.
23'
Ke střele z dálky se znovu opřel Suso, ale tentokrát jeho ráně chyběla pro změnu přesnost.
22'
AC Milán se po pomalejším začátku do utkání rozjíždí a začíná dělat obraně Neapole problémy.
21'
Hakan Çalhanoğlu a Patrick Cutrone si chtěli vyměnit míč a dostat se tak do vápna, ale tento pokus nevyšel, Neapol to dobře vystihla.
20'
Domácí si znovu situaci hodně zkomplikovali nepřesnou přihrávkou a Ricardo Rodríguez už nedokázal míč udržet na hrací ploše.
19'
Do kombinace Milánských se vloudila chyba a míč skončil v autu. Takže hrát zase mohou hostující fotbalisté.
18'
První žlutou kartu Neapoli dostává Fabián Ruiz, který míč zahrál na zemi úmyslně rukou.
17'
Ve vzduchu byl nejvýš David Ospina a sebral míč. Žlutou kartu navíc dostává za faul na brankáře Patrick Cutrone.
16'
Domácí tým si vybojoval první rohový kop v utkání.
15'
Další střela na branku v podání Neapoli, tentokrát však nepřesná, takže Gianluigi Donnarumma zasahovat nemusel.
14'
Zatím fotbal opravdu baví, šance se střídají na obou stranách. Tentokrát střílel z levé strany z vápna Lorenzo Insigne, ale jen přímo do náručí Donnarummy.
13'
Cutrone si nabíhal na další pas za obranu Neapole, ale ten míč byl příliš dlouhý, nemohl na něj dosáhnout.
12'
K nebezpečné hlavičce se dostal Alessio Romagnoli, ale skvělý zákrok Ospiny byl už navíc, protože ještě předtím se faulu rukama dopustil v šestnáctce Patrick Cutrone.
11'
Jako poslední se míče dotkl Kalidou Koulibaly, takže mírný tlak AC Milán bude pokračovat rohovým kopem.
10'
Hakan Çalhanoğlu našel pěknou kolmicí ve vápně Lucase Paquetu, ale tomu nevyšlo zakončení, trefil z dobré pozice jen boční síť.
9'
Zpoza vápna napřáhl ke střele španělský záložník AC Milán Suso, ale jeho slabou střelu Ospina v pohodě chytil.
9'
Lucas Paquetá se tlačil po levém křídle dopředu, ale postavil se mu do cesty Kévin Malcuit a k ničemu ho nepustil.
8'
Domácí se poprvé dostali i s míčem do pokutového území. Paeuetá přihrál Hakani Çalhanoğluovi, ale ten přetlačovanou o míč prohrál.
7'
Polský útočník Neapole Arkadiusz Milik si dobře pokryl míč a nechal se u levé postranní čáry faulovat. Neapol tak může pokračovat v kombinaci.
6'
Domácí se ubránili i druhému rohovému kopu Neapoli v zápase.
6'
Poprvé musel jít do akce mladý brankář AC Milán Gianluigi Donnarumma, dokázal byt u své levé tyče včas a vyrazil střelu na rohový kop.
5'
Neapol ještě na útočné polovině získala míč, ale rychlý protiútok se nekoná, AC Milán má za míčem hodně hráčů.
4'
Neapol je zatím mnohem častěji u míče. Nyní zapojila do rozehrávky i brankáře Ospinu.
3'
Neapol dělala presinkem velké problémy rozehrávce AC Milán. Ricardo Rodríguez to nakonec zvládl a domácí budou vhazovat.
2'
Hosté zahrávali první rohový kop. Ten rozehrál Mertens, ale byl ve vápně AC Milán faul hostů, takže rozehrávat bude Gianluigi Donnarumma.
1'
Neapol v první minutě utkání kontroluje míč, ale zatím se dopředu příliš nehrne.
1'
Domácí AC Milán bude hrát ve svých tradičních pruhovaných červeno-černých dresech, hostující Neapol také ve svých klasických světle modrých dresech.
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Paquetá – Suso, Cutrone, Çalhanoğlu.
Náhradníci: Plizzari, An. Donnarumma – J. Mauri, Borini, Bertolacci, Conti, Montolivo, Abate, Laxalt, K. Piątek.

