Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : Sassuolo - 4. listopadu 2018   15:00

Chievo
Chievo
0:2
(0:1)
Sassuolo
43' Di Francesco  (D. Berardi) • 90+4' Giaccherini (vl.)
Chievo
Sorrentino – Kiyine (56. Meggiorini), Depaoli, Bani, Rossettini, Jaroszyński – Obi (72. Tanasijević), Radovanović, Giaccherini – Stępiński, Birsa.
Aureliano – Rocca, Imperiale
Marco Antonio Bentegodi, Verona
Sassuolo
Consigli – Lirola, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Duncan (64. Magnani), Magnanelli, Sensi – D. Berardi, K-P. Boateng (71. Matri), Di Francesco (82. Locatelli).

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 0:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 20:16.
Hlavní rozhodčí ukončil pětiminutové nastavené a tři body tak putují na konto Sassuola, které přehrálo na domácí Veronu 2:0.

Dlouho do vypadalo, že ani jeden z týmů se nedokáže v prvním poločase prosadit byť k jediné střele mezi tři tyče. Až dvě minuty před pauzou se prosadil po přihrávce Domenica Berardiho Federico Di Frencesco a hned zamířil přesně za domácího brankáře. Balon šel ze středu vápna milimetrově k levé tyči a Sorentino byl bez šance. Ani po změně stran se výrazně tempo zápasu nezměnilo. Verona usilovala o srovnání stavu, ale na branku Andrey Consigliho nevystřelila ani jednou! Střídající Strahinja Tanasijević po osmnácti minutách na trávníku viděl červenou kartu a musel předčasně ze hřiště. V závěru domácí otvírali obranu víc než bylo zdrávo a přišel druhý gól. Domenico Berardi nechal vyniknout ve stoprocentní šanci Sorentina v domácí brance, ale poté šíleným vlastním gólem poslal míč do sítě Emanuele Giaccherini.
90+5'
90+4'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Tak to se jen tak nevidí! Domenico Berardi zazdil tutovku, když byl sám před Sorentinem. Domácí brankář dostal pořádnou ránu do obličeje, poté chtěl EMANUELE GIACCHERINI vracet míč svému brankáři do bezpečí, ale místo toho si ho poslal do vlastní sítě. Bezmocný Sorentino si na míč už nedokázal sáhnout.
90+3'
Verona nebyla daleko od srovnání stavu v úplném závěru zápasu! Před Consiglim bylo pořádně horko, Stepinski nejprve nedokázal trefit míč nůžkami, následně pálil Birsa i Bani pouze do obránce před sebou.
90+2'
Domenico Berardi mohl definitivně rozhodnout, ale jeho individuální akce z pravé strany druhou brankou neskončila. Na brankové čáře zasáhl skvěle Sorentino.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Domácí se i v oslabení snaží útočit. Sassuolo se ale stačí velmi lehce bránit proti neúčinnému útoku soupeře. Navíc je pískán další faul domácího celku.
89'
Verona bude dohrávat závěr zápasu v deseti! Hosté se hnali do přečíslení dva na jednoho. Do souboje s Berardim se stačil vrátit Tanasijević, který v krátkém čase dostává druhou žlutou kartu a musí předčasně opustit hřiště.
89'
Domácí se štěstím získali míč ve středu pole, poté se hnal za nakopnutým balonem Birsa, ale těsně před ním odstranil nebezpečí nekompromisním nákopem Marlon.
88'
Sorentino si musel poradit s malou domů od Baniho. Hned před dvěma protihráči si dovolil kličku, ale poté rozehrával jen za postranní lajnu.
87'
Po faulu na Berardiho inkasoval žlutou kartu Tanasijević. Nejenom, že domácí hráč dostal žlutou kartu, hosté navíc budou rozehrávat z klidové pozice.
86'
Ani s koncem zápasu se nedaří domácím zpřesnit kombinaci. Birsova přihrávka za obranu měla najít střídajícího Tanasijeviće, ale balon pouze dojel za koncovou lajnu.
84'
Domácí více a více myslí pouze na útok a nebezpečně otevírají obranu. Nyní pálil z nadějné pozice Domenico Berardi, ale jeho pokus pouze prosvištěl kolem vzdálenější tyče.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro Veronu, která se snaží o vyrovnání skóre.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Manuel Locatelli.
81'
Sassuolo nebylo daleko od druhého zásahu. Berardi hledal za obranou Matriho, který však pálil jen vedle pravé tyče. Všechno pozdvižení stejně bylo zbytečné, protože se Matri nacházel v ofsajdu.
80'
Kombinační mizérie na domácí straně pokračuje. Radovanović hledal Birsu, ale ten s jeho přihrávkou do běhu nepočítal, následně sebral míč ze vzduchu Consigli.
79'
Domenico Berardi sice na levé straně přesprintoval Depaoliho, poté ale své snažení zcela zahodil mizerným centrem, který skončil v zámezí.
78'
Domácí rozehrávali rohový kop, ale hlavička Radovanoviće skončila jen na spoluhráči, který se po lehkém kontaktu zřítil k zemi. Hlavní rozhodčí navíc píská útočný faul.
77'
Andrea Consigli nyní pomohl své obraně vyběhnutím až za pokutové území. Před rychlým Birsou dokázal balon odkopnout do bezpečí za postranní lajnu.
