Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Neapol - 16. prosince 2018   18:00

0:1
(0:0)
Neapol
90+1' Milik
Cagliari
Cragno – Pisacane (87. Cigarini), Romagna (80. Andreolli), Klavan, Padoin – Ionita, Bradarić, Faragò – Barella (C) – Farias (69. Sau), Pedro.
Rafael, Aresti – Andreolli, Pajač, Dessena, Cigarini, Cerri, Sau.
D. Doveri – A. Lo Cicero, S. Ranghetti
Sardegna Arena (Cagliari).
Neapol
Ospina – Malcuit (80. Callejón), Nikola Maksimović, Koulibaly, Ghoulam – Ounas (71. L. Insigne), Allan (C), Diawara (62. D. Mertens), P. Zieliński – Ruiz – Milik.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a úspěšný start do nového týdne.
Tak či tak výsledek se už určitě měnit nebude. Neapol dlouho nedokázala najít recept na obranu domácích, těm v kritické chvíli pomohla branková konstrukce. Rozuzlení na sebe vzal až nastavený čas, ve kterém Milik pěkně proměněným přímým kopem rozhodl o tom, že si jeho celek odveze všechny body. Neapol dnes byla spíš šťastnějším než lepším týmem.
Domácí kouč se svými svěřenci ještě oblehli hlavního arbitra a něco si s ním vysvětlují, zůstává otázkou co.
90+8'
90+7'
Neapol drží v závěru míč daleko od své brány a hájí svůj těsný náskok.
90+6'
Situace se obrátila a na trávníku leží hráč Neapole, která se snaží šetřit čas.
90+5'
Insigne střelou z dálky sice bránu soupeře vysoko přestřelil, mrzet jej to ale moc nemusí.
90+4'
Domácí vybojovali míč a chtěli vyrazit do rychlého protiútoku, ale ten se jim vůbec nezdařil.
90+1'
Neapol právě vstřelila branku!
ARKADIUSZ MILIK poslal svoji střelu přes zeď přesně k pravé tyči, kam se Cragno natahoval marně. Velice pěkná exekuce, za kterou by se ani Ronaldo nestyděl.
90+1'
Nastavovat se bude neuvěřitelných sedm minut.
90'
V závěru základní hrací doby přichází přímý kop pro hosty a jedinečná příležitost rozhodnout tento duel.
89'
Žlutou kartu dostává Marco Sau (Cagliari Calcio).
88'
Cragno byl ve střehu a rychle vyběhl z brankové čáry, aby byl u míče dřív, než soupeř.
87'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Fabio Pisacane, přichází Luca Cigarini.
84'
Koulibaly střihl v pokutovém území pěkné nůžky, ale mířil daleko vedle vzdálenější tyče.
82'
Pisacane v poslední chvíli dokázal kopnout míč do zámezí a zabránit tak šanci soupeře. Poté nezapomněl zůstat ležet na trávníku, aby svému celku ušetřil další čas.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Kévin Malcuit, přichází José María Callejón.
80'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Filippo Romagna, přichází Marco Andreolli.
79'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Insigne (SSC Neapol), jenž pronesl zřejmě pár nemístných poznámek na adresu arbitra.
77'
A opět leží na trávě hráč Cagliari, tentokrát to byl Barella.
76'
Další dnes už několikátý přetažený míč ze strany Neapole, o rozehrávku se postará Cragno.
75'
Po krátké pauze však hra pokračuje.
74'
Padoin víceméně vlastní vinou skončil na hrací ploše a žádá si ošetření.
72'
Žlutou kartu dostává Nikola Maksimović (SSC Neapol).
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Adam Ounas, přichází Lorenzo Insigne.
69'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Marco Sau.
68'
Ovšem tahle možnost už po gólu doslova volala. Zielinskiho hlavička se odrazila od břevna na brankovou čáru a poté ven do hřiště. Pár centimetrů níž a hosté se mohli radovat.
67'
Znovu zakončoval Milik, tentokrát nebyl jeho pokus příliš prudký, ale i tak nadělal Cragnovi nemalé potíže. Tomu se povedlo míč vytěsnit nad břevno.
64'
Nepříliš prudká hlavička jednoho z hráčů Neapole končí v rukavicích Cragna.
63'
Milik pálil tvrdě k pravé tyči, ovšem Cragno se stačil natáhnout a balón stihl vyrazit.
62'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Dries Mertens.
61'
Už to vypadalo, že by domácí mohli ohrozit bránu Neapole, to by však jeden z hráčů nesměl z dobré pozice mířit příliš vysoko nad.
58'
Hra se vrátila do starých kolejí, znovu se hosté snaží, ale přes obranu Cagliari se jim nedaří projít.
