Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frosinone : Parma - 3. dubna 2019   21:00

Frosinone
13' Pinamonti (Valzania) • 45+2' Valzania (Pinamonti) • 90+13' Ciofani
3:2
(2:1)
Parma
21' Barillà  (Gazzola) • 58' Ceravolo
Frosinone
Sportiello – Brighenti, Salamon, M. Capuano – Trotta (84. Ciofani), Paganini, Sammarco (C) (72. Maiello), Valzania (79. Chibsah), Beghetto – Ciano, Pinamonti.
F. Bardi – Simič, Molinaro, Krajnc, Goldaniga, Ghiglione, Maiello, F. Zampano, Cassata, Chibsah, Dionisi, Ciofani.
Manganiello – Santoro, Lombardi
Stadio Benito Stirpe
13 290 diváků
Parma
Sepe – Iacoponi (C), Sierralta, Gagliolo, Gazzola (79. Bastoni) – Kucka, Scozzarella (66. Gobbi), Barillà – Siligardi, Schiappacasse (52. Ceravolo), Sprocati.
Frattali, Brazão – Bastoni, Gobbi, Dimarco, Štulac, L. Rigoni, Diakhatè, Dezi, Pepín, Ceravolo.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:19.
Sice nepříliš hezký, ale bojovný a hlavně dramatický zápas končí teprve čtvrtým letošním vítězstvím většinu zápasu lepšího nováčka. Domácí po pohotové trefě Pinamontiho vedli, poprvé jim náskok sebrala hraniční ofsajdová situace, odvolaná videem, ale za tři minuty už přišlo regulérní vyrovnání z Barillovy kopačky. Gólem z nastavení do šatny vrátil Frosinone vedení nádhernou ranou do šibenice Valzania.
Po přestávce Parma vyrovnala hru a z pokutového kopu v 58. minutě i skóre, nervózní závěr pak rozsekla krutá a také sporná penalta pro domácí z poslední minuty nastavení, o níž se sudí také velmi dlouze dohadovali a opakovaně prohlíželi záznam, než došli k rozhodnutí.
Frosinone ještě vykřesalo jiskřičku naděje na záchranu, Parma se naopak po třetí porážce v řadě dostává pod tlak.
90+15'
90+15'
Faul nabízí ještě přímý kop ze strany hráčům Frosinone, kteří už budou jistě tahat čas.
90+14'
Parma spěchá s rozehrávkou, ale dlouhý míč sbírají domácí fotbalisté.
90+13'
Frosinone právě vstřelilo branku!
Při pokutovém kopu udržel pevné nervy DANIEL CIOFANI a nechytatelnou střelou do horního růžku rozhodl dnešní ligový mač.
90+13'
Tak přece se kope! Po devíti minutách rozhodčí potvrdil svůj původní verdikt.
90+11'
Sudí se stále nemohou dohodnout, byla-li penalta nařízena správně. Diváci stále silněji pískají, čekání už je pro všechny dlouhé.
90+9'
Vypadá to, že se hlavní rozhodčí stále radí s VAR a čeká se na definitivní verdikt. Bude penalta, či ne? Nebo budou arbitři držet diváky na stadiónu do půlnoci?
90+7'
Stále probíhají dohady s rozhodčím, hosté se snaží aspoň rozhodit exekutora.
90+5'
Přísnou penaltu v páté minutě nastavení pískl rozhodčí pro domácí po Gobbiho zákroku! Hosté si ovšem ještě vynutili přezkoumání na videu, tak si počkejme.
90+4'
Žlutou kartu dostává Massimo Gobbi (Parma Calcio 1913) za lehké postrčení zezadu na kraji pokutového území.
90+2'
S ovázanou hlavou se už Antonio Barillà hlásí zpátky do hry.
90+2'
Na trávníku je ošetřován jeden z fotbalistů v černobílém.
90+1'
Z třetího rohového kopu v utkání domácí nic nevytěžili.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Změnit to mohou domácí fotbalisté, neboť Gobbi vykopával tečovaný míč už za čarou, rozhodčí ukazuje k rohovému praporku a standardní situaci rozehraje Frosinone.
90'
Závěr zápasu je nervózní, rozkouskovaný a pro diváka nekoukatelný.
88'
Chibsah prostrkával míč ve snaze zrychlit hru do vápna, nakonec se Frosinone dostalo k centru z levé strany, který zblokoval první bránící hráč v černobílém.