76'
Meggiorini se snad poprvé po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Tentokrát centroval do středu vápna, kde ale byl pouze připravený brankář hostujícího týmu.
74'
Matri získal míč pro Sassuolo u středového kruhu, poté ho předal na pravou stranu, kde už byl připravený Lirola. Domácím se sice podařilo zastavit útočnou akci, ale Sassuolo bude vhazovat zpoza postranní lajny.
73'
Teď to ale Domenico Berardi s agresivitou přehnal. U rohového praporku zboural Baniho a rozhodčí odpískal hostujícímu útočníkovi faul.
72'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Joel Obi, přichází Strahinja Tanasijević.
72'
Berardi je k neutahání směrem dopředu. Nyní se hostující útočník uvolnil kolem Depaoliho, který už hraje pod tlakem žluté karty, ale následně necentroval přesně.
71'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Alessandro Matri.
70'
Chievo se dokázalo udržet s míčem na útočné polovině, ale potřebnou přednost domácí postrádali a toho využil povedeným výběhem Consigli.
69'
Hostům se daří držet míč v dostatečné vzdálenosti od své branky. Nyní sice mohl jít do útoku Stepinski, ale při zisku balonu si pomohl lehkým faulem na Rogéria.
68'
Centr Berardiho se sice neujal, ale hosté zůstali u balonu. Pod tlakem sice muselo Sassuolo přihrávat více dozadu, ale stále je k míče.
67'
Po stažení Di Francesca je potrestán žlutou kartou domácí obránce Fabio Depaoli. Kromě žlutého trestu mají hostí rozehrávku volného přímého kopu.
66'
Verona i nadále usiluje o vyrovnávací gól. Nyní se ale nesehrál Stepinski s Birsou a míč proskotačil až za postranní lajnu. Sassuolo s rozehrávkou nespěchá.
64'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Giangiacomo Magnani.
64'
Teď už to vyrovnáním zavánělo. Valter Birsa si naskočil na nadýchaný centr, ale v ideální pozici trknul do míče až příliš prudce a podle toho to také dopadlo.
63'
V ofenzivě jsou ale domácí hráči stále bezzubí. Boateng přistrčil na obranné polovině Obiho a vyrobil tak pro soupeře nadějnou pozici k centru.
62'
Domácí jsou přece jen ve druhém poločase o něco aktivnější směrem dopředu. Tentokrát ale prohrál souboj ve středu pole Radovanović a poté fauloval.
61'
Po více než hodině hry vede Sassuolo na trávníku Verony stále o jednu branku. Po tvrdých zákrocích ve středu pole se rozhodčí rozhodl odpískat jen lehké přistrčení Birsovi.
60'
Právě faulovaný Domenico Berardi se postavil k rozehrávce volného přímého kopu, ale jeho zakroucený balon proletěl pouze za zadní tyč.
59'
Berardi byl přidržen dvojicí obránců a zajistil hostujícímu celku po delší době klid v obranné fázi. Hra se přesune až před Sorentina k brance Verony.
58'
Sassuolo mí nyní potíže v obraně. Consgli jen posouval míč rukou pryč z vápna, ale nakonec se domácí ke střele přes zhuštěnou obranu nedostali.
57'
Tlak Verony se zvyšuje. Nyní přiletěl před Consigliho nebezpečný centr, ale gólman Sassuola s přehledem stáhl balon do rukavic.
56'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sofian Kiyine, přichází Riccardo Meggiorini.
55'
Verona znovu nebyla daleko od první střelu mezi tři tyče. Pokus Birsy ale dokázal velmi rychle zblokovat Marlon. Ani tentokrát tak Consigli nemusel zasahovat.
54'
Už už to vypadalo, že by se domácí mohli hnát do nadějné akce, ale celou situaci před vápnem Sassuola zazdil mizernou přihrávkou Giaccherini.
53'
Hosté měli potíže při rozehrávce. Consigli se musel vypořádávat s napadajícím Birsou, ale na poslední chvíli dokázal balon odpálit do bezpečí.
52'
Verona se udržela u balonu na útočné polovině. Od Obiho putoval míč k Radanovićovi, následně se zapojil do hry také Stepinski, ale jeho přihrávka do vápna už nebyla z nejpřesnějších.
51'
Po přihrávce Duncana se hnal za balonem Boateng, ale ani rychlý útočník Sassuola již hrací předmět na trávníku nezastavil. Verona tak může rozehrávat od své branky.
50'
Druhý poločas pokračuje v nastaveném trendu z první půle. Ani jeden z týmů se nemůže dostat až do pokutového území soupeře.
49'
Naopak Sassuolo útočila po levém kraji. Po odraženém balonu vlétl do souboje nečistě Boateng a teď už se nedovolený zákrok píská.
48'
Boateng byl u středové čáry přistrčen Radovanovićem, ale hlavní rozhodčí nechal hru bez povšimnutí pokračovat. Verona však zisku míče vůbec nevyužila.
47'
Druhý poločas odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Joel Obi se ujal rozehrávky, ale jeho pobídka až k Birsovi nedoputovala.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a s nimi i celý první poločas. Do šaten tak odcházejí spokojeněji hosté, kteří vedou na trávníku Verony 1:0.

