Sorrentino – Tomović, Rossettini, Bani, Barba – N. Rigoni (72. Depaoli), Radovanović (C), Obi (83. Kiyine) – Djordjević, Birsa, Stępiński (64. Giaccherini).
Šemper, Seculin – Pellissier, Depaoli, Kiyine, Pucciarelli, Jaroszyński, Tanasijević, Giaccherini, Meggiorini, Burruchaga, Léris.
Terracciano – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta (C), Antonelli (14. Pasqual) – Acquah (88. Binnásir), Capezzi, Krunić – Zajc – La Gumina (78. Mráz), Caputo.
Fulignati, Provedel – Mčedlidze, Veseli, Pasqual, Mráz, Marcjanik, Brighi, Uçan, Binnásir, Rasmussen, Traorè.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:10.
Chievo s Empoli si body do tabulky italské ligy rozdělí. Domácí mají vůbec první bod v soutěži. A klidně jej mít nemuseli. Nicméně, branka Caputa nebyla uznaná pro ofsajd po konzultaci s VAR. Druhý poločas byl pohlednější pro nezaujatého diváka než ten první. V něm totiž nikdo nevystřelil na branku. Ve druhém dějství už to skutečně vypadalo, že týmy chtějí vyhrát. Ale jinak tohle utkání celkem postrádalo kvalitu. Remíza je spravedlivá pro obě mužstva. A Chievo tak nadále zažívá start sezony, kterým si říká o boj o záchranu.
90+4'
90+4'
Přetažený balón pravačky Giaccheriniho pustila obrana soupeře vedle zadní tyče.
90+3'
Di Lorenzo (EMP) ztratil míč a poté musel faulovat Djordjeviče na levé straně, za což vidí žlutou kartu.
90+3'
Je to tak, hostující kapitán byl odvedený mimo hrací plochu.
90+2'
Maietta se chytá za pravou nohu a vypadá to, že hosté budou dohrávat o desíti.
90+1'
Rossettini nesouhlasí, ale hosté mají k dispozici autové vhazování z pravé strany.
90+1'
Čtyři minuty přidal hlavní rozhodčí.
90'
Sorrentino byl pod tlakem při rozehrávce a z toho nakonec i vyplynulo autové vhazování pro Di Lorenza z pravé strany.
89'
Hosté si pomohli zprava taktickým faulem na Depaoliho na domácí polovině.
88'
Až příliš rychlá byla křižná nahrávka na pravou stranu, kam si seběhl Binnásir.
88'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Ismaël Binnásir.
87'
Barba zakročil při hostujícím postupnému útoku po pravé straně.
86'
Silvestre kombinoval se spoluhráči a Terraccianem před vlastním vápnem až po nákopu na polovinu hřiště zasáhl Bani hlavou.
85'
Nevynucená chyba Pasquala na levé straně, takže domácí vhazují z vlastní poloviny.
84'
Výkop Sorrentina nebyl povedený a hosté chtějí odpověď z pravé strany proti Radovanovičovi.
83'
Při rohu z pravé strany se tlačilo několik domácích hráčů k zakončení z hranice malého vápna až pálil zřejmě Djordjevič hlavou vedle levé tyče.
83'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Joel Obi, přichází Sofian Kiyine.
82'
Zajc měl v pravé polovině vápna skvělou rychlost a při zakončení okolo levé ruky brankáře do jeho protipohybu zazvonil na přední tyč.
82'
Zajc centroval na hlavu protihráče, ale hosté ještě můžou hrát po autu.
80'
Giaccherini nalil hostům z levé strany. Ti svůj kontr poté ukončili střelou Kruniče těsně vedle zadní tyče.
80'
Oba týmy měly ve druhém poločase prakticky stejné množství vyložených šancí.
78'
Nepochopitelná chyba Di Lorenza křižnou nahrávkou zprava. Djordjevič byl najednou zcela sám před Terraccianem. Byl (asi) hodně překvapený a zbrkle zakončit ve vyložené šanci doprostřed branky a rukavic gólmana.
78'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Antonio La Gumina, přichází Samuel Mráz.
77'
Birsovi zakončení z dvaceti metrů vůbec nesedlo a míč dopadl zcela mimo tři tyče.
77'
Centr zprava odehrál Maietta hlavou na přední tyči na rohový kop.
74'
K radosti domácích fanoušků nakonec branka neplatí! Djordjevič hrál rukou, takže hosté měli výhodu. Acquah narval balón zprava do pravé horní končetiny Sorrentina. A následně dorazil Caputo míč do sítě. Jenže hned dva hostující hráči byli předtím v těsném ofsajdu v době zakončení.