SSC Neapol: Ospina – Malcuit, Albiol, Koulibaly, Rui – Callejón, P. Zieliński, Ruiz, L. Insigne (C) – D. Mertens, Milik.
Náhradníci: Meret, Karnezis – Verdi, Ounas, Luperto, Hamšík, Nikola Maksimović, Hysaj, Ghoulam, Diawara.

Rozhodčí: Doveri – Peretti, Vuoto.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně se odehrálo v rámci 2. kola na hřišti Neapole, která vyhrála 3:2. Milánští sice po brankách Bonaventury a Calabrii vedli, ale ve druhém poločase zápas otočili dvěma góly Piotr Zielinski a jedním Dries Mertens. Neapol s AC Milán neprohrála posledních osm zápasů, z toho šestkrát vyhrála. AC Milán doma Neapol porazil jen jednou z posledních osm zápasů.
SSC Neapol

Neapol je poslední léta nejbližším pronásledovatelem Juventusu v honbě za titulem. Zejména v předešlých sezónách to vypadalo, že by ho mohla sesadit z trůnu, letos ale tak dobrou pozici nemá. Na kontě má sedmačtyřicet bodů a je sice druhá, ale na vedoucí Juventus ztrácí už devět bodů. Neapol z posledních sedmi ligových utkání šest vyhrála, z posledních šesti soutěžních zápasů vyhrála pět, naposledy porazila doma Lazio 2:1. Venku Neapol zatím v lize sehrála devět utkání s bilancí šesti výher a tří porážek. Z posledních tří venkovních soutěžních zápasů Neapol dvakrát prohrála, naposledy na hřišti Interu 0:1.

Nejlepším střelcem klubu je s dvanácti góly polský útočník Arkadiusz Milik, nejlepším asistentem pak s osmi gólovými nahrávkami španělský útočník José Callejón. Trenérem mužstva je devětapadesátiletý Ital Carlo Ancelotti. Do zápasu s AC Milán pravděpodobně kvůli zranění nezasáhnou obránce Vlad Chiriches (koleno) a záložník Marek Hamsik (stehno).
AC Milán

AC Milán patří historicky mezi nejslavnější a nejúspěšnější celky z Itálie, ale několik posledních let zažívá trochu ústup ze slávy a snaží se vrátit alespoň na pohárové pozice. To se zatím AC Milán daří. Na kontě má třiačtyřicet bodů a patří mu v tabulce čtvrté místo. Náskok na pátý AS Řím má ovšem jen jeden bod. Zatím ale drží poslední příčku zaručující Ligu mistrů. V lize AC poslední dva zápasy vyhrálo, z posledních pěti soutěžních utkání má na kontě jen jednu prohru, a to ze superpoháru proti Juventusu. Naposledy AC vyhrálo 2:0 na hřišti FC Janov. Doma zatím AC Milán sehrál deset duelů s bilancí šesti výher, dvou remíz a dvou proher. Z posledních pěti utkání doma Milánští čtyřikrát neprohráli, naposledy zvítězili 2:1 nad Spalem.

Nejlepším střelcem AC Milán je s devíti brankami italský útočník Patrick Cutrone, nejlepším asistentem pak s deseti přesnými nahrávkami turecký křídelník Hakan Calhanoglu. Trenérem mužstva je jednačtyřicetiletý Ital Gennaro Gattuso. Do zápasu nejspíš nezasáhnou kvůli zranění brankář Pepe Reina (sval), obránci Mattia Caldara (achillovka) a Cristián Zapata (stehno) a záložníci Lucas Biglia (lýtko) a Giacomo Bonaventura (koleno).
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 21. kola Serie A mezi týmy AC Milán a SSC Neapol. Zápas se odehraje na Stadio Giuseppe Meazza v Miláně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62