Dlouho do vypadalo, že ani jeden z týmů se nedokáže v prvním poločase prosadit byť k jediné střele mezi tři tyče. Až dvě minuty před pauzou se prosadil po přihrávce Domenica Berardiho Federico Di Frencesco a hned zamířil přesně za domácího brankáře. Balon šel ze středu vápna milimetrově k levé tyči a Sorentino byl bez šance.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Verona se ještě snaží do poločasu srovnat krok, ale proti domácím byl nyní trávník. Před Radovanovićem totiž míč skočil a skončil až za postranní lajnou.
43'
První střela mezi tři tyče a hosté hned slaví! FEDERICO DI FRANCESCO převzal míč na hranici vápna, poté si dvakrát pošťouchl balon do kroku a střelou k levé tyči překonal bezmocného Stefana Sorentina.
42'
Ani po dalším centru z volného přímého kopu se nemusel Consigli zapojit do hry. Domácím se nedaří posílat přesné míče do šestnáctky.
41'
Domácí se prokombinovali po levém kraji až těsně do vápna. Tam ale spolupráce Birsy s Stepinskim nevyšla podle představ. Po úspěšné obraně fauloval Berardi.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. V posledních chvílích se daří útočit Sassuolo, ale ani jeden brankář stále nemusel zasahovat.
39'
Domenico Berardi měl ještě jednu možnost k centru, ale v pokutovém území se vyšplhal nejvýše pouze bránící Mattia Bani. O žlutý trest si řekl také Berardi po ztrátě a zatažení za dres.
38'
Sassuolo zvyšuje před koncem prvního poločasu obrátky. Berardi centroval do vápna od rohového praporku, ale k zakončení se nikdo z hostů nedostal.
37'
Domenico Berardi dnes schytává jeden tvrdý úder za druhým. Nyní po faulu na hostujícího útočníka inkasoval žlutou kartu Kiyine.
36'
Andrea Consigli si po faulu Duncana musel stavět obrannou zeď. Centr domácího celku se stáčen na zadní tyč, kde ale nikdo ve žlutém nebyl.
35'
Giacchirini se vydal s balonem u kopačky na útočnou polovinu. Po spolupráci s Birsou centroval do vápna, ale k hlavičce se dostal jen bránící Marlon.
34'
I nadále pokračuje bez jediné střely mezi tři tyče. Po boji ve středu pole získal míč Lirola, ale po souboji s Radovanovićem do vápna nepřešel.
33'
Také Boateng se nyní rozzlobil na sudího, který odpískal faul. Po rychlé rozehrávce ale Sassuolo ztratilo míč v nebezpečném prostoru před vápnem Verony.
32'
Ferrari byl u míče o něco dříve než Obi a poté dostal od protihráče nepříjemný zásah do kolena. Hostující obránce je po krátkém ošetření zpět na nohou.
30'
Ani půlhodina hry nepřinesla nebezpečnější situaci. Sassuolo zkoušelo o rychlou kombinaci středem trávníku, ale znovu ztroskotalo na přesnosti.
29'
Domácím se podařilo útočit po pravé straně. Obi se ale neodvážil přejít přes Sensiho a přihrával pouze zpět k obráncům a to už se nelíbilo ani domácím fanouškům.
28'
Sassuolo zvyšuje nasazení. Boateng získal míč na levé straně, poté cpal dokonce do malého vápna, kde ale zasáhl před Berardim Sorentino.
27'
Verona se snažila napadat rozehrávku hostujícího celku, ale proti výkopu Consigliho se již nezmohla na odpověď. Sassuolo se prokombinovalo až do vápna, ale Berardiho střela skončila nad brankou.
26'
Rogério vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Domácí ale velmi rychle získali míč pro sebe. Přes Baniho společně s Radovanovićem se dostal balon až k nohám Birsy, ale ten byl nachytán v ofsajdu.
24'
Po dlouhém výkopu hostujícího brankáře bojoval o míč v hlavičkovém souboji Magnanelli s Radovanovićem. Hosté se udrželi ve hře a mohou jít do útoku.