87'
Do strkanice o míč se vložil hlavní arbitr a nařizuje hostům rychle odevzdat hrací předmět Beghettovi.
85'
Oba trenéři využili všechny možnosti ke střídání a český obránce Stefan Simič si tedy ani dnes nepřipíše první letošní minuty v dresu Frosinone v Serii A.
84'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Marcello Trotta, přichází Daniel Ciofani.
83'
Je máván ofsajd a Parma je nucena odevzdat míč.
82'
Roh se domácím vůbec nepovedl, Parmští vyrazili do rychlého brejku přes celé hřiště dva na dva, Antonio Barillà převzal křížnou přihrávku a z úhlu překonal Sportiella, jehož na čáře jistil Nicolò Brighenti.
82'
Frosinone na chvilku přešlo do protiútoku a po odrazu Beghettova centru od Iacoponiho bude kopat roh.
80'
Parma má platonický tlak bez náznaku šance, domácí odolávají pokusům o vysunuté napadání rozehrávky.
79'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Luca Valzania, přichází Raman Chibsah.
79'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Marcello Gazzola, přichází Alessandro Bastoni.
77'
Akce obou celků se střídavě rozbíjejí v zárodku ještě před útočnou "třetinou". Hosty teď zastavuje těsný ofsajd.
76'
Dnešní utkání sleduje 13 290 diváků.
74'
V posledních zhruba 10 minut hráči úplně vypadli z tempa, hra je plná přerušení a nepřesností.
73'
Parma rozehrála standardku z půlící čáry nakrátko, ale dostala se pod tlak a Gagliolo raději zakopává do zámezí.
72'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Paolo Sammarco, přichází Raffaele Maiello.
70'
Snažení domácích ztroskotalo v sérii soubojů před pokutovým územím.
69'
Brighenti sejmul Sprocatiho, kope se proti brance nováčka Serie A.
67'
Ceravolo dostal naloženo loktem, rozhodčí ponechává Sammarcův zákrok bez karetního trestu.
66'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Matteo Scozzarella, přichází Massimo Gobbi.
65'
Pořadatelé musejí zavrtat zpátky rohový praporek, který ukopl Camillo Ciano.
64'
Po rohu se k hlavě neprotlačil Sierralta, navíc si chilský obránce počínal nedovoleně.
64'
Parmský Mattia Sprocati postupoval jeden na jednoho, pohybem oklamal obránce a jeho parádní šlehu vyškrabuje Sportiello na roh.
62'
Luca Paganini to tak zřejmě ani nezamýšlel, jeho centr se snášel do branky a parmský gólman jej zachytil pod břevnem.
61'
Ciano střílí z 25 metrů přes zeď vysoko nad břevno.
60'
Černobílí musejí znovu zaměřit pozornost na bránění, jejich zeď se staví na velké vápno.
59'
Žlutou kartu dostává Fabio Ceravolo (Parma Calcio 1913) za faul hned po výkopu ze středového kruhu.
58'
Parma právě vstřelila branku!
Střídající FABIO CERAVOLO z pokutového kopu nezaváhal a ranou pod břevno doprostřed brány vyrovnává.
57'
Sudí odpískal penaltu pro Parmu po neobratném skluzu a faulu domácího kapitána Sammarca na Siligardiho!
54'
Na volný přímý kop Frosinone nabíhala fronta hráčů jako v 80. letech na maso, nejlépe si v ní počínal Salamon a od polského obránce míří míč místo do odkryté části brány jen do boční sítě.
52'
Brighentiho faul vedl k přímému kopu a tam právě provinilec se zafáčovanou hlavou nešikovně odkopával z malého vápna do strany, čímž přímo namazal zcela volnému Sierraltovi. Ten neměl čas zamířit a hlavičkuje vedle blišží tyče.
52'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Nicolás Schiappacasse, přichází Fabio Ceravolo.
50'
Andrea Pinamonti patičkou mezi nohama obalamutil Sierraltu a utekl podél koncové čáry, zpětnou přihrávku na malé vápno však nasměroval jen na kopačky černobílých.
49'
Marco Sportiello vyběhl na penaltovou značku a tam využil své výšky ke stažení Sprocatiho centru z hloubi pole do svých rukavic.
47'
Úvod druhé půle zatím nabízí boj uprostřed hřiště.
