Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Inter Milán - 1. března 2019   20:30

Cagliari
32' Ceppitelli (Cigarini) • 45' Pavoletti (Srna)
2:1
(2:1)
Inter Milán
40' Lautaro Martínez  (Nainggolan)
Cagliari
Cragno – Srna, Pisacane, Ceppitelli (C), Luca Pellegrini – Ionita (88. Padoin), Cigarini (72. Bradarić), Faragò – Barella – Pedro (82. Despodov), Pavoletti.
Banti – Costanzo, Manganelli
Sardegna Arena (Cagliari)
Inter Milán
Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah (85. Candreva) – Vecino (70. Valero), Brozović (89. Ranocchia) – Politano, Nainggolan, Perišić – Lautaro Martínez.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:12. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:8.
Celých šest nastavených minut je minulostí a zápas šestadvacátého kola končí překvapivým výsledkem. Cagliari v domácím prostředí porazilo Inter 2:1!

Cagliari vlétlo do utkání ve velkém stylu. V úvodních minutách téměř nepouštělo soupeře k balonu, ale do slibnější šance se ještě nedostalo. Až po více než půlhodině hry přišla rána z čistého nebe. Po nadýchaném centru Cigariniho dokázal umístit hlavičku mimo dosah Handanoviće kapitán Luca Ceppitelli. Následně se dostal do tlaku také Inter a z náhodné akce srovnal krok, když Nainggolanův centr tečoval na první tyči Lautaro Martínez. Ještě jednou se do poločasu měnilo skóre. Leonardo Pavoletti neskutečně trefil těžkou přihrávku a Handanović zůstal jako zmražený.