23'
Ospalý začátek zápasu pokračuje. Domácím se nedařilo rozehrávat po krajích a tak to Mattia bani zkusil středem na rozběhnutého Birsu. Tomu ale míč utekl až za koncovou lajnu.
22'
Faulem za žlutou kartu se zapsal do statistik Gian Marco Ferrari, který zastavil o poznání rychlejšího soupeře zatáhnutím za dres.
21'
Alfred Duncan byl připraven o balon na pravé straně. Následně ho ale Boateng dokázal pro Sassuolo znovu vybojovat, ale jeho lob skončil jen u domácích.
20'
Úvodní dvacetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do většího tlaku u vápna soupeře.
18'
Hosté zaváhali v rozehrávce a míč skončil pouze za postranní lajnou. Obi ale chtěl ještě zachránit balon na hrací ploše, lehce ho tečoval a tak budou rozehrávat hráči Sassuola.
17'
Dalším faulem na Berardiho se provinil Giaccherini. Tentokrát ale domácího hráče od žlutého trestu ušetřil. Hosté pokračují v držení míče na útočné polovině.
16'
Nadějná rána z volného přímého kopu od Berardiho skončila jen na brance. Stefano Sorentino navíc celou situaci velmi zblízka kontroloval.
15'
Prvním potrestaným v dnešním utkání je domácí Joel Obi, který ve střední části trávníku vystartoval proti Duncanovi a trefil ho do kolena.
14'
Teď už to vypadalo z domácího pohledu o něco nadějněji. Na pravé straně měl prostor k centru Joel Obi, ale jeho pokus skončil jen na dobře postaveném Ferrarim.
13'
Verona se opět usadila v blízkosti pokutového území soupeře. Na pravém kraji operoval s balonem Sofian Kiyine, ale následně po přihrávce do středu fauloval Stepinski.
12'
Domácí chtěli za každou cenu rozehrávat i ve svém vápně konstruktivně. To se jim podařilo a téměř z toho byla branková příležitost, ale před Birsou sebral míč ze země Consigli.
11'
Pol Lirola vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Následně se domácí provinili faulem na Boatenga a Sassuolo může rozehrávat z klidné pozice.
10'
První desetiminutovka příliš nebezpečí ani u jedné z branek nepřinesla. Verona drží balon v posledních chvílích o něco více, ale až k Consiglimu se ne a ne dostat.
9'
Domácí se ale udrželi na útočné polovině. Když už to vypadalo, že by se hosté mohli vydat do protiútoku, tak Sensi fauloval vysokou nohou stojícího Radovanoviće.
8'
Kiyine bojoval o míč na pravém kraji, ale proti Rogério neuspěl, tak jak by si sám přál. Verona ale pokračovala rohovým kopem, který zakončil Obi mizerným centrem.
6'
Verona rozehrával volný přímý kop z nadějné pozice. Radovanovićova rána byla tečována obrannou zdí a následně zpomalený pokus si už Consigli pohlídal.
5'
Depaola získal míč na vlastním polovině proti Sensimu. Následně přihrával k rozběhnutému Stepinskému, který byl ale podobně jako před chvílí Berardi poslán na trávník.
4'
První standardní situace Sassuola ale vůbec nevyšla. Domácí se s přehledem vypořádali s přetaženým centrem daleko za zadní tyč.
3'
Berardi dokázal na pravé straně skvěle zpracovat míč, poté se obtočil kolem obránce, který ho musel sáhnout k zemi. Tentokrát se to ještě obešlo bez žlutého trestu.
2'
Sassuolo pokračuje v útočném snažení. Duncan ale prohrál hlavičkový souboj a na druhou stranu pádil Valter Birsa. Ten se ale pomohl při posunu do útoku faulem proti Marlonovi.
1'
Rozehrávku prvního poločasu měli k dispozici fotbalisté Sassuola. Hosté se bleskově přesunuli s míčem na útočnou polovinu, ale po přihrávce Liroly už odpálil balon za postranní lajnu Kiyine.
1'