46'
Frosinone je na dobré cestě zastavit šňůru porážek, v prvním poločase bylo překvapivě lepším mužstvem, do zápasu vstoupilo lépe a i když video po hraniční ofsajdové situaci posvětilo rychlé vyrovnání, k ničemu dalšímu domácí Parmu nepustili. V nastaveném čase pak nejdříve trefili břevno a zanedlouho jim krásnou střelou do šibenice zařídil náskok Valzania.
Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 3:2, střely mimo 7:2, rohy 1:1, ofsajdy 2:1, fauly 6:9.
45+4'
45+4'
Kdepak, dlouhý nákop letí jen ke Sportiellovi, jenž nespěchá s rozehrávkou.
45+4'
Fotbalisté Parmy vybojovali míč a ještě ho naposledy před přestávkou mohou rozehrát z vlastní poloviny hřiště.
45+2'
Gól do šatny a zasloužené vedení pro nováčka. Volný míč z velkého vápna přiťukl pod sebe Pinamonti a do vzdálenější šibenice se nádherně trefuje LUCA VALZANIA.
45+1'
Sammarco vyhrál hlavičkový souboj a výstavní halfvolej neudržitelného Pinamontiho z 12 metrů otřásl břevnem parmské šunky, pardon branky!
45+1'
Rozhodčí nastaví 4 minuty, nehrálo se jich přitom nejméně sedm.
44'
Nakopávaný míč si snadno stahuje Marco Sportiello, který si stejně jako jeho protějšek ještě nepřipsal těžší zákrok.
44'
Žlutou kartu dostává Marco Capuano (Frosinone Calcio).
43'
Znovu se dvě minuty nehrálo, když dal rozhodčí pokyn ve hře, poslal přímý kop z výborné pozice jen na hlavy hostů Capuano.
41'
Žlutou kartu dostává Marcello Gazzola (Parma Calcio 1913).
41'
Strkanice vypukla po souboji kousek před hostující šestnáctkou, Marcello Gazzola dost nešetrně vletěl do souboje s Beghettem, ale zdá se, že střet odnesl sám hůře než faulovaný hráč.
40'
Fauloval Kucka, hrající v dresu se jmenovkou "Kuco", mezitím se Brighenti vrátil na trávník s ovázanou hlavou a síly se opět vyrovnaly.
39'
Brighenti je obvazován za postranní čarou, domácí jsou zatím na hřišti v deseti.
37'
Krvavým šrámem v obličeji odnesl souboj na zemi se Sprocatim domácí Nicolò Brighenti a rozhodčí jej nechává ošetřit na hřišti. Fotbalista Parmy v tom byl nevinně, v pádu zavadil patou kopačky o obočí skluzujícího protihráče.
36'
Juraj Kucka si odpískání přestupku nevynutil a rychle vstává z trávníku, zatímco hra pokračuje.
34'
Hostující Siligardi kličkoval do pokutového území, v poslední chvilce jej tělem odclonil polský stoper Bartosz Salamon a nedovolil mu zakončit.
32'
Rychlý brejk domácích po ukopnutí parmského střelce vedl přes půl hřiště Beghetto a pak zklamaně máchl rukama poté, co jeho centr na malém vápně promáchl nabíhající Pinamonti.
31'
O další velice nepřesný střelecký pokus pánubohu do oken se postaral nejlepší kanonýr nováčka Camillo Ciano.
29'
Po hlavičkovém souboji v šestnáctce napálil z velkého vápna odražený míč Marcello Trotta, střela mu příliš nesedla a doskákala pět metrů vedle pravé tyče.
28'
Ve středovém kruhu faulovali pro změnu hosté, Frosinone rozehrává rozvážně dozadu.
27'
Žlutou kartu dostává Luca Valzania (Frosinone Calcio). Skluzem zastavil po ztrátě míče hrozící protiútok.
25'
Žlutou kartu dostává Nicolò Brighenti (Frosinone Calcio) za ošklivý zákrok na půlce.
24'
Domácí Trotta poslal odražený míč v mírném záklonu vysoko nad břevno.
23'
U míče jsou fotbalisté Frosinone, postupná kombinace končí nákopem zbůhdarma do náruče parmského brankáře Sepeho.
22'
Sprocati střílí přímo do připraveného domácího brankáře.
21'
ANTONIO BARILLÀ se štěstím tečoval Gazzolův pokus mimo dosah domácího brankáře a přece jen vyrovnává.