Po změně stran útočil povětšinou Inter, ale do blízkosti Alessia Cragna se dostával pouze sporadicky. Druhá půle nepřinesla příliš mnoho šancí, v závěru mohl pečetit domácí vítězství z penalty Nicolo Barella, ale míč napálil vysoko nad břevno.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu za zdržování ještě vidí domácí brankář Alessio Cragno, ale to už Cagliari vadit nebude.
90+5'
A mohl přijít trest! Candreva si naskočil na prudký Perišićův centr, prosadil se proti Pisacanemu, ale hlavičku nasměroval jen vedle branky.
90+4'
Bradariće udeřil ve středovém kruhu loktem do obličeje Valero a hra je opět přerušena. Místo jistoty třech bodů musí nyní domácí hráči natahovat čas.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned šest minut.
90+2'
Inter ještě žije! Míč si totiž postavil na značku penalty Nicolo Barella, ale prudkou ránu nasměroval jen metr nad břevno Handanovićovy branky.
90+1'
Pokutový kop pro Cagliari! Škriniar zcela zbytečně podrazil v pokutovém území Despodova.
90+1'
Pavoletti vyhrál hlavičkový souboj s De Vrijem, ale míč se odrazil pouze do náručen Handanoviće.
90'
I v devadesáté minutě se Inter snaží o vyrovnání. Před střídajícího Candrevu putoval míč k Politanovi, který byl faulován na třiceti metrech. Milánský celek se pustil ve velkém počtu do šestnáctky Cagliari, ale k zakončení nedošlo.
89'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Andrea Ranocchia.
89'
Politano se po ztrátě musel vydat za unikajícím Pavolettim. Hostující záložník soupeře dostihl a ještě mu míč čistým způsobem sebral.
88'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Simone Padoin.
87'
Martínez se otočil s balonem na malém vápně, ale ránou z otočky trefil jen přední tyč. Navíc Cragno by byl na místě, kdyby šla střela do branky.
86'
Nainggolanovi se podařilo vypíchnout míč těsně před vlastním vápnem, následně se ale akce Interu zastavila u Perišiće, který neměl komu předat balon.
85'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Kwadwo Asamoah, přichází Antonio Candreva.
84'
Střídající Broja Valero se prokličkoval přes dva obránce, Pisacaneho dokonce posadil na trávník, ale pohotovou ránou domácího brankáře neohrozil.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce zápasu. Především pro Inter, který se snaží na trávníku Cagliari srovnat krok.
82'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Kiril Despodov.
81'
Nainggolan si poradil hned se dvěma obránci, poté se ale s míčem dostal až do velkého úhlu a už nestačil ani odcentrovat do pokutového území.
80'
Žluté karty začínají v závěru zápasu přibývat. Pavoletti udeřil v hlavičkovém souboji loktem do obličeje Brozoviće.
79'
Nebezpečná hlavička Martíneze proskákala kolem levé tyče. Inter sice drží většinu času míč na kopačkách, ale ke srovnání má stále daleko.
78'
Inter je stále natlačen před vápnem soupeře. Valero našel přihrávkou po lajně Politana, který si ještě potáhl míč, ale už se k centru neodhodlal.
77'
Další žlutou kartu inkasuje Paolo Farago. Právě Farago neodkázal udržet na zádech Perišiće a podobně jako Brozović si musel pomoci rukou.
76'
Roh Interu nevyšel úplně ideálně. Míč proletěl skrz vápno až k postranní lajně, odkud ale okamžitě přilétl míč do šestnáctky a těsně minul Škriniarovu hlavu.
74'
Inter obléhá vápno soupeře. Valerův centr byl zblokován rukou Pellegriniho, ale hlavní rozhodčí ukazuje pouze na rohový praporek.
73'
Marcelo Brozović inkasuje žlutou kartu. Na Pavolettiho rychlostně nestačil a tak si musel pomoci zatáhnutím za dres.
72'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Cigarini, přichází Filip Bradarić.
71'
Sporný zákrok u postranní lajny hlavní rozhodčí pustil a toho málem využili hosté. Tentokrát Perišić navedl míč více k se trávníku, ale hradbu okolo penalty neprostřelil.
70'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Borja Valero.
69'
Perišić přehrál nadějnou akci na levé straně. Místo střely ještě zkoušel přihrát pod sebe na Brozoviće, který ale už nedokázal zpracovat.
68'
Ionita je zpět na trávníku a Cagliari je tak znovu kompletní. Faragovu dlouhou přihrávku za obranu už neměl šanci Pedro zastihnout na hrací ploše.
67'
Cagliari mířilo do rychlého protiútoku. Ve střední části trávníku si poradil s protihráčem Paolo Farago, kterého následně musel zastavit jen za cenu žluté karty Vecino.
66'
Cagliari hraje stále bez ošetřovaného Ionity. Interu se ale vůbec nedaří kombinovat ve středu pole, mizernou přihrávku vymyslel Vecino na Politana.
65'
S domácím záložníkem Arturem Ionitou to nevypadá nejlépe. Po nezaviněném střetu s Nainggolanem se skácel k zemi a musí být ošetřen.
64'
Po vynikajícím prodloužení hlavou od Pedra mohl jít do otevřené obrany Srna. Chorvatský obránce ale netrefil míč při střele ideálně a podle toho to také dopadlo.
63'
De Vrij rozehrával kolem soupeřů velmi riskantně, ale míč nakonec proklouzl až k Nainggalanovi. Interu se však nedaří finální fáze a k Martínezovi se už míče nedostávají.
62'
Po krátké odmlce se ke slovu hlásí také Inter. Perišićovu akci na pravém kraji dokázal pozastavit skluzem Srna. Inter navíc nebude rozehrávat ani rohový kop.
61'
Před Barellou se ve středu pole otevíral zajímavý prostor. Střelou z dálky ale Handanoviće příliš nevyzkoušel.
60'
S přibývajícím časem se na trávníku výrazně množí fauly. Nyní zcela zbytečně zajel skluzem do protihráče Cigarini, ale rozhodčí nechal domácího záložníka bez trestu.
59'
Alessio Cragno rozehrál na pravý kraj, kde už čekal na balon Artur Ionita. Cagliari pokračovalo v útoku a prosmýklo se až do vápna, odkud ale pálil Pavoletti jen nad.
58'
Inter měl na kopačce vyrovnání! Těsně před vápnem vysunul do šance Nainggolan Martíneze, který ale ve skluzu nechal jen vyniknout Cragna. Akce ještě pokračovala, ale ani teč Perišiće domácího gólmana nepřekvapila.
57'
Marcelo Brozović dostal v hlavičkovém souboji pořádně naloženo od Faraga. Hlavní rozhodčí přerušil hru, ale chorvatský reprezentant nakonec ošetřován být nemusel.
56'
Matteo Politano se už dál nechtěl dívat na zdlouhavou rozehrávku svého týmu a tak zkusil vypálit z velké vzdálenosti. Balon ale prosvištěl daleko od pravé tyče.
55'
Perišićova přihrávka podél brankové lajny byla sražena na rohový kop. Právě od rohového praporku centroval do šestnáctky Brozović, ale na přední tyči zasáhl za domácí Srna.
54'
Pohledná kombinace vydržela Interu jen do poloviny trávníku. Perišićův o něco delší pas dokázal zastavit Ionita. Cagliari se ale u balonu příliš dlouho nezdrželo.
53'
Inter se dostává více a více do ofenzivy. S Politanem si na pravém kraji narazil Vecino, Nainggolan již akci hostů přesnou kolmicí nepodpořil.
52'
Perišić šikovně prodloužil míč hlavou k Martínezovi. Hrotový útočník Interu udělal několik rychlých kroků, přiblížil se k brance, ale ránou zpoza vápna neohrozil Cragna.
51'
Souboj Brozoviće s Faragem ještě odpískán nebyl, ale o několik sekund později už nedovoleně zastavil Vecina Cigarini. Ten by si měl dávat na podobné zákroky pozor, protože z prvního poločasu má žlutou kartu.
50'
Na Brozovićovu přihrávku za obranu si nabíhal kromě Martíneze také Politano. Právě druhý jmenovaný nebyl daleko od hlavičky, ale u balonu se zjevil Cragno.
49'
Cagliari se přece jenom dostalo k míči ještě na útočné polovině. Souhra Barelly s Pavolettim ale zaskřípala a tak se hosté dostávají bez námahy k balonu.
48'
Po několika tvrdých soubojích se míč odrazil ke kopačkám Handanoviće. Slovinský brankář rozehrával po trávníku jen několik centimetrů od napadajícího Pedra.
47'
Druhý poločas odstartovala rozehrávka Interu Milán. Nainggolan přihrával okamžitě na levou stranu, kde se pohyboval Perišić. Souhra Chorvatů s Brozovićem už ale nevyšla.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
Dvě nastavené minuty uplynuly a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten domácí fotbalisté, kteří vedou na favorizovaným Interem 2:1.