Chievo Verona: Sorrentino – Kiyine, Depaoli, Bani, Rossettini, Jaroszyński – Obi, Radovanović, Giaccherini – Stępiński, Birsa.
Náhradníci: Šemper, Seculin – Tanasijević, Léris, Cesar, Burruchaga, Grubac, Pellissier, P. Hetemaj, Meggiorini.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Duncan, Magnanelli, Sensi – D. Berardi, K-P. Boateng, Di Francesco.
Náhradníci: Pegolo – Lemos, Djuričić, Matri, Peluso, Sernicola, Magnani, Trotta, Dell'Orco, Locatelli, Adjapong, Brignola.

US Sassuolo Calcio

Sassuolo zakončilo minulou sezonu na konečném jedenáctém místě, na soupeře před sebou ale tým ztrácel mnoho bodů, naopak od sestupových příček Sassuolo bylo jen osm bodů.

Před novým ročníkem Serie A se Sassuolo představilo ve dvou přípravných duelech. Nejprve rozstřílelo 11:0 Real Vicenza, když se dvěma góly blýskli Duncan, Berardi, Boateng i Babacar.

Povedenou přípravu si přeneslo Sassuolo i do nové sezony italské ligy. V prvních šesti zápasech Sassuolo prohrálo pouze jednou a to navíc s mistrovským Juventusem. Následně ale přišla ztráta formy a po nepovedených čtyřech zápasech se tým sesunul na aktuální devátou pozici, se stejným bodovým ziskem jako šestá Fiorentina. Před týdnem Sassuolo pouze remizovalo 2:2 s průměrnou Bolognou.
Chievo Verona

Chievo bojovalo o udržení v nejvyšší italské soutěži až do posledních kol. V posledních třech zápasech ale Verona vydřela plný počet bodů a vyhoupla se až na konečné třinácté místo s pětibodovým náskokem na sestupové pozice.

V přípravných duelech se Chievo nejprve popasovalo s dvěma týmy z nižších italských soutěží. Poté ale narazilo. V Neapoli Chievo dokázalo "uhrát" porážku pouze 0:2, když se prosadili Verdi s Tonellim. Z Hoffenheimu již Chievo odjíždělo s o poznání větším přídělem. Na výsledku 5:0 pro německý celek se podílel jedním zásahem také reprezentační obránce Pavel Kadeřábek.

Jestli se Chievo zachránilo v minulé sezoně na poslední chvíli, tak v té letošní bude muset zabrat ještě mnohem dříve. V prvních deseti totiž Chievo ještě nevyhrálo a zajistilo si pouze dva body za remízy s Empoli a s AS Řím. Ještě navíc po odebrání třech bodů od svazu je dokonce v záporných číslech jasně na poslední pozici Serie A.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje jedenáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Chieva Verona, které před domácím publikem přivítá Sassuolo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62