72'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicola Rigoni, přichází Fabio Depaoli.
71'
Terracciano promáchl při vyběhu z branky, ale to samé učinil Bani na zadní tyči.
70'
Rigoni se na pravé straně opřel do míče a jeho zakončení z jedničky doskakálo vedle levé tyče na roh.
70'
Obi fauloval Zajce, ale v ponechané výhodě přišli hosté o míč na levé straně.
69'
Caputo střílel na hranici vápna a ose hřiště z těžké pozice vedle levé tyče.
68'
Obi poslal míč mimo svou šestnáctku, ale hosté to zkusí ještě jednou od Maietty.
67'
Di Lorenzo svedl hlavu z pravé strany proti Barbovi a následně sledujeme útok hostů z okolí středového kruhu.
67'
Di Lorenzo vhazoval z pravé strany a hosté poté zvolili kombinaci na vlastní polovině s Pasqualem či Maiettou.
66'
Po nákopu Radovanoviče z poloviny hřiště na levou stranu se neprosadil Rigoni u vápna protivníka.
65'
Di Lorenzo si stáhl míč na pravé straně, ale následně udělal hostující celek chybu v rozehře, kterou chce potrestat Birsa.
64'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Emanuele Giaccherini.
64'
Sorrentino se zlobí na se spoluhráče, zajímavá střela pravačkou Capezziho z levé strany zaplula těsně vedle kratšího horního rohu branky.
63'
Roh zleva pro hostující celek.
63'
La Gumina byl bez šance na levé straně proti dvěma fotbalistům.
62'
Djordjevič si chtěl zpracovat míč na druhé tyči při přihrávce z levé strany, jenže balónu se dotkl rukou.
61'
Radovanovič byl lepší na pravé straně při souboji s Di Lorenzem a míč tak mají opět domácí fotbalisté.
61'
Naprosto rutinní zákrok pro Sorrentina při centru z levé strany na bližší tyč.
60'
Djordjevič vybíhal na pravé straně z ofsajdu.
59'
Zajc nepochopil myšlenku spoluhráče na levé straně a domácí disponují rozehrávkou Sorrentina.
58'
Silvestre přidal na důrazu z pravé strany, Stepinski ještě debatuje s hlavním rozhodčím. Přerušovat se však nebude.
58'
Sorrentino si počkal na zadní tyči na míč po rohu z levé strany.
57'
Hosté zahodili naprosto jasnou šanci. Po centru Zajce zleva byl La Gumina sám před Sorrentinem, kterého zakončením ve skluzu z hrany malého vápna víceméně trefil.
56'
Acquahovi se navíc na nohy vůbec nechce a hosté nyní hrají o desíti.
55'
Rigoni (Chievo) musel dostat kartu za tvrdý zákrok na Acquaha na pravé straně.
55'
Rigoni fauloval ve středovém kruhu a hosté toho využili k rozehrávce nakrátko.
54'
Bursův centr zleva mířil na střed vápna, kde zakončil zřejmě Djordevič hlavou vedle pravé tyče brankáře.
53'
Pasqual rozehrál nakrátko a posléze střílel Capezzi do Obiho z takových dvaadvaceti metrů.
52'
Obi se omlouvá za faul na Acquaha na pravé straně a hosté si staví míč pro standardku.
51'
Rigoni zakončoval na ose hrací plochy ze střední vzdálenosti k levé tyči do pravé ruky Terracciana.
51'
Stepinski nemohl zpracovat křižný pas z pravé strany, ale domácí pokračují vzápětí u středového kruhu.
50'
Po centru Birsy šel míč do náruče Terracciana a ten nepustil nikoho ze soupeřů k dorážce.
49'
La Gumina nastřelil zleva Silvestreho a domácí si můžou chystat rohový kop.
48'
Po zásahu Caputa do obličeje ležel Bani na hrací ploše, ale rozhodně nebude muset střídat.
48'
Terracciano se vrhl proti Stepinskimu a znemožnil mu zakončit z malého vápna.
47'
Terracciano si vyměnil míč se svými obránci, ale následně ukončil snažení protihráčů Radovanovič z levé strany.
46'
Maietta vyskočil na hranici malého vápna, ale vše zůstalo bez zákroku brankáře.
46'
Proti centru z levé strany zasáhl Rossettini na přední tyč a máme tak před sebou roh.
46'
Na obou stranách beze změn na začátku druhého poločasu.
46'
Ani jeden z týmů nevystřelil v prvním poločase na branku. A tohle utkání je nesmírně nudné. Hraje se hlavně mezi oběma šestnáctkami. Více na balonu jsou hosté. Ale absolutně se nikomu nechce útočit. Není se čemu divit, že diváci pískají na hráče při odchodu do kabin. Chievo a Empoli nabízí podívanou, která se musí líbit fanouškům defenzivního fotbalu.