45+2'
45+2'
Inter ze všech sil mířil do útoku, ale po nebezpečném centru do vápna zakončoval mizerně po odskoku Lautaro Martínez.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Tak to je další šok! Inter v posledních minutách diktoval tempo zápasu, ale z druhého gólu se radují domácí. LEONARDO PAVOLETTI trefil s neskutečnou přesností prudký pas do vápna ideálně k přední tyči, Samir Handanović se na brankové lajně ani nepohnul.
44'
Ani rohový kop už Cagliari nezaskočil. Po vysokém centru si vyšplhal pro balon Alessio Cragno. Cagliari se může na několik sekund osvobodit z tlaku Interu.
43'
Cagliari je zatažené ke vlastním vápně. Podobou akci jako při vyrovnávací brance vedl z druhé strany Ivan Perišić. Na první tyči si ale už situaci Cragno pohlídal.
42'
Od Asamoaha putoval míč po levém kraji na Perišiće. Hosté mají v posledních minutách první půle výrazně navrch, ale nyní to nedokázal potvrdit individuální akcí Politano.
41'
Cagliari se ještě pokouší do poločasu opět odskočit ve skóre. Z velké dálky natahoval ke střele Ionita, ale branku netrefil.
40'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Inter zničehonic srovnává stav zápasu! Hosté si do této chvíle nevytvořili žádnou kloudnou šanci, ale přesto srovnávají. Radja Nainggolan zavezl míč po pravém kraji až k pokutovému území, stříleným centrem našel na přední tyči LAUTARA MARTÍNEZE, který zaskočil lehkou tečí nepřipraveného Cragna.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Alessio Cragno vykopl od vlastní branky až na útočnou polovinu. Farago si skvěle pokryl míč zpracováním před Brozovićem, ale to už byla obrana Interu na svých místech.
38'
Hosté se i nadále pokoušejí o postupnou rozehrávku. Když už to vypadalo, že Nainggolan projde kolem bránícího Pisacaneho, tak ke smůle Interu podklouzl.
37'
Perišić nedokázal ustát hlavičkový souboj s Cigarinim, ale hra pokračovala bez přerušení dál. Domácí se hnali do útoku, ale před vápnem se vytvořila hradba obránců Interu.
36'
Domácí se dožadovali faulu na Faraga a byli vyslyšeni. Perišićovi se opravdu pískán nedovolený zákrok, ale Cagliari uspěchalo rozehrávku a u balonu jsou opět hosté.
35'
Inter se vůbec nemůže dostat do tempa. Milánský tým sice drží míč delší dobu pod kontrolou, ale poté po chybách má až příliš otevřenou obranu a toho využívají domácí hráči.
34'
Cagliari je po vstřelené brance v laufu. Po prudkém pasu z levé straně dokázal předskočit obránce De Vrije Joao Pedro, ale parádní hlavičkou orazítkoval pouze tyč.
32'
Cagliari se ujímá vedení! Po faulu Škriniara se hráči přesunuli k volnému přímému kopu do vápna před Handanoviće. Exekutor Luca Cigarini centrem oslovil v prostoru penalty hlavičkujícího LUCU CEPPITELLIHO, který zamířil ideálně ke vzdálenější tyči a Handanović neměl šanci na zákrok.
31'
Také Cagliari myslí na útok. Milan Škriniar musel sáhnout k faulu za žlutou kartu, když se ve středu pole nebezpečně uvolňoval do prostoru Cigarini.
30'
Ani první půlhodina hra branku nepřinesla. Inter se začíná zvedat v ofenzivě, ale k pořádnému ohrožení Cragnovy branky ještě nedošlo.
29'
U středového kruhu se uvolnil Vecino. Následně přišla prudká přihrávka do pokutového území, odkud ihned z prvního doteku zakončoval Martínez. Míč však vylétl vysoko na tribunu.
28'
Znovu Perišić v akci. Po souboji se Srnou dokázal třicetiletý Chorvat získal pro Inter alespoň autové vhazování. Po dlouhém autu však sebral balon ze vzduchu Cragno.
26'
Inter se začíná prosazovat na útočné polovině. Po Perišićově přihrávka si nabíhal do pokutového území Martínez, ale těsně před zakončením stačil zastavit akci Milánských Pellegrini.
25'
Radja Nainggolan prováhal solidní šanci na zisk balonu před vápnem soupeře. Po tom, co se míč odrazil od Pisaneho zcela přestal hrát a toho využil domácí kapitán Ceppitelli.
24'
Bezpečnou malou domácí předvedl Pisacane. Od Cragna následně putoval balon na pravou stranu, kde však nebyl v ideálním postavení Ionita a v souboji s Perišićem o balon přišel.
23'
Lautaro Martínez musel být po faulu Pedra ošetřován na hrací ploše. Následně si hosté po rozehrávce volného přímého kopu zakončení nepřipsali.
22'