55'
Poprvé ve druhé půli si na míč sáhl i Ospina, ovšem nebyla to prakticky žádná práce. Hostující brankář jen trochu vyběhl z brány a lehký míč uklidil do rukavic.
54'
Příliš přetažený centr Ounas neměl šanci zpracovat, domácí budou vhazovat aut.
52'
Dvakrát v krátkém sledu rozehráli hosté rohový kop, v prvním případě Cragno vyškrábl konečky prstů míč do zámezí, v tom druhém jeden z hráčů Neapole hlavičkoval mimo.
50'
Milik střílel z levé strany na bližší tyč, kde bylo místo, ovšem bránu netrefil.
48'
Žlutou kartu dostává Simone Padoin (Cagliari Calcio).
48'
Malcuit odvedl kus dobré práce, když utekl protihráčům, dobrou přihrávkou na střed našel volného Ruize, ovšem ten střílel po zemi bez přípravy a balón poslal vedle vzdálenější tyče. Tohle byla slušná příležitost.
47'
Hosté v úvodu druhé půle málem prolomili střelecký půst, přihrávka před prázdnou bránu však byla zblokována.
46'
Nepříliš pohledný první poločas, žádná velká gólovka se nekonala a nějaké, byť menší šance, bychom spočítali na prstech jedné ruky. Diváci se musí hodně nudit, snad se kvalita hry ve druhém poločase zvedne.
45+2'
45+2'
Hostům se stále nedaří dostat se do zakončení, první půle spěje k závěru.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Ounas prudký pas nedostihl, míč končí v zámezí a rozehrávat bude Cragno.
42'
Farias ve velké šanci neuspěl, když sám před Ospinou střílel po zemi pouze do gólmana, který míč udržel před brankovou čárou. Ale případný gól by stejně neplatil pro ofsajd.
40'
Hosté rozehráli rohový kop, Milik to zkusil přímou střelou, avšak trefil jen horní síť.
38'
Domácí jakoby se báli útočit, v posledních chvílích pouze odkopávají míče na polovinu soupeře.
36'
A opět si domácí pouze přihrávají na své polovině.
34'
Přetažený pas letí za postranní lajnu, což znamená autové vhazování pro domácí celek. Opravdu mnoho krásy hra dnešních soupeřů dosud nenabídla.
32'
Ospina si zakřičel, natáhl se po míči a schoval jej do náruče.
31'
Střídání nakonec není nutné, hráč pokračuje dál.
29'
Barella zůstává ležet na trávníku a drží se za koleno. Dle jeho gest bych se nedivil, kdyby bylo nutné střídání.
28'
Pedro omylem udeřil soupeře do obličeje, gestem se ihned omluvil a karetní trest nevidí.
25'
Mnoho šancí k vidění opravdu není, hosté jsou aktivnější a více útočí, avšak domácí pro změnu velmi dobře brání.
23'
Dvakrát hosté nebezpečně centrovali před bránu, dvakrát byl jejich pokus odvrácen.
21'
A teď zastavuje favorita zápasu ofsajd.
20'
Neapol sice obléhala bránu soupeře, avšak nakonec byla vytlačena na svoji stranu.
18'
Těžko říct, zda chtěl Zielinski střílet nebo přihrávat, míč každopádně letí vysoko nad domácí svatyni.
17'
Ghoulam letící míč špatně zasáhl. Kdyby se mu to povedlo lépe, ohrozil by brankáře Cagliari jistě víc.
15'
Teď se ovšem domácí provinili faulem a míč musí odevzdat. Jmenovitě to byl Padoin.
14'
Domácí si přihrávají na své polovině, do hry zapojují i gólmana.
13'
Po rohovém kopu střílel z hranice šestnáctky Bradarić, avšak hodně vysoko nad soupeřovu bránu.
12'
Pěkná příležitost domácího mužstva, Farago pořádnou ranou z pravé strany prověřil Ospinovu pozornost, ten však byl připraven a balón dokázal vyrazit do zámezí.
10'
Hosté si teď špatně přihráli a přišli o slibně vypadající příležitost.
9'
Ounas poprvé vážněji prověřil domácího gólmana, svoji ránu z dálky však poslal po zemi a brankáři Cagliari ukryl míč do náruče.
8'
Krátce na to Diawara fauloval a jeho tým musí míč odevzdat.
7'
Hosté dlouho pobývali před pokutovým územím Cagliari, ovšem do šance se nedostali.
4'
Hosté míč pouze poslali ke Cragnovi, který bez problémů zasahuje.
3'
Míč drží Neapol a z hlediště se ozývá pískot domácích fans.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Pisacane, Romagna, Klavan, Padoin – Ionita, Bradarić, Faragò – Barella (C) – Farias, Pedro.
Náhradníci: Rafael, Aresti – Andreolli, Pajač, Dessena, Cigarini, Cerri, Sau.