45+4'
45+3'
Zajc padl hodně ochotně na trávník na levé straně, ale sudí mu na nic neskočil.
45+3'
Hostující nákop na pravou stranu nepřinesl nic zásadního.
45+2'
Pasqualův centr propadl zleva na střed a hranu vápna, kde pálil La Gumina mimo tři tyče.
45+1'
Při centru zprava na zadní tyč ubránil Tomovič La Guminu, ale hosté mají ještě možnost vhazování.
45+1'
Tři minuty se nastavují!
45'
Pasqual nedokázal na levé straně napravit svojí chybu a budeme svědky autového vhazování Tomoviče.
44'
Po autu Tomoviče natáhl Krunič svojí nohu, takže domácí bek si vše ještě jednou zopakuje.
43'
Pasqual hrál na jistotu na levé straně s Maiettou. Až jeho centr usměrnil Zajc hlavou mimo branku.
42'
Centr Pasquala z levé strany přispěl k tomu, že hosté mají aut u domácího vápna.
41'
Strašně pozdě byl Stepinskimu mávaný ofsajd na levé straně.
41'
Di Lorenzo měl špatnou práci s míčem na pravé straně a poskytl tak domácím autové vhazování z vlastního území.
40'
Bursa měl na pravé straně proti sobě dva fotbalisty. To byl začátek jeho konce.
39'
Zajc si navedl míč na levé straně na pravačku, branku ovšem přestřelil.
39'
Celkem velká chyba nejistého Tomoviče na pravé straně daruje aut Kruničovi.
38'
Hosté jsou v posledních minutách o něco více na balónu, ale jinak se hraje hlavně mezi oběma šestnáctkami.
37'
Radovanovič nahrál na levou stranu až křižná střela Bursy spadla vedle pravé tyče.
36'
Centr z pravé strany byl snadnou prací pro Sorrentina.
36'
Hosté sice drží míč na polovině hřiště, ale rozhodně nevyvíjí nějakou velkou aktivitu směrem dopředu.
35'
Tak jestli chtějí hráči uspat některé diváky na stadionu, tak se jim to (možná) povede.
34'
Tomovič měl potíže s rozehrávkou a nakonec otřel balón o Kruniče, tím pádem aut pro domácí z vlastní poloviny.
33'
Bursův centr zprava byl přetažený a na tahu jsou tak hostující fotbalisté.
32'
Djordjevič byl poslaný tvrdě k zemi na pravé straně, ale stále platí, že rozhodčí nechává hře celkem volnost.
32'
Tomovič vyskočil na pravé straně, ale s míčem byl již mimo hřiště.
31'
Po faulu na Stepinskiho na hranici středového kruhu bere rozehrávku Radovanovič.
30'
Pasqual kombinoval s Maiettou u středového kruhu a vzápětí bylo pískáno postrčení Acquaha na pravé straně.
29'
Pasqual byl aktivní na levé straně se Zajcem. Ten centroval z hrany brankové čáry do horní sítě.
28'
Maiettova nepřesná rozehrávka křížem doputovala na pravou stranu do autu.
27'
Oba hráči ukázali, že jsou tvrďáci a jsou připraveni k pokračování v zápase.
27'
Tomovič má za sebou tvrdý střet s Pasqualem. Koleno na koleno. Tak tohle mohlo hodně bolet.
26'
Utkání není zatím příliš pohledné a Terracciano se Sorrentinem se prakticky nezapotili.
25'
Od Di Lorenza na pravé straně šel míč za domácí branku, od které rozehraje Sorrentino.
24'
Zajc předal míč na levou stranu, ale následně zatím nikdo při dlouhé kombinaci nevystřelil.
23'
Sorrentino si zakřičel při centru z pravé strany a balón přistál v jeho rukavicích v malém vápně.
22'
Tomovič rozehrával s Rossettinim a Sorrentinem. Jenže po vynikajícím presinku Di Lorenza nedokázal přihrát Barba.
21'
Obi osvobodil svůj celek snadno na přední tyči, nicméně domácí poté zapsali ztrátu na polovině hřiště.
21'
Centr Pasquala z levé strany srazil bránící hráč na roh z opačného kouta hrací plochy.
20'
Obi nemůže nic namítat proti podražení Silvestreho na pravé straně a také tak činí.
19'
Zápas je zatím vyrovnaný a nikdo nemá výraznější převahu.
18'
Stepinski měl na levé straně proti sobě Di Lorenza a ten mu nepovolil zakončení na Terracciana.