Cagliari inkasuje druhou žlutou kartu. Nyní vletěl do souboje nebezpečným skluzem Joao Pedro a je po zásluze potrestán.
21'
Tak pozor! Asamoah zahrál v pokutovém území rukou a domácí si žádali přezkoumání situace u videa. Hlavní sudí však po rychlém konzultaci s kolegy u videa nechal hru pokračovat.
20'
Rozehrávka od rohového praporku hostům vyšla. Na středu vápna dokázal hlavičkovat Barella, ale míč šel jen do prostoru, kde byl připravený Handanović.
19'
Také Škriniar příliš svým kolegům v obraně nepomohl. Slovenský stoper byl zcela sám, ale míč odpálil holení pouze na rohový kop.
18'
Cagliari hraje i nadále s třetím týmem ligové tabulky vyrovnanou partii. Nyní byl dokonce zatažen za dres Pavoletti a domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
17'
Obrovská chyba Samira Handanoviće zůstává nepotrestána! Pavolettiho ránu z otočky hostující brankář trestuhodně neudržel v rukavicích a k dorážce se tak mohl prodrat Joao Pedro, který ale z blízkosti přestřelil.
16'
Milánský tým chtěl hrát i z vlastního vápna konstruktivně. Handanović však nedal přesnou přihrávku a balonu se zmocnil Farago. Cagliari ale poté zahrálo pouze do zámezí.
15'
Hráči se opět přesunuli před Cragna. Ani volný přímý kop rozehrávaný Vecinem se hostům nepovedl podle představ. Uruguayec napálil pasem pouze prvního bránícího hráče Cagliari.
14'
Pellegrini dokázal u postranní lajny otřít míč o soupeře a domácí mohli vhazovat. U balonu se ale Cagliari příliš dlouho nezdrželo a poté musel Nainggolana faulovat Farago.
13'
Alessio Cragno musí poprvé zasahovat. Skákavý centr propadl až ke vzdálenější tyči, kde se opřel z první do balonu Ivan Perišić, ale jeho dělovka šla jen do míst, kde byl připraven domácí brankář.
12'
Na pravé straně měl o něco více prostoru k útoku domácí Darijo Srna. Po prudkém centr do pokutového území se dokázal prosadit k hlavičce před De Vrije Ionita, ale míč pouze prosvištěl kolem levé tyče.
11'
Perišićův centr byl zblokován na rohový kop. Inter mohl vyslat do pokutového území své nejlepší hlavičkáře, ale celou situaci zcela zazdil mizerným centrem Politano.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš šancí nepřinesla. Úplný úvod zápasu se sice vydařil Cagliari, ale po několika nepřesnostech v kombinace se do hry dostává pomalu také favorit zápasu.
9'
Joao Pedro znovu číhal na šanci na ofsajdové hraně. Slovenský reprezentant Milan Škriniar si ale pomalou přihrávku Faraga bez větších problémů pohlídal. Navíc po rychlé rozehrávce fauloval za žlutou kartu Cigarini.
8'
Inter opět kouzlil na pravé straně. Politano si narazil s Nainggolanem, ale poté už přišla nepřesnost třicetiletého Belgičana. Cigarini byl rychle u balonu a Vecino musel faulovat.
7'
Barella si chtěl vymodlit alespoň rohový kop, ale hlavní rozhodčí ho nevyslyšel. Jako poslední se před brankovou lajnou dotkl míče právě Barella.
6'
Farago se skvěle vrátil do obrany, přinutil Brozoviće k rychlému odehrání míče. Stříbrný z loňského mistrovství světa poté minul přihrávku na Politana o dobré tři metry.
5'
Perišić se hnal za nakopnutým balonem. Srna byl ihned pod tlakem při rozehrávce a raději odehrál míč jen za postranní lajnu. Inter může pokračuje v útoku.
4'
De Vrij si skvěle vystoupil proti útočníkovi. Nizozemský obránce obral Pedra o balon a ještě navíc skvěle rozehrál protiútok. K balonu se ale Martínez na hrotu Interu těsně nedostal.
3'
Ke slovu se dostává také favorit dnešního zápasu. S Politanem si nahrál na pravé straně Vecino. Hosté následně dokázali přehrát Srbu i s Pisanem, ale finální přihrávku už přesnou nedal Perišić.
2'
Cagliari začíná zápas v pořádném tempu. Faragova přihrávka podél postranní lajny našla Barellu, ten z prvního doteku centroval do šestnáctky, kde se hnal za balonem Pedro. Šestadvacetiletý Brazilec upadl po lehkém kontaktu, ale penalta se pískat nebude.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali domácí fotbalisté. Míč se ihned po odrazu od Pedra dostal do pokutového území Interu, ale před důrazným Pavolettim stačil být jako první u balonu Handanović.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestadvacátého kola nejvyšší italské soutěže Serie A může za několik málo okamžiků začít.