SSC Neapol: Ospina – Malcuit, Nikola Maksimović, Koulibaly, Ghoulam – Ounas, Allan (C), Diawara, P. Zieliński – Ruiz – Milik.
Náhradníci: Meret, Karnezis – Luperto, Hysaj, Albiol, Hamšík, Rog, Younes, Callejón, D. Mertens, L. Insigne.

Rozhodčí: D. Doveri – A. Lo Cicero, S. Ranghetti.
Posledních pět vzájemných zápasů

Cagliari – Neapol 0:5
Neapol – Cagliari 3:0
Neapol – Cagliari 3:1
Cagliari – Neapol 0:3

Poslední výhra Cagliari nad Neapolí se datuje na 19. dubna 2009, kdy prvně jmenovaný celek zvítězil na svém hřišti 2:0.
SSC Neapol

Hosté se drží díky pětatřiceti bodům na druhé příčce, ovšem na první Juventus ztrácí osm bodů. Mimo svůj stadion sehráli sedm mačů, ze kterých si odnesli patnáct bodů za pět vítězství, dvakrát odcházeli poraženi, vstřelili třináct gólů a deset inkasovali. V tuto chvíli už třikrát za sebou nepoznali na hřišti soupeře přemožitele. Tři hráči se sedmi brankami dělí o místo nejlepšího střelce týmu, a sice Ital Lorenzo Insigne, Belgičan Dries Mertens a Polák Arkadiusz Milik.
Cagliari Calcio

Domácím patří se sedmnácti body třináctá pozice. Na svém trávníku odehráli dosud sedm duelů, ani jednou neprohráli, zato pětkrát brali bod za remízu, dvakrát pak zvítězili, vstřelili pouze devět gólů, ale jen šest inkasovali. Nyní dvakrát za sebou před svými fanoušky uhráli remízu, naposledy dotáhli dvoubrankové manko s týmem AS Řím, když remízu vstřelil 95. minutě Sau. Nejlepším střelcem mužstva je šestigólový Ital Leonardo Pavoletti.
Dobrý den, šesti zápasy dnes bude pokračovat 16. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy, v 18:00 hodin přijde na řadu duel týmů ze střední a vrchní části tabulky, a sice Cagliari s Neapolí. Velkým favoritem je druhý zmíněný mančaft.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62