18'
Stepinski se drží za hlavu po souboji se Silvestrem a píská se v neprospěch hostujícího celku.
17'
Utkání se hraje zatím bez větších šancí a dvojice Sorrentino – Terracciano se docela nudí.
16'
Pasqual se hned na pozici levého beka seznámil s míčem, ale neměl jak projít přes presujícího Djordjeviče.
15'
Djordjevič vyhrál na levé straně souboj se Silvestrem, ale poté jen křížem odevzdal míč k Terraccianovi.
15'
Po dlouhém pasu mířil míč do rukou Terracciana, který kolem sebe neměl nikoho z protihráčů.
14'
Zadní stehenní sval pravé nohy nutí odstoupit Antonelliho, nastupuje tak Pasqual.
13'
Stepinski si na levé straně dobře pokryl balón a navíc došlo k podražení Obiho.
12'
Di Lorenzo převzal míč na pravé straně a kombinoval se svými spoluhráči až přišlo nečisté zakončení.
12'
Antonelli nedostihl míč na levé straně a navíc se drží za sval.
11'
Jeden z hostů měl zajímavou myšlenku, ale pro rychlou nahrávku na pravou stranu na La Guminu skočil Sorrentino.
10'
Hlavní rozhodčí postřehl podražení na Acquaha na pravé straně.
10'
Bursa udělal zprava faul proti Antonellimu, hosté můžou rozehrávat nakrátko Maiettou.
9'
Po centru zprava zakončil Krunič hlavou do pravé části branky, kde nastavil Sorrentino ruce.
9'
Po centru Antonelliho z levé strany nezakončil Caputo z hranice vápna.
7'
Antonelli odkopl míč z jedničky na levé straně pouze k domácím kopačkám.
7'
Tomovič si zpracoval míč na pravé straně, ale krátce na to odvedl Antonelli vynikající práci na polovině domácích.
6'
Host nyní volí postupný útok po pravé straně se Zajcem, naposledy jej dokázal na pár sekund přerušit Stepinski.
5'
Antonelli posunul míč na levou stranu a domácí odeslali balón na autové vhazování z poloviny hrací plochy.
2'
Sudí nechal hostům výhodu, ale domácí nikam nespěchají z poloviny hrací plochy.
1'
Chievo nastoupilo ve žlutém, Empoli v černém.
1'
Vzájemné zápasy
CHI - EMP 4:0
EMP – CHI 0:0
CHI – EMP 1:1
EMP – CHI 1:3
EMP – CHI 3:0
Empoli je nováčkem tohoto ročníku nejvyšší italské fotbalové soutěže. V úvodních kolech nasbíralo na své konto tři body díky výhře vypsané poměrem 3:0 v prvním duelu v domácím prostředí proti Cagliari. Tehdy se prosadili Krunič a Caputo.

Ve druhém střetnutí poté Empoli nestačilo venku na FC Janov a prohrálo 1:2. Slovák Samuel Mráz už v 94. minutě pouze snižoval na rozdíl jediné branky. Dnes jsou tak hosté podle mínění sázkových kanceláří mírným outsiderem. A pokusí se o přerušení černé šňůry, kdy v posledních deseti zápasech na stadionu Chieva nezvítězili.
Chievo už nemuselo hrát Serii A. Třináctý celek uplynulé sezony byl vyšetřovaný kvůli údajným podvodům při svých přestupech. Celý případ skončil ve chvíli, kdy vyšetřovatelé uznali chybu a nevyslechli předsedu klubu.
Brankář Stefano Sorrentino se zranil po střetu s Cristianem Ronaldem v prvním kole italské ligy. Zaskakující náhradník Seculin v nastavení pustil míč za svá záda a Chievo prohrálo. Ronaldo zasáhl Sorrentina kolenem do hlavy na bližší tyči. V pokračující hře se Juventus prosadil, avšak sudí po konzultaci s kolegou u videa trefu neuznali. Sorrentino byl dokonce v bezvědomí. Následně se ukázalo, že gólman Chieva měl lehký otřes mozku, zlomený nos a poraněné rameno.
Chievo si v prvním kole prošlo složitou zkouškou. V domácím prostředí přivítalo Juventus s Cristianem Ronaldem. A sahalo po senzaci. Jenže neudrželo vedení 2:1. Nejprve si vstřelilo vlastní gól a ve třetí minutě nastavení spasil soupeře Bernardeschi.

Ve druhém zápase poté schytalo debakl na hřišti Fiorentiny poměrem 1:6.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu italské fotbalové ligy mezi Chievem Veronou a Empoli. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62