21'
Posuzování videa zabralo zhruba tři minuty, o které bude zřejmě poločas nastaven.
18'
Radost Parmy byla předčasná, pomezní rozhodčí měl praporek nahoře. Po Siligardiho centru se zapomněl před bránou Schiappacasse a právě od jeho odrazu putoval míč za čáru.
17'
Přímý kop Frosinone ze 30 metrů krásně zakroutil Andrea Pinamonti, robinzonáda Sepeho byla ovšem zbytečná, míč se otřel o boční síť.
16'
Trotta v šestnáctce našel znovu Pinamontiho, ten halfvolejem bez přípravy přestřeluje.
15'
Protiakce Parmy končí útočným faulem Scozzarelly na Paganiniho a míč se vrací domácím.
13'
Domácí vybojovali míč na levém křídle, Sammarcův centr napálil bez přípravy Valzania do clonícího beka a ANDREA PINAMONTI sice nepříliš pohlednou, zato pohotovou dorážkou z malého vápna napnul síť.
12'
Žlutou kartu dostává Francisco Sierralta (Parma Calcio 1913).
11'
Nicolò Brighenti se ukopl při odvracení Scozzarellova centru a jeho odkop přeletěl břevno domácí svatyně. Roh pro hosty.
9'
Beghettův roh mířil k Pinamontimu, toho uhlídal Gagliolo a hosté přenášejí hru na útočnou polovinu hřiště.
8'
Beghetto posílal ostrý centr před Sepeho bránu, ještě před gólmanem Parmy odhlavičkoval jeden z obránců na roh.
6'
Nepřesná střela slovenského záložníka Kucky letí nad tribunu za Sportiellovou brankou.
5'
Akci Frosinone zastavuje ofsajd.
3'
Domácí fotbalisté jsou v úvodu zápasu častěji na míči, ale zatím se na dostřel parmské branky nedostali.
1'
Fotbalisté Frosinone nastoupili ve žlutých dresech, Parma hraje v černobíle pruhovaných.
1'

Frosinone Calcio: Sportiello – Brighenti, Salamon, Capuano – Trotta, Paganini, Sammarco, Valzania, Beghetto – Ciano, Pinamonti.
Náhradníci: Bardi – Simič, Molinaro, Krajnc, Goldaniga, Ghiglione, Maiello, Zampano, Cassata, Chibsah, Dionisi, Ciofani.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Sierralta, Gagliolo, Gazzola – Kucka, Scozzarella, Barillà – Siligardi, Schiappacasse, Sprocati.
Náhradníci: Frattali, Brazão – Bastoni, Gobbi, Dimarco, Štulac, Rigoni, Diakhatè, Dezi, Pepín, Ceravolo.

Rozhodčí: Manganiello – Santoro, Lombardi.
Parma (9-6-14, 31:47, 33 bodů, 13. místo) má naopak na sestup má k dobru osm bodů a ještě k úplnému klidu nějaké potřebuje přidat.
Ani forma Parmy, za kterou hraje slovenský záložník a bývalý sparťan Juraj Kucka, není oslnivá, z posledních devíti zápasů vyhrála jen jednou a dvakrát remízovala. Naposledy rupla doma s Atalantou Bergamo 1:3, předtím na Laziu Řím 1:4.

O ofenzívu se v klubu stará hlavně dvojice Gervinho (10) a Roberto Inglese (8 branek).

První vzájemný zápas s Frosinone skončil v listopadu v Parmě bez branek, když domácí hráli poslední půlhodinu v oslabení.
V sestupových vodách namočené Frosinone (3-8-18, 21:54, 17 bodů, 19. místo) ztrácí na záchranu 9 kol před koncem sezóny 10 bodů a vypadá to, že jeho účinkování skončí stejně jako premiérová účast v nejvyšší soutěži před třemi lety okamžitým pádem zpět do Serie B.
Z posledních šesti zápasů vydolovalo Frosinone pouhý bod.

V kádru skromného klubu, sídlícího nedaleko Říma, je na půlročním hostování z AC Milán i český reprezentační obránce Stefan Simič. Ten sice vyléčil zranění lýtka, ale zatím pouze vysedává na lavičce náhradníků a do hry ještě nezasáhl.
Nejlepším střelcem klubu je Camillo Ciano se 7 góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62