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Pisacane, Ceppitelli (C), Luca Pellegrini – Ionita, Cigarini, Faragò – Barella – Pedro, Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Rafael – Leverbe, Lykogiannis, Padoin, Bradarić, Ch. Oliva, Despodov, Doratiotto, Théréau, Cacciatore.

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Vecino, Brozović – Politano, Nainggolan, Perišić – Lautaro Martínez.
Náhradníci: D. Padelli – Gagliardini, Ranocchia, Mário, Valero, Soares, Miranda, Dalbert, Candreva.

Inter Milán

Milánští fotbalisté si zajistili v předešlém ročníku Serie A konečné čtvrté místo zaručující postup do Ligy mistrů až úplně v posledním kole, ve kterém udolali římské Lazio 3:2. Právě v základní skupině nejprestižnější klubové soutěže si Inter zahrál s Barcelonou, Tottenhamem a PSV. O postup připravilo italský tým pouze horší vzájemný zápas s Tottenhamem, do jarní části tak vstoupil už v Evropské lize. První duel s vídeňském Rapidem se Interu podařilo uhrát 1:0, když se prosadil z pokutového kopu Martinez. Odvetu na domácí půdě poté Inter naprosto ovládl, Rapid si odvedl z Itálie čtyři kousky.

V Serii A dlouho Inter jako jeden z mála naháněl zatím neporažený Juventus. Po novém roce ale přišly tři zápasy s jediným bodem a Inter se propadl až na aktuální třetí místo s obrovskou dvaadvacetibodovou ztrátou právě na turínský tým vedený Cristianem Ronaldem. Před týdnem si Inter ale nepřišel na Fiorentinu se kterou uhrál po přestřelce remízu 3:3.
Cagliari Calcio

Cagliari se podobně jako v minulém ročníku Serie A nachází až ve druhé polovině tabulky. Obhajované šestnácté místo by ale tým trenéra Marana měl s přehledem uhrát, když po pětadvaceti zápasech pokukuje dokonce po první desítce.

V roce 2019 se ale Cagliari nemůže pořádně prosadit. Jediné vítězství v šesti zápasech jarní části uhrálo Cagliari s trápící se Parnou a to ještě jen 2:1. Před týdnem Cagliari pomýšlelo na alespoň bod v utkání s janovskou Sampdorií, ale o třech bodech rozhodl proměněnou penaltou domácí Quagliarella a Cagliari tak nezískalo ani bod.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje již šestadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Cagliari, které přivítá před domácím publikem Inter Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62